Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: co to za gatunek ?! (żółwie)  (Przeczytany 1559 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
co to za gatunek ?! (żółwie)
« : 2004-07-30, 16:42 »
Witam
Moja koleżanka wyjechała i dała mi na przechowanie maleńkiego żółwika wodnego, ma około 3-4 cm średnicy.
Trzyma się go w baseniku, daje jakie jakieś suszone robale i codziennie wystawia poza wodę, tak na godzinkę.
Szukałam po różnych stronkach co to może być za żółw ale nic nie znalazłam...
Może to wodny czerwonolicy tyle że jeszcze bardzo młody? Ale czy tak się go pielęgnuje?
Zapisane

Syriusz

  • Gość
co to za gatunek ?! (żółwie)
« Odpowiedź #1 : 2004-07-30, 19:05 »
Wydaje mi się że to żółw czerwonolicy z tymże jeszcze młody. Poszukaj na jego temat coś w internecie. Bo ja mam tylko żółwie stepowe, więc nie potrafię pomóc   :?
Zapisane

marta1

  • Gość
co to za gatunek ?! (żółwie)
« Odpowiedź #2 : 2004-07-30, 19:13 »
mi też się wydaje że to żółw czerwonolicym, tylko zupełnie nierozumiem poco na 1h wyjmować żółwia z wody. Nie prościej by było włożyć jakiś kamień na który żółw by mógł wyjść??
Zapisane

Forum Zwierzaki

co to za gatunek ?! (żółwie)
« Odpowiedz #2 : 2004-07-30, 19:13 »

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
co to za gatunek ?! (żółwie)
« Odpowiedź #3 : 2004-07-30, 21:15 »
Zamiast kamienia ma taką ,wysepkę' z palmą  :roll:  Tyle że on tam nigdy nie wchodzi, będę robiła tak jak mi kazała ale muszę powiedzieć że szukałam w necie o pielęgnacji tego żółwia i pisało zupełnie coś innego... szkoda że nie dostałam go na zawsze bo chyba zmieniłabym mu dietę i wiele innych rzeczy... ehh... szkoda że czasem ludzi biorą zwierzęta o których nie mają żadnego pojęcia...  :roll:
Zapisane

Naomi151

  • Gość
co to za gatunek ?! (żółwie)
« Odpowiedź #4 : 2004-07-31, 09:40 »
To przeciez przez ten czas jak jest u ciebie mozesz go odpowiednio karmic i zajmowac a pozniej powiedziec kolezance jak sie powinno opiekowac takim zolwiem.
Zapisane

marta1

  • Gość
co to za gatunek ?! (żółwie)
« Odpowiedź #5 : 2004-07-31, 12:20 »
mi się wydaje że jak żółw nie wychodzi na wysepkę to po prostu nie chce i nie ma sensu go uszczęśliwiać na siłe. Powiedz mi tylko czy on umie w ogóle wejść na tą wysepkę?? Masz może jego zdjęcie na kompie??
Zapisane

olimpia1400

  • Gość
co to za gatunek ?! (żółwie)
« Odpowiedź #6 : 2004-07-31, 22:58 »
prosze to link do zólwia czerwonolicego. http://www.terrarium.com.pl/zolwczerwonolicy.php

Menu żółwi powinno składać się przede wszystkim z pokarmów, które można znaleźć w zbiornikach wodnych, czyli: ryby, ochotka, gammarus, ślimaki wraz ze skorupką, krewetki, do urozmaicenia dżdżownice. Mięso kręgowców ciepłokrwistych czyli ssaków i ptaków nie może stanowić podstawy diety żółwi!!!! Wołowina, konina czy drób mogą być podawane jedynie jako dodatek. Niedopuszczalne jest podawanie wieprzowiny oraz mięs przetworzonych ( wędlin).
Gotowe pokarmy dla żółwi nie powinny stanowić więcej niż 1/4 dawki. Raz w tygodniu należy podać wit. A+D3 jedną do trzech kropli, najlepiej na pierwszy kęs pokarmu, który zazwyczaj żółwie mogą przyjąć z ręki. Przestrzegam przed monodietą składającą się tylko z gammarusa lub tylko z ochotki, co często jest w sklepach polecane, jako jedyny pokarm dla tzw. żółwi wodnych. Wcześniej czy później kończy się to poważnymi niedoborami witaminowo - mineralnymi, apatią, anorexią, a w efekcie tzw. osteodystrofią pokarmową.

Ten gammarus to sa wlasnie te suszone robale, wygladaja troche jak male krewetki, kolor taki slomkowy...
Zapisane

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
co to za gatunek ?! (żółwie)
« Odpowiedź #7 : 2004-08-01, 11:39 »
Zdjęć nie mam ale jestem pewna że to czerwonolicy, tylko ile on może mieć lat/ miesięcy?
Dostaje tylko tego gammarusa  :?  3 razy dziennie po 1 robalu wygląda na wiecznie głodnego planuje mu dziś dać coś żywego.  Wczoraj wszedł na wysepkę więc okazuje się że potrafi...
A ogólnie to on jest słodki, taki mały uparciuch :)  Chyba kupię sobie takiego, wiem jak się nim zajmować tylko powiedzcie po jakim czasie trzeba będzie mu zmienić ten niby basenik na normalne terrarium?
olimpia1400 dzieki za informacje żywieniowe, a można mu dać żywą muche albo komara np.?
Zapisane

arke

  • Gość
co to za gatunek ?! (żółwie)
« Odpowiedź #8 : 2004-08-10, 23:49 »
cześć.ja mojemu fifiemu daje muchy ras mu wpadł świerszcz.to zależy jak będziesz karmiła zółwia. ja na twoim miejscu kupiłbym akwarium jakies 26 litrowe i to mu straczy na jakies 2 3 lata moze wiecej 8)
Zapisane

Forum Zwierzaki

co to za gatunek ?! (żółwie)
« Odpowiedz #8 : 2004-08-10, 23:49 »

olimpia1400

  • Gość
co to za gatunek ?! (żółwie)
« Odpowiedź #9 : 2004-08-11, 22:12 »
raczej nie podaje sie much, jak sobie sam zlapie to mu sie nic nie stanie, ale lepiej nie, muchy moga byc np. popryskane srodkiem insektobójczym, niewiadomo po czym lazily wczesniej i jakie maja na sobbie bakterie. mozesz dac jakiegos swierszczyka-pasikonika z laki jezeli bardzo chcesz.

w sklepie zoologicznym sa larwy maczniaka - napewno zje taka ze smakiem. no i oczywiscie dzdzownice. larwy ochotki, rurecznik - to co rybki jedza...., mozna im podawac ryby, nawet zywe, np. gupiki czy malenkie mieczyki... jezeli oczywiscie chcesz go tak karmic.

poza tym ta miseczka z wysepka to niezbyt dobre lokum dla zólwia. te zólwie lubia poplywac, naprawde dobrze czuja sie w wodzie, swietnie nurkuja, musza miec tez jakis kawalek ladu do dyspozycji...
Poza tym te zólwie rosna dosc spore. po roku moze sie nie zmiescic w tej miseczce z palemka...
Zapisane

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
co to za gatunek ?! (żółwie)
« Odpowiedź #10 : 2004-08-20, 16:04 »
odebrano mi żółwia :( , kumpela strasznie się zdziwiła kiedy jej powiedziałam że on będzie miał jakieś 25 cm... powiedziałam jej o żywieniu, a ona : oo tak? to kupie mu jeszcze jakieś granulki  :grr:
Zapisane

olimpia1400

  • Gość
co to za gatunek ?! (żółwie)
« Odpowiedź #11 : 2004-08-20, 18:35 »
bardziej sie zdziwi jak jej sie nie bedzie miescil w tej miseczce... Moj plywal z rybami (duzymi) w akwarium 200 l, mial taka pólke zamontowana do wychodzenia. teraz wiem, ze nie mial najlepszych warunków. Oddalam go w koncu jakiemus koledze. Ale wiem jak bardzo brudzi wode... Im wiekszy tym bardziej... I trudno utrzymac takie terrarium w czystosci. Ja jestem przeciwna trzymaniu zólwi czerwonolicych w domach. To sa tak popularne zwierzaki, tak latwo je kupic a malo kto wie jakie rosna duze... i jakie beda klopotliwe w przyszlosci. Pózniej sa ogloszenia, ze na wedke ktos zlapal takiego....
Zapisane

Kacper

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 751
  • :)
co to za gatunek ?! (żółwie)
« Odpowiedź #12 : 2004-08-21, 18:19 »
A pozatym w takiej miseczce nie powinno się trzymać żółwi. Żółw czerwonolicy na leży do grupy żółwi ozdobnych i powinnien mieszkać w akwaterrarium 3/4 wody reszta lond samica dorasta do 30 cm samiec do 15cm.  Samiec ma długie pazury i gruby długi ogon
Zapisane

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
co to za gatunek ?! (żółwie)
« Odpowiedź #13 : 2004-08-23, 16:16 »
:(   po co ludzie kupują zwierzęta na których się nie znają i o których nie mają pojęcie? to tak samo jak... pies na metrowym łańcuchu  :?
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.071 sekund z 26 zapytaniami.