Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: moj zolw spi i spi  (Przeczytany 1252 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Przemek

  • Gość
moj zolw spi i spi
« : 2004-04-16, 21:16 »
moj zolw chyba jeszcze sie nie wybudzil wypyszczam go na dwor ale on troche pochodzi i zaraz idzie spac
Zapisane

PIOTR PIĄTEK

  • Gość
moj zolw spi i spi
« Odpowiedź #1 : 2004-05-20, 22:16 »
A jest on duży wiekowo i wiekowo bo jeśli posiada juz parenaście dobrych lat to jest to już staruszek i potrzebuje odpoczynku. Jeżeli jest on młody to musisz wybrac się do weterynarza.
Zapisane

AgnieszkaW

  • Gość
moj zolw spi i spi
« Odpowiedź #2 : 2004-05-21, 11:26 »
Narazie jest na dworze jest zimno (ja wypuszczam swojego stepowca dopiero przy tem. powyżej 17 stopni, niektóre autorytety podają ze conajmniej 20 stopni.) Proponowałabym Ci podnieść temperaturę w terrarium i poczekać kk. dni. Kiedy ostatnio odrobaczałeś swojego żółwia? Domyślam się, że był zimowany skoro nie może się wybudzić, więc pewnie przed - czasem nie mają apetytu, nie wypróżniają się z powodu toksyn wydzielanych przez robale.
Zapisane

Forum Zwierzaki

moj zolw spi i spi
« Odpowiedz #2 : 2004-05-21, 11:26 »

Edi

  • Gość
moj zolw spi i spi
« Odpowiedź #3 : 2004-05-21, 18:39 »
Cytat: PIOTR PIĄTEK
bo jeśli posiada juz parenaście dobrych lat to jest to już staruszek


Dla żółwia parenaście lat nie oznacza starości.Żółwie lądowe,przy dobrych warunkach,mogą dożyć nawet ponad 80 lat.
Pozdrawiam
Zapisane

PIOTR PIĄTEK

  • Gość
moj zolw spi i spi
« Odpowiedź #4 : 2004-05-21, 19:20 »
Żółwie w niewoli napewno nie pożyją 80 lat nawet nie wiem czy nie połowe z tego.
Zapisane

Edi

  • Gość
moj zolw spi i spi
« Odpowiedź #5 : 2004-05-22, 09:09 »
Witam
Zależy,które żółwie?Wodne rzeczywiście tak długo nie żyją(np. żółw czerwonolicy).Jednak żółwie lądowe dożywają tych 80 lat nawet w warunkach naturalnych.Oczywiście,na pewno nieliczne z nich mogą tego "dokonać",ze względu na zmieniające się warunki środowiskowe,naturalnych wrogów,choroby itp.Żółwie trzymane w odpowiednich warunkach(nie zapadając na żadne choroby,bez wrogów) są w stanie przeżyć 80 lat i więcej.
Pozdrawiam
Zapisane

PIOTR PIĄTEK

  • Gość
moj zolw spi i spi
« Odpowiedź #6 : 2004-05-22, 09:25 »
Zgadzam się z tobą masz racje z tymi zmieniającymi się warunkami. Mój kolega zabiera swojego żółwia wszędzie gdzie może i wydaje mi się że długo nie pożyje
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.058 sekund z 22 zapytaniami.