Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 15   Do dołu

Autor Wątek: Ciąża u nastolatki  (Przeczytany 96650 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #240 : 2007-10-10, 16:34 »
Zawsze mogłabyś urodzić, dużo jest osób które chcą zaadoptowac najlepiej takie odrazu narodzone dziecko, ale przed porodem musiałabyś ich znaleść.
dobrze że to napisałaś, bo inaczej to dajesz dziecko do domu dziecka, zostawiasz w szpitalu, zanim to dziecko mogłoby trafić do jakieś rodziny która je chce mineło by wiele czasu bo jakaś papierkowa robota bo to bo tamto

no więc wiele osób jest za wprowadzeniem aborcji, nie ejste jedyna :)
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #241 : 2007-10-10, 16:44 »


Ja osobiście jestem zwolenniczką twierdzenia: Mój brzuch, moja decyzja.
Każda kobieta powinna mieć możliwość decydowania o sobie. To nie nasi politycy będą wychowywać dziecko które urodzi nastolatka, to dla niej zakończy się okres młodości, przez głupią wpadkę, nie zawsze przez nieodpowiedzialność... Również nie politycy będą mieli później wyrzuty sumienia, jeśli kobieta dokona aborcji, to tylko i wyłącznie jej sprawa, jej zdrowie fizyczne i psychiczne, nikomu nic do tego.
Widuje sporo osób z domów dziecka, wszystkie które zostały tam oddane zaraz po porodzie, mają problemy. Z narkotykami, z przemocą, z nadpobudliwością.
Dzieci z patologicznych rodzin, urodzone przez 16-latki, mają identyczne problemy. Znęcają sie nad słabszymi, ćpają, piją i wyrastają na meneli i nierobów. Wiadomo, że jak w każdym przypadku, zdarzają się wyjątki, ale są pojedyncze jednostki.


No właśnie masz rację, każdy by mógł jakiejś nastolatce zabraniać wykonania aborcji itd.
że to niby dla jej dobra i dziecka, że potem bedzie super i wogóle urodzi będzie żyć długo i szczęśliwie i kogoś znajdzie -_-
I ta osoba która zabroniła, wątpię żeby ona jakoś bardziej pomogła samotnej nastolatce lub jakiejś kobiecie z dzieckiem :/
Zapisane
Podpis bez przekazu.

tarunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3388
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #242 : 2007-10-10, 17:04 »
A kiedy według Was (zwolenników aborcji) "zygota" zaczyna byc człowiekiem?
Zapisane
Oh how I wish to go down with the sun...

Forum Zwierzaki

Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedz #242 : 2007-10-10, 17:04 »

Kamyczek87

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2088
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #243 : 2007-10-10, 17:20 »
A wiecie w ogóle jak to się odbywa?.Wydaje się Wam,ze to takie hop,siup i po kłopocie?.Szkoda,że nie można tu wstawiać takich materiałów,ale wpiszcie sobie w you tube aborcja i obejrzyjcie.Polecam też ksiażke ''Ono'' Doroty Terakowskiej,też troche otworzyła mi oczy,ponieważ ja również kilka lat temu byłam za, po prostu niestety nie wiedziałam na czym to polega.
Nawet nie zdajecie sobie sprawy jak wiele jest powikłań.
http://www.aborcja.strony.pl/
Moja kuzynka nie moze mieć więcej dzieci przez aborcje i teraz bardzo cierpi patrząc na szczęśliwe ''pełne'' rodziny.Takie coś jest baardzo częste.

Tak poza tym wychodzi na to że cofamy się cywilizayjnie,jeżeli jesteście za zabijaniem życia ludzkiego.Pierwsze z praw człowieka brzmi PRAWO DO ŻYCIA!,to przecież najważniejsze!.Na powstanie Pow.Deklaracji praw człowieka miała wpływ II wojna światowa-Holocaust,moim zdaniem właśnie trwa to samo.Ja nie chce do tego wracać. I nie mówcie proszę,że mój brzuch,moja sprawa.Kobieta,owszem moze decydować o sobie,ale w przypadku aborcji nie jest to już decydowanie o sobie,tylko również o życiu drugiej istoty.Równie dobrze mogę iść i kogoś zadźgać,bo co to za różnica?,tu i tu mamy do czynienia z zabójstwem.Co to za argument,że dziewczyna straci okres młodości przez urodzenia dziecka,jeżeli była na tyle dorosła,aby iść do łóżka z facetem,tak teraz niech będzie na tyle dorosła przyjąć dziecko,z powietrza przecież ciąża się nie wzieła?.Renia,weź prosze daruj sobie teksty typu ''no więc wiele osób jest za wprowadzeniem aborcji, nie ejste jedyna :) ''i jeszcze ten uśmieszek na końcu... :|,myślę że część z Was jeszcze nie dorosła do wypowiadania się na takie tematy i o wielu faktach nie ma zielonego pojęcia.

Tarunia,dobre pytanie.
Zapisane
''moim sąsiadem jest anioł
on strzeże ludzkich snów
dlatego wraca późno do domu
na schodach słyszę dyskretne kroki
i szelest
zwijanych skrzydeł
on rano staje w moich drzwiach
otwartych na oścież
i mówi:
twoje okno znowu
świeciło długo
w noc...''

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #244 : 2007-10-10, 17:35 »
zygota to zapłodniona komórka a człowiekiem się staje hmm kiedy się urodzi... wtedy jest czlowiekiem zaraz przed narodzinami to hmm nie moge teraz znaleść słówa ale człówiekim jest w dniu narodzin

Kamyczek wiele operacji ejst drastyczne, no sorry ale aborcja to jedna z wielu, gdy wycina się coś to tez nie jest to przyjemny widok, tylko nie usuwa się przyszłego człowieka, Iras moze opowiedzieć o operacjach, tylko lepiej zeby nikt w tym czasie nie jadł

Moja kuzynka nie moze mieć więcej dzieci przez aborcje i teraz bardzo cierpi patrząc na szczęśliwe ''pełne'' rodziny.Takie coś jest baardzo częste.
a czy to była wina lekarza? przy każdej aborcji jest siępotem bezpłodną? może to dlatego że ten zabieg nie ma przeszłości, nie jest roz[powszechniony, tzn nie kazdy potrafi go wykonac bez późniejszych powikłań

Renia,weź prosze daruj sobie teksty typu ''no więc wiele osób jest za wprowadzeniem aborcji, nie ejste jedyna :) ''i jeszcze ten uśmieszek na końcu
uśmiech nie odnosił się do tego ze kilka osób jest za aborcją tylko do tego że nie jeste sama z takim zdaniem
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #245 : 2007-10-10, 17:52 »
A wiecie w ogóle jak to się odbywa?.Wydaje się Wam,ze to takie hop,siup i po kłopocie?.Szkoda,że nie można tu wstawiać takich materiałów,ale wpiszcie sobie w you tube aborcja i obejrzyjcie.Polecam też ksiażke ''Ono'' Doroty Terakowskiej,też troche otworzyła mi oczy,ponieważ ja również kilka lat temu byłam za, po prostu niestety nie wiedziałam na czym to polega.
Nawet nie zdajecie sobie sprawy jak wiele jest powikłań.
http://www.aborcja.strony.pl/
Moja kuzynka nie moze mieć więcej dzieci przez aborcje i teraz bardzo cierpi patrząc na szczęśliwe ''pełne'' rodziny.Takie coś jest baardzo częste.

Tak poza tym wychodzi na to że cofamy się cywilizayjnie,jeżeli jesteście za zabijaniem życia ludzkiego.Pierwsze z praw człowieka brzmi PRAWO DO ŻYCIA!,to przecież najważniejsze!.Na powstanie Pow.Deklaracji praw człowieka miała wpływ II wojna światowa-Holocaust,moim zdaniem właśnie trwa to samo.Ja nie chce do tego wracać. I nie mówcie proszę,że mój brzuch,moja sprawa.Kobieta,owszem moze decydować o sobie,ale w przypadku aborcji nie jest to już decydowanie o sobie,tylko również o życiu drugiej istoty.Równie dobrze mogę iść i kogoś zadźgać,bo co to za różnica?,tu i tu mamy do czynienia z zabójstwem.Co to za argument,że dziewczyna straci okres młodości przez urodzenia dziecka,jeżeli była na tyle dorosła,aby iść do łóżka z facetem,tak teraz niech będzie na tyle dorosła przyjąć dziecko,z powietrza przecież ciąża się nie wzieła?


Przy porodzie tez sa powikłania, a tutaj dużo było podanych przykładów...
Dużo osób jest ZA dla tych co zaszły przez gwałt, lub tak nie chcą dziecka, że po prostu kiedyś je zabiją (no dobra przesadziłam) albo po prostu nie będą mieć normalnego dzieciństwa. [chodzi o dziecko nastolatki,niechciane]
Jak dziewczyna która przez własną głupotę zaszła w ciążę i ma kto jej pomóc, to nikt jej nie broni nie rodzić ( chyba że rodzice lub chłopak). A i forumowicze (tzn.zależy którzy) chcą żeby aborcja była legalna, a nie żeby do niej zachęcać.
Zapisane
Podpis bez przekazu.

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #246 : 2007-10-10, 18:00 »
to poprostu bedzie wolna wola, a nie zmuszanie do rodzenia, zastanawiam się kto nie chca aborcji z polityków, którzy decydują. jesli faceci to ciekawe co oni by zrobili, sama ciąża jest ciężka, potem poród a co dopiero jeśli to niechciane dziecko, lub nie ma siewarunków na jego wychowanie. jeśli zaś kobiety to sa na nie bo nie były nigdy w takiej sytuacji zrezstą to też jest trudna decyzja czy zlegalizowac czy nie. co potem społeczęństwo powie o takim polityku, zwyzywa go od morderców? wpewnym nensie rozumiem polityków ale nadal uważam że powinno się miec prawo wyboru, niekidy są takie sytuacje...
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #247 : 2007-10-10, 18:03 »
A kiedy według Was (zwolenników aborcji) "zygota" zaczyna byc człowiekiem?
Tego nie wiem, ale nie pamietam i pewnie wy też 'siedzenie w brzuchu',
a lepiej już dokonać aborcji niż urodzone dziecko mające już... hm. dajmy 10 lat powiesza się i zabija z powodu ciężkich warunków...
Zapisane
Podpis bez przekazu.

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #248 : 2007-10-10, 18:11 »
co do tego że kiedy zygoda staje się człowiekim to przeciez aborcji nie wykonuje się w 5miesiącu ciąży. byłaby chyba jakaś granica co nie? a jeśli nawe nie to wątpie zeby przyszła matka wykonała zabieg po kilku miesiacach

ppx dobry przykład. takie jest społeczeństwo, jak wykona sie aborcje by zapowbiec takiej sytuacji to kobieta jest ta zła, jeśłi dziecko się zabija to kobieta tez jest złą amtką przeciez mogła coś zrobić :roll:
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedz #248 : 2007-10-10, 18:11 »

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #249 : 2007-10-10, 18:15 »
Przeciez kobieta w 8 miesiącu ciąży nie pójdzie wykonać aborcji. (Przypomina mi się pewien odcinek South Parku ;p).
Zapisane
Podpis bez przekazu.

Sylwiaha

  • *
  • Wiadomości: 279
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #250 : 2007-10-10, 18:51 »
Serce zaczyna bić 18 dni od poczęcia. Kobieta ,że jest w ciąży dowiaduje się około 3-4 tygodnia. Serce więc już bije. Dziecko żyje .

Oglądalam pare lat temu film, jak wygląda aborcja. Rozdzierają powoli...ręce,nóżki,główkę...

Cytuj
zygota to zapłodniona komórka a człowiekiem się staje hmm kiedy się urodzi... wtedy jest czlowiekiem zaraz przed narodzinami to hmm nie moge teraz znaleść słówa ale człówiekim jest w dniu narodzin

krew mnie zalewa gdy takie coś czytam. I to u młodej osoby.



Z Kamyczkiem zgadzam się w 100%.
 Do zwolenników aborcji -> gdybyście chociaż mieli w 1% tak mądre argumenty jak ona , to może bym zastanowiła się nad tym co piszecie. Ale to o czym mówicie, to są bzdury.

Zapisane

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #251 : 2007-10-10, 18:56 »
Ale to nie przypomina jeszcze za bardzo człowieka, u mnie w podstawówce jakiś rzeźnik wrzucił żołądek świni do rzeki i wszyscy myśleli że to płód...
Sylwiaha napewno gorszy widok jest jak ktoś się sam zabija...
Najlepiej gdyby niechciane ciąże sie przydawały np. urodzone dziecko oddać tym którzy nie mogą ich miec i problem z głowy...
Zapisane
Podpis bez przekazu.

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #252 : 2007-10-10, 19:02 »
co do rozwoju zapłodnionej zygoty to troche dużo by pisac. ja np. czytałam że w 2miesiący wygląda jak ziarnko fasoli...

a co w tym złego że takie słowa padają z 'palców' młodej osoby. to ja nie mam prawa uważać że człowiekim jest się od chwili narodzin? jako ktoś młody powinnam mysleć że człowiek jest najlepszy, zawsze ma prawo do życia nawet jak jest zbudowany z kilkudziesięiu, kilkuset komórek?

ppx tylko szkoda ze tyle domów dziecka jest. każdy chce mieć własne dziecko, ze swoimi genami.

co do tego jak wygląda aborcja to sa różne sposoby jej przeprowadzania.
niekiedy to wygląda jak galaretka innym razem jak... kazdy ma inne skojażenia
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #253 : 2007-10-10, 19:04 »
Najczęściej ludzie są wybredni, najbardziej chcą takiego niemowlaka żeby  mu tak jakby wmówić prawdziwe rodzicielstwo.
Zapisane
Podpis bez przekazu.

Sylwiaha

  • *
  • Wiadomości: 279
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #254 : 2007-10-10, 19:07 »
Ale to nie przypomina jeszcze za bardzo człowieka, u mnie w podstawówce jakiś rzeźnik wrzucił żołądek świni do rzeki i wszyscy myśleli że to płód...

Ale to jest człowiekiem i tego nie zmienisz. Jego serce pracuje. Nie da się usunąć ciąży przed 18 dniem, bo wtedy kobieta jeszcze nie wie ,że w niej jest!

Sylwiaha napewno gorszy widok jest jak ktoś się sam zabija...
Najlepiej gdyby niechciane ciąże sie przydawały np. urodzone dziecko oddać tym którzy nie mogą ich miec i problem z głowy...

Gorszy czy lepszy nie zamierzam się licytowac, przecież są różne metody samobójstwa..Ale proponuję obejrzeć taki film. Te "coś" jak wy to nazywacie,czyli po prostu mała istota ma otwarte maleńkie usta ,niemy krzyk.

 
Cytuj
a co w tym złego że takie słowa padają z 'palców' młodej osoby. to ja nie mam prawa uważać że człowiekim jest się od chwili narodzin? jako ktoś młody powinnam mysleć że człowiek jest najlepszy, zawsze ma prawo do życia nawet jak jest zbudowany z kilkudziesięiu, kilkuset komórek?

Masz prawo myśleć co chcesz. Tylko smuci mnie ,że w twoim wieku dzielisz ludzi na mających prawo do życia i nie mających.

A człowiekiem nie jesteś od chwili narodzin, zapytaj się pani od biologi może Ci to wyjasni.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedz #254 : 2007-10-10, 19:07 »

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #255 : 2007-10-10, 19:13 »
według religi człowikiem stajesz się od chwili poczęcia. co do biologicznego punktu widzenia to zapytam pani jak to jest.

Gorszy czy lepszy nie zamierzam się licytowac, przecież są różne metody samobójstwa..Ale proponuję obejrzeć taki film. Te "coś" jak wy to nazywacie,czyli po prostu mała istota ma otwarte maleńkie usta ,niemy krzyk.
zawsze można to zinterpretowac inaczej. ma otwarte usta bo nie jest w stanie kontrolować ich zamykania, albo poprostu same sięotwarły.

czy ktoś wie w wakim wieku u płodu rozwija się układ nerwowy, i to wszystko normalnie funkcjonuje?
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #256 : 2007-10-10, 19:16 »
Ale nie powinnyście się aż tak kłóci, w końcu to nie wy jesteście w ciąży, i narazie nie musicie wybierać. A jak ktoś chce się pozbyć dziecka to sie pozbędzie. Nawet jak się nie uda poronić, to taka kobieta popełni samobójstwo [czytałam w Victorze kiedyś taki artykuł, ale dawno].
Zapisane
Podpis bez przekazu.

Sylwiaha

  • *
  • Wiadomości: 279
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #257 : 2007-10-10, 19:20 »
Cytuj
[zawsze można to zinterpretowac inaczej. ma otwarte usta bo nie jest w stanie kontrolować ich zamykania, albo poprostu same sięotwarły.

Pewnie, ma otwarte usta bo jest głodne i miało ochote coś zjeść...

Ale wiesz co...Porównajmy zabieg aborcji z wyrwaniem zęba!

Cytuj
według religi człowikiem stajesz się od chwili poczęcia. co do biologicznego punktu widzenia to zapytam pani jak to jest.

No tak, zapytaj ,zapytaj... Moja nie mówiła nic na temat aborcji. Wystarczyło ,że pokazała film . I już nikt nie miał wątpliwości czy to był człowiek czy "cos" i z jakiego powodu były otwarte usta.

Btw,tak jeździsz ,jacy to ludzie są straszni i w ogóle...sama jesteś człowiekiem. a może się myle? Co gdybyś spodziewała się teraz siostrzyczki/braciszka a twoja mama by powiedziała ,że usunie bo nie chce mieć więcej dzieci...

ppx-> ale ja się tu z nikim nie kłócę. Ot, wymieniam zdanie :]
Zapisane

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #258 : 2007-10-10, 19:29 »
Zabiłaś kiedyś muchę?
Mucha też ma prawo do życia.

Może ktoś się zbulwersuje że porównuję człowieka do muchy, ale...
w wieku 8 tygodni, płód ma ok 3 cm. Niewiele więcej niż bardzo wyrośnięta mucha. Owady W zasadzie mają jakiś tam prymitywny układ nerwowy, więc zapewne czują ból.

embrion stadium płodu osiąga w 8 tygodniu ciąży i praktycznie niczym się nie różni od płodu innego ssaka w proporcjonalnym wieku.
Dla mnie coś takiego nie jest jeszcze człowiekiem.
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

Kamyczek87

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2088
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #259 : 2007-10-10, 19:37 »
co do rozwoju zapłodnionej zygoty to troche dużo by pisac. ja np. czytałam że w 2miesiący wygląda jak ziarnko fasoli...

 ''2 miesiąc - maleństwo rośnie każdego dnia o ok. 1 mm, Jest to bardzo ważny okres w życiu płodu nazywany często organogenezą. Od 4 do 7 tygodnia różnicują się narządy wewnętrzne. Z powodu tak intensywnego rozwoju wszelkie czynniki szkodliwe wpływać mogą bardzo niekorzystnie powodując różnorodne wady u dziecka. W tym czasie mama musi bardzo na siebie uważać. Główka płodu nadal jest ogromna w porównaniu z reszt± ciała (mniej więcej pół na pół). Pod delikatną skórką można zauważyć mózg na którym zaczyna się różnicować kora mózgowa. Na twarzyczce widoczne są już zawiązki oczu, widać tęczówkę, tworzą się powieki, jest już soczewka. Widać nosek i maleńkie uszka. W szczęce i żuchwie są już zawiązki przyszłych zębów mlecznych. Bije maleńkie serduszko. Możesz je zobaczyć kiedy po raz pierwszy będziesz miała wykonane badanie USG. Pracuje w±troba, która teraz wytwarza komórki krwi. Powstały już jelita, nerki i płuca. Maleńkie rączki na pocz±tku przypominaj± trochę płetwy, ale szybko różnicuje się przypominając coraz bardziej póĽniejsze dłonie i paluszki. Rozwijają się na nich nawet linie papilarne. Niedługo po tym różnicują się też nóżki. Nie ma jeszcze kości, ale są mięśnie dzięki czemu rączki mogą się poruszać. Najwcześniej z całego szkieletu pojawia się kręgosłup.''

Spójrz na to zdjęcie,dziecko w 3 miesiącu życia,wtedy można jeszcze dokonać aborcji.Czy wg Ciebie to nie jest człowiek?.




a co w tym złego że takie słowa padają z 'palców' młodej osoby.
Ok,mogą padać z ''palców'' młodej osoby,ale niech ta osoba ma chociaż minimalną wiedze na ten temat,a nie:
co do tego jak wygląda aborcja to sa różne sposoby jej przeprowadzania.niekiedy to wygląda jak galaretka innym razem jak... kazdy ma inne skojażenia
[/quote]
(Przypomina mi się pewien odcinek South Parku ;p).
?
to ja nie mam prawa uważać że człowiekim jest się od chwili narodzin?
Oczywiście masz prawo,tylko że to będzie bzdura jakich mało...Czyli jak?,jak pojawi się już główka,to jeszcze to nie będzie człowiek,to można je łopatą?,a co?.Przecież to wystające coś z pochwy to ''fasola'',gdzie tam istota ludzka.
 
jako ktoś młody powinnam mysleć że człowiek jest najlepszy, zawsze ma prawo do życia nawet jak jest zbudowany z kilkek?.udziesięiu, kilkuset komórek?
Renia,nie wiem czy Ty to zauważasz,ale masz bardzo smutny kompleks niższości.
Zapisane
''moim sąsiadem jest anioł
on strzeże ludzkich snów
dlatego wraca późno do domu
na schodach słyszę dyskretne kroki
i szelest
zwijanych skrzydeł
on rano staje w moich drzwiach
otwartych na oścież
i mówi:
twoje okno znowu
świeciło długo
w noc...''

Kamyczek87

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2088
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #260 : 2007-10-10, 19:38 »
Zabiłaś kiedyś muchę?
Mucha też ma prawo do życia.

Może ktoś się zbulwersuje że porównuję człowieka do muchy, ale...
w wieku 8 tygodni, płód ma ok 3 cm. Niewiele więcej niż bardzo wyrośnięta mucha. Owady W zasadzie mają jakiś tam prymitywny układ nerwowy, więc zapewne czują ból.

embrion stadium płodu osiąga w 8 tygodniu ciąży i praktycznie niczym się nie różni od płodu innego ssaka w proporcjonalnym wieku.
Dla mnie coś takiego nie jest jeszcze człowiekiem.
I z kim tu dyskutować?.
Zapisane
''moim sąsiadem jest anioł
on strzeże ludzkich snów
dlatego wraca późno do domu
na schodach słyszę dyskretne kroki
i szelest
zwijanych skrzydeł
on rano staje w moich drzwiach
otwartych na oścież
i mówi:
twoje okno znowu
świeciło długo
w noc...''

Forum Zwierzaki

Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedz #260 : 2007-10-10, 19:38 »

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #261 : 2007-10-10, 19:39 »
Porównajmy zabieg aborcji z wyrwaniem zęba!
tego nie musimy robić to zrobiła Simone de Beauvoir, chyba że właśnie t miałaś na mysli

No tak, zapytaj ,zapytaj... Moja nie mówiła nic na temat aborcji. Wystarczyło ,że pokazała film . I już nikt nie miał wątpliwości czy to był człowiek czy "cos" i z jakiego powodu były otwarte usta.
a ja pokaże inny filmik
http://pl.youtube.com/watch?v=Nyq1F2UGlPo

Btw,tak jeździsz ,jacy to ludzie są straszni i w ogóle...sama jesteś człowiekiem. a może się myle? Co gdybyś spodziewała się teraz siostrzyczki/braciszka a twoja mama by powiedziała ,że usunie bo nie chce mieć więcej dzieci...
prosze nie wypominaj mi tego że jeste człowiekiem. uwież mi ludzie to najgorszy gatunek chodzący po ziemi
zapewne nic bym nie zrobiła, jej wybór, możliwe że nawet ulżyłoby mi bo ta ciąża mogłaby zagrażac życiu mamy, a dla mnie lepiej usunąć kilkutygodniowy płód niż stracić mame

Dory człowieka do muchy, biedna mucha. mucha ma więcej prawa do życia, ona przynajmiej żyje w zgodzie z naturą, nie czerpie przyjemności z zabijania, nei niszczy wszystkigo co popadnie.
oto mi chodziło, płód a człowiek to wielka różnica. jak przyjdzie Iras moze opisać jak wygląda taki płód może u iinych ssaków ale to na to samo wychodzi, z biologicznego i naukowego punktu widzenia
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #262 : 2007-10-10, 19:48 »
Coś tam było że ten grubas [Eric chyba] chciał się dowiedzieć kto jest jego ojcem, okazało się że jego matka była obojniakiem, ale nieważne, tam było że ona pomyliła adopcje z aborcją, i jak się spytała takiej babki o aborcje to ona na to:
'Wiemy że podjeła pani dobry wybór...' tak ją zachęcała, dokładnie nie pamietam ;p
Zapisane
Podpis bez przekazu.

Kamyczek87

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2088
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #263 : 2007-10-10, 19:50 »
Coś tam było że ten grubas [Eric chyba] chciał się dowiedzieć kto jest jego ojcem, okazało się że jego matka była obojniakiem, ale nieważne, tam było że ona pomyliła adopcje z aborcją, i jak się spytała takiej babki o aborcje to ona na to:
'Wiemy że podjeła pani dobry wybór...' tak ją zachęcała, dokładnie nie pamietam ;p
Ppx,bardzo Cię proszę,nie zabieraj więcej głosu w tym temacie,dobrze?.
Zapisane
''moim sąsiadem jest anioł
on strzeże ludzkich snów
dlatego wraca późno do domu
na schodach słyszę dyskretne kroki
i szelest
zwijanych skrzydeł
on rano staje w moich drzwiach
otwartych na oścież
i mówi:
twoje okno znowu
świeciło długo
w noc...''

Retriva

  • Gość
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #264 : 2007-10-10, 19:51 »
Czyli, przeciwniczki aborcji są za tym, by dziewczyna np. urodziła dziecko, potem oddała do domu dziecka, a ten ktoś przeżyje 18 lat tam, jak stamtąd wyjdzie nie będzie miał kasy na życie. zajdzie przypadkowo w ciążę i.. odda następnego dzieciaka do domu dziecka bo nie będzie miał za co utrzymać.
albo, wcześniej podetnie sobie żyły, bo będzie miało dość takiego życia. o.
Zapisane

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #265 : 2007-10-10, 19:54 »
Ppx,bardzo Cię proszę,nie zabieraj więcej głosu w tym temacie,dobrze?.
Ja tylko odpowiedizałam na pytajnik :/
Zapisane
Podpis bez przekazu.

Kamyczek87

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2088
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #266 : 2007-10-10, 19:54 »
a ja pokaże inny filmik

http://pl.youtube.com/watch?v=Nyq1F2UGlPo [/quote]
i?

A widziałaś to: http://pl.youtube.com/watch?v=ZsaNgLyseIA&mode=related&search= ? (Ostrzegam,że są tam drastyczne zdjęcia!)
Nie wiem jak można być takim niewrażliwym
prosze nie wypominaj mi tego że jeste człowiekiem. uwież mi ludzie to najgorszy gatunek chodzący po ziemi
zapewne nic bym nie zrobiła, jej wybór, możliwe że nawet ulżyłoby mi bo ta ciąża mogłaby zagrażac życiu mamy, a dla mnie lepiej usunąć kilkutygodniowy płód niż stracić mame
A spójrzmy na to tak:Twoja mama jest w ciąży,tym dzieckiem które ma w sobie jesteś Ty.Podejmuje decyzje o aborcji.Chciałabyś nieistnieć na tym świecie?.
Dory człowieka do muchy, biedna mucha. mucha ma więcej prawa do życia, ona przynajmiej żyje w zgodzie z naturą, nie czerpie przyjemności z zabijania, nei niszczy wszystkigo co popadnie.
Jak Wy porównujecie życie ludzkie do życia muchy,to ja nie wiem czy tu się śmiać czy płakać?.Nie wierze że nigdy nie zabiłyscie żadnego owada...
oto mi chodziło, płód a człowiek to wielka różnica.
Słucham,jaka?.
Zapisane
''moim sąsiadem jest anioł
on strzeże ludzkich snów
dlatego wraca późno do domu
na schodach słyszę dyskretne kroki
i szelest
zwijanych skrzydeł
on rano staje w moich drzwiach
otwartych na oścież
i mówi:
twoje okno znowu
świeciło długo
w noc...''

Retriva

  • Gość
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #267 : 2007-10-10, 19:56 »
A spójrzmy na to tak:Twoja mama jest w ciąży,tym dzieckiem które ma w sobie jesteś Ty.Podejmuje decyzje o aborcji.Chciałabyś nieistnieć na tym świecie?
taki dzieciak nawet nie rozumie, ze bedzie zyl. wiec dla niego to zadna strata.
Cytuj
Słucham,jaka?.
jesli czlowiek i plod to jest TO SAMO, to dlaczego ma dwie rozne nazwy?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedz #267 : 2007-10-10, 19:56 »

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #268 : 2007-10-10, 20:00 »
iTwoja mama jest w ciąży,tym dzieckiem które ma w sobie jesteś Ty.Podejmuje decyzje o aborcji.Chciałabyś nieistnieć na tym świecie?.Jak Wy porównujecie życie ludzkie do życia muchy,to ja nie wiem czy tu się śmiać czy płakać?.Nie wierze że nigdy nie zabiłyscie żadnego owada...Słucham,jaka?.
A skąd wiesz czy ty nie miałaś się urodzić gdzie indziej, i może kobieta która miała Cie urodzić poroniła? (to zależy kto w co wierzy)
Zapisane
Podpis bez przekazu.

Kamyczek87

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2088
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #269 : 2007-10-10, 20:20 »
taki dzieciak nawet nie rozumie, ze bedzie zyl. wiec dla niego to zadna strata.
Mówie czysto teretycznie,czy Renia by tego chciała.Czy chciałaby aby jej mama dokonała na niej aborcji?.

jesli czlowiek i plod to jest TO SAMO, to dlaczego ma dwie rozne nazwy?
Ale czy jedno drugie wyklucza?.Płód to po prostu zarodek człowieka od 3 miesiąca życia.
Zapisane
''moim sąsiadem jest anioł
on strzeże ludzkich snów
dlatego wraca późno do domu
na schodach słyszę dyskretne kroki
i szelest
zwijanych skrzydeł
on rano staje w moich drzwiach
otwartych na oścież
i mówi:
twoje okno znowu
świeciło długo
w noc...''
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 15   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.155 sekund z 27 zapytaniami.