Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3 4 ... 6   Do dołu

Autor Wątek: Glonojady :)  (Przeczytany 78071 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jagaraa

  • Gość
Odp: Glonojady :)
« Odpowiedź #30 : 2005-07-01, 15:15 »
 Glonojady przede wszystkim muszą mnieć dużo syfu na żwiże i ścianach akwarium. Raczej nie przeszkadza innym rybom ani one nie przeszkadzają jemu.
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Odp: Glonojady :)
« Odpowiedź #31 : 2005-07-01, 15:18 »
jagaraa skąd żeś się urwał?   :Oo:
 :hahaha:
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

Raffy

  • Gość
Odp: Glonojady :)
« Odpowiedź #32 : 2005-07-01, 15:50 »
buahahahaha, txt 2005 roku :hahaha:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Glonojady :)
« Odpowiedz #32 : 2005-07-01, 15:50 »

Leloo

  • Gość
Odp: Glonojady :)
« Odpowiedź #33 : 2005-07-01, 15:54 »
:lol: glonojady sa jednymi z rybek ktore sa bardzo wrazliwe na syf w zwize co sie wiaze nadmiarem azotanow i azotynow... i dlatego trzeba podmeiniac im co tydzien lub co 2 tygodnie wode czyszczac dno odmluaczem

Hah trza by bylo zrobic gdzies na off topic najsmiesniejsze hasla forum FZ:lol: hah bo ty bylo dobre :haha:
Zapisane

jagaraa

  • Gość
Odp: Glonojady :)
« Odpowiedź #34 : 2005-07-31, 21:43 »
 Każdy ma w sobie debila  :hyh: ale niektórzy mają go więcej niż przeciętni  :hyh:
Zapisane

ANGELOS

  • Gość
Odp: Glonojady :)
« Odpowiedź #35 : 2005-08-07, 23:36 »
aby zapewnic glonojadom wszystko co potrzeba na samym poczatku trzeba im zapewnic czysciutenka wode wiele roslin i kryjowek. Iczywiscie nie trzeba kupywac preparatow na glony. Jezeli woda bedzie czysta beda rosly na szybach glony "miekkie" najlepsz kasek dla glonojadow. Jezeli pokarmu jest duzo, jest czysta woda, duzo roslin i kryjowek nasze glonojady sie rozmnazaja ( z wlasnego doswiadczenia ). Musz miec odp. temp. Ja mam 200l akwarium i 3 glonojady( 2 samce i samice). Jezeli ci sie rozmnoza i juy mlode beda siedyiec na syzbie dopiero wtedz sie martwimy i wylawiamy samce poniewaz zjadaja mlode. Poza tym nic im nie zagraza. Sa bardzo latwe w utrzymaniu trzeba pamitac jedynie o czystosci. Pozdrawiam!!!!
Zapisane

dziunia1602

  • Gość
Odp: Glonojady :)
« Odpowiedź #36 : 2005-09-08, 10:21 »
Tylko,że ja nie zauważyłam,że mam małe glonojadki i zostały mi tylko trzy maluszki ( nawet nie wiedziałam,że mam parkę glonojadów),teraz sobie maluszki pływają razem z małymi gupikami w innym aqua.
Czy potrzebują jakiegoś specjalnego pokarmu,bo szyby i rośliny są z glonami ?
Zapisane

Naomi151

  • Gość
Odp: Glonojady :)
« Odpowiedź #37 : 2005-09-08, 19:08 »
Glonojady przede wszystkim muszą mnieć dużo syfu na żwiże i ścianach akwarium. Raczej nie przeszkadza innym rybom ani one nie przeszkadzaj± jemu.
dawno się tak nie uśmiałam  :lol22: :lol22:
« Ostatnia zmiana: 2005-09-08, 19:11 autor Naomi151 »
Zapisane

pawel750

  • Gość
Odp: Glonojady :)
« Odpowiedź #38 : 2005-09-09, 18:18 »
Miałem Glonojada Popularnego (samice) już sporego i mam pytanie dlaczego pawiookie odgryzły mu łeb i go zostawiły
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Glonojady :)
« Odpowiedz #38 : 2005-09-09, 18:18 »

fiszka

  • Gość
Odp: Glonojady :)
« Odpowiedź #39 : 2005-09-13, 23:21 »
Ja mam trzy glonojady (jeden czarny, dwa szare w prazki) i jeden z nich ma lekko 25 cm.
Ale chyba powoli sie konczy bo inne rybki zaczynaja go podgryzac  :|
Zapisane

Anulka:)

  • Gość
Odp: Zbrojnik niebieski
« Odpowiedź #40 : 2006-10-22, 18:48 »
No właśnie a moje miały prawie 2 lata(miały bo pozdychały nie wiem czemu wszystkie trzy) a najwiekszy miał ok 7cm...
Czemu były takie małe?Akwarium mam 60 litrowe
Zapisane

mala

  • Gość
Odp: Zbrojnik niebieski
« Odpowiedź #41 : 2006-10-31, 17:07 »
A j mam z kolei pytanie, czy zbrojniki mogą jeść ogórka zielonego ?  :mysli:
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Zbrojnik niebieski
« Odpowiedź #42 : 2006-10-31, 19:30 »
uwielbiają, w kazdym razie mój rąbie jak szalony :)
Ale zawsze w ogóra (obranego ze skórki) wsadzam kamyczek aby ogór na dno opadl :D

Zapisane

Mati

  • Gość
Odp: Zbrojnik niebieski
« Odpowiedź #43 : 2006-10-31, 20:40 »
Mam pytanie jak tego ogórka ?? Co trzeba z nim zrobić przed włozeniem do akwarium ??
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Zbrojnik niebieski
« Odpowiedź #44 : 2006-10-31, 21:02 »
to co napisałam - obrać ze skórki i wsadzić kamień do środka.
Nie wiem jaki duży kawalek, bo nie wiem jakie masz duże zbrojniki i ile ich. Inne rybcie roślinożerne tez b.lubią ogóra. Taki kawał ogóra jak widzisz na fotce, mój zbrojniczek i dwie molinezje mają na dwa do trzech dni.
 Ale mój zbrojnik juz dosc duży jest :D
no i mam nadzieje że masz korzeń dla zbrojnika, bo ja nie miałam i niestety zbrojniki sie nie uchowały. A temu kupiłam od razu korzeń, daję ogóra i jest szczęsliwy .:)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Zbrojnik niebieski
« Odpowiedz #44 : 2006-10-31, 21:02 »

mala

  • Gość
Odp: Zbrojnik niebieski
« Odpowiedź #45 : 2006-10-31, 22:48 »
Ok, dziękuję :) Tylko, że te moje zbrojniki ( tak je nazwała sprzedawczyni) śa czarne i też mają białe kropeczki ... no i nie są duże - pewnie dlatego, że mam je maxymalnie od miesiąca- 5 tygodni ... wiekszy ma moze z 6 cm. To tez zbrojnik? Nie ma też tak nastroszonej pletwy grzbietowej ..
Zapisane

mala

  • Gość
Odp: Zbrojnik niebieski
« Odpowiedź #46 : 2006-10-31, 22:51 »
Dobrze. Po przejrzeniu kilku fotek wiem, że to na pewno zbrojniki. Z tego co przeczytalam na forum wynikly moje watpliwosci. Dziekuje za rady :)
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Zbrojnik niebieski
« Odpowiedź #47 : 2006-10-31, 23:13 »
ten mój ma wyjątkowo długie pletwy, bo to taka jakaś welonopłetwa odmiana :)
Zapisane

Mati

  • Gość
Odp: Zbrojnik niebieski
« Odpowiedź #48 : 2006-11-01, 09:37 »
Ja mam tylko 1 zbrojnika . Korzenia niestety nie mam , ale zato  do chowania ma domek w kturym caly czas siedzi tylko jak mu sie zachce jesc to wychodzi .Mam 20 l. akwa . Troche przepełnione :( .
7 Neon Inessa , 1 Zbrojnik niebieski , 3 rozbory klinowe , 3 tilapie młode .
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Zbrojnik niebieski
« Odpowiedź #49 : 2006-11-01, 17:30 »
korzeń jest konieczny - zbrojnik z niego coś tam wygryza sobie... może celulozę? :mysli: nie pamiętam, doczytaj. Ale tak jak napisałam, bez korzenia zbrojniki miałam najdłużej 2 miesiace - po tym czasie padały :(
Zapisane

hirsana

  • Gość
Odp: Zbrojnik niebieski
« Odpowiedź #50 : 2006-11-01, 19:03 »
Ja też miałam dwa zbrojniki, jednego złocistego, drugiego zielonego w kremowe kropeczki...No i oba mi umarły. Ale jak teraz czytam te wasze wypowiedzi, to nie miałam zielonego pojęcia,  czym je należy karmić. Na początku myślałam, że dobrały się do nich moje czerwieniaki, ale chyba muszę się pogodzić z tym, że nie miały co jeść :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Zbrojnik niebieski
« Odpowiedz #50 : 2006-11-01, 19:03 »

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Zbrojnik niebieski
« Odpowiedź #51 : 2006-11-01, 19:42 »
no mojemu jeszcze podrzucam pigułki - "Vitabin" Tropicala wieloskładnikowe, bo tylko roślinne coś niezbyt mu smakują i chętnie wybiera z dna granulki firmy Proven - "Pokarm dla ryb akwariowych granulowany". Ale ogórek to dla niego rarytas. Uwielbia po prostu. No i korzeń na którym mieszka i przepędza spod niego wszystkie ryby :D
Dawałam też sparzonego kalafiora i brokuła, ale strasznie zasmiecały akwarium, po czymś takim czyszczenie dna gwarantowane.
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Zbrojnik niebieski
« Odpowiedź #52 : 2006-11-02, 11:07 »
Oki... MOM PYTANIE! :P (Staram sie zwórcić uwagę... :P ) Dojrzewam do upchania razem zbrojnika i karlików... Ale ja bardzo lubię moje karliki... :P Czy jest jakaś szansa że zbrojek (płeć męska) ma interes w zrobieniu krzywdy komuś kto nie jest innym zbrojkiem płci męskiej... tylko żabom płci męskiej?
Zapisane

Mati

  • Gość
Odp: Zbrojnik niebieski
« Odpowiedź #53 : 2006-11-02, 12:51 »
 A jaki ten korzen ma byc z czego ??
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Zbrojnik niebieski
« Odpowiedź #54 : 2006-11-02, 16:09 »
korzeń z korzenia - taki prawdziwy ;) W sklepach się kupuje i najlepiej jeszcze go potem wygotowac by czasem jakiejś choroby ze sklepu rybkom nie przywlec. Są osoby co same preparują jakieś znalezione korzenie, nawet miałam ochotę tak zrobic, ale jak poczytalam ile to tych zabiegów potrzeba by ten korzeń był ok to poszłam do sklepu i kupiłam :)

Wiesz, Charon,ten mój jest już dość duży i zachowuje się dosc terytorialnie - tzn teren wokół jego korzenia jest jego i jesli jakieś rybki w trakcie jedzenia próbują mu skubnąć jedzonko na jego terytorium to goni. Ale tak naprawdę to nie widziałam by komukolwiek krzywdę zrobił. Po prostu napada szybkim ruchem i nastroszonymi wielkimi płetwami, więc wszystko ucieka. No może z wyjatkiem Drewniaków, które sie wdaja z nim w bójki, ale nigdy zaden nie miał nawet płetwy skaleczonej, więc to raczej taki 'boks".

jesli masz dosć duze akwa to myślę ze spokojnie mogą egzystować tym bardziej ze żabki lubią siedzieć na jakichś półkach, roślinkach...czymś co jest wyżej niż dno a zbrojnik to strefa przydenna.

Tu na fotkach widac korzeń.
A ta w ogóle to potrafiłby mi ktoś zdefiniwać jaki to jest rodzaj zbojnika ten mój rybek?
Bo ma strasznie długie pletwy i w ogóle jakiś taki duzy jest ;)





« Ostatnia zmiana: 2006-11-05, 12:14 autor Nefra »
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Zbrojnik niebieski
« Odpowiedź #55 : 2006-11-06, 15:25 »
Nefra, a to nie to co potocznie zwą "weloniastym" ?
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Zbrojnik niebieski
« Odpowiedź #56 : 2006-11-06, 18:28 »
ja go tak potocznie zwę bo tak wygląda ale czy inni tez tak robią???
Widziałas te fotkę na poprzedniejstronie tego wątku?

i czy to jest zbrojnik błekitny czy niebieski czy tez to jest to samo? On ma dziwną koronę na mordzie - jeszcze się nie rozrosła do konca.
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Zbrojnik niebieski
« Odpowiedź #57 : 2006-11-06, 18:44 »
poroże na pysku to raczej sugestia płci niż gatunku :)
po prostu masz pana glonojada :)

co do weloniastych to nie wiem jaka jest ich własciwa nazwa ale sa takowe. podejrzewam,z ę nie jest to naturalny gatunek ale jakies ludzkie kombinacje, jednak to tylko moja teoria.

Zbojnik niebieski ma krótsze płetwy, choć jesli owy "weloniasty" rzeczywiście jest jakąś ludzka machinacją, to może byc spokrewniony z niebieskim... no ale żeby nie było, to tylko moje spekulacje :D


ancistrus dolichopterus tak ponoć nazywa sie fachowo owy weloniasty. ale że to nazwa niebieskiego wszystko wskazuje, iz jest to po prostu zbrojnik niebieski po ludzkich zabawach w boga.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

Odp: Zbrojnik niebieski
« Odpowiedz #57 : 2006-11-06, 18:44 »

CeKaeM

  • Gość
Odp: Zbrojnik niebieski
« Odpowiedź #58 : 2006-11-18, 20:27 »
Ja dzisiaj kupilem glonka 3cm okolo. Korzenia nie mam wiec chcialbym sie zorientowac ile ajkoby kosztuje do akwa 20l.
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Zbrojnik niebieski
« Odpowiedź #59 : 2006-11-18, 21:08 »
20 l to za mało dla glonka. to spore rybki, zatem i wymagania mają.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)
Strony: 1 [2] 3 4 ... 6   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.085 sekund z 32 zapytaniami.