Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3 ... 18   Do dołu

Autor Wątek: ABORCJA  (Przeczytany 49028 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
ABORCJA
« : 2003-06-26, 22:24 »
Może to troszke drastyczny temat, ale jak widze potrzebny. Teraz wszystko kręci sie wokół małego statku "Langenort" który ma sprzęt umożliwiający wykonanie tej operacji. Zadam takie małe pytanko, po której stronie barykady stoicie, czy aborcja powinna być dozwolona?  Prosze o wypowiadanie sie i nie owijanie w bawełne odpowiedzi. (napisz to co myslisz)
P.S. ankiety nie zrobiłam bo chyba jest zbędna.
Zapisane

Emilka

  • Gość
ABORCJA
« Odpowiedź #1 : 2003-06-26, 22:43 »
NIE!
Jak mozna zabijac juz stworzone dzieci...ktore mimo ze jeszcze zupelnie nie wygladaja jak dzieci to zyja, rozumiem antykoncepcja chociaz to tez i tak jest zabijanie ludzi w pewien sposob ..ale to mozna pominac i nie powinno sie porownywac do wydlubywaniu lyzka niemowlat!!!!! :shock:
Po takim zabiegu jak czuje sie taka kobieta??!! Niemoglabym nigdy takiego czegos zrobic.Uwazam ze mozna to tak samo porownywac jak do normalnego morderstwa!
Zapisane

myszka

  • Gość
ABORCJA
« Odpowiedź #2 : 2003-06-26, 23:05 »
Ja zapewne bym się na to nie zdecydowała, ale uważam, że powinno być dozwolone i niech każdy robi w zgodzie z własnym sumieniem. Za dużo jest tragedii związanych z niechcianymi dziećmi, od domów dziecka począwszy, aż po morderstwa noworodków. Są też względy zdrowotne (które teraz tylko w teorii pozwalają na usunięcie ciąży) i kwestie moralne - dzieci - owoce gwałtu, np. lub wręcz kazirodztwa. Aborcja wg mnie powinna być dostępna i dozwolona, pomimo, że jak podkreślam, ja zapewne bym nie posunęła się do takiego kroku, ale rozumiem, że są różne sytuacje. Za eutanazją też jestem.
Zapisane

Forum Zwierzaki

ABORCJA
« Odpowiedz #2 : 2003-06-26, 23:05 »

Andariel

  • Gość
ABORCJA
« Odpowiedź #3 : 2003-06-26, 23:22 »
Zgadzam się z myszka. każdy decyduje o sobie, zakazy nic nie dadzą, wprost przeciwnie - jak kobieta będzie chciała usunąć ciążę to i tak to zrobi, gorzej gdy wyrzuci dziecko na śmietnik, odda do domu dziecka albo jeszcze gorzej - dziecko niechciane będzie służyło jej za worek treningowy ( co niekiedy ma miejsce w rodzinach biednych i wielodzietnych).
Myślę że każdy ma na tyle rozumu, a kobiety instynktu macierzyńskiego że zdecydują czy chcą mieć dziecko czy nie. podobnie jak myszka nie zdecydowałabym się usunąć ciąży- ale to moja opinia i moje odczucie.
Każdy niech decyduje za siebie.
Jeszcze jedno - czy krzykacze którzy robią tyle szumu wokół aborcji - nazywając matki morderczyniami (niekiedy przyszłe matki nie mają zapewnionej przyszłości dla dzieci), dają jakieś pieniądze na domy dziecka albo adoptująją te biedne dzieciaki z domów dziecka?
Moje zdanie to -Każdy decyduje o sobie i o swoim życiu i nikt inny nie ma prawa narzucać innym jak mają żyć.
Zapisane

lila

  • Gość
ABORCJA
« Odpowiedź #4 : 2003-06-26, 23:39 »
Ja też nie jestem zwolennikiem aborcji , ale myślę że kobiety powinny same decydować , co wybrać . Decyzji o dokonaniu aborcji nie podejmuje się w ciagu kilku minut , każda kobieta , która poddaje sie takiemu zabiegowi na pewno długo się zastanawia . Poza tym nawet jeżeli dokona aborcji , świadomość tego pozostanie z nią na zawsze .
Widziałam Langenort z bliska , stoi przycumowany w porcie , tam gdzie mieszkam ,  jest wiele osób które zwiedzają statek , nie ma natomiast zainteresowania ze strony kobiet , które chciałyby uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez załogę statku.
Zapisane

Talagia

  • Gość
ABORCJA
« Odpowiedź #5 : 2003-06-27, 09:49 »
Jestem stanowczo NIE aborcji...
Nie rozumiem jak można zabić własne dziecko  :cry:
CHociaż ono się nie urodziło od któregoś miesiąca czuje ból, ma rączki, nóżki. Straszne nie mogłabym żyć z taką świadomością...
www.nienarodzone.blog.pl
Zobaczcie sobie co jest po prawj na gwiazdkach
 :cry:
Zapisane

Doris

  • Gość
ABORCJA
« Odpowiedź #6 : 2003-06-27, 10:11 »
NIE DLA ABORCJI!!!
Zapisane

kareena

  • Gość
ABORCJA
« Odpowiedź #7 : 2003-06-27, 10:12 »
ja jestem za aborcją.. a w ogóle wszystko co chciałam powiedzieć to myszka mi z ust wyjęła ;)  jednak uważam że aborcja powinna być dokowywana tylko we wczesnym stadium ciąży.
Zapisane

Julia Snake

  • Gość
ABORCJA
« Odpowiedź #8 : 2003-06-27, 11:23 »
Zdecydowanie NIE! Oczywiście zabieg ten powinien byc dozwolony, ale to juz sprawa tych kobiet, które zdecydują się na niego.
jednak najpierw należy POMYŚLEĆ.
Już  lepiej posunąć się do antykoncepcji, niż ten zabieg mieć, to przecież jest morderstwo!
Zapisane

Forum Zwierzaki

ABORCJA
« Odpowiedz #8 : 2003-06-27, 11:23 »

siba

  • Gość
ABORCJA
« Odpowiedź #9 : 2003-06-27, 12:46 »
Ja nie usunelabym swojego dziecka , przynajmniej teraz tak uwazam. Ale decyzja powinna nalezec dp kobiety , bo i tak to sie bedzie robic , tylko w brudnych , zasyfionych miejscach , narazajac zycie kobiety. Ewentualnie , znowu ktos znajdzie kilka noworodkow zakopanych pod stodola.  
A to co sie dzieje pod tym statkiem jest zalosne , LPR moglo sie chociaz postarac o bardziej wiarygodnie wygladajacych zadymiarzy  :?  No ale tacy lepsi pewnie wiecej kosztuja .
Zapisane

Andariel

  • Gość
ABORCJA
« Odpowiedź #10 : 2003-06-27, 12:54 »
Cytat: siba
LPR moglo sie chociaz postarac o bardziej wiarygodnie wygladajacych zadymiarzy  :?  No ale tacy lepsi pewnie wiecej kosztuja .


Siba łysych z bejsbolami, czy panów we frakach i kobiety w sukniach balowych ;)  ;)  ;)
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
ABORCJA
« Odpowiedź #11 : 2003-06-27, 13:07 »
wiecie co? mnie zawsze zastanawiało czemu w takich wypadkach typowo kobiecych najwięcej wiedzą faceci.  
ja jestem ZA aborcją, eutanazją. Wczoraj oglądałam wiadomości i migneła mi dziewczyna z transparentem "mój brzuch mój wybór" to mówi samo za siebie.
Zapisane

BEAUTY T3RROR

  • Gość
ABORCJA
« Odpowiedź #12 : 2003-06-27, 14:41 »
Zdecydowanie popieram myszkę. Każdy ma inne zdanie, niech robi to, co uważa. Ja osobiście nigdy bym się nie zdecydowała na aborcję, ale to wolny kraj i nie wszyscy tak myślą jak ja...
Zapisane

myszka

  • Gość
ABORCJA
« Odpowiedź #13 : 2003-06-27, 14:59 »
Właśnie - piszczycie NIE, MORDERSTWO!!! - a jak matka urodzi i udusi, albo wyrzuci do zsypu, to lepiej? Ech. Antykoncepcja? Najpierw musiałaby być w tym kraju edukacja. Na poziomie. Poza tym, nie w każdej sytuacji ciąża wynika z głupoty, niedbalstwa, wpadki. Zwracam się szczególnie do Zwierzomaniaczki, Doris i Kini - które najgłośniej krzyczą NIE - co ma zrobić kobieta, albo dziewczynka zgwałcona? Taka np dwunastolatka. Okres ma, zajść może. Zgwałci ją przypadkowy napastnik, albo co gorsza sąsiad, kolega, ktoś z rodziny. I dziecko. Wybaczcie, ale dla mnie w tej chwili bardziej nieludzkie byłoby kazać rodzić dziecku dziecko... Zresztą nawet dorosła zgwałcona z takim efektem kobieta ostatnie co odczuwa to radość i miłość macierzyńska - to pcha do tragedii, do mordu na już narodzonym, do samobójstw, w najlżejszych przypadkach do oddania dziecka na tułaczkę po domach opieki. To jest lepsze?
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
ABORCJA
« Odpowiedź #14 : 2003-06-27, 15:08 »
Trzeba dodać jeszcze do wypowiedzi myszki ciąg dalszy, lekarze nie chcą imać sie aborcji bo są "święci" jak to powiedział jeden z nich i w takim wypadku poszkodowana MUSI urodzić albo będzie próbowała innych metod groźnych dla samej siebie.
Zapisane

Forum Zwierzaki

ABORCJA
« Odpowiedz #14 : 2003-06-27, 15:08 »

Kathrin

  • Gość
ABORCJA
« Odpowiedź #15 : 2003-06-27, 15:14 »
Ja jestem za zezwoleniem kobietom, na dokonanie wyboru, bo to one będą żyć z jego konsekwencjami. Sądzę, iż gdybym wiedziała, że moje dziecko narodzi się np. z poważną chorobą to zdecydowałabym się na zabieg.

Uważam jednak również, że najważniejszy jest dostęp do wiedzy i środków antykoncepcyjnych (które nie powinny odstraszać cenami) oraz badań i porad lekarskich.
Zapisane

BEAUTY T3RROR

  • Gość
ABORCJA
« Odpowiedź #16 : 2003-06-27, 15:23 »
To co? dyskusja chyba zakończona...
Zapisane

Doris

  • Gość
ABORCJA
« Odpowiedź #17 : 2003-06-27, 19:46 »
Cytat: BEAUTY T3RROR
To co? dyskusja chyba zakończona...

chyba tak
Zapisane

Elwirka

  • Gość
ABORCJA
« Odpowiedź #18 : 2003-06-28, 00:08 »
czy zakończona nie wiem bo jeszcze ja zostałam :wink:
A więc ja jestem ZA jeśli chodzi o aborcję i eutanazję choć to nie ten temat Bo każdy jest za siebie odpowiedzialny i niech robi co chce to jego sprawa jak ktoś nie chce usunąć ciąży to nie usunie jak ktoś chce to usunie zawet pokryjomu pewnie to już było napisane ale jakoś nie czytałam bo późno :P
Zapisane

zyraffka

  • Gość
ABORCJA
« Odpowiedź #19 : 2003-06-28, 11:11 »
Musze sie wtrącić. Po gwałtach kobiet, aborcja jest dozwolona przez prawo, ostatnio przeglądałam odpowiednie artykuły i znalazłam punkt, który mowi, że płód, który jest wynikiem gwałtu, może zostać usunięty na życzenie poszkodowanej. Jednakowoż jestem za aborcją. To świadomy wybór. Jeżeli przykładowo zakładając taką opcję, taki bieg zdarzeń. Mam męża, mam dwojke dzieci, ktore ledwo utrzymuje, jak każdy człowiek odczowam potrzebę seksu, antykoncepcja jest i nagle... prezerwatywa pękła, doszło do zapłodnienia. Jak już wczesniej wspominałam nie mam środków na utrzymanie kolejnego dziecka i co w tym momecie ? dziecko do domu dziecka ? dziecko na śmietnik ? czy roddze dziecko i żyje na granicy nędzy, sama sie głodząc żeby dać dziecią cokolwiek ? I nie mówcie, że wymysliłam to bo tak nie będzie. Skąd wiecie jak potoczy się życie ? Nikt tego nie wie i trzeba być przygotowanym na każdą ewentualność. Jestem za aborcją, nie kryje tego bo to powazna sprawa i moje stanowisko jest jasne. To samo jest z eutanazją. Ostatnio był taki przypadek. Chłopak skoczył na głlówkę do wody, ratunek, reanimacja, operacje. Chłopak żyje, ale jest przykuty do łóżka, nic nie moze, jedzenie pakują mu w zyłe. CHłopak powoli zaczyna wszystko sobie przypominać, powraca mu świadomość. Ludzie w szpitalu tratują go jak polzywego, w jego sali kładą przy nim ludzi zmarłych, złośliwie dowcipkują. Chłopak wszystko rozumie, nic nie może zrobić... co wtedy ? chłopak ma 15 lat, pożyje jeszcze najwyżej 15, ale jak on żyje.... to jest horror a nie życie... Dlatego równierz jestem za eutanazją.
Zapisane

Julia Snake

  • Gość
ABORCJA
« Odpowiedź #20 : 2003-06-28, 12:49 »
Cytat: myszka
. Zwracam się szczególnie do Zwierzomaniaczki, Doris i Kini - które najgłośniej krzyczą NIE - co ma zrobić kobieta, albo dziewczynka zgwałcona? Taka np dwunastolatka. Okres ma, zajść może. Zgwałci ją przypadkowy napastnik, albo co gorsza sąsiad, kolega, ktoś z rodziny. I dziecko. Wybaczcie, ale dla mnie w tej chwili bardziej nieludzkie          

Mysiu, ale nie napisałam, że w takim przypadku jest to niedozwolone!
Żyraffka, owszem, można usunąć tego typu ciąże i dla mnie jest to dosyć oczywiste.
Zapisane

Forum Zwierzaki

ABORCJA
« Odpowiedz #20 : 2003-06-28, 12:49 »

Mangooo_zakofana

  • Gość
ABORCJA
« Odpowiedź #21 : 2003-06-28, 16:49 »
Rany! Aborcja Ja jestem na NIE! I chociaz mam dopiero 14 lat, to wiem, jak wyglada taki zabieg ! Pani na ostatniej w tym roku lekcji biologii pokazala nam film o aborcji! Istny koszmar..

Wiecie, ze to male malenstwo czuje to, ze ktos chce je zabic i przyspiesza sie mu praca serca oraz ucieka od tej [jakiejs tam] rurki, ktora ma je wessac do tego jakby odkurzacza...

To jest po prostu straszne! Ten film nazywal sie "Niemy krzyk" i poruszyl wszystkie osoby z mojej klasy..
Zapisane

Emilka

  • Gość
ABORCJA
« Odpowiedź #22 : 2003-06-28, 17:03 »
ja powiem tak: Kara powinna byc taka sama za usuniecie ciazy jak i za morderstwo doroslego czlowieka..bo na to samo wychodzi...
Zapisane

siba

  • Gość
ABORCJA
« Odpowiedź #23 : 2003-06-28, 22:50 »
A co czuje noworodek na smietniku , czy duszacy sie pod ziemia zakopany zywcem . Obchodzac problem dookola nie zlikwidujemy go. Wiecie ile kobiet jest gwalconych codzienie we wlasnych domach , przez swoich wlasnych mezow , czesto na oczach juz kilkorga swoich dzieci ?
Zapisane

Buldog

  • Gość
ABORCJA
« Odpowiedź #24 : 2003-06-28, 23:24 »
Nie wiemy.

Ile?
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
ABORCJA
« Odpowiedź #25 : 2003-06-29, 00:04 »
oj dużo dużo. Oglądaliście na jedynce dokument? niedawno leciał, był o biedocie w Indiach. Tam niedawno sterylizacja była przymusem a drugie dziecko przeawżnie zostało mordowane a dziewczynki nawet kilkuletnie sprzedawane do burdeli. Teraz Indie pod względem przeprowadzanych aborcji (ale w jakich warunkach!) sa w czołówce. Trudno sie dziwić 20 letniej kobiecie z pięciorgiem dzieci i w ciąży, kiedy facetowi sie chce niema nie a na taki luksus jakim są prezerwatywy ich nie stać.
Zapisane

siba

  • Gość
ABORCJA
« Odpowiedź #26 : 2003-06-29, 08:33 »
Buldog- duzo , niezliczone DUZO , rowniez w Polsce , w domowych "zaciszach"  , a tak malo sie o tym mowi , bo kobiety mysla , ze tak ma byc , jak pokorne cielaki - no bo slubnemu sie nalezy -nie . Zreszta , jak sie znajdzie bardziej niepokorna to zarobi w zeby i po sprawie.  Za sam fakt , ze jest w kolejnej ciazy dostanie taki lomot , ze czesto juz w niej niejest potem.
Zapisane

Abakus

  • Gość
ABORCJA
« Odpowiedź #27 : 2003-06-29, 11:12 »
Prawie same panie sie tu wypowiadaja moze i ja jako chlopak kilka slow dopowiem. Ja jestem za tym zeby byla dozwolona aborcja. Zadna kobieta ktora kocha od pocztku swoje dziecko nie zrobi tego zabiegu. Ale nikt za nia nie moze decydowac to jest tylko wybor kobiety. Wtedy wreszcie by sie skonczyly przypadki jak zima znajduje sie dzieci juz urodzone na smietnikach. A po drugie kobieta ktora nie chce miec dziecka a zaszla w ciaze i tak usunie ta ciaze. Tylko wtedy to i ona jest narazona na smierc jak takie zabiegi wykonuje sie w warunkach ktore nie przyponimaja nawet sterylnych. Przeciez w polsce jest bardzo latwo usunac ciaze i to sie robi. A ustawa o pozwoleniu wykonywania zabiegu aborcjii sprawil by ze byl by ten zabieg wykonywany w sterylnych warunkach.
Pewnie posypia sie na mnie gromy za to co napisalem ale pytanie bylo co o tym mysle wiec to tyle.Choc jako mlodszy czlowiek bylo to dla mnie nie do pomyslenia teraz juz patrze na to z innej strony.
Zapisane

Forum Zwierzaki

ABORCJA
« Odpowiedz #27 : 2003-06-29, 11:12 »

zyraffka

  • Gość
ABORCJA
« Odpowiedź #28 : 2003-06-29, 11:17 »
Abakus, zgadzam się z tobą całkowicie i już wczesniej powiedziała jestem ZA aborcją.
Zapisane

siba

  • Gość
ABORCJA
« Odpowiedź #29 : 2003-06-29, 12:33 »
Abakus - o to wlasnie chodzi  :wink:
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 18   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.079 sekund z 27 zapytaniami.