Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Golić czy nie  (Przeczytany 6362 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kamelia

  • Gość
Golić czy nie
« : 2004-09-23, 18:43 »
mam kolejny problem a mianowicie jak pisalam Gigner obrósł piekielnie i zastanawiam się czy go ogolić czy nie bo nie będę miała w zimie niestety 40 minut czasu na występowanie mokrego konia bo przez to nieszczęsne futro poci się jak najęty i szybciej się męczy wiec nie wiem czy mam go ogolić czy nie bo pojawił się taki kłopot że nie mam pewności czy on postoi w derce albo owijkach na nogach bo on jest piekielnym brudasem i boję się żeby tego na drugi dzień nie podarł albo nie zjadł robiąc sobie krzywdę ?? macie może jakieś propozycje jak ewentualnie odzwyczaić go od zjadania lub usiłowania ściągnięcia z siebie derki ?? porządna derka z pasami krzyzowymi pod brzcuhem wystarczy ?? w piątek robie próę z owijkami czy je zeżre czy nie oczywiście bede czuwać żeby sobie nic nie zrobił. jak byście mieli jakieś pomyśły alboco to dajcie znać :)
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
Golić czy nie
« Odpowiedź #1 : 2004-09-23, 18:47 »
Jak ogolisz, to rzeczywiscie bedzie musial stac w derce. Ale przeciez w zimie chyba sie az tak nie bedzie pocil, zeby go 40 minut trzeba bylo stepowac?
Zapisane

Ritka

  • Gość
Golić czy nie
« Odpowiedź #2 : 2004-09-23, 18:53 »
mój jak sie zmamucił to sie strasznie pocił.

Kamelia, ja robie tak:
jak sie zacznie mamucić, albo zaczną się zimne dni to zaczne zakładać mu derke, może bez golenia się nie zmamuci.
Jak to nie pomoże i obrośnie to go ogole.

ale jak jest ogolony to wygląda jak idiot ;P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Golić czy nie
« Odpowiedz #2 : 2004-09-23, 18:53 »

Kamelia

  • Gość
Golić czy nie
« Odpowiedź #3 : 2004-09-23, 18:56 »
ale on jest zmamucony jak nie wiem co :P
wiedźma a on nawet jak jest chłodno to poci się jak niewiem a nie ma tak dużo galopu albo skoków :) a po za tym czyść sobie 4 razy w tygodniu najwiekszego brudasa w stajni :)
Zapisane

kfiatek

  • Gość
Golić czy nie
« Odpowiedź #4 : 2004-09-23, 20:32 »
powodzenia życze..
niestety, tak to jest że wiekszość łośków sie mamuci na zime..
przykre..
chociaż są wtedy takie misiowate i kochane..
niestety długa sierść jak mówicie jest uciążliwa ze względu na długioe stępy i te sprawy...
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Golić czy nie
« Odpowiedź #5 : 2004-09-23, 21:13 »
kamelia to ja widzę jedną radę - czas najwyższy wziąść się za porządną pracę i wyrobić kondycję pupilkowi ;) przynajmniej w prztyszłym roku nei będzie aż takiego kłoptu :P albo przebadać czy przypadkiem nie ma chorego serducha

Wiedźma

  • Gość
Golić czy nie
« Odpowiedź #6 : 2004-09-23, 22:13 »
No wlasnie... k_cian dobrze radzi. Zdrowy kon z kondycja nie powinien sie az tak pocic.
A na brudzenie sie konia w stajni to najlepsze jest porzadne scielenie i sprzatanie boksu...
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Golić czy nie
« Odpowiedź #7 : 2004-09-23, 22:17 »
poza tym co to za pańcia której się nie chce pupila wyczyścić co? ja mam brudasa wielkiego bo ile bym słomy nie rzuciła zawsze wyje i wyzbiera a potem na gnoju śpi, i oczywiście tylko wypuść to się wytarza...i jakoś 6razy w tygodniu czyściłam, bywało że godzinę  ślęczałam ze szczotkami, ręce mdlały, na łokciach nie byłam w stanie czasem wręcz doczyścić na sucho takie zlepy się robiły ale się czyściło i nie marudziło, jak tak nie lubosz czyścić to ogol i odkurzacz se weź-będzie noł problem :P

Zuzika

  • Gość
Golić czy nie
« Odpowiedź #8 : 2004-09-23, 22:24 »
Pufa też jest okropnym brudasem ale ona jest silnym i wytrzymałym koniem więc w lato na jazdach gdzie troche było galopu i skoków się tak strasznie nie pociła a no i co do brudasów to Pufa jest taka że narobi i sie potem w to położy :grr:  :P no i te jej skarpetki staja sie czarne, ja tam ją codziennie czyszcze a i tak na drugi dzień jest brudna taki urok tego konia ale niezamieniła bym jej na żadnego innego czysciocha :D ja tam w zimie stępuje ok.20 minut i jeszcze ani razu nasze konie się nie przeziebiły chociaż nie mają derek a kuce to stajnie maja praktycznie jagby stały na dworze.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Golić czy nie
« Odpowiedz #8 : 2004-09-23, 22:24 »

Ritka

  • Gość
Golić czy nie
« Odpowiedź #9 : 2004-09-24, 18:19 »
ale ja myśle że nie chodzi o czyszczenie, tylko o pocenie się. Mój też się pocił jak był mamut, ale nie jakoś tak bardzo. A jak go ogoliłam to sie zmienił strasznie :) taki do przodu sie zrobił, brykał sobie ;)
W tym roku bede pilnowa i od jutro go zaderkuje;)
Zapisane

Kamelia

  • Gość
Golić czy nie
« Odpowiedź #10 : 2004-09-24, 21:13 »
k_cian po pierwsze nie to że mi się czycić nie chce (bo to lubię i ja i on) tylko to żadna przyjemnosć być cała mokrą zanim się na konia wsiadzie :P
a co do pracy nad formą to w zeszłym roku porósł dlatego że nie przyzwyczaił się do nowego miejsca i do regularnego jedzenia a nie tak jak tam gdzie miał zimno i nie zawsze było z "żłobie" papu. a w tym roku z jego kondycją jest już dużo lepiej ale k_cian zwróć uwagę na to że zaczął tak na prawde chodzić pod siodłem dopiero koło 10 sierpnia tak żeby galopował itd (ale jak był galop to też odrobinke żeby sie za bardzo nie zmęczył bo dochodził do siebie po wypadku) a przez prawie cały czerwiec i lipiec dostawał jakieś paskudztwa w żyłe włącznie z odwadniającymi i trochę mi spadł na wadze (ale tylko troche bo na szczęście apetytu nie tracił) ale zmizerniał zdeczka. A potem przez sierpień znowu jakieś sterydy na poprawienie równowagi czy coś takiego bo z tym miał kłopoty :( więc proszę mi tu nie zarucać że z nim mało pracuję bo tyle serca ile w to wkładam to nie da się opisać może i czasami nam coś nie wychodzi ale ćwiczym raz drugi trzeci aż wyjdzie i powoli bo powoli ale się udaje. A jego sierść i potliwość mogą powodować - raz leki dwa może i rzeczywiście nie bardzo dobra forma bo o braku formy mówić tu nie można :)
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Golić czy nie
« Odpowiedź #11 : 2004-09-25, 07:34 »
porządną kondycję nie wyrabia się w pół roku, samo futro aż takiego pocenia jak mówisz powodować nie powinno moim zdaniem....więc jeżeli to nie jest braku kondycji....jakby nie było coś jest wedłóg mnie nie tak i albo to włąśnie brak kondycji - bo że tam mała kondycja to prawie jak żadna, jak koń w formie to w formie ;) zresztą tak jak sama mówiłaś nie bardzo kiedy miał ją wyrobić, ja np dzięki temu że aga zaczęła na debrosie skakać i obie się wzięłyśmy za jego treningi jakiś czas temu, wczoraj po 2godzinach pracy ujeżdżeniowej zeszłam z konia i był prawie że suchy mimo iż już jego futero widać że jest jesienno-zimowe - co jeszcze jakiś czas temu nie było niemożliwe bo po godzinie intensywnej pracy jeżeli do tego dokładałam garść zagalopowań i zmian nogi to koń poprostu był spocony na słabiznach, pod pachami... ;) kondycję jakąś tam miał, bo chodził często ale nie miał za mocnych treningów i nie padłby mi w mocniejszym teerenie ale to jeszcze formą nie dało się nazwać, w formie to on zaczyna być teraz :)
może rzeczywiście to wina tych leków?....ale na wszelki wypadek zbadałabym serducho.....a kondycja wyrobi się z czasem, tylko potrzebne są regularne,5 razy w tygodniu treningi na których rzeczywiście koń będzie pracował

co do czyszczeinia....ponoć tak powinno właśnie być, że przed czyszczeniem koń mokry i brudny a jeździec suchy a  po czyszczeniu koń suchy i lśniący a jeździec mokry i brudny  ;) więc możemy wysnuć wniosek że chyba czyściłas przynajmniej w miarę dobrze, skoro mokra kończyłaś :wink:

Kamelia

  • Gość
Golić czy nie
« Odpowiedź #12 : 2004-09-25, 11:41 »
czyszczę go tak dokładie że każde zabrudzenie ma wyczyszczone tak porządnie że hej :) bo ja sie boje że go cokolwiek obetrze i znowu nie będzie mógł chodzic :)
--
a wczoraj byłam wieczorem (późnym wieczorem) i nawet nie był tak źle był ociupinkę spocony (a wczoraj było natyle chłodno że musiałam jeździć i w polarze i w kamizelce) wiec chyba jest dobrze gorzej jak sie zacznął skoki ale wtedy zobaczymy :)
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
Golić czy nie
« Odpowiedź #13 : 2004-09-25, 11:47 »
A jak sie zgrzejesz przy czyszczeniu, to w zimie ma nawet zalety-pomoze nie zamarznac ;)
Zapisane

Kamelia

  • Gość
Golić czy nie
« Odpowiedź #14 : 2004-09-25, 11:51 »
w sumie tak :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Golić czy nie
« Odpowiedz #14 : 2004-09-25, 11:51 »

Natchniuza

  • Gość
Golić czy nie
« Odpowiedź #15 : 2004-09-25, 16:45 »
Jak masz hale to golenie jak najbardziej. Ale to jeszcze nie teraz. No i wtedy juz obowiazkowo derka. Jesli nie masz hali, to nawet nie mysl o goleniu konia.
Zapisane

Kamelia

  • Gość
Golić czy nie
« Odpowiedź #16 : 2004-09-26, 22:09 »
to co my mamy to trudno zazwać halą mamy poprostu dach :) a jeżeli jest taki obrosniety to zeby sie biedak nie rozchorował to mu sprawić taką pół-derke ze jak jest mokry a jest zimno to się go okrywa zanim sie nie wystepuje porządnie ?? dobry pomysł ??
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.194 sekund z 30 zapytaniami.