Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 10   Do dołu

Autor Wątek: Dolina Rospudy  (Przeczytany 63462 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ogryzek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4120
  • drugs are bad mkay? :>
    • WWW
Odp: Dolina Rospudy
« Odpowiedź #60 : 2007-02-22, 20:45 »
słyszeliście co wymyśli ekolodzy?? :)
kupili jakieś 0.7 hektara ziemi na terenie planowanej obwodnicy :P
i teraz tak praktycznie, nie można jej wybudować bo ziemia należy do prywatnej osoby ew. stowarzyszenia :)
Zapisane
nie interesuj się, nie pytaj się o nic! nie zgubimy się, nie zbłądzimy przecież..
l gg 3474439 l www.mamojestembaklazanem.fbl.pl

3.07-31.07 - w Kletnie ;)

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Dolina Rospudy
« Odpowiedź #61 : 2007-02-22, 20:59 »
Widzę, że szanowna koleżanka Ogryzek olewa linki, które wstawiam pracowicie... ;p :)
« Ostatnia zmiana: 2007-02-23, 19:54 autor IBDG »
Zapisane
IBDG Wrocław

Galago De Codi

  • Gość
Odp: Dolina Rospudy
« Odpowiedź #62 : 2007-02-23, 09:18 »
Policja zbiera haki na ekologów
"Funkcjonariusze mają rejestrować ekologów w policyjnych bazach danych. Ich nazwiska znajdą się tam obok niebezpiecznych kibiców, złodziei, gwałcicieli i morderców - wytyka "Dziennik"."

Tak oto w państwie "prawa is prawiedliwośći" wygląda konstytucyjna wolność słowa - ciekawe czy tak samo rejestrują tych emerytów bijących reporterów, lub tych palantów co "wołają piwo" - w polskim prawie rozpowszechnianie ideologi nazistowskiej jest karalne od skończenia drugiej wojny swiatowej - za to popleczników obecnego rządu nie scigają - ale za ekologię owszem... zastanówmy się w jakim kraju żyjemy...
SZCZYT BEZSZCZELNOŚĆI...
jeszcze będą FORA PRZEGLĄDAĆ.... Panowie z CBŚ - uwiezcie mi - za 20 lat będą was LUSTROWAĆ.. jeszcze prezydenta do PAŁACU KRÓLESKIEGO - jeszcze mu koronę dajcie..
Niech żyje pokój na wszystkich kulach ziemiskich... chleba wina i igrzysk..
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Dolina Rospudy
« Odpowiedz #62 : 2007-02-23, 09:18 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Dolina Rospudy
« Odpowiedź #63 : 2007-02-23, 10:24 »
Właśnie się z tego tłumaczą...niby zbierają informację,żeby " chronić " protestujących ekologów...kto wie,może zlustrują nasze forum?.

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Dolina Rospudy
« Odpowiedź #64 : 2007-02-23, 11:21 »
Ma być referendum w sprawie budowy obwodnicy,ale tylko w woj. Podlaskim...

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Dolina Rospudy
« Odpowiedź #65 : 2007-02-23, 12:43 »
może nie na temat interesującej nas doliny, ale jesli macie jeszcze jakies złudzenia co do tego co rząd może dobrego zrobić, to pozwolicie że posługując się linkiem Wam przypomnę:
http://wiadomosci.onet.pl/1,15,11,27886159,76850785,3387264,0,forum.html

- szczególna dedykacja dla naszego Grzesia :P
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Dolina Rospudy
« Odpowiedź #66 : 2007-02-23, 13:24 »
Dobre...naprawdę dobre.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Dolina Rospudy
« Odpowiedź #67 : 2007-02-23, 20:08 »
Właśnie się z tego tłumaczą...niby zbierają informację,żeby " chronić " protestujących ekologów...kto wie,może zlustrują nasze forum?.

No to ja wyląduję w pudle... Jeśli zamilknę na dłużej, wiedzcie, że jestem za kratkami... ;p

To dziś znalazłam w prasie:

Maria Kaczyńska o Dolinie Rozpudy:
Jestem całym sercem za zachowaniem D.R. w nienaruszonym stanie.Dolina ta jest zjawiskowo piękna i podziwiana przez wszystkich, którzy mieli okazję ją widzieć. Nie możemy okazać się barbarzyńcami. Obwodnicę można zbudować, omijając to miejsce. Zgadzam się z prezydentem, ekologami i wszystkimi, którzy myślą podobnie.
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Dolina Rospudy
« Odpowiedź #68 : 2007-02-23, 20:20 »
No,ale premier już się z prezydentową nie zgadza,skoro chce referendum - i to tylko w woj. Podlaskim...On bardzo dobrze wie,że gdyby referendum było ogólnokrajowe,to 80-90% ludzi była by przeciwko budowie obwodnicy w tym konkretnym miejscu.

Forum Zwierzaki

Odp: Dolina Rospudy
« Odpowiedz #68 : 2007-02-23, 20:20 »

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: Dolina Rospudy
« Odpowiedź #69 : 2007-02-23, 20:26 »
dobra, czyli jak przylecę w grudniu do Polski to może od razu mnie z lotniska na wczasy w pudle zwiną ;) - to oczywiście jak zaczną lustrować fora :)

hmmm, ciekawe kto mi paczki będzie wysyłał, bo pewnie z całą rodziną sąsiadujące cele zajmiemy, stąd też dużo ludzi będzie siedzieć, echh ;)
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Dolina Rospudy
« Odpowiedź #70 : 2007-02-23, 20:33 »
No,ale premier już się z prezydentową nie zgadza,skoro chce referendum - i to tylko w woj. Podlaskim...On bardzo dobrze wie,że gdyby referendum było ogólnokrajowe,to 80-90% ludzi była by przeciwko budowie obwodnicy w tym konkretnym miejscu.

A przecież premier rządzi prezydentem... :P Może dojdzie do rozłamu w rodzinie "królewskiej"? ;p


dobra, czyli jak przylecę w grudniu do Polski to może od razu mnie z lotniska na wczasy w pudle zwiną ;) - to oczywiście jak zaczną lustrować fora :)
hmmm, ciekawe kto mi paczki będzie wysyłał, bo pewnie z całą rodziną sąsiadujące cele zajmiemy, stąd też dużo ludzi będzie siedzieć, echh ;)

Może Forumowicze, którzy ocaleją z pogromu, nas wspomogą? :) Ja poproszę o czekoladki ;)
Zapisane
IBDG Wrocław

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: Dolina Rospudy
« Odpowiedź #71 : 2007-02-23, 20:38 »
Ja przypuszczam, że to jeden forumowicz ocaleje, ale nie wiem, czy nam paczki przysłać będzie chciał ;)

Ciekawa jestem co to wyjdzie z tymi działkami ekologów, bo słyszałam wczoraj, że ktoś komentował, że to i tak nie pomoże, i będą sprawdzać zgodność z prawem wykupu tej działki :/
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Dolina Rospudy
« Odpowiedź #72 : 2007-02-23, 21:13 »
Też słyszałem...premier mówił dzisiaj,że jeżeli referendum się odbędzie,to wynik będzie wiążący - niezależnie od frekfencji...ciekawe,co na to UE?.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Dolina Rospudy
« Odpowiedź #73 : 2007-02-24, 11:47 »
Ja przypuszczam, że to jeden forumowicz ocaleje, ale nie wiem, czy nam paczki przysłać będzie chciał ;)

Ja na pewno dostanę... figę z makiem :P

Cytat: madziaro
Ciekawa jestem co to wyjdzie z tymi działkami ekologów, bo słyszałam wczoraj, że ktoś komentował, że to i tak nie pomoże, i będą sprawdzać zgodność z prawem wykupu tej działki :/

"Dyrektor Wydziału Infrastruktury zapewnia, że inwestor-Dyrekcja Dróg i Autostrad, występując w grudniu ubiegłego roku o pozwolenie na budowę obwodnicy-przedstawił oświadczenia, dowodzące jego prawa do gruntów na trasie.
Przyrodnicy są jednak pewni swego: 30 stycznia sąd w Augustowie poinformował o kupnie ziemi Urząd Wojewódzki. Niewiedza urzędników na ten temat wg nich dowodzi tego, że pozwolenie na budowę wydano w niebywałym pośpiechu i jest wystarczającym powodem do jego uchylenia."


Moim zdaniem w tego typu kwestiach nie należy podejmować decyzji w oparciu o referendum. Nawet, gdyby większość społeczeństwa była za budową przez D.R., to i tak nadal byłoby to barbarzyństwo, w dodatku nieodwracalne...
Zapisane
IBDG Wrocław

ogryzek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4120
  • drugs are bad mkay? :>
    • WWW
Odp: Dolina Rospudy
« Odpowiedź #74 : 2007-02-25, 10:06 »
Widzę, że szanowna koleżanka Ogryzek olewa linki, które wstawiam pracowicie... ;p :)
przepraszam :P :oops: Jestem ślepa :lol:
Zapisane
nie interesuj się, nie pytaj się o nic! nie zgubimy się, nie zbłądzimy przecież..
l gg 3474439 l www.mamojestembaklazanem.fbl.pl

3.07-31.07 - w Kletnie ;)

Forum Zwierzaki

Odp: Dolina Rospudy
« Odpowiedz #74 : 2007-02-25, 10:06 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Dolina Rospudy
« Odpowiedź #75 : 2007-02-25, 12:03 »
He, he, nic takiego... Ślepota to i moja specjalność :lol:
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Dolina Rospudy
« Odpowiedź #76 : 2007-02-25, 12:40 »
Moja też.

Karen

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2334
  • huge ego, sorry ;d
Odp: Dolina Rospudy
« Odpowiedź #77 : 2007-02-25, 15:36 »
wrocilysmy z ogryzęsem z manifyyy
Zapisane
everybody lies

Kamyczek87

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2088
Odp: Dolina Rospudy
« Odpowiedź #78 : 2007-02-25, 17:10 »
Karen,nie widziałam Was. :P
Zapisane
''moim sąsiadem jest anioł
on strzeże ludzkich snów
dlatego wraca późno do domu
na schodach słyszę dyskretne kroki
i szelest
zwijanych skrzydeł
on rano staje w moich drzwiach
otwartych na oścież
i mówi:
twoje okno znowu
świeciło długo
w noc...''

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Dolina Rospudy
« Odpowiedź #79 : 2007-02-25, 17:45 »
Jak było, piszcie...
Zapisane
IBDG Wrocław

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Dolina Rospudy
« Odpowiedź #80 : 2007-02-25, 21:29 »
Widzieliście te krzyże w TV... O_o
Ojej, ekolodzy mówią o śmierci gatuków, o załucaniu życia zwierząt i roślinek, to mieszkańcy Augustowa wyskoczyli z dziećmi ginącymi pod kołami ciężarówek. Hm, niedobrzy ekolodzy. Może ci ludzie zamiast iść psioczyć na ekologów by poszli pilnować tych dzieci. Przecież to ich wina. Nieupilnowane dziecko może wpaść nie tylko pod cieżarówkę ale i pod osobowy i pod rower... O_o

Dzikie to... Przecież ekolodzy nie są przeciwko augustowianom, tylko przeciwko niszczeniu przyrody. A ci ludzie odrazu z agresją w oczach chcą linczować ekologów. Czy oni jeszcze pamiętają że to o ruch ciężarówek w mieście chodziło czy już tylko ślepo chcą mordować?

No sorry, daleko dojdziemy kłutniami i agresywnym zachowaniem. Zamiast w spokoju ustalić jakieś wyjście lepiej się na siebie rzucać, aż się zapomni po co to wszystko... :/ Bo każdy najważniejszy jest na świecie i nie pomyśli jak wpłynie na życie innych jeśli będzie po jego myśli. Takie zachowania sprawiają, że tym bardziej zdaje się, że zwierzęta i rośliny mają największe prawo do tych gruntów.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Dolina Rospudy
« Odpowiedz #80 : 2007-02-25, 21:29 »

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: Dolina Rospudy
« Odpowiedź #81 : 2007-02-25, 23:12 »
I w dodatku augustowianie zaczęli mnie wkurzać. Zachowują się tak, jakby tylko przez ich miasto ciężarówki przejeżdżały :sciana:.
W dodatku pięęęęknie wyglądały te krzyże w rękach ludzi, którzy wyzywali ekologów, a było słychać również niecenzuralne wyzwiska :/
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Dolina Rospudy
« Odpowiedź #82 : 2007-02-26, 00:59 »
ale usłyszałam też w TV że unia dała nam termin do 7 marca na zaprzstanie prac, prawda to? :mysli:
Zapisane

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: Dolina Rospudy
« Odpowiedź #83 : 2007-02-26, 01:10 »
też to słyszałam, ciekawe co teraz
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Dolina Rospudy
« Odpowiedź #84 : 2007-02-26, 01:44 »
teraz ma siem nasz minister (srodowiska???) spotkac z kimś-tam-ważnym z unii i muszą ustalić co sie komu oplaci i co kto z tego będzie miał :/
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Dolina Rospudy
« Odpowiedź #85 : 2007-02-26, 08:58 »
Rozumiem, że tiry przejeżdżające przez miasto to udręka. Latem to samo było we Wrocławiu, kompletnie rozkopanym od... nie pamiętam, jak długo... Właśnie latem, podczas upałów było to najgorsze do zniesienia, stój człowieku w nieskończoność w korku, w prażącym słońcu :roll: Nie sposób było dojechać na miejsce w porę. Po jakimś czasie zakazano ruchu tirów w określonych godzinach (topiący się asfalt), a później prezydent miasta nakazał poruszać się tirom tylko objazdem. My odetchnęliśmy, z kolei kierowcy byli niezadowoleni, bo musieli nadkładać drogi. To, co cieszy jednego, drugiemu nie w smak... Cała sztuka w tym, by rzeczowo rozmawiać, a nie wrzeszczeć i machać krzyżem :roll: Jeśli ktoś myśli wyłącznie o własnym tyłku, a reszta go nie obchodzi, o rozmowie można tylko pomarzyć... Mnie ma być jak najwygodniej i to szybko, a reszta niech cierpi :roll: Patrząc na to, co dzieje się wokół Rozpudy, nie jestem dobrej myśli. Alternatywna droga wytyczona przez osobę bez uprawnień, a ta z uprawnieniami, która podpisała projekt, chce pozostać anonimowa :/ Nie podoba mi się to... Obawiam się, że środowisko znów przegra...

Zapisane
IBDG Wrocław

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Dolina Rospudy
« Odpowiedź #86 : 2007-02-26, 11:41 »
No to cos powiem, bo siem długo wstrzymywałam, ale moja irytacja się przelewa.
Miasto Łódź też nie ma obwodnicy - tiry walą przez nie po trasach idących przez osiedla. I to nie tylko jedną trasą, ale zważywszy na położenie tego miasta na skrzyżowaniu głównych szlaków płn-pd, wsch-zachód po prostu we wszystkie strony. Na dodatek jest to główna trasa nad morze, z południa, więc cały śląśk tędy wali latem i klnie na korki na czym świat stoi. Bo tzw "gierkówka" trasa szybkiego ruchu z południa na północ kończy się pod Łodzią ( no chyba ze ktoś do W-wy jedzie) i cały tłum z tej trasy wlewa się do miasta , które nie daje rady z takim obciażeniem. O autostradach i obwodnicach mówi się od 30 lat. :bezsilny:
Ale oczywiście co tam problemy jakiejś gównianeł Łodzi - Miasto Augustów jest najwazniejsze :P
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Dolina Rospudy
« Odpowiedź #87 : 2007-02-26, 11:52 »
Podejrzewam, że w tym wszystkim chodzi, jak zwykle, o kasę... Kontrakty podpisane, inwestorzy chcą ruszać z budową i zarabiać, a nie czekać bezczynnie na nowe projekty... Z jednej strony kasiora, z drugiej chęć spokojnego życia bez tirów, a z trzeciej bezbronna przyroda... I kto wygra... :/

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,wid,8746551,wiadomosc.html

Kiedy ginie człowiek, zapala się znicz i stawia krzyż, kiedy ginie przyroda... :bezsilny:
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: Dolina Rospudy
« Odpowiedz #87 : 2007-02-26, 11:52 »

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Dolina Rospudy
« Odpowiedź #88 : 2007-02-26, 12:40 »
Kiedy ginie człowiek, zapala się znicz i stawia krzyż, kiedy ginie przyroda... :bezsilny:
...jej obrońcy uważani są za świrów. :/ Nawet jak ktoś chce coś zrobić, jest linczowany. Dlaczego nie ma szacunku dla przyrody.
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Dolina Rospudy
« Odpowiedź #89 : 2007-02-26, 12:47 »
"Zwierzęta były,są i będą" - wypowiedż mieszkańca Augustowa. Ciekawe,czy jeżeli zbudują obwodnicę przez dolinę Rospudy - zwierzęta "jeszcze" będą?...
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 10   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.102 sekund z 31 zapytaniami.