Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 62 63 [64] 65 66 ... 98   Do dołu

Autor Wątek: Kolczyki  (Przeczytany 266081 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

yashima00

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2702
Odp: Kolczyki
« Odpowiedź #1890 : 2006-06-04, 08:56 »
Myslalam, ze do jezyka sie nie daje znieczulen?

bo sie nie daje, wlasnie chcialam to napisac :)
wiec Nina131313 bedziesz miala zapewne robione bez znieczulenia :)
Zapisane
-

Ninek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2860
    • WWW
Odp: Kolczyki
« Odpowiedź #1891 : 2006-06-04, 11:33 »
Daje sie znieczulenie.Pytalam w kilku miejscach (studiach)
Zapisane
Psy: Fox, Majka i Vega
Koty: Karmel i Mefisto
Szczury: Mia, Pcheła, Weszka, Zambia, Trufla, Mała Mi, LeeLee i Lilia

"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." Mark Twain
http://szczury.dzs.pl - Klik ;)

Julias

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5330
Odp: Kolczyki
« Odpowiedź #1892 : 2006-06-04, 12:44 »
No coz... miejmy nadzieje, ze przez to znieczulenie nie bedzie zadnychkomplikacji :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Kolczyki
« Odpowiedz #1892 : 2006-06-04, 12:44 »

Ninek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2860
    • WWW
Odp: Kolczyki
« Odpowiedź #1893 : 2006-06-04, 15:37 »
To jest znieczulenie na 10-15 minut.Większość osób które znam i mają kolczyka w języku miała robione ze znieczuleniem i wszystko było ok.Zobacze jeszcze czy wezme takie w zastrzyku czy tylko spray i czy wogle bede miała średnią 4,5 ;) Mam duuużo czasu do zastanowienia
Zapisane
Psy: Fox, Majka i Vega
Koty: Karmel i Mefisto
Szczury: Mia, Pcheła, Weszka, Zambia, Trufla, Mała Mi, LeeLee i Lilia

"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." Mark Twain
http://szczury.dzs.pl - Klik ;)

ojkos

  • Gość
Odp: Kolczyki
« Odpowiedź #1894 : 2006-06-04, 19:08 »
lekko przezrazil mnie ten temat... ze sie jeszcze nie pozabijalyscie to cud chyba...

1. ktostam napisal ze sam sobie przebil pepek igla do szycia, nie powiem, zeby bylo to wybitnie inteligentne
2. kolejny ktos chce przekluc sobie jezyk. i chce uzywac znieczulenia. tylko po co wydawac kase i ogolnie rzucac sie o to znieczulenie, skoro jezyk to jedna z najmniej unerwionych czesci ciala, czy jest to tym samym rowniez najmniej bolesne miejsce na przeklucie.

przekluwanie ciala z gory zaklada pewna dawke bolu, takze nie rozumiem dlaczego w ogole sie na nie decydujecie. moment przeklucia powinien byc w pelni swiadomy, tylko wtedy ma sie pewnosc czy wszystko jest ok. no kurna, przeciez znieczulenie wypacza cala idee sie przekluwania... traci sie cala przyjemnosc i wlasciwe czucie.

3. na ktorejs z poprzednich stron opisywane byly 'wpadki' roznych osob - ze to igla krzywo, ze nie przeszla, ze costam. jakos sobie nie wyobrazam jak mozna krzywo przekluc igla. aa, i ze jeszcze boli bardziej niz pistoletem. to to w ogole dobry zart... no osobiscie nie pragnelabym zeby mi ktos tepym narzedziem rozrywal tkanki w uchu, pozniej obnosic sie z zasinaczeniem, no niefajnie.

4. jeszcze inny ktos pisal cos o uczuleniach. ze chce sie przekluwac u jubilera, kosmetyczki czy innego partacza. za musi stal chirurgiczna, bo na srebro uczulenie idt. kwestia jest taka, ze sa pewne przepisy, i do przekluwania NIE WOLNO uzywac ani stali chir, ani tym bardziej zlota czy srebra!! powinno sie to robic np. tytanem, implantanium itd. www.wildcat.pl mozna znalezc caly asortyment.

5. zeby nie bylo ze kogos objezdzam czy sie madrze - 'za mlodu' mialam uszy pistoletem klute, pozniej sama igla kilka, ostatnio tragus wlasnorecznie, w planach duuuzo wiecej. szkoda mi kasy, takze przekluwam sie sama, wiem, ze tez nie da sie tego zrobic 100% sterylnie, ale staram sie, i jak na raZie jest dobrze. ale mimo tego samodzielnie niczeg o oprocz uszu nie przebije, no chyba ze cos mi odwali

pozdr
Zapisane

Julias

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5330
Odp: Kolczyki
« Odpowiedź #1895 : 2006-06-04, 19:17 »
Kolczykuje sie dla urody, nie dla bolu...
Ja przekuwalam u kosmetyczki, jestem zadowolona.
Moje pierwsze kolczyki byly wlasnie ze stali chirurgicznej, no i jak pisalam wyzej, jestem zadowolona.
Po srebrze mam w uchu rope, boli i jest zaczerwienione, wiec nosze zloto, moze to tez jest niewlasciwe?
Zapisane

ojkos

  • Gość
Odp: Kolczyki
« Odpowiedź #1896 : 2006-06-04, 19:33 »
no z pewnoscia niewlasciwe. juz cytuje z wyzej wymienionej strony www.wildcat.pl "Kolczyki zakładane bezpośrednio po przekłuciu i na okres gojenia przekłutego miejsca powinny
być wykonane z chirurgicznego tytanu G23, PTFE, bioplastu lub implantinium. " (ah te prawa autorskie, no chyba ,nie nie pozwa za cytowanie?)
+link do nickel directive http://sklep.kolczyki.pl/podmiana/htm/prod02.htm

a przekluwac sie dla urody?? jakos nie jest to dla mnie najwazniejszy cel.. punkt widzenia, punkt siedzenia ;) dla mnie to swego rodzaju rytual i przyjemnosc
Zapisane

Ninek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2860
    • WWW
Odp: Kolczyki
« Odpowiedź #1897 : 2006-06-04, 20:55 »
2. kolejny ktos chce przekluc sobie jezyk. i chce uzywac znieczulenia. tylko po co wydawac kase i ogolnie rzucac sie o to znieczulenie, skoro jezyk to jedna z najmniej unerwionych czesci ciala, czy jest to tym samym rowniez najmniej bolesne miejsce na przeklucie.
Ten kolejny ktoś to ja także sie wypowiem.Po pierwsze takie znieczulenie kosztuje 5 złotych a przy wydatku samego przekłucia to nic.A ugryzłaś sie kiedyś w język?Jeśli to tak boli to nie chce wiedzieć jak boli przekłucie.

Następna kwestia co do rodzaju kolczyków.Wszystkie kolczyki miałam ze stali chirurgicznej i kiedys przebijało się tylko takimi."Przepis" (jak to nazwałaś) o przekłuwaniu tytanem jest od niedawna i nikt nie może mi kazać  przekłuć właśnie tym.Może jest zalecenie ale wątpie aby był to
przepis.

Dla mnie kolczykowanie to tylko i wyłącznie forma ozdoby i późniejsza przyjemność z posiadania ładnego kolczyka.Co to za przyjemność dziurawić sobie różne części ciała?Masochistką nie jestem-przynajmniej narazie
Zapisane
Psy: Fox, Majka i Vega
Koty: Karmel i Mefisto
Szczury: Mia, Pcheła, Weszka, Zambia, Trufla, Mała Mi, LeeLee i Lilia

"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." Mark Twain
http://szczury.dzs.pl - Klik ;)

yashima00

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2702
Odp: Kolczyki
« Odpowiedź #1898 : 2006-06-04, 20:59 »
jezyka NIE WOLNO znieczulac... moglby on np. bardzo opuchnac czy bylyby inne komplikacje
natomiast powinna spryskac Ci jezeli bedzie miala ktory dezynfekuje i powoduje lekkie dretwienie...

pozatym zgadzam sie w 100% z ojkos!
Zapisane
-

Forum Zwierzaki

Odp: Kolczyki
« Odpowiedz #1898 : 2006-06-04, 20:59 »

ojkos

  • Gość
Odp: Kolczyki
« Odpowiedź #1899 : 2006-06-04, 21:07 »
Cytuj
A ugryzłaś sie kiedyś w język?Jeśli to tak boli to nie chce wiedzieć jak boli przekłucie.

no tak, tylko ugryzienie sie w jezyk jest forma zmiazdzenia go, a przeklucie - igla jest cienka, mozna powiedziec, ze przechodzi miedzy tymi wloknami z ktorych zbudowany jest jezyk. wiadomo, ze niektore przebija, bo krew itd. ale z pewnoscia nie mozna porownywac tych dwoch sytuacji

Cytuj
Wszystkie kolczyki miałam ze stali chirurgicznej i kiedys przebijało się tylko takimi."Przepis" (jak to nazwałaś) o przekłuwaniu tytanem jest od niedawna i nikt nie może mi kazać  przekłuć właśnie tym.Może jest zalecenie ale wątpie aby był to
przepis.

ekhm.
http://sklep.kolczyki.pl/podmiana/htm/prod02.htm - chociazby zdanie "Aneks EU Nickel Directive wymaga" swiadczy o koniecznosci respektowania tego przepisu
ewentualnie oryginal- http://www.teg.co.uk/teg/nickel/94-27-EC.htm
Zapisane

Julias

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5330
Odp: Kolczyki
« Odpowiedź #1900 : 2006-06-04, 21:09 »
A ja sie zgadzam z wypowiedzia Niny131313, poza pierwsza czescia.
yashima, czy wedlug ciebie idea przekuwania to bol? Nie sadze, ze sprawia przyjemnosc, jakj to pisze ojkos.

EDIT:
ojkos, a dlaczego stal chirurgiczna jest taka "zla"?
Pozatym na zlotym kolczyku podobno szybciej sie goi.
Zapisane

ojkos

  • Gość
Odp: Kolczyki
« Odpowiedź #1901 : 2006-06-04, 21:16 »
chodzilo mi o strone prawna, bo na stal uczolonych jest b. duzo ludzi, a profesjonalny przekluwacz nie moze sobie pozwolic na najmniejsze powiklania u klientow. mi tez zdazylo sie miec w swiezym przekluciu stal i jakos zyje, chociaz znacznie lepiej wspominam tytan ;) a przy zlotym na pewno nie goi sie szybciej, chociaz juz lepsze zloto niz srebro

powtarzam, dla mnie przekluwanie to czysta przyjemnosc i taki 'zastrzyk energii', moze cos w rodzaju nagrody :)
Zapisane

Fretka13

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1460
  • Kochane zwierzaki Albi , Alunia, Atos i rybcie
    • WWW
Odp: Kolczyki
« Odpowiedź #1902 : 2006-06-09, 23:48 »
Ja nie pisałam ze przekułam sobie pepek  igła do szycia tylko igłą taką jaką się  uzywa  u lekarza itp.
Zapisane
Ojcze Świety kochamy Cię bardzo. Jestes jedynym taki Papieżem jakim byłeś innego  takiego nie będzie.!!

SoRkI Za BłĘdY OrToGrAfIcZnE!!!!!!

PoZdRoWiEnIa Od AlUnI, AtOsA , AlBiSiA I RyBeK.

WcHoDzCiE nA mOjEgO bLoGaSkA i ZoStAwCiE KoMcIa

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Kolczyki
« Odpowiedź #1903 : 2006-06-10, 22:43 »
Nie chodzi o sam sprzęt jakiego użyto, ale o sterylność tego i higienę całego zabiegu.

Marzy mi się kolczyk w skroni,ostatnio oglądalam kolczyki do brwi właśnie. I dotarło do mnie,że chyba nie odważyłabym się sobie kolczyka zmienić... po prostu chyba nie będe w stanie.. :lol: No bo jak.. wsadzić w brew i szykać drugiego końca, drugiej dziurki..  brrrr ;)
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Ninek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2860
    • WWW
Odp: Kolczyki
« Odpowiedź #1904 : 2006-06-11, 09:42 »
Ja tak mam z kolczykiem w pępku!!!Moja mama mi zmienia.....
W języku pewnie zmieniając z długiego na krótszy poszłabym do kosmetyczki bo sama bym nie zmieniła.
Zapisane
Psy: Fox, Majka i Vega
Koty: Karmel i Mefisto
Szczury: Mia, Pcheła, Weszka, Zambia, Trufla, Mała Mi, LeeLee i Lilia

"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." Mark Twain
http://szczury.dzs.pl - Klik ;)

Forum Zwierzaki

Odp: Kolczyki
« Odpowiedz #1904 : 2006-06-11, 09:42 »

Fretka13

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1460
  • Kochane zwierzaki Albi , Alunia, Atos i rybcie
    • WWW
Odp: Kolczyki
« Odpowiedź #1905 : 2006-06-13, 18:43 »
Ja sobie w pepku sama zmieniam kolczyk żadnego problemu nie ma przy tym....
Zapisane
Ojcze Świety kochamy Cię bardzo. Jestes jedynym taki Papieżem jakim byłeś innego  takiego nie będzie.!!

SoRkI Za BłĘdY OrToGrAfIcZnE!!!!!!

PoZdRoWiEnIa Od AlUnI, AtOsA , AlBiSiA I RyBeK.

WcHoDzCiE nA mOjEgO bLoGaSkA i ZoStAwCiE KoMcIa

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Kolczyki
« Odpowiedź #1906 : 2006-06-13, 18:47 »
W ile goi sie pepek, po przekluciu? wreszcie moge sobie zrobic, ale jest juz cieplo i w przyszlym tygodniu chciaabym sie juz kapac w morzu...
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

Fretka13

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1460
  • Kochane zwierzaki Albi , Alunia, Atos i rybcie
    • WWW
Odp: Kolczyki
« Odpowiedź #1907 : 2006-06-13, 18:56 »
Pepke się goji miesiac u mnie u unich nawet do roku...
Tak jak u mojej znajomej rok się gojił i to duzo osobom się goji rok.
To zalezy :D
Zapisane
Ojcze Świety kochamy Cię bardzo. Jestes jedynym taki Papieżem jakim byłeś innego  takiego nie będzie.!!

SoRkI Za BłĘdY OrToGrAfIcZnE!!!!!!

PoZdRoWiEnIa Od AlUnI, AtOsA , AlBiSiA I RyBeK.

WcHoDzCiE nA mOjEgO bLoGaSkA i ZoStAwCiE KoMcIa

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Kolczyki
« Odpowiedź #1908 : 2006-06-13, 18:58 »
Moja kuzynka miała zakladany kolczyk w pępku 3,5 tygodnia temu i juz właściwie ma zagojony.
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
Odp: Kolczyki
« Odpowiedź #1909 : 2006-06-13, 19:12 »
Ola, to zalezy od osoby [pisze do juz chyba setny raz ;)] ja bym nie radziła, bo tydzien po przebiciu  to raczej nie bedziesz mogla sie kapac w morzu, przynajmniej mi tak mowili jak przebijałam. Proponuje raczej przebic pod koniec wakacji, bo moze akurat zareagujesz wrażliwie na kolczyk i bedzie Ci sie dłużej goił i tu odpadają kąpiele w morzu,jeziorze,basenie.
Mi sie zagoił bardzo szybko, nie mialam zadnych problemow,ale roznie to bywa ;)
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

yashima00

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2702
Odp: Kolczyki
« Odpowiedź #1910 : 2006-06-13, 19:15 »
ola14 ooooo :D fajnie
wreszcie moge sobie zrobic, ale jest juz cieplo i w przyszlym tygodniu chciaabym sie juz kapac w morzu...
no nie wiem nie wiem ;) ja bym radzila unikac jezior itp. z uwagi na ryzyko infekcji ;)

fretka13 ile czasu masz juz ten pepek przekluty? a moze by tak fotke? :D

EDIT:
agakonik mnie wyprzedzila ^^
Zapisane
-

Forum Zwierzaki

Odp: Kolczyki
« Odpowiedz #1910 : 2006-06-13, 19:15 »

Fretka13

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1460
  • Kochane zwierzaki Albi , Alunia, Atos i rybcie
    • WWW
Odp: Kolczyki
« Odpowiedź #1911 : 2006-06-13, 19:23 »
Ile ma od 10 maja :D:D A po przekłucio to miałamm tak na około kolczyk 1 mm czerwonego...
Nie było tego widać...
Szybko się zagojił i i nie bolałao :D
A fotki to dac moge :]
Zapisane
Ojcze Świety kochamy Cię bardzo. Jestes jedynym taki Papieżem jakim byłeś innego  takiego nie będzie.!!

SoRkI Za BłĘdY OrToGrAfIcZnE!!!!!!

PoZdRoWiEnIa Od AlUnI, AtOsA , AlBiSiA I RyBeK.

WcHoDzCiE nA mOjEgO bLoGaSkA i ZoStAwCiE KoMcIa

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Kolczyki
« Odpowiedź #1912 : 2006-06-13, 19:29 »
No to trudno, przekuje pod koniec wakacji ;) Wole jzu poplywac, niz miec kolczyka :)
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

Marti

  • Gość
Odp: Kolczyki
« Odpowiedź #1913 : 2006-06-13, 20:40 »
no więc tak :) ja mam 3 razy w lewym uchu na płatku i teraz w tym miesiącu przebijam na chrząstce  jak skończe 15 lat przebijam nos a chcialabym jeszcze przebic sobie miejsce za okiem (nie brew) skóre. super wyglada tylko podobno boli bo caly czas skóra jets napięta...ale cóż :P
a mój brat ma przebitą brew super wygląda..ucho,miał brode ale mu zarosła i warge ma jeszcze ale to średnio mi się podoba :P
Zapisane

yashima00

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2702
Odp: Kolczyki
« Odpowiedź #1914 : 2006-06-13, 20:47 »
Ile ma od 10 maja :D:D A po przekłucio to miałamm tak na około kolczyk 1 mm czerwonego...

ale czego 1mm? :O i z czego wykonany byl kolczyk?

A fotki to dac moge :]

to daj...
Zapisane
-

Ninek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2860
    • WWW
Odp: Kolczyki
« Odpowiedź #1915 : 2006-06-13, 21:18 »
Co do kąpieli w morzu po przekłuciu pępka to ja po tygodniu od zrobienia kolczyka pływałam w jeziorze.Mądre to nie było ale cóż.I jeszcze zrobiłam kolczyka 22 lipca a koło 10 sierpnia byłam nad morzem i też pływałam i sie opalałam.Zagoił mi sie ogólnie baaardzo szybko tylko później pies mi pazurem zaczepił i musiałam smarować Tribiotikiem bo mi ropiało :(
Zapisane
Psy: Fox, Majka i Vega
Koty: Karmel i Mefisto
Szczury: Mia, Pcheła, Weszka, Zambia, Trufla, Mała Mi, LeeLee i Lilia

"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." Mark Twain
http://szczury.dzs.pl - Klik ;)

yashima00

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2702
Odp: Kolczyki
« Odpowiedź #1916 : 2006-06-13, 21:21 »
Tribiotyk to antybiotyk a mialas zakazenie ze Ci ropialo?

PS. Fretka13 ale masz standart navel czy navel ring?
Zapisane
-

Ninek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2860
    • WWW
Odp: Kolczyki
« Odpowiedź #1917 : 2006-06-13, 21:27 »
Wiem że to antybiotyk przecież-moja mama pracuje w aptece i już połowe leków znam :))
Skoro ropiało to chyba było zakażenie....ale przeszło po dwóch dniach smarowania ;)
Zapisane
Psy: Fox, Majka i Vega
Koty: Karmel i Mefisto
Szczury: Mia, Pcheła, Weszka, Zambia, Trufla, Mała Mi, LeeLee i Lilia

"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." Mark Twain
http://szczury.dzs.pl - Klik ;)

Forum Zwierzaki

Odp: Kolczyki
« Odpowiedz #1917 : 2006-06-13, 21:27 »

Fretka13

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1460
  • Kochane zwierzaki Albi , Alunia, Atos i rybcie
    • WWW
Odp: Kolczyki
« Odpowiedź #1918 : 2006-06-14, 13:09 »
Kolczyk wykonany z tytanu jest :D:
1 mm mniałam   czerwone od  miejsca przekkłucia. Wiec widac nie było :] 

A zdjęcie to zrobie potem bo mi się teraz nie chcce :P:P
Zapisane
Ojcze Świety kochamy Cię bardzo. Jestes jedynym taki Papieżem jakim byłeś innego  takiego nie będzie.!!

SoRkI Za BłĘdY OrToGrAfIcZnE!!!!!!

PoZdRoWiEnIa Od AlUnI, AtOsA , AlBiSiA I RyBeK.

WcHoDzCiE nA mOjEgO bLoGaSkA i ZoStAwCiE KoMcIa

Jaśka

  • Gość
Odp: Kolczyki
« Odpowiedź #1919 : 2006-06-28, 18:15 »
w piatek (dkladnie o 10 :P ) przebijam sobie brew :D juz jestem zapisana :D ajajaj nie moge sie doczekac :P
Rodzice o niczym nie wiedza :roll:
Zapisane
Strony: 1 ... 62 63 [64] 65 66 ... 98   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.099 sekund z 28 zapytaniami.