Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Ratunku! proszę...  (Przeczytany 2821 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Mycha:D

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 33
Ratunku! proszę...
« : 2010-12-09, 20:58 »
Mój glonojadek (nie wiem jaki ale z wyglądu opiszę: dł. 2-3cm, szer. 0.5-7, czarny pasek na boku)zbladł całkowicie ( z ciemnego brązu na jasny), I jest coraz mniej żwawy ;(! proszę o pomoc i to szybko bo ta choroba może się rozprzestrzeniaż, a nie chcę masowej zagłady rybek.

Dane:

akwa - 25l
ryby - 2 welony(są małe ale za ms. je oddam bo dopiero niedawno się dowiedziałam że to za wielkie rybki do takiego tyciego akwa :/), 5 neonek, parkę gupików, glonojadka i 12 narybeczków gupika w kotniku.
oświetlenie - w dzień
żarełko - ryby - tetra pro coulor. narybek mikrovit hi-protein
temp. - 24-25 st. C
żwirek - małe i durzy
roślinki - po lewej stronie (nie pamiętam nazwy ale wiem że są zielone i podłurzne :))

tylko tyle wiem... chyba że o czymś zapomniałam... a i podmeniam 20 - 30% wody co tydzień :|
Zapisane
Koffam dyskutować, ale tylko mądrze na określony temat.
I love rybcie, psiaki, kociaki i gryzonie.

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Ratunku! proszę...
« Odpowiedź #1 : 2010-12-10, 09:18 »
Ojej... nie tylko welony, ale żadna z tych rybek które masz nie nadaje się do tak małego zbiorniczka :( Dodatkowo jest ich dużo, tak więc jakość wody pewnie jest zła, mimo podmian.

Jaki masz filtr?  napowietrza wodę?
Pytam, ponieważ czasami blednięcie bierze się z niedoboru tlenu w wodzie: przy takiej ilości rybek i niewielkiej ilości roślin możliwe, że o to chodzi.


Inna uwaga - warto, żebyś urozmaiciła rybom jedzonko, dobrze żeby było go kilka rodzajów, w tym np.mrożony.
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Mycha:D

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 33
Odp: Ratunku! proszę...
« Odpowiedź #2 : 2010-12-10, 17:02 »
Bardzo Ci dziękuję!

Zrobię wszystko co mogę aby rybkom było lepiej. Maluchów 10 oddam, welony też wiec tylko gupiki, neony i glonojad zostaną. Chyba że to dla nich nie odpowiedne miejsce.
Filtr - mam na 50l. dlaego, że poradzono mi że tak będzie dla moich rybci lepiej - elite jet-flo50

a i jakie jedzonko mam dawać?
Zapisane
Koffam dyskutować, ale tylko mądrze na określony temat.
I love rybcie, psiaki, kociaki i gryzonie.

Forum Zwierzaki

Odp: Ratunku! proszę...
« Odpowiedz #2 : 2010-12-10, 17:02 »

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Ratunku! proszę...
« Odpowiedź #3 : 2010-12-13, 22:18 »
Moje ryby z mrożonek uwielbiają wodzienia, z popularnych pokarmów płatkowanych często spotykane sa bio-vit, ovo-vit: różnych rodzajów pokarmu w sklepach jest mnóstwo, dla zbrojników są specjalne pokarmy w formie tabletek.
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.055 sekund z 27 zapytaniami.