Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Wszystkie patyczaki zdychają...  (Przeczytany 18524 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Wszystkie patyczaki zdychają...
« : 2003-06-10, 19:09 »
Miałam 2 młode straszyki- przez kilka dni było super, a później umarły.. Tak samo z dwoma patyczakami... Tylko jeden patyk żył długo. Co się im dzieje?? Miały oświetlenie, wodę, jedzenie...
Zapisane

_AND1_

  • Gość
Wszystkie patyczaki zdychają...
« Odpowiedź #1 : 2003-06-10, 22:16 »
a jaka byla temperatura??? moze byly wystawione na slonce???
Zapisane

Essi

  • Gość
Wszystkie patyczaki zdychają...
« Odpowiedź #2 : 2003-06-11, 00:41 »
Czym je karmiłaś?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wszystkie patyczaki zdychają...
« Odpowiedz #2 : 2003-06-11, 00:41 »

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Wszystkie patyczaki zdychają...
« Odpowiedź #3 : 2003-06-11, 14:46 »
Trochę słońca miały- ale była zima, nie było zbyt ciepło. Niemal cały czas miały zwilżone.  Nagrzewałam je lampką. Patyczaka karmiłam sałatą (to pewnie przez to??), a straszyki sałatą i beniaminkiem...ale z tego co pamietam nieduzo jadly..
Zapisane

Essi

  • Gość
Wszystkie patyczaki zdychają...
« Odpowiedź #4 : 2003-06-11, 15:03 »
Beniaminek to fikus, tak?
Fikusy są trujące dla ptaków, więc całkiem prawdopodobne, że dla owadów tym bardziej...  :( A sałaty nie powinno się podawać, bo nie dość, że jest pryskana, to jeszcze jest rośliną, która bardzo absorbuje różne metale ciężkie, np. ołów i inne szkodliwe związki.
Dlaczego jeden patyk przeżył, tego nie wiem, może jadł tylko sałatę?
Na przyszłość -  bezpieczne dla patyczaków są: cissusy, pokrzywki pokojowe, trzykrotki, pietruszka, koperek, mniszek, babka, pączki i młode listki wierzby, pączki brzozy. Można też kroić na cieniuteńkie plasterki jabłko i nadziewać na gałązki.
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Wszystkie patyczaki zdychają...
« Odpowiedź #5 : 2003-06-11, 16:33 »
Cytat: Essi
Beniaminek to fikus, tak?
Fikusy są trujące dla ptaków, więc całkiem prawdopodobne, że dla owadów tym bardziej...  :( A sałaty nie powinno się podawać, bo nie dość, że jest pryskana, to jeszcze jest rośliną, która bardzo absorbuje różne metale ciężkie, np. ołów i inne szkodliwe związki.
Dlaczego jeden patyk przeżył, tego nie wiem, może jadł tylko sałatę?
Na przyszłość -  bezpieczne dla patyczaków są: cissusy, pokrzywki pokojowe, trzykrotki, pietruszka, koperek, mniszek, babka, pączki i młode listki wierzby, pączki brzozy. Można też kroić na cieniuteńkie plasterki jabłko i nadziewać na gałązki.


Nie wiem, czy to fikus, czy nie fikus...
Dzięki za radę.
Zapisane

Alerik

  • Gość
Wszystkie patyczaki zdychają...
« Odpowiedź #6 : 2003-08-28, 11:36 »
JA jestem nowy na tym forum, to moja pierwsza odpowiedź, jednak posiadam dość duże doświadczenie w hodowli patyczaków i straszyków, więc widzę że muszę uświadomić wszystkich forumowiczów o hodowli tych owadów.

Otóż większość straszyków NIE je sałaty w przeciwieństwie do patyczaków, które ją lubią, ale trzeba uważać by nie była pryskana.
Beniaminka też nie jedzą za bardzo.

Najlepszym pokarmem dla straszyków i patyczaków są liście jeżyn.

A, i jeszcze jedno. Tym owado trzeba zapewnić wilgotność przez spryskiwanie terrarium, będą one również spijać krople wody z liści i ścian.
Zapisane

cut

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 341
Wszystkie patyczaki zdychają...
« Odpowiedź #7 : 2003-08-28, 20:26 »
Polecam stronę www.phasmodea.pl
Zapisane
'Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.'
(Ustawa o Ochronie Zwierząt)

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Wszystkie patyczaki zdychają...
« Odpowiedź #8 : 2003-08-29, 12:54 »
Nie PL, tylko PRV.PL :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wszystkie patyczaki zdychają...
« Odpowiedz #8 : 2003-08-29, 12:54 »

cut

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 341
Wszystkie patyczaki zdychają...
« Odpowiedź #9 : 2003-09-04, 21:03 »
Racja, racja.  :oops:  Przepraszam...  :oops:
Zapisane
'Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.'
(Ustawa o Ochronie Zwierząt)

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Wszystkie patyczaki zdychają...
« Odpowiedź #10 : 2003-11-09, 10:32 »
Mam jeszcze jedno pytanie. Jak powinno wyglądać idealne pomieszczenie dla jednego patyka? Co powinno sie w nim znalezc? I czym karmic zeby na 100% sie nie zatruł?? Podobają mi się patyczaki, lubię na nie patrzeć, ale boje sie, ze kolejny znowu umrze za szybko. Prosze o rade..
Zapisane

cut

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 341
Wszystkie patyczaki zdychają...
« Odpowiedź #11 : 2003-11-10, 10:33 »
W terrarium, w którym trzymasz patyczaka powinno znaleźć się: podłoże (np. piasek, najlepiej wyprażony), gałązki drzew, krzewów no i oczywiście jedzonko. Moje patyczaczki uwielbiały liście pietruszki (polecam zwłaszcza w zimie, kiedy trudno o inną świeżą zieleninkę) i sałaty. Ale tak naprawdę, to jadły wszystko, co im podsunęłam - liście krzewów, drzew owocowych itp. Trzeba też pamiętać o regularnym zraszaniu terrarium - patyczaki zlizują krople wody z liści, ze ścian terrarium.
Zapisane
'Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.'
(Ustawa o Ochronie Zwierząt)

Alerik

  • Gość
Wszystkie patyczaki zdychają...
« Odpowiedź #12 : 2003-12-17, 18:48 »
Jak mówiłem, najlepsza jest jeżyna. Zimą trudno o nią, trochę liści zamroziłem, ale wątpię, by po odmrożeniu dało się nimi karmić patyczaki. Póki co, jezyna jeszcze zielona...
Zapisane

Naomi151

  • Gość
Wszystkie patyczaki zdychają...
« Odpowiedź #13 : 2004-01-10, 00:13 »
Ja miałam patyczaka samiczke, zniosła jajeczka nie wiem jakim cudem bo nie miała samca i póżniej zdechła, a z jajeczek wykluły się małe patyczaki, jak to wogóle możliwe???
Zapisane

Alerik

  • Gość
Wszystkie patyczaki zdychają...
« Odpowiedź #14 : 2004-01-10, 09:45 »
Niektóre gatunki rozmnażają się partenogenetycznie, samica znosi niezapłodnione jaja z których wylęgaja się same samice, dokładne kopie owada który zniósł jaja. Mają takie DNA jak samice, cały kod genetyczny pochodzi od niej.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wszystkie patyczaki zdychają...
« Odpowiedz #14 : 2004-01-10, 09:45 »

Naomi151

  • Gość
Wszystkie patyczaki zdychają...
« Odpowiedź #15 : 2004-01-10, 21:57 »
No to wszystko wyjaśnia....
Dzięki Alerik :)
Zapisane

Przemek

  • Gość
Re: Wszystkie patyczaki zdychają...
« Odpowiedź #16 : 2004-04-17, 17:34 »
bardzo mozliwe ze w domu uuzywalas chemi do sprzatania pokojuu np pronto do czyszczenia mebli patyczaki sa bardzo wrazliwe i nielubia  takich zapachow dla ludzi sa ONE PRZYJEMNE ALE DLA OWODOW RACZEJ NIE :(
Zapisane

Sila13

  • Gość
Wszystkie patyczaki zdychają...
« Odpowiedź #17 : 2004-06-17, 17:17 »
Cytat: Naomi151
Ja miałam patyczaka samiczke, zniosła jajeczka nie wiem jakim cudem bo nie miała samca i póżniej zdechła, a z jajeczek wykluły się małe patyczaki, jak to wogóle możliwe???



patyczaki są obojniakami (tak słyszałam) i żyją tylko z rok....
Zapisane

Essey

  • Gość
Wszystkie patyczaki zdychają...
« Odpowiedź #18 : 2004-06-17, 17:21 »
Patyczaki są dzieworodne :)
Zapisane

getti204

  • Gość
Wszystkie patyczaki zdychają...
« Odpowiedź #19 : 2004-06-19, 07:56 »
niemożna sałatą
też miałem straszyki i mi zdechły ale różą je karmiłem i jadły widziałem na stronie jednej że niemożna
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Wszystkie patyczaki zdychają...
« Odpowiedź #20 : 2004-06-19, 16:49 »
Sila, Pinky, getti- spojrzeliscie na date?? Poza tym nic nowego nie napisaliscie..:/
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wszystkie patyczaki zdychają...
« Odpowiedz #20 : 2004-06-19, 16:49 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.059 sekund z 27 zapytaniami.