Zwierzęta > Dzikie zwierzęta

Jeże domowe

<< < (2/8) > >>

zoolog:
Cytat: pytajniczka_ona w 2006-05-22, 20:19>>>>ale na wikipedii pisalo, że są jeże domowe, kiedy szukałam hasła ,,jeż"
<<<<Nie można bezkrytycznie wierzyć różnego rodzaju hasłom encyklopedycznym umieszczanym w Internecie.Nawet na słynnej Wikipedii.Zapewniam Cię, że nie ma takiego gatunku. 

charon:
Wikipedię tworzą internauci, każdy może sobie napisać co chce. Jest jeż europejski, jak ktoś go sobie weźmie do domu, ti będzie domowy... :/ Niezbyt to mądre, podobnie jak trzymanie szopa w domu.

pituophis2:
A jednak ;). W hodowlach powszechny jest jeż będący mieszańcem Atelerix albiventris i A. algirus, dwóch niewielkich, o połowę mniejszych od naszego afrykańskich gatunków. Znane są ich formy albinotyczne, beżowe, cynamonowe, łaciate, morelowe i kilka innych. Można go uznać za w pewnym stopniu udomowionego ( formy domowe charakteryzują się szybszym dojrzewaniem, nie zapadają też w estywację, są w dużym stopniu aktywne w dzień). U nas nieznany, w USA i Europie zach. są hodowane często, są kluby hodowców, wystawy, tak jak mysie.
Wymaga żywego pokarmu (owady, noworodki) i dużego, ok. 1 m2 pomieszczenia.
Bywają też w hodowli jeże z rodzaju Hemiechinus ( uszate) i Paraechinus - gatunek indyjski, nieco większy.
W planach mam sprowadzenie kilku Atelerix do Polski i ich rozmnożenie i spopularyzowanie, może niebawem będą tutaj, nawet już w tym roku :D Na razie polecam http://www.hedgehogcentral.com/ i mnóstwo innych jeżowych stron.

Ola14:
Dla mnie to głupota. Po co znowu wiezic nowe zwiereta? po co? po to, aby czlowiek mial na co popatrzec, no sory...
Najpierw wiewiorki, teraz jeze, co sie z tym swiatem dzieje :roll: Juz mnie chyba nawet nie zdziwi trzymanie surykatek w domu...

Eh, tylko czlowiek sie liczy, licza sie tylko jego potrzeby. Kiedys sie to na nas odbije...

charon:
Bleee... mam nadzieję, że to do Polski nie dojdzie... dość płonna... Co zrobimy jak udomowimy już wszystko? Ogólna zasadza człowieka - człowieka trzeba szanować, nie można niewoliść, nie można poniażać, zabić... Zwierzę? To tylko zwierzę... :/
Udomawianie było by jeszcze ok jakby ludzie umieli z tego korzystać... Nie najpierew znajdą domy dla wszystkich psów i kotów ze schronów... zanim się zabiorą za bardziej egzotyczne stworzenia...

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona