Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: czerwonolice - male potwory  (Przeczytany 2073 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

olimpia1400

  • Gość
czerwonolice - male potwory
« : 2004-12-29, 18:27 »
jeszcze raz apeluje do wszystkich ewentualnych chetnych na zólwie czerwonolice... one sa piekne, malusienkie i cudowne i koffffane i wszystko co sobie chcecie, pieknie wygladaja na tych plastikowych miseczkach z palemka.... ale...... NIE KUPUJCIE ICH!!!!!! Z tych maluszków rosna dosc spore gadziny, moga byc ciut agresywne, poluja na ryby, strasznie brudza wode.... a tu macie efekty sprzedazy zólwików : http://www.terrarium.com.pl/forum/list.php?f=32 naprawde zastanówcie sie.... Potrzebna chyba jest jakas akcja wieksza - to sa zwierzaki naprawde duze, nie zmieszcza sie na tym plastikowym talerzyku po roku czasu a po kilku latach beda potrzebowaly zbiornika wielkosci Waszej wanny...
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
czerwonolice - male potwory
« Odpowiedź #1 : 2004-12-29, 21:44 »
Cytuj

 ale...... NIE KUPUJCIE ICH!!!!!!

no bez przesady, powinnas raczej napisac "nie kupujcie ich jesli nie macie warunkow"...
Zapisane

olimpia1400

  • Gość
czerwonolice - male potwory
« Odpowiedź #2 : 2004-12-30, 00:36 »
w sumie specjalnie tak napisalam... VioaoiV... widzialas ile tam jest takich ogloszen ??? po prostu szok! a ile zólwi trafia do naszych rzek jezior i wogóle wszedzie na wolnosc?? rozmnazac sie raczej nie beda, ale cala historia z zagrozonym zólwiem blotnym....

szczerze mówiac to osobiscie wolalabym zeby tych zólwi nikt nie kupowal, zeby juz ich do nas do sklepów nie sprowadzano! Bo one sa tak sliczne i takie malusie... I na przyklad mój synek prosi o takiego zólwika za kazdym razem jak tylko zobaczy... Ja mu nie kupie ale jest wiele osób które sobie nie zdaja sprawy co z tej kruszynki wyrosnie, a sprzedawcy jakos WYJATKOWO niechetnie o tym mówia...

Ja mialam takiego maluszka i wiem co po 1,5 roku z niego wyroslo... ja swojego oddalam koledze jakiemus, ale wiem, ze sam zakup to nie byla dobra decyzja  :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

czerwonolice - male potwory
« Odpowiedz #2 : 2004-12-30, 00:36 »

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
czerwonolice - male potwory
« Odpowiedź #3 : 2004-12-30, 00:47 »
Cytuj

Ja mialam takiego maluszka i wiem co po 1,5 roku z niego wyroslo... ja swojego oddalam koledze jakiemus, ale wiem, ze sam zakup to nie byla dobra decyzja

Takie 30cm długości a wielkim, ostrym jak nóż dziobem, którym może palca rozpłatać na kilka kawałków  :mrgreen:

Swojego oddałam do sklepu, baaardzo daaaawno temu.
A jak śmierdziało od tego :roll:
Zapisane

Kacper

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 751
  • :)
czerwonolice - male potwory
« Odpowiedź #4 : 2004-12-30, 11:27 »
Ja sam mam dwa takie potwory  i nie narzekam
Jeden-Samiec 13cm. skorupy
drugi-samica 4cm. skorupy od złych właścicieli
Zapisane

olimpia1400

  • Gość
czerwonolice - male potwory
« Odpowiedź #5 : 2004-12-30, 11:56 »
Widzisz Harpia, ty tez oddalas - i szarym druczkiem doczytalam ...
Ale znalazlam informacje na temat tych zólwi, ze podobno juz jest zakaz importu do UE i do Polski teraz juz tez - i ze jest traktowany jak gatunek inwazyjny. Sprzedaz jest dozwolona jezeli beda to zolwiki wyhodowane w kraju i beda mialy na to papierki :) Wiec w sumie baaaardzo dobrze.  8)
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
czerwonolice - male potwory
« Odpowiedź #6 : 2004-12-30, 23:00 »
Cytuj

Widzisz Harpia, ty tez oddalas - i szarym druczkiem doczytalam ...

Tak, tylko zapomniałam napisać, że on nie był kupiony przezemnie, został podrzucony pod drzwi, w wiaderku po śledziach.
Kupiłam mu 200l. akwarium, zrobiłam wyspe, ale zwierz zaczął zmieniać skóre, filtr nie nadąrzał z oczyszczaniem wody, w domu śmierdziało padliną, długo tak nie pociągłam :roll:
Zapisane

aga...

  • Gość
czerwonolice - male potwory
« Odpowiedź #7 : 2004-12-31, 13:27 »
ja tez mialam takiego zólwika,zyl u mnie trzy lata byl naprawde ogromniasty...
a kupilam go jak byl zupenie malenki.
ale niestety uciekl mi latem ze stawu... :(
Zapisane

Inia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 161
czerwonolice - male potwory
« Odpowiedź #8 : 2005-01-01, 19:15 »
Ja mam zółwia czerwonolicego, który me już półtora roku. Zgadzam się, że bardzo szybko rosną lecz do pewnego czasu. Na szczęście mój zwolnił tempo rozwoju. Jest to gad z charakterem np. mój jest bardzo uparty :D. Wiem, że go nie oddam (NIGDY) :wink: . Niestety drógi żółw mi zdechł na jakołś groźną chorobe :cry: :cry:
Zapisane
Nobody knows who I really am,
I never felt this empty before
And if I ever need someone to come along
Who's gonna comfort me and keep me strong

Forum Zwierzaki

czerwonolice - male potwory
« Odpowiedz #8 : 2005-01-01, 19:15 »

olimpia1400

  • Gość
czerwonolice - male potwory
« Odpowiedź #9 : 2005-01-02, 14:39 »
Przykro mi..  

Wiem, ze niektórzy potrafia im zapewnic warunki i oczywiscie Was sie nie czepiam ;)

Chodzi mi tylko o sprzedaz zólwików w sklepach w komplecie razem z talerzykiem z palemka i bez informacji jakie duze ona rosna.
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
czerwonolice - male potwory
« Odpowiedź #10 : 2005-01-03, 20:05 »
Droga Olimpio 1400!!
Nie rób z żółwi czerwonolicych wielkich potworów :P  Bez przesady.... sam mam taką grożną bestje rodem z piekł  :lol: ( 31 cm długości ). Nie jest wcale taki zły.... co prwda przydał by mu się nowy zbiornik  :roll:  ale otrzyma go w Marcu  :)
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

zolwia_niania

  • Gość
Odp: czerwonolice - male potwory
« Odpowiedź #11 : 2005-04-24, 15:08 »
Witam ja też mam dwa takie urwisy 19 i 25cm karapaksu ale żyjemy w zgodzie:)dostałam je za darmo od kogoś kto już ich nie chciał a też miał od maleńkości,oprócz tego mam żółwiaka chińskiego a to dopiero drapiezca to ich nie powinni sprzedawać a jak już to odpowiednim osobom.U mnie mam nadzieje ,że krzywda sie nikomu nie stanie a latem trzeba zbudować coś na działce jakieś ogrodzone pole z bajorkiem.Niestety wszystkie żółwie wodne i wodno-lądowe są zwierzętami wymagającymi odpowiednich warunków a sprzedają takie maluśkie,że nie sprawiają problemów a póżniej...to dobrze dla nich jeśli je sie odda w dobre ręce.Pozdrawiam
Zapisane

AziS

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 888
Odp: czerwonolice - male potwory
« Odpowiedź #12 : 2005-04-24, 15:39 »
Całe szczęscie że ja nie mam takiego problemu :) lubię żółwie...ale nie chciałabym mieć jednego w domu. Jak narazie wystarczy mi tyle zwierzaków ile mam :) pozdrawiamy :mrgreen:
Zapisane
:mrblue: Psy Górą :mrblue:

-> Jeśli w niebie nie ma psów,
To chcę pójść tam,
Gdzie po śmierci idą one.

_aisa_

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2531
    • WWW
Odp: czerwonolice - male potwory
« Odpowiedź #13 : 2005-04-24, 16:18 »
 :banan: to ja mam takiego potwora w domu  :szok: ;) :spoko: Jest taka kochana, że nie wiem jak można je tak nazwać  :diabelek: Chociaż mój ma imię Pirania :P Bo jak była mała to gryzła wszystkich w palce :P A teraz żyje od dawna w zgodzie z Doris :D

Kocham te małe potwory  :diabelek:
Zapisane
Doris, Zulus i  Pirania z właścicielką pozdrawiają :wink: ;)

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Odp: czerwonolice - male potwory
« Odpowiedź #14 : 2005-04-24, 18:29 »
Trochę dziwny temat... Każdy ma inne upodobania co do zwierząt - to tak, jakby ktoś napisał apel 'nie kupujcie psów bez rodowodu bo znajdziecie miliony takich w schroniskach za darmo'. Ale Tobie chyba chodzi o to, żeby brać te niechciane i zaniedbane, nie? ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: czerwonolice - male potwory
« Odpowiedz #14 : 2005-04-24, 18:29 »

kasia

  • Gość
Odp: czerwonolice - male potwory
« Odpowiedź #15 : 2005-04-29, 12:48 »
Mam takiego potwora, mieszka od dóch lat u mojej nauczycielki :lol:
Ma jedną dość nietypową cechę - nie lubi wody :lol: Poważnie, do wody wchodzi tylko, żeby coś zjeść, a potem sobbie idzie i łazi po cąłym domu, wraca po tygodniu zeby zrobić zapasy...
Zapisane

Kacper

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 751
  • :)
Odp: czerwonolice - male potwory
« Odpowiedź #16 : 2005-04-29, 15:00 »
Żółwie powinny żyć w terrarium!!!!!!!Nie na podłodze
Zapisane

marc

  • Gość
Odp: czerwonolice - male potwory
« Odpowiedź #17 : 2005-05-28, 13:29 »
Inia ile ma twój żółw cm od głowy do ogona?
Zapisane

Kacper

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 751
  • :)
Odp: czerwonolice - male potwory
« Odpowiedź #18 : 2005-05-28, 14:22 »
Żółwi marc od głowy i ogona się nei mierzy :roll:
Mierzy się ich karapaks (myśle że wiesz co to karapaks)
« Ostatnia zmiana: 2005-05-28, 18:03 autor Kacper »
Zapisane

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Odp: czerwonolice - male potwory
« Odpowiedź #19 : 2005-05-28, 17:50 »
karapask

A ja myślałam, że karapaks :eh:
Nie lepiej powiedzieć po prostu, że mierzy się długość skorupy...?
Zapisane

Kacper

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 751
  • :)
Odp: czerwonolice - male potwory
« Odpowiedź #20 : 2005-05-28, 18:03 »
Mój błąd kolejna literówka ehhh. Powiedzmy to tak mierzy się długość skorupy od góre:)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: czerwonolice - male potwory
« Odpowiedz #20 : 2005-05-28, 18:03 »

kras

  • Gość
Odp: czerwonolice - male potwory
« Odpowiedź #21 : 2005-06-05, 10:17 »
Mam żółwia żółtolicego.Ma około 12 miesięcy.Mam go za krótko żeby oceniać jak szybko rośnie.
Zapisane

*Yoko*

  • Gość
Odp: czerwonolice - male potwory
« Odpowiedź #22 : 2005-06-07, 21:47 »
Hej mam dwunastoletnią czerwonolicą żółwice i nie narzekam :P
Nie gryzie domowników chyba, że przez przypadek podczas karmienia. Jest agresywna jest tylko gdy ktoś ja przestraszy, ale to zrozumiałe. Rzadko opuszcza akwarium, chyba że czyszczę jej akwarium albo chce złożyć jajka (niestety nic się z nich nie ma bo nie ma partnera :|) wtedy wypuszczam ja do patio.
Pozdrawiam
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: czerwonolice - male potwory
« Odpowiedź #23 : 2005-06-08, 14:57 »
.
« Ostatnia zmiana: 2007-12-09, 19:17 autor mysa »
Zapisane

motyleq

  • Gość
Odp: czerwonolice - male potwory
« Odpowiedź #24 : 2005-06-24, 11:32 »
Ja mam żówiczkę czerwonolicą... Ma cztery lata i 15 centymetrową skorupę...( Kiedy się wygrzewa i wyciąga głowę i tylne nogi to z dwa razy więcej :)) , tak jak zółwica Yoko składa puste jaja :(   Mi tam nie przeszkadzają jej rozmiary, mam nadzieje że urośnie większa. 

Ale co do niewłaściwego opiekowania się- znajoma mi dziewczyna kupiła sobie małego żółwika czerwonolicego, trzymała go w szklanej kuli bez filtra i grzałki, rzadko karmiła, nawet nie kapnęła sie kiedy umarł. Wrrrr dopiero po jakims czasie
( kiedy zaczął sie rozkładać) połapała się dlaczego z kuli taki zapach.  Oczywiście wio do zoologika po następnego, który powtórzył los poprzednika. Teraz ma juz trzeciego :((( A kiedy mówię żeby nie dręczyła zwierząt to się wykłuca, rodzioce oczywiście pozwalają na takie zabawy.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.085 sekund z 31 zapytaniami.