Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3   Do dołu

Autor Wątek: Mój żółwik ma cały czas zamknięte oczy!!!!  (Przeczytany 16557 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Misio

  • Gość
Odp: Mój żółwik ma cały czas zamknięte oczy!!!!
« Odpowiedź #30 : 2005-07-28, 08:25 »
     Welonki rosną do   30  cm nie nadają się do kulki !!!!!!!!!
         Moim żółwikom daję stynkę , wyobrażasz sobie jak jedzą .
          Co dobiero welonki.


Data wysłania: 2005-07-28, 08:21
                        Życzę Ci aby Twoje żółwiki nigdy już  nie chorowały !
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Mój żółwik ma cały czas zamknięte oczy!!!!
« Odpowiedź #31 : 2005-08-01, 14:48 »
dobrze że poprawiłes mu warunki :)
Zapisane

AgnieszkaW

  • Gość
Odp: Mój żółwik ma cały czas zamknięte oczy!!!!
« Odpowiedź #32 : 2005-08-02, 12:44 »
Ciekawe, sprawdzone, praktyczne informacje nt. filtrów i samego wyposażenia akwaterrarium znajdziesz na stronie Jojka: www.czerwonolicy.waw.pl
Naprawdę polecam.

Pozdrawiam,
Agnieszka
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Mój żółwik ma cały czas zamknięte oczy!!!!
« Odpowiedz #32 : 2005-08-02, 12:44 »

Kacper

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 751
  • :)
Odp: Mój żółwik ma cały czas zamknięte oczy!!!!
« Odpowiedź #33 : 2005-08-02, 18:37 »
O stronie Jojka było pisane ostatnio wiele razy :)
Zapisane

Rumi

  • Gość
Odp: Mój żółwik ma cały czas zamknięte oczy!!!!
« Odpowiedź #34 : 2005-08-11, 18:24 »
Mój Franek też nei otwiera oczek już od prawie tygodnia, cogorsza nei chce jeść ani pokarmu ani witaminy A nei wiem co zrobić nei ma w okolicy weterynaża od takich malitkich Franiutków :(
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Mój żółwik ma cały czas zamknięte oczy!!!!
« Odpowiedź #35 : 2005-08-11, 21:30 »
rumi, przykro mi... nie można ci nic doradzic, musisz iść do weta... :( a jaki to żółw wodny? powiedz jakie ma akwa, co dostaje do jedzenia, co ile czasu wymieniasz mu wode, czy ma filtr, i takie tam,
Zapisane

Kacper

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 751
  • :)
Odp: Mój żółwik ma cały czas zamknięte oczy!!!!
« Odpowiedź #36 : 2005-08-11, 21:55 »
A co do tego filtr że ma zamkniete oczy, ludzie nie dobijajcie mnie i co ma jeszcze do tego co ile mu wymieniasz wode ?? Jak ma czystą wode to moze nawet raz na pół roku wymieniać
Zapisane

Rumi

  • Gość
Odp: Mój żółwik ma cały czas zamknięte oczy!!!!
« Odpowiedź #37 : 2005-08-11, 21:56 »
żół wodny nie ma filtra często ma zmienianą wode a jedzenie to suszonki przeważnie i chyba ma niedobór wit. A ale nei wiem jak mam mu ja podać skoro on nic nei je
Zapisane

Kacper

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 751
  • :)
Odp: Mój żółwik ma cały czas zamknięte oczy!!!!
« Odpowiedź #38 : 2005-08-11, 22:01 »
Rumi skąd jesteś? Powiedz skąd jestes to ci dam namiar na weta od gadów w twojej okolicy on ci przypisze odpowiednie leki
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Mój żółwik ma cały czas zamknięte oczy!!!!
« Odpowiedz #38 : 2005-08-11, 22:01 »

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Mój żółwik ma cały czas zamknięte oczy!!!!
« Odpowiedź #39 : 2005-08-11, 22:26 »
A co do tego filtr że ma zamkniete oczy, ludzie nie dobijajcie mnie i co ma jeszcze do tego co ile mu wymieniasz wode ?? Jak ma czystą wode to moze nawet raz na pół roku wymieniać

Kacper powoli mnie ty raczej wkurzasz! ja sie pytam a ty mi jakieś pochy stawiasz, wązne jest co ile czasu wode zmienia i czy ma filtr, od brudnej wody moze być zakarzenie, a brak pracy filtra częszczsze wymienainie wody jak bys chcial wiedzieć!

a c do ciebie rumi żółwik nie powinien jeść ciagle suszonych robakow, tak zwanego gammarusa, do wody kup mu wapno, możesz dawać wołowine, albo cos co za tym mój zółw przepada serce wołowe, ja kupiłam za 10 gr. żółwik tez powinien jeść rośliny, ja mojemu daje koniczynki i mlecze, ale także rośliny wodne które sa dostępne w zoologicznym, kupuj mu tez zywe rybki akwariowe, wpuść je do wody a on bedzie na nie polował, pokrapiaj witaminami jedzenie, wtedy nawet sie nie zorientuje że to jest nakrapiane, musisz być cierpliwy, zwilż mu powietrze w akwa i podwyższ temperature wody, jak wymeiniasz mu wode pamietaj albo odstana, albo wymieniasz część wody aby była równowaga biologiczna, radze ci kupić filter, nawet najtańszy gąbkowy, zawsze daje coś i filtruje na czysta i świeżą wode, tym większe akwa tym mniej czysczenia... moge na tyle powiedziec, jescze dopytaj w zoologicznym o takie cos do jedzenia jak pałeczki wodne to jest taki pokarm w kształcie pałek... no  nieiem chyba rtyle ino starczy, teraz musisz iść do weta może ci wypisac krople do oczu, czymam kciuki... a i jescze jedno... niech żółwik powraca do zdrowia :)


Data wysłania: 2005-08-11, 22:25
on nie je zapewnie bo może być tez wybredny, albo i nie urozmaicasz mu jedzenia.
Zapisane

Rumi

  • Gość
Odp: Mój żółwik ma cały czas zamknięte oczy!!!!
« Odpowiedź #40 : 2005-08-11, 22:49 »
jestem z Gorlic

Mysha792:

dzienx jutro mu coś  z tych specjałów zapodam
Zapisane

Edi

  • Gość
Odp: Mój żółwik ma cały czas zamknięte oczy!!!!
« Odpowiedź #41 : 2005-08-11, 23:30 »
O prawidłowym żywieniu żółwi czerwonolicych (w ogóle o ich pielęgnacji) możesz poczytać w tym wątku:

http://www.terrarium.com.pl/forum/read.php?f=13&i=13570&t=13570
Zapisane

Kacper

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 751
  • :)
Odp: Mój żółwik ma cały czas zamknięte oczy!!!!
« Odpowiedź #43 : 2005-08-12, 11:25 »
Mysha ty mnie wkurzasz już na maksa twoje widzimisie ze zwięrzętami, żółwie wydałaś i pytasz się o cos co jest jak dla mnie nie potrzebne!! Chodzi mi o filtr może mieć wode czyściutką lśniącą bez filtra!!!! nie możesz tego zrozumieć??
Może zmieniać np. co miesiąc i skąd wiesz jak u niej woda wygląda?? Może zmieniać co tydzień ,a woda ma być np.  już brudna, więc beznadziejn e pytanie skąd masz wiedzieć jak woda u niej wygląda?
Mysha ,a pochwaliłaś się że wydałaś znów żółwia? I co bierzesz kraba? do 9 l?
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Mój żółwik ma cały czas zamknięte oczy!!!!
« Odpowiedź #44 : 2005-08-12, 12:55 »
Mysha, wydałaś żółwia, bo wyjeżdżasz, czy z innego powodu?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Mój żółwik ma cały czas zamknięte oczy!!!!
« Odpowiedz #44 : 2005-08-12, 12:55 »

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Mój żółwik ma cały czas zamknięte oczy!!!!
« Odpowiedź #45 : 2005-08-12, 14:48 »
rozbiło mi sie akwa i dlatego... a nie stac mnie znowu na akwa takiego romziaru, bo drogo kupiłam, musiałam i sie stało neistety :(piez zwalil cięzki wazon na akwa i bach. żólwiowi nic nie jest, miał iść na przetrzymanie do sąsiada, lecz wyjezdza na wakacje. żółwik trafil do naprawde porządnego zoologicznego, mieszka z jednym zółwiem czerwonolicym w akwa takim samym co ja mam, moze być taka odpowiedzieć? mam nadzieje że nikt nie bedzie na mnie zagniewany i wogóle...
Zapisane

Inteligent

  • Gość
Odp: Mój żółwik ma cały czas zamknięte oczy!!!!
« Odpowiedź #46 : 2005-08-14, 01:38 »
No a ja mam notes i kawalek sera
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Mój żółwik ma cały czas zamknięte oczy!!!!
« Odpowiedź #47 : 2005-08-14, 17:54 »
kawałek sera to se możesz zjeść, w notesie możesz zapisać rezultat...szczęśliwej drogi, juz czas...

  Rumi, a co z żółwikiem??? pomijając inne wypowiedzi poza tematem?


Zapisane

Kacper

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 751
  • :)
Odp: Mój żółwik ma cały czas zamknięte oczy!!!!
« Odpowiedź #48 : 2005-08-14, 17:56 »
Lista wetów od gadów na serwisie Tcp http://www.terrarium.com.pl/weterynarze/
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Mój żółwik ma cały czas zamknięte oczy!!!!
« Odpowiedź #49 : 2005-08-14, 18:04 »
Kacpi, pokazałam to rumi kilka dni temu. traf że pochodzi z Gorlic, tam najbliżej do Krakowa, albo Sącza. A i tak daleko, dlatego dałam namiar na rozmowy z wet'ami na Terra. Za przyzwoleniem i poparciem mod'a oczywiście :;p:
   I stąd teraz czekam na rezultat.
Zapisane

Rumi

  • Gość
Odp: Mój żółwik ma cały czas zamknięte oczy!!!!
« Odpowiedź #50 : 2005-08-14, 18:47 »
Frankowi chyba lepiej zjadł dziś półtora listka, albo odgryzł i wyrzucił bo tego nie widziałem ;) i pomału coraz częściej z powodzeniem próbuje na chwilke otworzyć oczka :)

co do worzenia do weta to do sącza jest nei daleko ale jerzdze jak szatan :P i boje sie że mogło by mu sie coś stać podczas jazdy
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Mój żółwik ma cały czas zamknięte oczy!!!!
« Odpowiedz #50 : 2005-08-14, 18:47 »

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Mój żółwik ma cały czas zamknięte oczy!!!!
« Odpowiedź #51 : 2005-08-14, 19:18 »
życzymy powodzenia i czekamy na dalsze opisy co do stanu maleństwa, bo gadziny kochamy jak diabli... :lol:
Zapisane

Rumi

  • Gość
Odp: Mój żółwik ma cały czas zamknięte oczy!!!!
« Odpowiedź #52 : 2005-08-17, 18:21 »
Z Frankiem coraz lepiej ma już otwarte oczka :) ale jeszcze troszke są czerwone

kupiłem mu też głupiki i jakieś mniejsze gandzie, wrzucam mu je i czekam na rozkoszną chwile mordu a tu .... Franek chowa sie w kąt :/ boi sie matyćkich rybek :( w nocy to samo przybiera poze do snu jakaś gandzia go lekko po nodze szpernie a ten zamiast poddać sie konsumcji to usuwa noge żeby gandzia spokojnie przepłyneła :|  0 instynktu mordercy ;]
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Mój żółwik ma cały czas zamknięte oczy!!!!
« Odpowiedź #53 : 2005-08-22, 13:04 »
hehe, może jescze niewie o tym że to nic mu nie zrobi, weś jedną rybke za ogon najlepiej :] i wrzuć ja na brzeg aby żółwik tam mógł wejść i ją złapać, to pomagało moim gadzinom :]
Zapisane

MoniŚ

  • *
  • Wiadomości: 2554
Odp: Mój żółwik ma cały czas zamknięte oczy!!!!
« Odpowiedź #54 : 2005-08-22, 13:21 »
Moje żółwie kochają polować, czasem złapią rybę, zabiją i nie zjedzą :| wolę więc teraz dawać mrożone, lub kupione już martwe w rybnym :)
Zapisane
Black then white are all I see in my infancy.
Red and yellow then came to be,
reaching out to me, lets me see.
As below so above and beyond I imagine,
drawn beyond the lines of reason.
Push the envelope. Watch it bend.

eazah

  • Gość
Odp: Mój żółwik ma cały czas zamknięte oczy!!!!
« Odpowiedź #55 : 2005-09-23, 23:35 »
sluchajcie, mam problem, od niedawna mam zlowia ladowego <nawet nie wiem jakiego> pod opieka a ostatnio nabawil sie katarku i kicha, psika i leca mu babelki <kataru>z nosa, nagrzewam go caly czas lampka, ale nie wiem skad to sie wzielo,nie trzymam go w przeciagu, nawet nie wiem jak mu pomoc, nie wiem czy jest sens isc do weterynarza, nic nie wiem, zastanawiam sie tlyko czy to przejdzie skoro to tylko pzreziebienie i nawet nie wiem co mam robic..
Zapisane

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Odp: Mój żółwik ma cały czas zamknięte oczy!!!!
« Odpowiedź #56 : 2005-09-24, 12:11 »
eazah, na pewno wizyta u weterynarza miałaby sens. Kiedyś jeden z moich żółwi miał podobne objawy, skończyło się zapaleniem płuc i zgonem, właśnie z powodu braku interwencji weterynarza (miałam wtedy mooże 8 lat, więc na temat żółwi nie wiedziałam nic, bo i neta nie miałam..). Dlatego proponuje jednak skonsultować się z wetem, a potem pozostaje mieć nadzieję, że jest stosowane prawidłowe leczenie, bo przez internet ciężko jest cokolwiek na ten temat powiedzieć..

P.S. Żeby okreslić gatunek żółwia proponuje przejrzeć strony takie jak www.terrarystyka.pl ; www.terrarium.com.pl albo www.zolwie.of.pl
« Ostatnia zmiana: 2005-09-24, 12:14 autor Karooola »
Zapisane

Kacper

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 751
  • :)
Odp: Mój żółwik ma cały czas zamknięte oczy!!!!
« Odpowiedź #57 : 2005-10-02, 18:30 »
No i mam doła mój żółw też ma coś nie tak nie otwiera oczów i de zaraz pozryczyć cyfre i wysłać zdjęcia drr. Zajączkowskiemu by coś mi doradził
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Mój żółwik ma cały czas zamknięte oczy!!!!
« Odpowiedz #57 : 2005-10-02, 18:30 »

MoniŚ

  • *
  • Wiadomości: 2554
Odp: Mój żółwik ma cały czas zamknięte oczy!!!!
« Odpowiedź #58 : 2005-10-02, 18:53 »
Ooo Kacper :tuli: który żółwik? Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze.
Ziko kiedyś miał wydzielinę z nosa, niczym smark ale podniosłam temperaturę wody i pomogło. Ufff... :mrgreen:
Kacper powodzenia w leczeniu żółwiczka :)
Zapisane
Black then white are all I see in my infancy.
Red and yellow then came to be,
reaching out to me, lets me see.
As below so above and beyond I imagine,
drawn beyond the lines of reason.
Push the envelope. Watch it bend.

Kacper

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 751
  • :)
Odp: Mój żółwik ma cały czas zamknięte oczy!!!!
« Odpowiedź #59 : 2005-10-07, 21:26 »
Żółwik już dwa dni temu oczka otwarł, mam ciągły kontakt z weterynarzem specjalistą od gadów Dr. Jarosławem Zajączkowskim (serdecznie pozdrawiam Pana)
Mam przemywac oczka leciutką kroplami do oczów z apteki i gdyby stan się nie poprawił to mam iśc do weta u nas (tn to się na psach i koatch zna) i gdyby sobie nie radził to mam dać numer kom. do niego i będą
Zapisane
Strony: 1 [2] 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.074 sekund z 28 zapytaniami.