Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Promienie UV - jak czesto?  (Przeczytany 957 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Enola

  • Gość
Promienie UV - jak czesto?
« : 2004-11-25, 10:04 »
Jak czesto mam naswietlac moje zolwie promieniami UV? Czy mam np nagrzewac je zwykla lampka zeby mialy cieplo, a np. 2-3 raz w tygodniu zarownka UV? Czy UV powinno byc caly czas? I czy nadmiar nie zaszkodzi? Prosze o odpowiedz kogos doswiadczonego.
Zapisane

Edi

  • Gość
Promienie UV - jak czesto?
« Odpowiedź #1 : 2004-11-25, 19:38 »
Witam
Zwykła żarówka(lustrzanka) jest niezbędna by utrzymać odpowiednią temperaturę(na tyle wysoką aby metabolizm u żółwia mógł przebiegać prawidłowo).Lustrzanki dają ciepło punktowo,montowane w jednym z rogów terrarium/akwarium(najczęściej nad wyspą gdzie żółw się będzie wygrzewał) dają żółwiowi możliwość wyboru między tym najcieplejszym miejscem a nieco chłodniejszymi.Tak,że podstawa to lustrzanka.
Drugą,bardzo ważną rzeczą jest świetlówka.Sama w sobie daje minimalną ilość ciepła i żarówki lustrzanki nie zastąpi.Zresztą stosowana jest przede wszystkim ze względu na promienie UV(!!).Dlatego żarówka musi być zamontowana na stałę i świecić przez cały dzień.Świetlówki,które najczęściej można spotkać w sklepach zoo-->Repti.Glo.[i tu np. 5.0 lub 8.0 itp.] świeci się żółwiom przez cały dzień,obok żarówki.Nie są szkodliwe,są niezbędne.Co do żarówek UV,słyszałem,że nie spełniają dostatecznie swojej funkcji,lepiej zakupić świetlówkę.
Zapewne pytasz o żółwie wodne.Informacje,które podałem dotyczą żółwi lądowych(stepowego,greckiego itp.).Myślę,że w przypadku żółwi czerwonolicych jest podobnie ale pewien nie jestem bo się nimi nie zajmuję  :)
Pozdrawiam
Zapisane

Enola

  • Gość
Promienie UV - jak czesto?
« Odpowiedź #2 : 2004-11-26, 18:05 »
Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Promienie UV - jak czesto?
« Odpowiedz #2 : 2004-11-26, 18:05 »

arke

  • Gość
Promienie UV - jak czesto?
« Odpowiedź #3 : 2004-11-26, 18:46 »
Enola ty masz legwana?albo jakąś jaszczurke?
Zapisane

Enola

  • Gość
Promienie UV - jak czesto?
« Odpowiedź #4 : 2004-11-26, 18:52 »
Nie, mam żółwia czerwonolicego i ostrogrzbietego i to dla nich to UV  :)
Zapisane

arke

  • Gość
Promienie UV - jak czesto?
« Odpowiedź #5 : 2004-11-26, 22:56 »
No bo w podpisie masz
Cytuj

Moje słońca (to nie wszystkie ):

i jest tam cos zielonego ostatnie zdjecie na dole z prawej s trony pod mszyką co to jest?
Zapisane

Enola

  • Gość
Promienie UV - jak czesto?
« Odpowiedź #6 : 2004-11-27, 18:41 »
To modliszka - zdjęcie trochę niewyraźne i chyba nie zabardzo widać :)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.034 sekund z 21 zapytaniami.