Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3   Do dołu

Autor Wątek: Zwierzak mało wymagający  (Przeczytany 18503 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sila13

  • Gość
Zwierzak mało wymagający
« : 2004-06-28, 20:00 »
Czy znacie jakiegoś zwierzaka, który nie wymaga zbyt dużo poświęcenia czasu?? Oczywiście nie chodzi mi o towarzystwo, tylko o zbyt częstą wymianę ściólki itp.( i żeby nie był zbyt kosztowny...)
Zapisane

Misty.K

  • Gość
Zwierzak mało wymagający
« Odpowiedź #1 : 2004-06-28, 22:27 »
Ja proponuję rybki, jak już zdechnie Mika...

PS. Tylko kupimy sobie duże akwarium, chyba, że będzie na strychu... I kilka fajnych rybek, co Ty na to?? Jeszcze jakies 2 lata.
Zapisane

Essey

  • Gość
Zwierzak mało wymagający
« Odpowiedź #2 : 2004-06-29, 08:28 »
Nie polecam rybek. Są strasznie delikatne i trzeba się przy nich dużo napracować (wbrew pozorom ;) ) Jak myślicie że wystarczy je wrzucić do akwarium i od czasu do czasu ciepnąć jedzenia to jesteście w błędzie :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Zwierzak mało wymagający
« Odpowiedz #2 : 2004-06-29, 08:28 »

olimpia1400

  • Gość
Zwierzak mało wymagający
« Odpowiedź #3 : 2004-06-29, 08:41 »
a jak czesto jest zbyt czesto??? raz na tydzien moze byc?? czy rzadziej???
Zapisane

Sila13

  • Gość
Zwierzak mało wymagający
« Odpowiedź #4 : 2004-06-29, 17:48 »
To jakie zwierzątko byłoby odpowiednie do moich wymagań leniucha?? :oops:
Zapisane

olimpia1400

  • Gość
Zwierzak mało wymagający
« Odpowiedź #5 : 2004-06-30, 09:26 »
mam odpowiednie zwierzatko dla ciebie, jezeli sie zdecydujesz to moge ci je odsprzedac. Jest naprawde milutkie i praktycznie nie sprawia klopotu. musi miec troche miejsca, wystarczy ok 20 x20x 40 cm. jest bardzo milutkie, nie trzeba po nim sprzatac, wystarczy miejsce w ktorym sie znajduje przecierac wilgotna szmatka raz na tydzien a jak jestes bardzo leniwa, to moze byc rzadziej. Kapac go mozesz ale nie musisz dwa razy do roku... chyba ze sie bardzo pobrudzi... no i co najwazniejsze nie jest zwierzatkiem terraryjnym, bo twoja siostra (mam na mysli Misty.K jest bardzo przeciwna hodowli takich zwierzt)
Zapisane

Aluniek

  • Gość
Zwierzak mało wymagający
« Odpowiedź #6 : 2004-06-30, 09:39 »
A ja proponuje pluszaka.
Sorry, kazde zwierze wymaga jakis uwagi. Chocby poswiecenia czasu na jego karmienie. Nie tylko zmiana sciolki polega na opiece. Sa zwierzaki, ktorym nie trzeba az tyle sprzatac, lecz karmic trzeba codziennie.
Skoro jestes leniwa, to po co Ci zwierzak? po to by sie meczyl, bo chcesz na niego popatrzyc? Bezsensu...
szkoda zwierzecia
Zapisane

Essey

  • Gość
Zwierzak mało wymagający
« Odpowiedź #7 : 2004-06-30, 12:19 »
olimpia o jakie zwierzątko ci chodzi :roll:  bo nie umiem nic przypasować do twojego opisu :roll:
Zapisane

Naomi151

  • Gość
Zwierzak mało wymagający
« Odpowiedź #8 : 2004-06-30, 12:53 »
Cytuj

mam odpowiednie zwierzatko dla ciebie, jezeli sie zdecydujesz to moge ci je odsprzedac. Jest naprawde milutkie i praktycznie nie sprawia klopotu. musi miec troche miejsca, wystarczy ok 20 x20x 40 cm. jest bardzo milutkie, nie trzeba po nim sprzatac, wystarczy miejsce w ktorym sie znajduje przecierac wilgotna szmatka raz na tydzien a jak jestes bardzo leniwa, to moze byc rzadziej. Kapac go mozesz ale nie musisz dwa razy do roku... chyba ze sie bardzo pobrudzi... no i co najwazniejsze nie jest zwierzatkiem terraryjnym, bo twoja siostra (mam na mysli Misty.K jest bardzo przeciwna hodowli takich zwierzt)

ja mysle ze chodzi o pluszaka :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Zwierzak mało wymagający
« Odpowiedz #8 : 2004-06-30, 12:53 »

Essey

  • Gość
Zwierzak mało wymagający
« Odpowiedź #9 : 2004-06-30, 14:01 »
No faktycznie :wink:
Zapisane

olimpia1400

  • Gość
Zwierzak mało wymagający
« Odpowiedź #10 : 2004-07-01, 08:01 »
dokladnie :PPP  Mo|e to by zwykBy pluszowy zwierzaczek a jezeli lubi, zeby wydawal odglosy to np Furby.... z tym, ze trzeba zmieniac baterie, nie wiem czy bedzie sie chcialo....
Zapisane

Essey

  • Gość
Zwierzak mało wymagający
« Odpowiedź #11 : 2004-07-01, 09:37 »
Furby byłby chyba najlepszy. Rusza się a jak się znudzi to można wyłączyć :wink: super. A tak na poważnie, to nie ma zwierzątka żywego którym nie trzeba się prawie wogóle opiekować. Przy każdym się trzeba narobić. Ale jak już to polecam żółwia stepowego. Byłoby codzienne karmienie, kąpanie raz w tygodniu itp. A dalej to tam zależy jakie byście miały terrarium.
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
Zwierzak mało wymagający
« Odpowiedź #12 : 2004-07-01, 09:39 »
Ja nie polecam zadnego zwierzatka, bo najprawdopodobniej dla kazdego skonczyloby sie to zle  :roll:  Tak wiec popieram pluszaka lub furby.
Zapisane

koniulka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2541
Zwierzak mało wymagający
« Odpowiedź #13 : 2004-07-02, 14:04 »
Zawsze mozna kupic tamagoczi (nie wiem jak to sie pisze ale chyba wiecie o co mi chodzi). Ale jesli jestes leniwa to nie polecam żadego zwierzątka bo dla niego to będzie zwykłe męczenie. kazde zwierze potzrzebuje codziennej pielęgnacji, uwagi i troski.
Zapisane
Na zawsze w naszych sercach...

Sila13

  • Gość
Zwierzak mało wymagający
« Odpowiedź #14 : 2004-07-02, 20:57 »
Widzę, że źle mnie zrozumieliście i nabijacie się ze mnie jak z jakiejś kretynki, przykro mi, widzę również że się świetnie bawicie nabijając się ze mnie, oki, piszcie sobie tak dalej, ale ja tą stronę już odwiedzać nie będę, i proszę jakiegoś moderatora, aby ją zamknął...Chyba już po części wiem, jak czóła się Achaja, kiedy wszyscy się z niej nabijali ...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Zwierzak mało wymagający
« Odpowiedz #14 : 2004-07-02, 20:57 »

olimpia1400

  • Gość
Zwierzak mało wymagający
« Odpowiedź #15 : 2004-07-02, 21:33 »
bez problemu bym ci doradzila, ale hodowcy zwierzatek terraryjnych nie sa tu mile widziani...
Zapisane

Sila13

  • Gość
Zwierzak mało wymagający
« Odpowiedź #16 : 2004-07-03, 12:45 »
Ale dlaczego?? :?: Nie rozumiem...
Zapisane

Misty.K

  • Gość
Zwierzak mało wymagający
« Odpowiedź #17 : 2004-07-03, 17:27 »
Cytat: Pinky
Nie polecam rybek. Są strasznie delikatne i trzeba się przy nich dużo napracować (wbrew pozorom ;) ) Jak myślicie że wystarczy je wrzucić do akwarium i od czasu do czasu ciepnąć jedzenia to jesteście w błędzie :roll:

Ok, Pinky, ale ja nie powiedziałam, że jestem leniuchem i nie trzeba się zajmować takimi zwierzakami. Chciałam tylko poinformować Silę13 o moich planach na przyszłość, ale najwidoczniej zrobiłam to w mało odpwiednim temacie, bo zostało to żle zrozumiane...
Ja, w przeciwieństwie do mojej siostry, jestem pracowita, a rybki fascynują mnie już od jakiegoś czasu. Jednak nie mam zbyt duzo miejsca w pokoju, dlatego nie mogę mieć i rybek i świnki...
Mam nadzieję, że mnie zarozumiałaś. Przepraszam, że dopiero teraz odpisuję. Pozdrawiam wszystkich.
Zapisane

Czajkosia

  • Gość
Zwierzak mało wymagający
« Odpowiedź #18 : 2004-07-28, 09:56 »
Rzeczywiście rybki to mało wymagające zwierzęta. Wystarczy je raz dziennie karmić i od czasu do czasu dolać wody do akwarium i wyczyścić filtr. Jedynym kłopotem może być gruntowne mycie całości, co jest trochę pracochłonne. Innym nie sprawiającym prawie żadnych problemów zwierzątkiem jest patyczak. Wystarczy zebrać trochę świeżych liści i spryskać terrarium, żeby było wilgotno w środku. No i trzeba wymieniać podłoże. :)
Zapisane

marta1

  • Gość
Zwierzak mało wymagający
« Odpowiedź #19 : 2004-07-28, 19:55 »
Cytuj

Innym nie sprawiającym prawie żadnych problemów zwierzątkiem jest patyczak. Wystarczy zebrać trochę świeżych liści i spryskać terrarium, żeby było wilgotno w środku. No i trzeba wymieniać podłoże

zupełnie się zgadzam
Zapisane

Essey

  • Gość
Zwierzak mało wymagający
« Odpowiedź #20 : 2004-07-28, 20:59 »
Cytuj

Rzeczywiście rybki to mało wymagające zwierzęta. Wystarczy je raz dziennie karmić i od czasu do czasu dolać wody do akwarium i wyczyścić filtr.


No i to jest niestety częste i błędne postrzeganie rybek. Mimo pozorów, są to wymagające zwierzęta i trzeba o nie dbać bardziej niż o np. chomika. Trzeba pilnować żeby miały odpowiednią temperaturę wody itp. Często chorują, mogą się wzajemnie atakować. Trzeba je mieć często na oku. Ja jako mało wymagające zwierzę polecam chomika. Wbrew pozorom, opieka nad chomiczkiem nie jest bardzo czasochłonna ani męcząca.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Zwierzak mało wymagający
« Odpowiedz #20 : 2004-07-28, 20:59 »

Sche-Wa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1143
  • Your soul stinks like shit
    • WWW
Zwierzak mało wymagający
« Odpowiedź #21 : 2004-07-28, 21:17 »
Ja też polecam chomika albo jednego bojowniczka w małym akwarium ;)
Zapisane
zobaczysz kiedyś prawde

Czajkosia

  • Gość
Zwierzak mało wymagający
« Odpowiedź #22 : 2004-07-28, 22:49 »
Jeśli chodzi o temperaturę w akwarium, to wystarczy kupić grzałkę z termostatem i po prostu włączać ją na noc, kiedy światło jest wyłączone i woda się od niego nie ogrzewa. Wzajemne atakowanie- wystarczy poczytać o charakterze ryb przed kupnem i wybrać te spokojniejsze. A jeśli chodzi o choroby- wystarczy wpuścić lecznicze krople dostępne w każdym sklepie zoologicznym. A zresztą, które zwierze nie choruje??
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Zwierzak mało wymagający
« Odpowiedź #23 : 2004-07-28, 23:13 »
Ale weźcie pod uwage, że akwarium jednak sporo kosztuje i trzeba mieć jakieś podstawy.

Patyczak jest niedrogi, mało wymagający (małe akwa lub plastikowe terarium wystarczy) trzeba mieć dla niego tylko roślinki do jedzenia, patyczki żeby miał po czym łazić i spryskiwacz. Nawet początkujący doczeka się w końcu potomstwa, co przynosi sporą radoche.
Zapisane

Czajkosia

  • Gość
Zwierzak mało wymagający
« Odpowiedź #24 : 2004-07-30, 11:56 »
Ja bym okropnie chciała mieć patyczaki, ale rodzice mają opory  :cry:
Zapisane

klosu

  • Gość
Zwierzak mało wymagający
« Odpowiedź #25 : 2004-08-07, 11:05 »
najlepiej kup sobie jakiegoś ptaszniczka proponuje brachypelma albopilosum lub brachypelma smithi na www.terrarium.com.pl  znajdziesz informacje jest tam równiez chyba najlepsze terrarystyczne forum
Zapisane

Adeen

  • Gość
Zwierzak mało wymagający
« Odpowiedź #26 : 2004-08-15, 20:55 »
Cytat: olimpia1400
bez problemu bym ci doradzila, ale hodowcy zwierzatek terraryjnych nie sa tu mile widziani...


Jak to hodowcy zwierzątek terraryjnych nie są mile widziani na podforum ,,Terrarium''   :?:  :?:  :?:  :?:  :?:

Rozumiem że nie lubisz hodowców zwierząt terraryjnych.Zgadzam się z tym że niektóre gady nie są odpowiednie do hodowli, ale żółwi prosze sie nie czepiać!!!Żółw nadaje się do hodowli tak jak  inne zwierzęta domowe i tyle!
Zapisane

olimpia1400

  • Gość
Zwierzak mało wymagający
« Odpowiedź #27 : 2004-08-15, 22:58 »
nie ja nie lubie!!!!! jakbys sobie poczytal temacik ZWARIOWANO to bys wiedzial kto!!!
a ja mam weza :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Zwierzak mało wymagający
« Odpowiedz #27 : 2004-08-15, 22:58 »

marta1

  • Gość
Zwierzak mało wymagający
« Odpowiedź #28 : 2004-08-16, 10:01 »
olimpio1400 masz fotki swojego węża?
Zapisane

olimpia1400

  • Gość
Zwierzak mało wymagający
« Odpowiedź #29 : 2004-08-16, 13:09 »
mam, ale bardzo slabe. tzn ledwie go widac, bo byla jeszcze bardzo malusienka jak je robilam. ale jest mnóstwo w necie, wystarczy wpisac w wyszukiwarce: thamnophis sirtalis.
wysylam link do swojego zdjecia
http://olimpia1400.w.interia.pl/sznurek/terra%20ponczochy/0015.JPG
Zapisane
Strony: [1] 2 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.069 sekund z 27 zapytaniami.