Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Zrzucanie skorupy u żólwia a moze....  (Przeczytany 13845 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kira

  • Gość
Zrzucanie skorupy u żólwia a moze....
« : 2004-06-08, 22:56 »
Witam chodzi o nie mojego żólwia :roll:
wodny okolo 5 letni zólw zostawia płaty skorupy w wodzie....
nie wiem czy to normalne i prosze o ewentualne rady...?? czyto moze być grzybica.... :(
Opisane jakby "zrzucał fragmenty skorupy" :roll:  nie wiem czyto normalne dlatego wole siezapytać...amoze brak witamin..??
PoMoCy!!!!! :(  :oops:  :( RadY....
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
Zrzucanie skorupy u żólwia a moze....
« Odpowiedź #1 : 2004-06-09, 12:21 »
Na pewno nie jest to normalne zjawisko  :shock:  Szybko do weta. W Warszawie przy zoo jest wet znajacy sie na gadach (przynajmniej byl), ale moze sa tez inni.
Zapisane

Kira

  • Gość
Zrzucanie skorupy u żólwia a moze....
« Odpowiedź #2 : 2004-06-09, 22:05 »
:|  no tak ale teraz moze byc problem bo boze cialo ..... :roll:
na cale szczeście wiem gdzie ten wet jest....(to stara historia ale znam :roll: )
 najpierw moze pojade po radę... :(  czy grzybica kończy sie śmiercia żólwia?? :roll:
 a moze to z nie wymieniania wody??? :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Zrzucanie skorupy u żólwia a moze....
« Odpowiedz #2 : 2004-06-09, 22:05 »

Edi

  • Gość
Zrzucanie skorupy u żólwia a moze....
« Odpowiedź #3 : 2004-06-09, 22:18 »
Witam
Na jednym z forów terrarystycznych niedawno poruszany był taki sam temat.Tam chodziło o żółwia czerwonolicego(jakiego Ty masz?).Wygląda na to,że to normalne zjawisko-żółw rośnie.Nie znam się jednak na żółwiach wodnych,podam cytaty:
"Pewnie jesteś właścicielem młodych żólwi czerwonolicych.Jeśli tak to łuszczenie skorupy jest u nich normalne i nie ma się czym przejmować. Przy intensywnym wzroście skorupa się łuszczy kilka razy w roku, w miarę jak żólw zaczyna rosnąć powoli to proces ten przebiega coraz rzadziej."
"Według mnie lada moment zacznie mu łuszczyć się skorupa. To co opisujesz to dokładnie tak wygląda. Jeszcze nie odchodzi ale już się oddziela stąd wrażenie bleknięcia kolorów lub matowienia. Odchodzące łuski są cieniutkie zrogowaciałe półprzezroczyste. Możesz jeszcze zaobserwować białe plamki jak pod odchodzącą łuskę zacznie się dostawać powietrze."

Ale,dla pewności,możesz odwiedzić weterynarza..
Pozdrawiam
Zapisane

Carlunia

  • Gość
Zrzucanie skorupy u żólwia a moze....
« Odpowiedź #4 : 2004-06-09, 22:41 »
Dla mnie tez to wyglada normalnie bo wlasnie czerwonolica zolwice mam ;) Teraz ma ponad 8 lat wiec juz nie zrzuca tych fragmentow tak czesto jak kiedys..wtedy rosla. Teraz juz kawal z niej skorupy :wink:
A jak wyglada ta skorupa? Nie ma zadnych znieksztalcen na niej?
Jesli macie jakies watpliwosci to na pewno warto odwiedzic weta. Dziwne to o tyle, ze zolw ma 5 lat i nikt do tej pory nie zwrocil na to uwagi?
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
Zrzucanie skorupy u żólwia a moze....
« Odpowiedź #5 : 2004-06-09, 23:16 »
Hm, jesli to zrzucanie skorupy jest normalne, to dla mnie nowosc, nie mam zolwia wodnego, a w literaturze sie z czyms takim nie spotkalam.
Ale dziwne to-dlaczego u innych zolwi moze rosnac normalnie, a u tych nie?
Mam nadzieje, ze zolw odwiedzi weta, a Angevelinka nam tu wszystko opisze i sprawa sie wyjasni :)
Zapisane

Kira

  • Gość
Zrzucanie skorupy u żólwia a moze....
« Odpowiedź #6 : 2004-06-10, 01:18 »
:o aha no to pogadam jutroz wetem i z wlascicielka..... :wink:  i wszystko opowiem wam :wink:
Zapisane

Carlunia

  • Gość
Zrzucanie skorupy u żólwia a moze....
« Odpowiedź #7 : 2004-06-10, 21:50 »
Wiedzma: moja zolwicy tez odpadaly zbyt male luski ze skorupy a zapewniam, ze jest i byla calkowicie zdrowa. W koncu skorupa tez musi jakos rosnac wraz z zolwiem ;)
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
Zrzucanie skorupy u żólwia a moze....
« Odpowiedź #8 : 2004-06-10, 22:09 »
Tak, ale u innych zolwi rosnie nie odpadajac, po prostu sie rozrasta, dlatego mnie to zdziwilo.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Zrzucanie skorupy u żólwia a moze....
« Odpowiedz #8 : 2004-06-10, 22:09 »

Kira

  • Gość
Zrzucanie skorupy u żólwia a moze....
« Odpowiedź #9 : 2004-06-11, 00:57 »
:wink: telefonicznie wet potwierdzil wasze przypuszczenia jeszcze w sobote zólwika obejrze i ewentualnie do weta... :)
ja  10 lat temu mialam ladowego żołwia i jemu Łuski nie odchodziły jak rósl... :roll:
Zapisane

Carlunia

  • Gość
Zrzucanie skorupy u żólwia a moze....
« Odpowiedź #10 : 2004-06-11, 23:27 »
A ja dla odmiany nigdy nie mialam ladowego zolwia. Moj chlopak ma stepowego, ale jakos sie nad tym nigdy nie zastanawialam czy maja tak samo czy nie ;)
Moja Morganka jzu teraz nie gubi tych lusek z taka czestotliwoscia jak kiedys bo juz jest dosc duza i chyba juz nie urosnie wiele. Dzis za to w sklepie zoologicznym widzialam takie roznej wielkosci zolwie czerwonolice i tez wlasnie tym wiekszym odpadaly luseczki :wink:
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.05 sekund z 22 zapytaniami.