Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3   Do dołu

Autor Wątek: Mój żółwik ma cały czas zamknięte oczy!!!!  (Przeczytany 16556 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Domino

  • Gość
Witam wszystkich  :)
Czy ktoś może wie co może być przyczyną tego, że mój żółwika od kilku dni ma cały czas zamknięte oczy?? nawet jak pływa to też ma zamknięte. Zdażyło się to poraz pierwszy i nie wiem czy jest chory, czy też może poprostu śpi.
Jeżeli ktoś miał taki przypadek to proszę o odpowiedź.
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Mój żółwik ma cały czas zamknięte oczy!!!!
« Odpowiedź #1 : 2005-06-16, 01:31 »
Witaj na Forum .
           1.    Nie jesteśmy jasnowidzami.
           2.    Nie wiemy jaki gatunek żółwia posiadasz
           3.    Nie mamy pojęcia jaki duży (stary) jest Twój żółw
           4.    Nie mamy bladego pojęcia, gdzie go trzymasz
           5.    Nie wiemy czy jest w wodzie, piasku, trawce, na podwórku, pływa sobie
                  w oczku wodnym, akwa, a może mieszka w terrarium.
           6.    Nie wiemy co robił zanim zamknął oczki, z czym miał kontakt, co jadł
           7.    Nie wiemy czym go karmisz
           8.    Nie wiemy od jak dawna go posiadasz
           9.    Nie wiemy, w jakim rejonie mieszkasz, gdybyśmy mięli polecić Ci
                  weterynarza znającego się na żółwiach
          10.   Wydaje nam się że jak pływa to nie śpi.

  Jak widzisz potrzebujemy trochę danych, aby spróbować zdiagnozować, co jest Twojemu żółwikowi i pomóc Wam.  Jeśli spróbujesz to wszystko opisać...to myślę, że więcej osób będzie z Tobą rozmawiać i nikt nie zostawi Cię bez pomocy.
                                 Pozdrawiam
Zapisane

*Yoko*

  • Gość
Odp: Mój żółwik ma cały czas zamknięte oczy!!!!
« Odpowiedź #2 : 2005-06-16, 16:53 »
Hej! Mam 12-letniego żółwie czerwonolicego. Kiedyś też zdarzyło się, że miał zamknięte oczy przez kilka dni…potem trochę spuchły…poszłam z nim do weterynarza. Okazała się, że jest chory, pamiętam, że podawałam mu wtedy witaminę A razem z jedzeniem i smarowałam mu nią skorupę.
 Po jakimś czasie wszystko wróciło do normy i więcej się nie zdarzyła, ale słyszałam już często o takich przypadkach.
Najlepiej zabierz go do weterynarza.
Pozdrawiam  :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Mój żółwik ma cały czas zamknięte oczy!!!!
« Odpowiedz #2 : 2005-06-16, 16:53 »

Domino

  • Gość
Odp: Mój żółwik ma cały czas zamknięte oczy!!!!
« Odpowiedź #3 : 2005-06-16, 20:49 »
Witam!
Dziękuję bardzo za zaiteresowanie :)
Mam na imię Dominik.
Faktycznie ze mnie ciapa bo niby skąd możecie wiedzieć co mu się dzieje jak nic o nim nie wiecie :)
Więc tak.
Mam go 7 miesięcy. Nazwałem go Shrek. Wraz z drugim żółwikiem ( tego nazwałem Fiona) mieszkają w akwarium, w którym połowę dna zajmują kamyki, a resztę woda. Jest także lampka pod którą się wygrzewają.  Długość jego skorupy wynosi 6cm. Drugi żółw jest mniejszy. Są to żółwie czerwonolice. Ile mają dokładnie nie wiem. Do jedzenie dostają takie małe suszone robaczki - "Suszony gammarus" tak pisze na opakowaniu. Zanim to się stało zachowywał się zupełnie normalnie. Teraz poza tym że ma zamknięte i napuchnięte oczka, też wydaje się być normalny. Je, pływa i wygrzewa się pod lampką. Mieszkam w małopolsce, dokladniej w Chrzanowie. Oprócz tych  żółwików w skład mojego domowego zwierzyńca wchodzą:
- mój super piesek Brutus - jamnik mam go już 10 lat
- kotka sandra - ma 5 miesięcy, a u mnie jest 3 miesiące
- królik Pati - ma 22 miesięce, a u mnie jest od 20 miesięcy
- 2 welonki razem z żółwiakiem w kulistym akwarium.
Chciałbym jeszcze mieć myszkę i fretkę, ale mama się nie chce zgodić ponieważ mamy mało miejsca w naszym domu.
Pozdrawiam wszystkich kochających zwierzaczki :)
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Mój żółwik ma cały czas zamknięte oczy!!!!
« Odpowiedź #4 : 2005-06-16, 23:44 »
powiedz jeszcze, czy Fiona jest tak samo długo w akw jak on?? Jak często zmieniasz im wodę???
Zapisane

Domino

  • Gość
Odp: Mój żółwik ma cały czas zamknięte oczy!!!!
« Odpowiedź #5 : 2005-06-17, 07:59 »
Witam!
Fiona jest krócej w akwarium niż shrek a wodę zmieniam im co tydzień.
Zapisane

Kacper

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 751
  • :)
Odp: Mój żółwik ma cały czas zamknięte oczy!!!!
« Odpowiedź #6 : 2005-06-17, 13:45 »
Welonki razem z żółwiakiem.Żółwiak ciepło wodny,welonki zimnowodne.żółie wodne żywią się rybami.chyba że te welonki na karmówke
Zapisane

Mycha15

  • Gość
Odp: Mój żółwik ma cały czas zamknięte oczy!!!!
« Odpowiedź #7 : 2005-06-17, 15:04 »
Naprawde cos tu dziwnego jest ?? A duzo masz tych zwierzatek i jeszcze chcesz wiecej ??? Widac ze lubisz zwierzeta ale zrozum ze jak u ciebie bedzie im ciasno a jak czyatalam amlo masz miejsca to im gorzej bedzie nisz  skad je wzioles .. chyba rozumieszo  co chodzi ??
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
Odp: Mój żółwik ma cały czas zamknięte oczy!!!!
« Odpowiedź #8 : 2005-06-17, 19:38 »
Spuchniete oczy - to mi wyglada na hipowitamonoze A. Efekt monotonnej diety. Udaj sie z zolwiem do weterynarza znajacego sie na gadach, podawaj tran i wprowadz bardziej urozmaicona diete.
Co to okragle akwarium, w ktorym mieszkaja Twoje zwierzaki? Jaka ma pojemnosc?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Mój żółwik ma cały czas zamknięte oczy!!!!
« Odpowiedz #8 : 2005-06-17, 19:38 »

Domino

  • Gość
Odp: Mój żółwik ma cały czas zamknięte oczy!!!!
« Odpowiedź #9 : 2005-06-17, 20:50 »
To jest takie akwarium w kształcie kuli, a jego pojemność to 15 litrów.
Macie rację z tym żółwiakiem razem z welonkami. W żaden sposób do siebie nie pasują. Moja to wina bo powinienem sprawdzić czy mogą razem być, ale z drugiej strony pani w zoologu też powinna to wiedzieć, a tymczasem powiedziała że śmiało żółwiak może być razem z rybkami. Widać ona nie ma zielonego pojęcia o tych zwierzątkach które sprzedaje. Naszczęście już nie chodzę do tego sklepu. Muszę to jakoś naprawić i stworzyć żółwiakowi wmiarę normalne dla niego warunki. Zrobię mu oddzielne akwarium z wyspką z piasku rzecznego.
Zapisane

Leloo

  • Gość
Odp: Mój żółwik ma cały czas zamknięte oczy!!!!
« Odpowiedź #10 : 2005-06-17, 22:56 »
Ja juz nie rozumeim trzymasz 2 zolwie w kuli czy co???
Zapisane

Domino

  • Gość
Odp: Mój żółwik ma cały czas zamknięte oczy!!!!
« Odpowiedź #11 : 2005-06-17, 23:38 »
W kuli są welonki i żółwiak, a żółwie są w osobnym akwarium - napisałem przecież wcześniej
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Mój żółwik ma cały czas zamknięte oczy!!!!
« Odpowiedź #12 : 2005-06-18, 12:26 »
napisaŁeś wcześniej że karmisz żóŁwie tylko gammarusem... nie dziwie się... Mają niedobór witamin... a co z roślinkami? z rybkami? slimaczkami? innymi karmami? żóŁw potrzebuje duzo skŁadników energetycznych... A chociaż wapno im dajesz? bo mi sie wydaje że nie. Mają zŁą diete. a mają filtr i ogrzewanie, oświetlenie? to też jest potzrebne...
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Mój żółwik ma cały czas zamknięte oczy!!!!
« Odpowiedź #13 : 2005-06-18, 12:28 »
To ja już stąd uciekam...bo na wodnych się nie znam...radźcie mu dalej....
pozdrówka.
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Mój żółwik ma cały czas zamknięte oczy!!!!
« Odpowiedź #14 : 2005-06-18, 12:55 »
Domino, zapomniaŁa bym. Nie napisaŁeś w jakim litrazu trzymasz tego "Shreka" i tą "Fionę" to też jest ważne... A czy mają część lądową, aby mogŁy się "opalać"? Nie napisaŁeś czy ten Shrek już widzi... Czy się stan pogorszyŁ, czy polepszyŁ... Kup mu krople do oczu...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Mój żółwik ma cały czas zamknięte oczy!!!!
« Odpowiedz #14 : 2005-06-18, 12:55 »

Domino

  • Gość
Odp: Mój żółwik ma cały czas zamknięte oczy!!!!
« Odpowiedź #15 : 2005-06-18, 19:19 »
Akwarium, w którym są żółwie jest około 12-to litrowe. Połowę dna zajmują kamienie, które są ponad pow. wody. Nad akwarium w miejscu gdzie są kamyki jest lampa pod którą wygrzewają się żólwie. Filtra nie mam i grzałki też nie, ale temperatura wody jest 26 stopni. Mam już większe akwarium tylko muszę je dostosować dla tych żółwi. Teraz wiem, że niewiele o nich wiedziałem. Zrobię im tak, że napewno będą miały o 100 razy lepiej. Czytałem już trochę o tym jak powinno wyglądać miejsce, gdzie mają żyć żółwie czerwonolice. Jeżeli wiecie gdzie można znaleść coś natemat terrarim dla żółwi to bardzo chętnie poczytam, bo napewno wszystkiego nie zalazłem. Shrek niestety dalej nie widzi, jednak jego stan się nie pogarsza.Te krople do oczu to mogą być takie dla ludzi?
Pozdrawiam :)
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Mój żółwik ma cały czas zamknięte oczy!!!!
« Odpowiedź #16 : 2005-06-18, 22:53 »
Domino, jeśli dobrze pamiętam, jesteś z Chrzanowa. W tym mieście jest mały sklepik, gdzieś w okolicy ul. Oświęcimskiej - nie znam dokładnie topografii miasta - poruszam się tam samochodem. Ten sklepik należy do p. Janusza Widło  i albo on tam jest, albo jego córka. Nie wiem, czy znasz tych ludzi, ale to wielcy miłośnicy-maniacy zwierząt. Mają w sklepie dużo żółwii i zajmują się zwierzami wszelkiej maści od pokoleń.
Myślę, że może oni by coś poradzili, albo skierowali do kogoś. Może polecą jakieś krople albo witaminy. To tak mi przyszło na myśl. Pozdrawiam.
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
Odp: Mój żółwik ma cały czas zamknięte oczy!!!!
« Odpowiedź #17 : 2005-06-19, 19:26 »
Mam nadzieje, ze rzeczywiscie polepszysz warunki tym zolwiom, bo tak jak teraz nie powinny zyc.
Swoja droga zolwiak i welonki tez nie powinny miszkac w kuli.
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Mój żółwik ma cały czas zamknięte oczy!!!!
« Odpowiedź #18 : 2005-06-19, 19:33 »
te krople do oczu to powinien wypisać weterynarz, lub doradzić sprzedawca w zoologicznym. Zabardzo niewiem jakie krople były by dobre, bo nigdy moje żółwie nie oślepły... :roll: A co do akwa to jest za małe na dwa żółwie... Jakie one mają rozmiary skorupy? Zmieniłes im diete na roślinki, lub inne pokarmy? Polecam moczarke wodną. tania, ale dobra. A co do innych pokarmów to sa w zoologicznych pałeczki wodne, i kup wapno! obowiązkowo! Bo twoje żółwie długo nie pozyją...
Zapisane

*Yoko*

  • Gość
Odp: Mój żółwik ma cały czas zamknięte oczy!!!!
« Odpowiedź #19 : 2005-06-19, 21:59 »
Kup też witamine A i dodawaj do jedzenia...
Można też nasmarować żółwią skrupy dla wzmocnienia...
Zapisane

Kacper

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 751
  • :)
Odp: Mój żółwik ma cały czas zamknięte oczy!!!!
« Odpowiedź #20 : 2005-06-20, 12:47 »
Nie  nie jeszcze raz niech lepiej sprzedawcy zoologiczni nie doradzają oni się na tym nieznają. Tylko chcą upchnąć swój towar :( są wyjątki sprzedawcy ze sklaepu Iguana-Iguana Artur i Filip ci naprawde doradzą, A jak się nie znają to ci nie będą czegoś wciskać by tylko upchnąć :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Mój żółwik ma cały czas zamknięte oczy!!!!
« Odpowiedz #20 : 2005-06-20, 12:47 »

Wiedźma

  • Gość
Odp: Mój żółwik ma cały czas zamknięte oczy!!!!
« Odpowiedź #21 : 2005-06-20, 18:25 »
Czemu uparcie polecacie krople do oczu? Na hipowitaminoze nic raczej nie pomoga. Tran luib wit. A i zmiana diety!!!
Zapisane

Inia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 161
Odp: Mój żółwik ma cały czas zamknięte oczy!!!!
« Odpowiedź #22 : 2005-06-20, 18:40 »
Mój żółw też właśnie zaczął cierpieć na takie coś :(
Mam pytanie: zy ta choroba jest śmiertelna? Moja Śp. Zielonka odeszła na coś podobnego, teraz nie wiem co robić.
Starszy żółwik (2 lata) zaczyna być osowiały, nic nie jeść i lewe oko mu spuchło i jest zamknięte :(
Czy to ta sama choroba?
Zapisane
Nobody knows who I really am,
I never felt this empty before
And if I ever need someone to come along
Who's gonna comfort me and keep me strong

Wiedźma

  • Gość
Odp: Mój żółwik ma cały czas zamknięte oczy!!!!
« Odpowiedź #23 : 2005-06-20, 19:18 »
Nieleczona hipowitamonoza A moze prowadzic do ciezkich chorob pluc i nerek, wiec nie ma co siedziec z zalozonymi rekami. Co robic, juz zostalo napisane.
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Mój żółwik ma cały czas zamknięte oczy!!!!
« Odpowiedź #24 : 2005-06-21, 19:01 »
Domino, od ciebie wiadomości nie ma... poprawiłes im warunki? Mam nadzieje ze juz ich nie karmisz samym gammarusem... :roll:
Zapisane

Domino

  • Gość
Odp: Mój żółwik ma cały czas zamknięte oczy!!!!
« Odpowiedź #25 : 2005-06-22, 20:18 »
Witam wszystkich :)
Sory że nic nie odpowiadałem, ale były jakieś kłopoty z netem.
Shrekowi się poprawia!!!!!!!!!!!
Dostaaje takie jedzenie z wit. A i wapno. Nie byłem z nim u weterynarza, ale pan w zoologicznym powiedział, że te witaminy powinny dać efekt. No i chyba dają. Akwarium jeszcze nie zmieniłem bo mój tata narazie pracuje do późna, a ja sam tego nie dam rady tego zrobić - ale w najbliższym czasie to zrobię.
Zapisane

MoniŚ

  • *
  • Wiadomości: 2554
Odp: Mój żółwik ma cały czas zamknięte oczy!!!!
« Odpowiedź #26 : 2005-07-26, 22:21 »
hmm temat ,,troszke'' przedawniony i jak z żółwiem? :roll: Mają już nowe akwa?
Zapisane
Black then white are all I see in my infancy.
Red and yellow then came to be,
reaching out to me, lets me see.
As below so above and beyond I imagine,
drawn beyond the lines of reason.
Push the envelope. Watch it bend.

Domino

  • Gość
Odp: Mój żółwik ma cały czas zamknięte oczy!!!!
« Odpowiedź #27 : 2005-07-27, 22:21 »
Wtam wszystkich !!
Ciężko się u mnie dopchać do kompa :) :)
Mój żółwik jest już całkowicie zdrowy. Ma nowe większe akwarium. Podzielone jest na dwie części. W jednej są same kamyki, a w drugiej woda, na dnie żwirek i korzeń. Jest to tak zrobione, że żółwie wychodzą sobie (jak im się chce) na suchą część, czyli kamyki i wygrzewają się pod lampą. Do jedzenia oprucz tego co im dawałem i witamin dostają jeszcze żywy pokarm. Chcę jeszcze założyć filtr do wody, ale to już za jakiś czas. Myślę, że wytrzymają.
Dziękuję wszystkim za porady i pomoc.
Pozdrawiam  :D
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Mój żółwik ma cały czas zamknięte oczy!!!!
« Odpowiedz #27 : 2005-07-27, 22:21 »

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Mój żółwik ma cały czas zamknięte oczy!!!!
« Odpowiedź #28 : 2005-07-28, 00:17 »
Bardzo się cieszę, bo już też się trochę martwiłam. Gratulki za szybkie i w porę opanowanie sytuacji.

                                           8)
Zapisane

MoniŚ

  • *
  • Wiadomości: 2554
Odp: Mój żółwik ma cały czas zamknięte oczy!!!!
« Odpowiedź #29 : 2005-07-28, 00:54 »
Ja również się cieszę a bałam się że już się nie dowiemy jak tam z żółwiem ;) Wspaniale :)
Zapisane
Black then white are all I see in my infancy.
Red and yellow then came to be,
reaching out to me, lets me see.
As below so above and beyond I imagine,
drawn beyond the lines of reason.
Push the envelope. Watch it bend.
Strony: [1] 2 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.073 sekund z 27 zapytaniami.