Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3   Do dołu

Autor Wątek: Zwierzak mało wymagający  (Przeczytany 18502 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Adeen

  • Gość
Zwierzak mało wymagający
« Odpowiedź #30 : 2004-08-16, 13:37 »
Zgadzam się z tym że nie ma zwierzaka mało wymagającego.A jeśli jest to chyba to nie jest w 100% zwierze.

ps.bardzo fajny wężyk.
Zapisane

marta1

  • Gość
Zwierzak mało wymagający
« Odpowiedź #31 : 2004-08-16, 13:40 »
kochany!!! Czym go karmisz??? I do jakiej wielkości on dorośnie?
Zapisane

olimpia1400

  • Gość
Zwierzak mało wymagający
« Odpowiedź #32 : 2004-08-16, 16:59 »
ryby, zaby dzdzownice, filety z ryb. dorasta tak do 150 cm. wpisz w wyszukiwarce, jest troszke informacji na ten temat :) niestety glownie po angielsku, w polsce nie sa zbyt popularne. A ja nie chcialam dawac wezowi myszy, chomików i szczurów...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Zwierzak mało wymagający
« Odpowiedz #32 : 2004-08-16, 16:59 »

Adeen

  • Gość
Zwierzak mało wymagający
« Odpowiedź #33 : 2004-08-16, 17:10 »
Chciałem sobie kiedyś kupić węża,ale wiadomość o tym,że trzeba mu dawać myszy do jedzenia zniechęciła mnie.Nie mam ,,umiejętności'' dawać jednemu zwierzakowi do jedzenia coś co ktoś inny hoduje dla przyjemności.
Zadaje pytanie hodowcą wężów:,,Czy mieliście przed hodowlą taki opór jaki ja mam teraz??Jak sobie z nim poradzić??''
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Zwierzak mało wymagający
« Odpowiedź #34 : 2004-08-16, 19:47 »
Fajniusi wężyk!
Zapisane

olimpia1400

  • Gość
Zwierzak mało wymagający
« Odpowiedź #35 : 2004-08-17, 11:21 »
no ja wlasnie mialam i dlatego nie doszlo do zakupu mojego wymarzonego pytona królewskiego :) ale dzdzownic i filetów i ryb mi tak bardzo nie zal jak myszek. chociaz teraz... mam go juz pol roku i staram sie nim opiekowac jak najlepiej.

to jest chyba kwestia przyzwyczajenia... tak mi sie wydaje.
Zapisane

Mysza89

  • Gość
Zwierzak mało wymagający
« Odpowiedź #36 : 2004-08-17, 14:53 »
Ja również nie należę do osób kochających sprzątanie i obowiązki, więc poza psem, kotem i rybami mam w domciu patyczaki i ptasznika. Szczególnie ten ostatni wymaga mało uwagi, już więcej się przy patyczakach narobiłam. No ale nie każdy lubi pająki...
Zapisane

Adeen

  • Gość
Zwierzak mało wymagający
« Odpowiedź #37 : 2004-08-17, 15:09 »
Mi się podobają ptaszniki,ale na mojej liście są ostatnie jak bym miał hodować...Nr 1 na mojej liście są oczywiście żółwie(a szczególnie moja ITI) a na drugim właśnie węże.W przyszłości sobie kupie jakiegoś małowymagającego wężyka,ale najpierw musze obalić opór podawania myszy  :lol:

ps. lista składa się z gadów
Zapisane

Mysza89

  • Gość
Zwierzak mało wymagający
« Odpowiedź #38 : 2004-08-17, 19:30 »
Jakoś nie mogłabym karmić węża myszami, ponieważ hoduję również te sympatyczne stworzonka. Na szczęście niektóre węże można też karmić np. filetami rybnymi. Wolę jednak jaszczurki, jako że bardziej przywiązują się do człowieka.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Zwierzak mało wymagający
« Odpowiedz #38 : 2004-08-17, 19:30 »

Adeen

  • Gość
Zwierzak mało wymagający
« Odpowiedź #39 : 2004-08-17, 21:53 »
A ten pajączek ile Cie kosztował??Bo bym chyba samca kupił  :)
Zapisane

Mysza89

  • Gość
Zwierzak mało wymagający
« Odpowiedź #40 : 2004-08-18, 10:14 »
Moją Brachypelmę Albopilosum kupiłam w internecie, na Allegro i kosztowała mnie (bo to samiczka) 38 zł, choć były i tańsze. Inne gatunki kosztowały znacznie drożej, np. Teraphosa Blondi w prawie tym samym wieku 180 zł. W sklepach jeszcze więcej.
Zapisane

Adeen

  • Gość
Zwierzak mało wymagający
« Odpowiedź #41 : 2004-08-18, 10:47 »
A samce są tańsze??
Zapisane

Mysza89

  • Gość
Zwierzak mało wymagający
« Odpowiedź #42 : 2004-08-18, 11:48 »
Sama nie wiem, płeć u ptasznika można na 99% określić dopiero po ok. 6 wylince poza tym samce żyją najwyżej 4 lata, a samice nawet do 20. Z tego co widziałam to dorosłe samce są dosyć drogie.
Zapisane

Adeen

  • Gość
Zwierzak mało wymagający
« Odpowiedź #43 : 2004-08-18, 13:18 »
Bo właśnie chciałem ptasznika, który krótko żyje-w tym wypadku samiec...
Szkoda że trzeba kupować na ,,chybił-trafił''.

Powodzenia w hodowli tego pajączka.
Zapisane

Essey

  • Gość
Zwierzak mało wymagający
« Odpowiedź #44 : 2004-08-19, 16:42 »
Sila13 nadal z siostrą szukacie zwierzaka? Jeśli tak to spokojnie mogę polecić żabkę ;) a dokładniej karlika szponiastego. Nie są wymagające. Mam zamiar takie kupić. Trzy czy cztery. Więcej o nich TUTAJ!!!!!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Zwierzak mało wymagający
« Odpowiedz #44 : 2004-08-19, 16:42 »

Flafa

  • Gość
Zwierzak mało wymagający
« Odpowiedź #45 : 2004-08-25, 12:12 »
Sila13 no a po co ci zwięrzątko żeby siedziało w klatce czy w czym innym patrzyło się na ciebie swoimi małymi oczkami? no ale jeśli już kup sobie choma syryskiego  cały dzień śpi a w nocy buszuje i nawet tak często się go nie karmi bo przecierz ma worki i cały zapas jedzienia w domku i co jakieś 2-1 miesiąc się mu wymienia.
nie mówcie tylko że jestem wyrodna :?  ;)
Zapisane

zaba14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3749
  • Mikuś na zawsze w pamięci [*] 27.05.08
    • WWW
Zwierzak mało wymagający
« Odpowiedź #46 : 2004-11-24, 19:33 »
Cytat: Aluniek
A ja proponuje pluszaka.
Sorry, kazde zwierze wymaga jakis uwagi. Chocby poswiecenia czasu na jego karmienie.


A nie prawda ;) ja mam pająka, któy absolutnie nie je codziennie ;) wymienia mu sie raz na pół roku, zwilza się tylko wtedy kiedy jest suche podłoze ;) i nie trzeba codziennie do niego zaglądać ;)
Zapisane
Możemy ocenić serce człowieka po tym, jak traktuje zwierzęta- Immanuel Kant

Enola

  • Gość
Zwierzak mało wymagający
« Odpowiedź #47 : 2004-12-04, 18:08 »
Cytuj

 co jakieś 2-1 miesiąc się mu wymienia.


Ekhem... co takiego? Przy takiej częstotliwości wymiany chomik ukisiłby się we własnych odchodach, a jedzonko w spiżarni zgniłoby. Chomika możesz karmić 2-3 razy w tygodniu, ale cotygodniowa wymiana ściółki obowiązkowa (tak jak u większości gryzoni).

Co do mało wymagających zwierząt - polecam modliszkę. Karmi się ją świerszczami, a latem można podawać różne owady z odłowu - muchy, motyle, itp. Moja to narazie L3 i je jeszcze małe świerszcze (wygodnie jest sobie do tego celu założyć hodowlę świerszczy, ale jeżeli w pobliskim zoologicznym są dostępne to nie ma takiej konieczności - w końcu karmienie świerszczy to kolejny obowiązek).  Karmić można raz na 2 dni. Wrzucasz owada i koniec. Spriskiwanie terrarium raz na dwa dni to jakaś sekunda roboty. Przed zakupem radzę poczytać dokładnie o wymaganiach na modliszki.com lub terrarystyka.pl Ważna jest wielkosć terrarium (nie może być za duże dla zbyt małego osobnika bo będzie miał problemy z wyłapywaniem pożywienia). Moja narazie mieszka w pojemniczku na mocz :)

Patyczaki też nie są wymagające - wrzucasz pietruszkę, liście jeżyn lub malin i po kłopocie. Gdy wstawisz ją do pojemniczka z wodą to będzie dłużej świeża. No i oczywiście spryskiwanie terra.

Rybki są wbrew pozorom dość wymagające. Raz na 3-4 tygodnie obowiązkowa jest wymiana 1/3 wody w zbiorniku. Dzięki temu w wodzie nie zbiera się zbyt wiele metabolitów, które powodują choroby ryb i rozrost glonów. Karmić najlepiej 2 razy dziennie w małych ilościach, aby ryby się za dużo nie nażarły na raz. Trzeba mieć także pod kontrolą temperaturę wody. Poza tym rybki to wydatek - same rybki są dosyć drogie jeżeli się ich dużo kupuje, doliczyć do tego trzeba cenę akwarium, filtra, grzałki, ewentulanej pokrywy z oświetleniem, roślin, dekoracji, żwirku, pokarmu, itp.
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Zwierzak mało wymagający
« Odpowiedź #48 : 2004-12-09, 17:35 »
olimpia jaki cuuudny ! :kocham:
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Zwierzak mało wymagający
« Odpowiedź #49 : 2004-12-09, 22:58 »
Vio co ten koń na twoim avie na z szyją? :shock:

Cytuj

A nie prawda  ja mam pająka, któy absolutnie nie je codziennie  wymienia mu sie raz na pół roku, zwilza się tylko wtedy kiedy jest suche podłoze  i nie trzeba codziennie do niego zaglądać


Ja nie mogę mieć pajaca... bo moja mama boi się że ucieknie, bo podobno pajaki mają do tego skłonność... Co mi na to powisz? :)  ;)
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Zwierzak mało wymagający
« Odpowiedź #50 : 2004-12-10, 13:44 »
Ja niedługo będę miałą ptasznika kędzierzawego  ;)

A co do pająków, to też trzeba się nimi zajmować! :?

Jeść co 2-3 dni (młody), wymienia częściej niz raz na pół roku ( :roll: ) a zwilżać codziennie, co dwa dni... inaczej Ci pająk zdechnie...

A co do chomika to już kompletne bzdury.... po co wprowadzać ludzi w błąd?!!!!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Zwierzak mało wymagający
« Odpowiedz #50 : 2004-12-10, 13:44 »

zaba14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3749
  • Mikuś na zawsze w pamięci [*] 27.05.08
    • WWW
Zwierzak mało wymagający
« Odpowiedź #51 : 2004-12-10, 15:41 »
Cytat: heja
Vio co ten koń na twoim avie na z szyją? :shock:

Cytuj

A nie prawda  ja mam pająka, któy absolutnie nie je codziennie  wymienia mu sie raz na pół roku, zwilza się tylko wtedy kiedy jest suche podłoze  i nie trzeba codziennie do niego zaglądać


Ja nie mogę mieć pajaca... bo moja mama boi się że ucieknie, bo podobno pajaki mają do tego skłonność... Co mi na to powisz? :)  ;)


Uciekają? eee.. pajączki mają specialne terraria, które raczej nie sa przystosowane do ucieczek ;)

*~Cathy~* ja mojemu zwilzam kiedy zaczyna być suchu, inaczej zaczyna mi śmierdzieć w pojemniku i zrobiła mi się już pleśn, a jak sama wiesz jest to niebezpieczne dla tak małeo stworzonka ;) co do jedzenia, niby tak powinny jesc co 2-3 dni jednak inaczej jest w praktyce, ja mam smithi który uwielbia robić łodówki mam o już z 4-5 tyodni a jadł u mnie 2 razy!! a oczywiscie daje mu co 3 dni .. ale jak nie rusza to biore. Kędziorki w przeciwieństwie do smithi są żarłoczkami..dlateo podobno smihi niew poleca sie początkującym bo są niecierpliwi, a mnie to jest jedno czy on je czy nie.. pająk nidy nie załodzi sie na śmierdz

PS. w zeszłą środę moj smithi przeszedł wylinke  :wink: a wczoraj zjadł cała pinke ;)
Zapisane
Możemy ocenić serce człowieka po tym, jak traktuje zwierzęta- Immanuel Kant

Cathycash

  • Gość
Zwierzak mało wymagający
« Odpowiedź #52 : 2004-12-10, 16:34 »
Pająki owszem, potrafią uciec, przegryzają plastik, ale to duże osobniki.

Zaba, w czym trzymasz pajączka? w Fauna boxie? Ja będę narazie trzymać w pojemniczku na kliszę, bo to maleństwo L2!
Zapisane

zaba14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3749
  • Mikuś na zawsze w pamięci [*] 27.05.08
    • WWW
Zwierzak mało wymagający
« Odpowiedź #53 : 2004-12-10, 21:01 »
Ja trzymam w pojemniku na mocz, ale od L2 go tam trzymam, dostałam go w kliszy, ale można przenieś do pojemnika. Mojemu jest tam dobrze, jee ( :lol: ) i jest tam zresztą już ze 4-5 tygodni i nie padł ;) więc jest ok. Obecnie to on jest L3 kleszcz jeden  :lol:
Zapisane
Możemy ocenić serce człowieka po tym, jak traktuje zwierzęta- Immanuel Kant

kasia8989

  • Gość
Zwierzak mało wymagający
« Odpowiedź #54 : 2004-12-10, 23:04 »
najleprzym zwierzątkiem dla patentowanego lenia np mnie :P  :P  jest: PATYCZAK!!
ktoś tu napisał że wcale sie nie zgadza że patyczak jest mało wymagający
kity pociska Swierze rzarełko i spryskiwanie terrarium też mi wymagania i fajnie sie do ręki przyczepia i jak sobie fajnie terrarium zrobisz to ozdoba pokoju nizła
Zapisane

BakuBak

  • Gość
Zwierzak mało wymagający
« Odpowiedź #55 : 2004-12-20, 01:10 »
ptasznik będzie idealny !


dorosłe wymagają tak niewiele ze zaczniesz sie martwić czy przypadkiem nie są chore :P:P

u mnie rekordzistka pościła przez jakieś 110 miesięcy :P:P
Zapisane

Kaja

  • Gość
Zwierzak mało wymagający
« Odpowiedź #56 : 2004-12-26, 19:10 »
Cytuj
No i to jest niestety częste i błędne postrzeganie rybek. Mimo pozorów, są to wymagające zwierzęta i trzeba o nie dbać bardziej niż o np. chomika.

Zgadzam się z Essey w 1000% :) Mam rybki i doskonale wiem, ile przy nich trzeba pracować. Ale to jest oczywiście zależne od tego, ile rybek się ma, w jakim dużym akwarium, z jakim filtrem, czy używa się jakichś preparatów, itp. itd. W ubiegłym roku przeniosłam na zimę mały narybek ze stawu w ogrodzie do 35 litrowego akwarium... To była robota :hehe: ale ja uwielbiam rybki :). Trzeba było co tydzień, 2 zmieniać wodę, czyścić żwirek (jak się używa tzw. "odmulacza" to wymiana wody jest o wiele prostsza, do kupienia w sklepach zoo, trzeba tylko uważać, żeby za bardzo nie zassać ;)) Filtr musiałam czyścić co 2 - 3 dni :mrgreen: Jak ryby są w stawie, to jest przy nich najmniej pracy. Tylko 2-3 razy w roku trzeba im wymienić wodę, można wstawić filtr, wlać jakieś preparaty i jest git :). Tylko trzeba uważać na słońce, żeby nie zrobiła się "zielona woda" bo wtedy trzeba ją wymienić :hehe:. Ale z tego co wyczytałam, macie w domu mało miejsca, więc wnioskuję sobie, że mieszkacie w bloku lub nie macie odpowiedniej wielkości ogrodu i nie możecie sobie pozwolic na staw ;)

Ktoś pisał w tym topicu, że może sprzedać żabkę... Ja też z wielką chęcią mogę sprzedać nawet całe stado rozmnażających się prześlicznych :? ropuszek!!! Jak tylko będzie wiosna i przybędą do mojego stawu, to się zabiorę za wyławianie :hehe: i sprzedaż :mrgreen: może ktoś chętny? Są naprawdę niezwykle urocze i bardzo mało wymagają :mrgreen:
Zapisane

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Zwierzak mało wymagający
« Odpowiedź #57 : 2004-12-26, 19:37 »
Cytat: kasia8989
najleprzym zwierzątkiem dla patentowanego lenia np mnie :P  :P  jest: PATYCZAK!!
ktoś tu napisał że wcale sie nie zgadza że patyczak jest mało wymagający
kity pociska Swierze rzarełko i spryskiwanie terrarium też mi wymagania i fajnie sie do ręki przyczepia i jak sobie fajnie terrarium zrobisz to ozdoba pokoju nizła


Tak Kasiu, gorzej, jak samica nagle zacznie składać przez pół roku po trzy jaja dziennie  :wink:
Ja się zbieram na patyczaka. To jest straaasznie "łatwe" stworzonko, ale jak samica przejdzie wszystkie wylinki i zaczyna składać jaja trzeba stać się rasowym mordercą patyczaków, chyba że masz warunki na chów ok. 200 patyczaków  :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Zwierzak mało wymagający
« Odpowiedz #57 : 2004-12-26, 19:37 »

BakuBak

  • Gość
Zwierzak mało wymagający
« Odpowiedź #58 : 2004-12-27, 02:57 »
Kaja a masz na nie papiery ??
Zapisane

Kaja

  • Gość
Zwierzak mało wymagający
« Odpowiedź #59 : 2004-12-27, 09:58 »
nie no żartuje przecież :D to są dzikie jakieś ropuchy takie najzwyklejsze :hehe: nawet jeśli ktoś chciałby kupić to dałabym mu co najwyżej za darmo, ale i tak nie wiem, czy to jest legalne... :? Ale wydaje mi się, że nie...
Zapisane
Strony: 1 [2] 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.073 sekund z 31 zapytaniami.