Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 14   Do dołu

Autor Wątek: Jakiego psa wybrać?  (Przeczytany 32179 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Odp: Jakiego psa wybrać?
« Odpowiedź #90 : 2006-10-09, 22:06 »
Co niby bylo takie walkowane? Bo szczerze mówiąc nie zauważyłam, było tylko wspomniane o ksiązkach (a swoją droga odradzam "zapomniany język psów" jak i rowniez popularne "okiem psa")

Mesz, widzac Twoje podejscie i Twój poziom nawet mi sie nie chce wdawac w dyskusję. Troche kultury...
Zapisane

Grzesiek89

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2178
  • "Dogi to psia arystokracja"
Odp: Jakiego psa wybrać?
« Odpowiedź #91 : 2006-10-09, 23:01 »
a swoją droga odradzam "zapomniany język psów" jak i rowniez popularne "okiem psa"

Dlaczego?
Zapisane
Tak bardzo chciałbym, abyśmy zwariowali
Tak bardzo chciałbym, lecz tak nas wychowali


kate8828

  • Gość
Odp: Jakiego psa wybrać?
« Odpowiedź #92 : 2006-10-10, 18:22 »
a może na pierwszego psa jednak lepiej wziąśc rasowego=rodowodowego, nie mowie że kundelki be....ale czy jezeli okaże sie z charakteru nie do okiełznania dla 12 latka itd...itp...może liepiej zdecydowac sie na pewną rase z charakterem o której mozemy cos powiedziec, w tym wypadku odradzałabym terriera.......a na syberianach sie nie znam....
No ale fakt najlepiej poczytać książki, pomeczyć troche hodowców oni naprawde to lubią:) adopiero potem decydować....:)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Jakiego psa wybrać?
« Odpowiedz #92 : 2006-10-10, 18:22 »

Mesz

  • Gość
Odp: Jakiego psa wybrać?
« Odpowiedź #93 : 2006-10-10, 19:10 »
Wiesz co Aujeszka ? Widze że jesteś na tym forum troche czasu i jak pleciesz takie bzury każdemu to poprostu im współczuje... Co ty wogóle wiesz o psach w takim razie ? Odradzasz "zapomniany język psów" ? :lol: weź nie doradzaj tak już ludziom, bo poprostu wprowadzisz ich w błąd... A ja z drugiej strony proponuje nie słuchać Aujeszki i przeczytać tą książkę bo Aujeszka nie wie co mówi chyba :lol: :lol:
Zapisane

KuKi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1066
Odp: Jakiego psa wybrać?
« Odpowiedź #94 : 2006-10-10, 21:28 »
Dlaczego mam kupić NAJPIERW psa rasowego? Anie kundla? :|
Wiem rze to pewne ryzyko ale ba rzadno z ras nie moge sie zdecydować, no chyba rze sznaucer!
Ale taki pies jest do końca rzycia a kazdy podpowiada kundla :|
Nie wiem joz co robić! :(
Powiedzcie coś w czym się zgadzacie! ;p
Zapisane

tarunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3388
Odp: Jakiego psa wybrać?
« Odpowiedź #95 : 2006-10-10, 21:32 »
Kuki to była tylko sugestia Kate. ;) Ja uważam, że kundelek byłby bardzo dobrym rozwiązaniem. A moze w ogole zdecydowałbyś się na dorosłego, juz ułożonego psa? Nie miałbyś przynajmniej problemow z nauką czystosci, podstawowych komend, itd. No i pies miałby juz ukształtowany charakter (wygląd zreszta tez :) ).
Zapisane
Oh how I wish to go down with the sun...

KuKi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1066
Odp: Jakiego psa wybrać?
« Odpowiedź #96 : 2006-10-10, 21:34 »
A poza tym to duzo o tym czytam! Ostatnio kupiłem se nastepny nr. "Przyjaciel pies"
Zapisane

KuKi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1066
Odp: Jakiego psa wybrać?
« Odpowiedź #97 : 2006-10-10, 21:36 »
Tka, ja cgętnie bym na to przystał ale moja mama chce mieć od małego, ja w SUMIE tez ale tylko rasowego!
Zapisane

Mesz

  • Gość
Odp: Jakiego psa wybrać?
« Odpowiedź #98 : 2006-10-10, 21:37 »
Według mnie radzę kundelka... Psa rasowego kupisz, a schroniska będą  się przepełniać :( ... Weź sobie psiaka nawet czasem są rasowe w schronisku !!!!!!!!!! Najlepiej może troszkę starszego... Bo byś wiedział, że już nie urośnie, no chyba że w schornisku byłyby rasowe szczeniaczki :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Jakiego psa wybrać?
« Odpowiedz #98 : 2006-10-10, 21:37 »

Mesz

  • Gość
Odp: Jakiego psa wybrać?
« Odpowiedź #99 : 2006-10-10, 21:39 »
Weźcie sobie troszkę starszego kundelka !!! Ich jest najwięcej i są najwierniejsze... A za "uratowanie" ze schroniska piesek będzie wierny do kończa życia :D
Zapisane

tarunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3388
Odp: Jakiego psa wybrać?
« Odpowiedź #100 : 2006-10-10, 21:44 »
Kuki czasami rasowe psy też są do oddania - np. z powodu wyjazdu właściciela. ;) Z tym że to też sa psy juz dorosle.
Zapisane
Oh how I wish to go down with the sun...

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Jakiego psa wybrać?
« Odpowiedź #101 : 2006-10-10, 21:46 »
Kuki, a dlaczego musi być rasowy?
Zapisane
IBDG Wrocław

Mesz

  • Gość
Odp: Jakiego psa wybrać?
« Odpowiedź #102 : 2006-10-10, 21:48 »
IBDG bo jeśli weźmiesz szczeniaka kundelka wogóle nie będziesz znała wielkości i charakteru danego psa !!
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Jakiego psa wybrać?
« Odpowiedź #103 : 2006-10-10, 21:50 »
Wielkość można przewidzieć, i nie przesadzajmy z nieprzewidywalnością charakteru. Niektore cechy można sprawdzić za pomocą prostych testów czy obserwacji.
Zapisane
IBDG Wrocław

Mesz

  • Gość
Odp: Jakiego psa wybrać?
« Odpowiedź #104 : 2006-10-10, 21:53 »
IBDG jak według ciebie można przewidzieć wielkość jeśli pies pochodzi od tego, tego, tego... i tak dalej... ale jeśli charakter psa nie będzie ci apsolutnie odpowiadał a chyba szczeniaka kundelka nie oddasz...? To co do schroniska, albo won za drzwi ?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Jakiego psa wybrać?
« Odpowiedz #104 : 2006-10-10, 21:53 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Jakiego psa wybrać?
« Odpowiedź #105 : 2006-10-10, 22:04 »
Mesz, nie pleć. Na przyszłą wielkość psiaka wskazuje jego budowa, jeśli pies jest drobny, w dodatku jego mama jest niewielka (często w schroniskach są mamy z maluchami), to raczej olbrzym z niego nie urośnie. Obserwując zachowanie szczeniaka można określić, czy będzie żywiołowy, czy raczej spokojny i zrównoważony, itp. W dodatku szczenięta nie mają za sobą traumatycznych przeżyć, ktore mogą powodować kłopoty. A wychować psa tak czy tak trzeba.
Zapisane
IBDG Wrocław

Grzesiek89

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2178
  • "Dogi to psia arystokracja"
Odp: Jakiego psa wybrać?
« Odpowiedź #106 : 2006-10-10, 22:40 »
Myślę, że jeśli kundelka to szczeniaka. A pisanie o tym, że pies może mieć niezrównoważony charakter jest po prostu głupie. To tak jak dziecko ma być złodziejem, bo jego ojciec był złodziejem. Czy będzie złodziejem zależy od tego jak się go wychowa, od środowiska. Tak samo jak:

A moze w ogole zdecydowałbyś się na dorosłego, juz ułożonego psa? Nie miałbyś przynajmniej problemow z nauką czystosci, podstawowych komend, itd.

Też nie jest najlepsze. Myślę, że każdy właściciel powinien nauczyć swojego psa tych podstawowych komend. Dowiadujemy się wtedy jak rozumie pies, wzmacniamy więzi, sami lepiej rozumiemy psa. To jest bardzo potrzebne.
Zapisane
Tak bardzo chciałbym, abyśmy zwariowali
Tak bardzo chciałbym, lecz tak nas wychowali


KuKi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1066
Odp: Jakiego psa wybrać?
« Odpowiedź #107 : 2006-10-11, 13:24 »
Słuchajcie ja bym wolał małego ale nie wiem czy rasowego czy kuindla?
A tak wogole to gdzie w wojewodstwie Lubelskim jest jakieś inne schronisko niz w Zamościu?
Moi koledzy podpowiadają albo kundla albo sznaucera :( sam joz nie wiem co robić? :(
Pomozcie plz!
Zapisane

KuKi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1066
Odp: Jakiego psa wybrać?
« Odpowiedź #108 : 2006-10-11, 13:27 »
A wielkoć nie gra większej roli!
Zapisane

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Odp: Jakiego psa wybrać?
« Odpowiedź #109 : 2006-10-11, 15:02 »
Dlaczego?
dlatego że metody tam zawarte nie skutkuja u wiekszości psów, opieraja sie glownie na zdominowniu psa i powtarzanie jakichs zbednych rytulałów ktorych pies nie rozumie, w dodatku Fischer pod koniec swojego zycia sam wycofywał się ze swojich teorii.
polecam ksiązki Zofii Mrzewińskiej i ksiażke "zwierzaki mają glos, poznaj sekretny język psow i kotów"
Cytuj
Myślę, że jeśli kundelka to szczeniaka. A pisanie o tym, że pies może mieć niezrównoważony charakter jest po prostu głupie. To tak jak dziecko ma być złodziejem, bo jego ojciec był złodziejem. Czy będzie złodziejem zależy od tego jak się go wychowa, od środowiska.
Dokladnie. :)
Geny to nie wszystko.


Mesz? Marna prowokacja  :P

Zapisane

Sudolineczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3274
  • przyszły technik weterynarii :)
Odp: Jakiego psa wybrać?
« Odpowiedź #110 : 2006-10-11, 16:05 »
rasowego psa mozna tez znalesc w schornisku ze wzgledu na odpodobanie sie wczesneijszym. ostatnio nawet do schorniska słyszałam trafiła rodzinka pitbuli chyba suczka z małymi . Osobiscie uwazam ze jak wezmeiszz e schorna to pomozesz a jakbys kupywal wiesz na szczeniaki z hodowli jest duzo chetnych a ze schorniska...
Zapisane

"Tu chodzi właśnie o to By być wokół tych, co są cenniejsi niż złoto"



http://www.krolewskidwor.pl/pseudohodowle.htm
PRZECZYTAJ KONIECZNIE JEŻELI NIE ZNASZ WARTOŚCI RODOWODU !

Forum Zwierzaki

Odp: Jakiego psa wybrać?
« Odpowiedz #110 : 2006-10-11, 16:05 »

Mesz

  • Gość
Odp: Jakiego psa wybrać?
« Odpowiedź #111 : 2006-10-11, 16:18 »
Aujeszka ja cie do niczego nie prowokuje... Nie miałaś co napisać ?
IBDG
Jak wiesz w schronisku większość szczeniaków (to jakby Kiku miał brać ze schorniska) wychowuje się bez matki, więc jak poznać czy pies będzie duży czy mały? A i nie zawsze wielkość psa można poznać po matce... :nono:
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Jakiego psa wybrać?
« Odpowiedź #112 : 2006-10-11, 16:24 »
Cytuj
rasowego psa mozna tez znalesc w schornisku

tak ale rasowe gdy trafiaja do schroniska sa dorosle, a na pierwszego psa nie powinno sie brac takiego ktory moze miec problemy z psychika.

Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Sudolineczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3274
  • przyszły technik weterynarii :)
Odp: Jakiego psa wybrać?
« Odpowiedź #113 : 2006-10-11, 17:22 »
tego akurta nie wiem bo  scornie bylam przejscowo aby tylko karme przywisci i widzialam tatuaze
Zapisane

"Tu chodzi właśnie o to By być wokół tych, co są cenniejsi niż złoto"



http://www.krolewskidwor.pl/pseudohodowle.htm
PRZECZYTAJ KONIECZNIE JEŻELI NIE ZNASZ WARTOŚCI RODOWODU !

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Jakiego psa wybrać?
« Odpowiedź #114 : 2006-10-11, 17:25 »
Cytuj
miały znaczenia [tatuaze]
watpie - żaden hodowca nie wywaliłby do schroniska szczeniaków tuż po zarejestrowaniu ich w zwiazku.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Sudolineczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3274
  • przyszły technik weterynarii :)
Odp: Jakiego psa wybrać?
« Odpowiedź #115 : 2006-10-11, 17:31 »
niejestem pewna czynie chodziło tu.. o złe traktowanie ..tych psow bo orprcz spanieli miał owaczrkki niemieckie ale one akurat były nierasowe.. i  psy nie dostawały jedzenia..
Zapisane

"Tu chodzi właśnie o to By być wokół tych, co są cenniejsi niż złoto"



http://www.krolewskidwor.pl/pseudohodowle.htm
PRZECZYTAJ KONIECZNIE JEŻELI NIE ZNASZ WARTOŚCI RODOWODU !

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Jakiego psa wybrać?
« Odpowiedź #116 : 2006-10-11, 17:44 »
To jak mogłaś widzieć tatuaże tych szczeniąt jeżeli byłaś tam przejściowo dając tam jedzenie dla psów, i z kąd wiesz że właściciel ich nie karmił, ma jeszcze owczarki niemieckie bez rodowodu? :roll: Po dwa jak twierdzi Iras że psy z tatuażami, przyjęte do ZK nie trafiają do schroniska...
Zapisane

hes

  • *
  • Wiadomości: 976
Odp: Jakiego psa wybrać?
« Odpowiedź #117 : 2006-10-11, 18:41 »
-
« Ostatnia zmiana: 2007-05-09, 14:20 autor hes »
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Jakiego psa wybrać?
« Odpowiedz #117 : 2006-10-11, 18:41 »

Sudolineczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3274
  • przyszły technik weterynarii :)
Odp: Jakiego psa wybrać?
« Odpowiedź #118 : 2006-10-11, 18:46 »
rozmawiałam chwile z opiekunką. A jdnego szczeniaczka trzymałam chiwlkę na rączkach podczas gdy oni wypełniali dyplom dla naszej sql tzn takie tam podziekowania za wspomozenie w duzej ilosci karmy
Zapisane

"Tu chodzi właśnie o to By być wokół tych, co są cenniejsi niż złoto"



http://www.krolewskidwor.pl/pseudohodowle.htm
PRZECZYTAJ KONIECZNIE JEŻELI NIE ZNASZ WARTOŚCI RODOWODU !

Mesz

  • Gość
Odp: Jakiego psa wybrać?
« Odpowiedź #119 : 2006-10-11, 18:58 »
Także na drugi raz się nie wdawaj w dyskusję, jesli nie masz zielonego pojęcia o teori dominacji.
>>a to wychowanie matki wpływa na wzrost psa? :hahaha: <<
Moj drogi, biorąc psa można w bardzo łatwy sposób sprawdzić czy będzie on mały czy duży. choćby pies z drobną kością i budową wyrośnie na psa max. średniego.
nawet wśród rasowego rodzeństwa można bez większych problemów sprawdzić który pies będzie mocniejszy, który niższy, który o chudej kości.

Czy ja coś takiego mówiłem (to wielkimi literami xD)?? LOL poćwicz czytanie ze zrozumieniem -_- jasne zielonego pojęcia to ty nie masz... Są różne sposoby ustalenia hierarchi, a że ty używasz akurat tego to nie musisz odrazu bluzgać innych sposobów. O "jedzeniu" przed psem z miski też wiem, ale tego nie wymieniłem. Jak sie boisz zębów psa to obyś psa nie miała.(a jeśli masz to współczuje pieskowi :lol: )
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 14   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.078 sekund z 28 zapytaniami.