Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 14   Do dołu

Autor Wątek: Wywoływanie duchów  (Przeczytany 89589 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: Wywoływanie duchów
« Odpowiedź #270 : 2007-02-13, 21:47 »
nie istnieje coś takiego jak czarna magia. 
magia jest jedna, i nie ma w sobie nic magicznego, bowem dotyczy kazdego z nas. to wciaz ta sama energia, ta sama siła tylko rózna intencja człowieka.

A tutaj się z Tobą nie mogę zgodzić. Jest dobra i zła magia, rzeczywiście, zależy to tylko od podejścia człowieka. Ale tutaj dla większości ludzi jakbym zaczęła tłumaczyć podział to nikt by nic nie wiedział ;).
Natomiast czarna i biała magia - jest różnica. W czarnej magii ludzie zajmują się klątwami, demonami, urokami, itp. Biała magia zajmuje się przede wszystkim wykorzystywaniem sił naturalnych do ochrony, do sprowadzania szczęścia, itp.
Oczywiście wszystko zależy od interpretacji i tego, kto jest Twoim nauczycielem i przewodnikiem po tych zjawiskach.
Dla mnie nawet samo powstanie świata jest magią, to, że kwiatki kwitną, śnieg pada, itp.
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Wywoływanie duchów
« Odpowiedź #271 : 2007-02-13, 22:07 »
Cytuj
Natomiast czarna i biała magia - jest różnica. W czarnej magii ludzie zajmują się klątwami, demonami, urokami, itp. Biała magia zajmuje się przede wszystkim wykorzystywaniem sił naturalnych do ochrony, do sprowadzania szczęścia, itp.

to podział wymyslony przwez człowieka by nieco oswoic to co nieznane. ludzie początkowo bali sie wszystkiego co "nadprzyrodzone" ale okazywalo sie że niektóre z niezrozumiałych praktyk były korzystne dla ludzi. wtedy to zaczęto rozgranicząc białe <dobre> od czarnego <złe>.

magia, energia, siła jest jedna i paradoksalnie inne byty tez mają dwoista naturę. wiele pośród tego co sie nazywa demonami ma w sobie wiele pozytywnych pierwiastów a tego co potocznie nazywa sie aniołami ma sporo destrukcyjnych. podział na dobre/złe to podział zachowawczego człowieka, który boi się straty, smierci, zmiany zatem wszystko co sie z tym wiąże automatycznie sie pod złe wrzuca.

mozna posłuzyc sie aniołem by czynic zło, mozna posluzyc sie demonem ku rozwojowi i dobru. nic samo w sobie nie jest dobre lub złe, to ludzie nazywają rzeczy i nadaja im wartość.

i jeszcze jedno bezpośrednio z tym związane, większość "magii" opiera sie na myslokształtach <w tym tez przyzywanie demonów i aniołów> a myslokształty zależą WYŁąCZNIE od człowieka który je tworzy. zasada prosta, im niższa wibracje ma nasza energia, tym bardziej zagęszczonei poblokowany byty wokół nas, zas im wyzsza tym bardziej oświecone.

zatem róznica miedzy tym co białe i czarne, dobre i złe, konstruktywne a negatywne lezy nie w naturze rzeczy ale w człowieku, który to nazywa. podział na białą i czarną magie jest tez takim własnie zjawiskiem :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: Wywoływanie duchów
« Odpowiedź #272 : 2007-02-13, 22:14 »
Tak jak i wszystko co jest na świecie. Podział wymyślony przez człowieka - granice, języki, kraje - ale są :).
Niektórych demonów nie można wykorzystać do czynienia dobra - w każdym razie ja bym się nie odważyła.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Wywoływanie duchów
« Odpowiedz #272 : 2007-02-13, 22:14 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Wywoływanie duchów
« Odpowiedź #273 : 2007-02-13, 22:30 »
"nie ma rzeczy dobrych lub złych - to myśli czynią je takimi"
Szekspir.

bardzo lubię ten cytat, bowiem doskonale odzwierciedla jak bardzo wpływamy na świat poprzez nasze myślenie o nim. Większość <znaczna> ludzi woli jednak zrzucać odpowiedzialność na wszystko dookoła, zapominając, ze tylko od nas zależy jaki bedzie świat w którym zyjemy :)

przypomina mi sie rozmowa mojej koleżanki z pewnym świadkiem jehowy:
młody dynamiczny chłopak ją zagaduje:
-czy wie o tym, ze niedługo nadejdzie sąd Boży wraz boża kar ai bozym gniewem <czy coś w ten deseń>
jej reakcja była prześliczna, zrobiła duże oczy i powiedziała:
-to ja panu wspólczuję. Mój Bóg jest milosierny i kochający.
chłopak nie wiedział co ma odpowiedzieć...

a co do "wywoływania" czegokolwiek. czy my, ludzie lubimy gdu sie nam bez sensu głowę zawraca? NIE. zatem nie zawracajmy głowy innym bytom. One mają swój świat, swoje "życie"
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: Wywoływanie duchów
« Odpowiedź #274 : 2007-02-13, 22:48 »
przypomina mi sie rozmowa mojej koleżanki z pewnym świadkiem jehowy:
młody dynamiczny chłopak ją zagaduje:
-czy wie o tym, ze niedługo nadejdzie sąd Boży wraz boża kar ai bozym gniewem <czy coś w ten deseń>
jej reakcja była prześliczna, zrobiła duże oczy i powiedziała:
-to ja panu wspólczuję. Mój Bóg jest milosierny i kochający.
chłopak nie wiedział co ma odpowiedzieć...

a co do "wywoływania" czegokolwiek. czy my, ludzie lubimy gdu sie nam bez sensu głowę zawraca? NIE. zatem nie zawracajmy głowy innym bytom. One mają swój świat, swoje "życie"
Bardzo dobrze mu powiedziała :). Boga boją się Ci, którzy widocznie mają coś na sumieniu.

A co do drugiej części - mogę tylko przytaknąć i zgodzić się z całego serca. I właśnie szlag mnie trafia, kiedy ktoś chce duchy wywoływać tylko po to, żeby się przekonać czy są.

Aaaa, jeszcze o jednym zapomniałam napisać. Jeśli się nie możecie wyspać w łóżku, cały czas coś "straszy" albo coś w tym guście - dowiedzcie się, czy przypadkiem pod Wami nie idą rury z wodą. Mojemu bratu wystarczyło trochę łóżko przestawić i nagle zaczął się wysypiać, nie wstawał zmęczony. Jak później zobaczyliśmy na planach w tym miejscu, gdzie miał wcześniej łóżko postawione był węzeł wodny. A jak wiadomo woda bardzo działa na ludzi.
Zapisane

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Wywoływanie duchów
« Odpowiedź #275 : 2007-03-21, 19:19 »
Ja nie wiem czy w to wierzyć czy nie :P
Czytałam trochę o tym ;P
Nawet rejstrnieta jestem na forumku wróżbowym ;P
Zapisane
Podpis bez przekazu.

Akane

  • Gość
Odp: Wywoływanie duchów
« Odpowiedź #276 : 2007-07-20, 18:47 »
Nie wierzę w duchy, demony, wróżby, ufo i ogólnie we wszystko co nie jest naukowo wyjaśnione i udowodnione. Zresztą jestem ateistką i nie wierzę w nic.
Zapisane

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Wywoływanie duchów
« Odpowiedź #277 : 2007-07-20, 18:59 »
Akane, współczuję. Nie wierzyc w zupełnie nic tez jest źle, człowiek powinien w coś wierzyc, czymś sie kierować w zyciu, bez wiary obojętnie jakiej jestesmy mało znaczący.

Ja wierzę w duchy(ale nie takie w białych prześcieradłach :) ) wierzę, ze zmarli mogą się z nami w jakis sposob kontaktować, wierze, ze ludzie mogą mieć nadprzyrodzone zdolności.
Moze to dziwne, ale wierzę równiez w... przeznaczenie. :)

Za to absolutnie nie przekonują mnie wrózki, jakies horoskopy, czy UFO( a raczej zielone ludzki ;)   
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

Akane

  • Gość
Odp: Wywoływanie duchów
« Odpowiedź #278 : 2007-07-20, 19:15 »
Ola, to jest mój własny wybór i ja nie mówię, że nie ma Boga na 100%, może i jest ale po co się oszukiwać? To wcale nie jest pewne. Ja tam wolę się kierować innymi wartościami, a nie ludzkimi domysłami.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Wywoływanie duchów
« Odpowiedz #278 : 2007-07-20, 19:15 »

kaska9141868

  • Gość
Odp: Wywoływanie duchów
« Odpowiedź #279 : 2007-07-20, 19:30 »
Wierze w duchy i miałam okazje spotkac :strach:
Za hiny nieopowiem wiecej tej histori myslalam ze sie zsikam ze strachu :(:(:(:(
Duchy są i zdania niezmienie :(
Zapisane

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Wywoływanie duchów
« Odpowiedź #280 : 2007-07-20, 23:47 »
Ola, to jest mój własny wybór i ja nie mówię, że nie ma Boga na 100%, może i jest ale po co się oszukiwać? To wcale nie jest pewne. Ja tam wolę się kierować innymi wartościami, a nie ludzkimi domysłami.
Nie mówię o wiarę w Boga, mówię o jakiejkolwiek wiarzę. :)
W Boga nikt Ci wierzyć nie każe. ;)
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Wywoływanie duchów
« Odpowiedź #281 : 2007-07-21, 10:25 »
Cytuj
Za to absolutnie nie przekonują mnie wrózki, jakies horoskopy,

no ja akurat zajmuje sie horoskopem :) i nie powiem bym wierzyła bo tu nie ma w co wierzyć. to wyleczalne, doświadczalne i jest tradycją starszą od polski... (jak nietrudne sie zorientować, horoskop chiński) to czysta matematyka, tylko że mówi o bardziej subtelnych formach. zatem jeśli ktoś ma wąskie horyzonty to będzie negował, rzecz w tym, ze neguje to czego nie zna, a to już jest lekkim absurdem.

to że czegoś nie pojmujemy nie znaczy że tego nie ma :) jedynie mówi o tym, że nie mamy dość subtelnych narzędzi by to sprawdzić :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Akane

  • Gość
Odp: Wywoływanie duchów
« Odpowiedź #282 : 2007-07-21, 13:52 »
No... co do ateizmu i tego, że w nic nie wierzę, to miałam na myśli właśnie religie ;) .

Zapisane

Jonis

  • Gość
Odp: Wywoływanie duchów
« Odpowiedź #283 : 2007-10-17, 18:18 »
Nie wolno traktować wywoływania duchów jako beztroskiej zabawy dla zabicia czasu, przy wywoływaniu duchów moga sie wywołac tzw istoty astralne, często złośliwe, które będą się podszywać pod wywoływanego ducha.
Zapisane

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Wywoływanie duchów
« Odpowiedź #284 : 2007-10-17, 18:35 »
A co myslicie o deja vu? [czy jakos tak ;p].
Chyba OT robie, ale co tam ;p
Zapisane
Podpis bez przekazu.

Forum Zwierzaki

Odp: Wywoływanie duchów
« Odpowiedz #284 : 2007-10-17, 18:35 »

Jonis

  • Gość
Odp: Wywoływanie duchów
« Odpowiedź #285 : 2007-10-17, 19:04 »
www.straszne-duchyy.blog.onet.pl  <<mój blog kto chce to niech sobie poczyta i pooglada obrazki wzamian za komętarz ;]
Zapisane

Jonis

  • Gość
Odp: Wywoływanie duchów
« Odpowiedź #286 : 2007-10-17, 19:14 »
przed chwila zadzwonił telefon, odebrałem lecz nikt sie nie odzywał wiec odłorzyłem słuchawkę, kiedy odłorzyłem sygnał nie pojawił sie słyszałem szumienie w suchawce. Prubowałem odłorzyc słuchawke ponownie lecz nie moglem sie rozłonczyc.Przed chwila zdałem sobie z prawe ze to nie rzarty....
Zapisane

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Wywoływanie duchów
« Odpowiedź #287 : 2007-10-17, 19:17 »
Tylko co? ;p
Może telefon się zepsuł?
Zapisane
Podpis bez przekazu.

Jonis

  • Gość
Odp: Wywoływanie duchów
« Odpowiedź #288 : 2007-10-17, 19:17 »
nic sie nie zepsuło
Zapisane

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: Wywoływanie duchów
« Odpowiedź #289 : 2007-10-17, 19:22 »
Jonis, a wiesz że to o czym ty mówisz to się kupy nie trzyma?

I nie spamuj.
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Wywoływanie duchów
« Odpowiedź #290 : 2007-10-17, 19:24 »
;]
Ale dużo... ;p
Mojej kol. z klasy kiedyś jej koleżanka zrobiła wałek... ;p
No to ona była sama w domu, i oglądała Ring chyba (coś tam że za siedem dni umrzesz...)
i ta jej kol. o tym wiedziała, no to zadzwoniła z zastrzeżonego do niej: "za siedem dni umrzesz..."
Podobno się wystraszyła xD :P ;p
Zapisane
Podpis bez przekazu.

Forum Zwierzaki

Odp: Wywoływanie duchów
« Odpowiedz #290 : 2007-10-17, 19:24 »

Jonis

  • Gość
Odp: Wywoływanie duchów
« Odpowiedź #291 : 2007-10-17, 19:25 »
no morze troszke odeszlem od tematu ;p,nie spamuje tylko pisze normalnie. Dobra jak ktos chce cos to na gg :6690305
to jest notatka ktura mam na blogu :Telefony od zmarłych

Telefony od zmarłych nie są tylko przyczyną działań szatana. Jest to również celowe nawiązanie kontaktu ducha i człowieka, aby coś człowiekowi przekazać.
Zapisane

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Wywoływanie duchów
« Odpowiedź #292 : 2007-10-17, 19:28 »
Za bardzo coś reklamujesz swojego bloga ;p
Napisz coś może że, hm. widziałeś jakiś napis na ścianie, odwróciłeś głowę i juz go nie było,
a na tej ścianie pisało, że cośtam ;)
Jakiejś pomysłowości xD
Zobacze tego bloga ;p
Zapisane
Podpis bez przekazu.

Jonis

  • Gość
Odp: Wywoływanie duchów
« Odpowiedź #293 : 2007-10-17, 19:30 »
nie widziałem rzadnego napisu nigdy na scianie ale zawsze morzna cos wymyślec ;D ale to bym ci napisal na pw
Zapisane

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: Wywoływanie duchów
« Odpowiedź #294 : 2007-10-17, 19:30 »
nie spamuje tylko pisze normalnie.

Tak. Oczywiście.

Telefony od zmarłych nie są tylko przyczyną działań szatana.

Telefon od Szatana? To brzmi jak tytuł teleturnieju ;) bredzisz, chłopie, bredzisz.

Jest to również celowe nawiązanie kontaktu ducha i człowieka, aby coś człowiekowi przekazać.

Tak. Przekaże to człowiekowi szumienie. Cóż za wzniosłe wydarzenie!

A moje pytanie - ty w ogóle wiesz o czym mówisz? Bo jakoś tego nie zauważyłam.

Napisz coś może że, hm. widziałeś jakiś napis na ścianie, odwróciłeś głowę i juz go nie było,
a na tej ścianie pisało, że cośtam ;)
Jakiejś pomysłowości xD

To jest temat "bajki o duchach", czy "wywoływanie duchów"?
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

Jonis

  • Gość
Odp: Wywoływanie duchów
« Odpowiedź #295 : 2007-10-17, 19:33 »
a jak myslisz ? jak nie pasuje ci to co pisze to nie czytaj moich wiadomoscia,a jak wiesz lepiej to ty napisz to co wiesz o wywoływaniu duchów ok?
Zapisane

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Wywoływanie duchów
« Odpowiedź #296 : 2007-10-17, 19:34 »
Doszedł komentarz xD ?
Jonis spamować nie da się śpiewając ;p
Kiba masz rację ;p
Wywołajmy ducha z ... telefonu [ xD ]
Zapisane
Podpis bez przekazu.

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: Wywoływanie duchów
« Odpowiedź #297 : 2007-10-17, 19:47 »
jak nie pasuje ci to co pisze to nie czytaj moich wiadomoscia

Ojej, jakież to straszne. Zabronisz mi?

a jak wiesz lepiej to ty napisz to co wiesz o wywoływaniu duchów ok?

Jak narazie to ani słowa nie powiedziałeś o wywoływaniu duchów oprócz pierwszego twego posta w tym temacie, z którym się zgadzam.

I uwaga - jeśli już kopiujesz skądś tekst <mam na myśli najnowszą notkę z twojego bloga>, to powinieneś podać źródło.
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

Forum Zwierzaki

Odp: Wywoływanie duchów
« Odpowiedz #297 : 2007-10-17, 19:47 »

*RivenA*

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2649
  • *____*
Odp: Wywoływanie duchów
« Odpowiedź #298 : 2007-10-17, 19:57 »
I uwaga - jeśli już kopiujesz skądś tekst <mam na myśli najnowszą notkę z twojego bloga>, to powinieneś podać źródło.

albo przynajmniej dodać rysunki xD"

wywoływanie duchów , czy cokolwiek o tym wiesz? wątpię , wątpię że wiesz cokolwiek o zjawiskach paranormalnych o.Ó opisujesz te rzeczy tak jak się opisuje w tandetnych opowiadaniach pisanych przez zdesperowane emo dzieci  :P
Zapisane
"Gdy coś będzie nie tak, nie martw się -ja jedynie podpalę Twój stos."


ciasteczek ^_^

Jonis

  • Gość
Odp: Wywoływanie duchów
« Odpowiedź #299 : 2007-10-17, 19:58 »
nie kopiowałem tekstu, jak bede kopiował to napisze z kad."Jak narazie to ani słowa nie powiedziałeś o wywoływaniu duchów oprócz pierwszego twego posta w tym temacie, z którym się zgadzam." <nie napisałem, bo niedawno sie zarejestrowałem ;]
Zapisane
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 14   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.068 sekund z 27 zapytaniami.