Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: zolw ladowy  (Przeczytany 960 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kaja7

  • Gość
zolw ladowy
« : 2005-07-02, 11:48 »
Witam!! mam zolwia ladowego juz okolo 5 lat.Co roku zasypial na zime i sie budzil nigdy nie bylo  [poblemu.W tym roku jest inaczej zasnal i ma klopoty z obudzeniem.Ma zamkniete oczy nic nie chce jesc.moze ktos mi poradzi co robic .z gory dziekuje  :)
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Odp: zolw ladowy
« Odpowiedź #1 : 2005-07-02, 11:50 »
Ale ja nie rozumiem - chyba troche za mało napisałaś - Ten żółw zimuje w pojemniczku z torfem w chłodnym miejscu, czy w akwarium?
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

kaja7

  • Gość
Odp: zolw ladowy
« Odpowiedź #2 : 2005-07-02, 11:52 »
jest w akwarium z torfem ma lampke zeby go grzala
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: zolw ladowy
« Odpowiedz #2 : 2005-07-02, 11:52 »

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Odp: zolw ladowy
« Odpowiedź #3 : 2005-07-02, 11:55 »
i ciagle zasypia?
Nie znam się super na żółwiach, ale jeśli mają ciepło to chyba nie powinny zasypiac na zime, owszem robią się troche ospałe.
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

kaja7

  • Gość
Odp: zolw ladowy
« Odpowiedź #4 : 2005-07-02, 11:56 »
ale on juz sie powinien obudzic i nic nie chce jesc
Zapisane

Kacper

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 751
  • :)
Odp: zolw ladowy
« Odpowiedź #5 : 2005-07-02, 12:17 »
Już się powinnien wybudzić 100% Skontaktuj się jak najszybciej z wetem, mojego kumpla żółw czerwonolicy po śnie nie mógł otworzyc oczów i wet mu przypisał jakieś krople i po ich stosowaniu otworzył
Zapisane

kaja7

  • Gość
Odp: zolw ladowy
« Odpowiedź #6 : 2005-07-02, 12:25 »
a co mam zrobic jak u nas weta nie ma od zolwi nawet nie slyszal pewnie ze zolwie istnieja :P
Zapisane

bob83

  • Gość
Odp: zolw ladowy
« Odpowiedź #7 : 2005-07-02, 18:02 »
a gdzie ty mieszkasz? nie chce cie martwic, ale namow mame, albo tate i wybierz sie (najlepiej na umowiana juz) wizyte do jakiegos wiekszego miasta w poblizu...
Zapisane

kaja7

  • Gość
Odp: zolw ladowy
« Odpowiedź #8 : 2005-07-02, 20:33 »
hej hej bob,a myslisz ze zachorował wyglada normalnie,skorupa mocna swieci sie ladnie nie jest miekka,oczy nie sa spuchniete,zadnej wydzieliny,spi tylko,a jak mam nie dopuscic zeby nie spal,szkoda mi go,ale preciez zwierzaka nie wydam jak zaczely sie klopoty,mieszka ze mna 5 lat.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: zolw ladowy
« Odpowiedz #8 : 2005-07-02, 20:33 »

bob83

  • Gość
Odp: zolw ladowy
« Odpowiedź #9 : 2005-07-02, 20:37 »
kaja7, ja niestety nie jestem fachowcem... sam mam wiele pytan odnosnie mojego zolwia. nie bede nic ci radzil, bo glupie rady moga tylko zaszkodzic... sa wakacje, masz pewnie sporo czasu, wiec zrob sobie wycieczke do weterynarza ;)
Zapisane

Edi

  • Gość
Odp: zolw ladowy
« Odpowiedź #10 : 2005-07-03, 00:12 »
Kaja, poczytaj starsze wątki, rozmawialiśmy tutaj o podobnych problemach.

Cytuj
Co roku zasypial na zime i sie budzil nigdy nie bylo poblemu.

W jakich warunkach zimuje?Opisz dokładnie.Bardzo często przyczyną problemów z wybudzeniem żółwi jest nieprawidłowe ich zimowanie a przez to wycieńczenie organizmu żółwia. Nie ma znaczenia, że do tej pory nic się nie działo jeśli był zimowany źle- objawy pogorszenia stanu zdrowia u żółwi nie są widoczne od razu. Najczęściej, niestety, gdy żółw jest bardzo chory. Ale żeby cokolwiek powiedzieć w Twoim przypadku, musisz dokładnie opisać w jakich warunkach zimuje Twój żółw.

Cytuj
jest w akwarium z torfem

Przydałaby się wentylacja. A torf dobrym podłożem nie jest.

Jeżeli kłopoty z wybudzeniem trwają od końca zimy to rzeczywiście jest to niepokojące i powinnaś udać się z żółwiem do weterynarza(dobrze byłoby mieć pewność,że choć trochę zna się na gadach). Sama możesz spróbować rozbudzić go ciepłymi kąpielami(żółw stepowy nie umie pływać- to tak tylko dla przypomnienia  ;) ). Jeśli tylko jest ciepło i masz taką możliwość wystawiaj go na świeże powietrze. Promienie słoneczne dobrze mu zrobią a może widząc mlecze i inne, nabierze chęci do jedzenia.
Zapisane

kaja7

  • Gość
Odp: zolw ladowy
« Odpowiedź #11 : 2005-07-03, 11:28 »
WITAJ!!! On sie po zimie obudzil,wszystko bylo okej,niedawno jakies 2 tyg temu zapadl w sen,przestal jesc,ale jak wystawiam go na dwor to odzyskuje wigor i tupie po trawie,wiec sama nie wiem co myslec!!!!


Data wysłania: 2005-07-03, 11:18
Jakiego podloza mam uzywac,nie mam mozliwosci pojsc do weterynarza bo nasz sie nie zna na zolwiach.Jakie witaminy dla zolwia czym karmic.Biedne zwierzatko!!!


Data wysłania: 2005-07-03, 11:20
Dodam jeszcze ze zasypial na zime w warunkach chyba malo odpowiednich teraz to wiem,bo poczytlalam tu na forum,wiec to moja wina ze tak sie stalo,ale jak moge nie dopuscic aby zasnal.popelnilam bledy,wiem ale moze da sie to naprawic  :(
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.052 sekund z 25 zapytaniami.