Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3 ... 7   Do dołu

Autor Wątek: Aborcja - jesteś za czy przeciw ?  (Przeczytany 21066 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lora

  • Gość
Aborcja - jesteś za czy przeciw ?
« : 2002-10-31, 21:21 »
Czy jesteś przeciw czy za zalegalizowaniem aborcji ?

Piszcie swoje opinie w tej sprawie...

moją można przeczytać tutaj:
http://diuna.finn.pl/forum/viewtopic.php?p=14768#14768
Zapisane

myszka

  • Gość
Aborcja - jesteś za czy przeciw ?
« Odpowiedź #1 : 2002-10-31, 21:55 »
Tak. Uważam, że powinna to być tylko i wyłącznie sprawa sumienia, nie przepisów prawnych. Nie wiem, czy ja bym skorzystała z takiej możliwości, niemniej jednak powinna być ona dostępna. W chwili obecnej sytuacja wygląda tak, że nawet kobiety które nie powinny rodzić dziecka ze względu na stan zdrowia (swój - cukrzyca, choroba serca, epilepsja) lub dziecka ( ciężkie choroby genetyczne ) nie mają prawa do aborcji, czy też raczej mają je na papierze, bo w praktyce lekarze opóźniają wydanie pozwolenia do chwili, gdy aborcja jest niemożliwa, wskutek tego kobiety stają się kalekami lub rodzą kaleki, rośliny niezdolne do samodzielnej egzystencji. Są też inne powody, w które już nie będę wnikać, a które mogą skłonić do pragnienia podjęcia takiej decyzji. Uważam że w takiej kwestii, bardzo osobistej i intymnej, nie powinno ingerować państwo.
Zapisane

Ti

  • Gość
Aborcja - jesteś za czy przeciw ?
« Odpowiedź #2 : 2002-11-01, 00:32 »
No tak.. Lora bardzo dobrze przedstawiłaś problem... Sama tego bym lepiej nie ujęła...  :co-jest:

A tak na poważnie to też uważam, że nic państwu do tego czy ktoś się czuje na siłach wychowywać dziecko czy nie... Decyzja o dziecku powinna być całkowicie świadoma i przemyślana...  :roll:
Jak ktoś wie, że sobie nie poradzi lub z założenia np. nie lubi dzieci lub jeszcze co gorzej... To sprawa jest prosta - zakazując aborcji krzywdzi się to przyszłe dziecko...  :(  :(  :(  
Prawda jest zresztą taka, że często słyszy się o nielegalnych zabiegach... Więc nie oszukujmy się, jak ktoś naprawdę potrzebuje to i znajdzie kogoś kto taki zabieg wykona... Niestety jako że jest to nielegalne to pewnie trzeba też słono zabulić.. Może nie każdego stać.. I co potem - czytamy o dzieciach porzuconych na śmietniku  :cry:
Zakazanie aborcji to jak podarowanie komuś kto nienawidzi psów i jest skrajnie nieodpowiedzialny szczeniaka i kazanie mu się nim zająć pod karą więzienia... Tyle tylko, że dalej mieć losy tego szczeniaka w d...  :?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Aborcja - jesteś za czy przeciw ?
« Odpowiedz #2 : 2002-11-01, 00:32 »

Saba

  • Gość
Aborcja - jesteś za czy przeciw ?
« Odpowiedź #3 : 2002-11-01, 01:06 »
Cytat: Ti
A tak na poważnie to też uważam, że nic państwu do tego czy ktoś się czuje na siłach wychowywać dziecko czy nie... Decyzja o dziecku powinna być całkowicie świadoma i przemyślana...


Powinna być, ale jak wszyscy wiemy w większości przypadków nie jest. Dlatego nie do końca zgadzam się z takim podejściem do sprawy.

Zaznaczyłam odpowiedź pierwszą, zgadzam się z Myszką i po części z Ti. Uważam jednak, że w tej kwestii trzeba ostrożniej formuować argumenty. Nie zapominaj Ti, że aborcja jest przez wielu uważana za morderstwo. Mają też dużo racji ci, którzy twierdzą, ze w razie jej zalegalizowania byłaby nagminnie praktykowana. Oczywiście to powinno być uregulowane przez odpowiednie akty prawne właśnie po to, żebu można "rozwiązywać problemy" o których pisze Myszka.
Gdyby została zalegalizowana dochodziłoby do wielu nadużyć, przekrętów itp. Gdy jest nielegalna to się ją przeprowadza w podziemiu - można by powiedzieć błędne koło. No ale oczywiście to zbyt poważna sprawa, żeby tak ją określić i postawić kropkę.
Kwestia bardzo kontrowersyjna i trzeba do niej ostrożnie podchodzić.
Zapisane

Ti

  • Gość
Aborcja - jesteś za czy przeciw ?
« Odpowiedź #4 : 2002-11-01, 01:38 »
Cytat: Saba
Cytat: Ti
A tak na poważnie to też uważam, że nic państwu do tego czy ktoś się czuje na siłach wychowywać dziecko czy nie... Decyzja o dziecku powinna być całkowicie świadoma i przemyślana...


Powinna być, ale jak wszyscy wiemy w większości przypadków nie jest. Dlatego nie do końca zgadzam się z takim podejściem do sprawy.

Zaznaczyłam odpowiedź pierwszą, zgadzam się z Myszką i po części z Ti. Uważam jednak, że w tej kwestii trzeba ostrożniej formuować argumenty. Nie zapominaj Ti, że aborcja jest przez wielu uważana za morderstwo. Mają też dużo racji ci, którzy twierdzą, ze w razie jej zalegalizowania byłaby nagminnie praktykowana. Oczywiście to powinno być uregulowane przez odpowiednie akty prawne właśnie po to, żebu można "rozwiązywać problemy" o których pisze Myszka.
Gdyby została zalegalizowana dochodziłoby do wielu nadużyć, przekrętów itp. Gdy jest nielegalna to się ją przeprowadza w podziemiu - można by powiedzieć błędne koło. No ale oczywiście to zbyt poważna sprawa, żeby tak ją określić i postawić kropkę.
Kwestia bardzo kontrowersyjna i trzeba do niej ostrożnie podchodzić.

Zgadzam się, że to delikatna i kontrowrsyjna sprawa, ale... Co tak naprawdę znaczy "nagminnie praktykowana" czy nadużywana..?
Dziecko to nie chomik, który będzie sobie spokojnie siedział w klatce, a żyć będzie parę lat... Może zbyt ufnie podchodzę do sprawy, ale wierzę, że jeżeli ludzie podejmują decyzję o aborcji to mają swoje powody...
Dla mnie najgorsze są wiadomości o dzieciach katowanych, molestowanych czy nawet nieraz zabijanych przez swoich rodziców!!! Czy właśnie porzucanych na mrozie na śmietniku...
Zabraniając aborcji część dzieci jest właśnie na to skazywana...  :cry:

Co do:
"Powinna być, ale jak wszyscy wiemy w większości przypadków nie jest. Dlatego nie do końca zgadzam się z takim podejściem do sprawy."
No tak, ale co innego jeśli ciąża pomimo, że nie jest przemyślana, tylko wychodzi "przypadkiem", a przyszli rodzice pomimo to bardzo się z niej cieszą - jak często bywa... A co innego kiedy przyszli rodzice od początku nie chcą tego dziecka i potem przez całe życie mają mu za złe, że się urodziło! A tak niestety też bywa... I konsekwencje tego często są przerażające...

I mi właśnie o ten drugi przypadek chodziło... Może rzeczywiście nie do końca jasno się wyraziłam  :oops:
Zapisane

dora750

  • Gość
Aborcja - jesteś za czy przeciw ?
« Odpowiedź #5 : 2002-11-01, 02:11 »
Tak sie rozpisałam ładnie, aż mi sie komp zresetował i wszystko poszłooooooo  :cry:
Jestem za aborcją zdecydowanie. NIe chcę mieć dzieci. Po prostu nie czuję do tego powołania. Skończyłam 27 lat, zyję w demokratycznym państwie i tragedią dla mnie jest to, że nie mamy prawa wyboru. Jeżeli bym stanęła przed podjęciem decyzji o usunięciu niechcianej ciąży- nie wahałabym się. Jako osoba z jakimś tam wykształceniem medycznym, umiem sięzabezpieczyć przed ciążą, ale jest wiele młodych dziewczyn, które przez "burzę hormonów" oraz przez fanatyczną religijność polityków- tracą najlepsze lata swojego zycia. Która z nich jest przygotowana w wieku powiedzmy 19 lat na urodzenie upośledzonego dziecka i zajmowanie się nim przez resztę życia? Podejrzewam, że żadna. Badania prenatalne jeszcze nie są tak popularne u nas. NIestety. Człowiek jako jednostka społeczna, myśląca, ma prawo do własnego życia, bez wtrącania sięw nie polityki i kościoła. I co jestem niewierząca, a jakiś księżulo mi powie, że aborcja to grzech- parsknę mu śmiechem prosto w oczy. Życie polega na wykonywaniu wyborów, to ja decydujęco z nim zrobię, bo jestem wolna. Minęły czasy niewolnictwa. Chcę mieć prawo wyboru, wolna wolę. To ja bedę musiała cale zycie wychowywać dziecko upośledzone, a nie ten nakazujący poród ksiądz czy polityk, który ma ciepłą posadkę, zarabia miesięcznie tyle co moi rodzice w ciągu 2 lat i za przeproszeniem gówno(kaka..) wie, o życiu!
Normalnie ponosi mnie, jak myslę, ile mozna by zrobić dobrego. Dlaczego niektórzy nie potrafią dojrzeć do realiów dzisiejszego świata? Chyba nie do wszystkich dociera fakt, że czas idzie naprzód, a nie odwrotnie. Człowiek staje się coraz mądrzejszy, a znajdują się tacy, którzy mu zabraniają realizowanie się...Taka Polska np.piękny kraj, rzadko sie spotyka i góry i morze...Tylko brak racjonalnej polityki EKONOMICZNEJ!A to wielka dla nas strata.
Może jestem "inna", ale jestem za aborcją, eutanazją, klonowaniem....CHcę jak najwięcej osiągnąć i zobaczyć, żyć pełnią życia, tak jak sama sobie zażyczę, zanim sczeznę gdzieś w piachu!

Chyba wezmę się za politykę :roll:  :P
Zapisane

cyyytrynka

  • Gość
Nie
« Odpowiedź #6 : 2002-11-01, 09:25 »
Tak jak napisal/a Ti co do dziecka decyzja powinna byc przemyslana..A teraz jest za duzo nastoaltek ktore zgadzaja na to z prwie nie znajomym im facetem..Pozatym...Sadze ze jednak takie male cos czuje..Powiedzmy sobie np. jak wy sobie spokojnie plywacie w brzuszku i nagle wysysa cie taki jakby odkurzacz..I tracisz oddech..I giniesz..Jestem zdecydowanie przeciw.. :) Ale kazdy ma  swoje zdanie i szanuje..:)
Zapisane

myszka

  • Gość
Aborcja - jesteś za czy przeciw ?
« Odpowiedź #7 : 2002-11-01, 09:40 »
Tak, masz rację, ale też nie jest powiedziane, że każdy musiałby się poddawać aborcji, prawda? Po prostu każdy powinien to rozważać we WŁASNYM sumieniu, a nie z nakazu rządu i prawa, bo przymus rodzi opór... a amtki które zabijają dzieci już narodzone, wyrzucają na  śmietnik, lub maltretują na śmierć... wiele z nich to ofiary właśnie ustawy nie pozwalającej na świadomy wybór...
Zapisane

madz

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2333
Aborcja - jesteś za czy przeciw ?
« Odpowiedź #8 : 2002-11-01, 10:59 »
Wiecie... Ja jak zwykle szczelę głupim pytaniem... Ale co to jest ta ABORACJA..? I nie piszcie, ze wszytsko sie dowiem w swoim czasie :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Aborcja - jesteś za czy przeciw ?
« Odpowiedz #8 : 2002-11-01, 10:59 »

myszka

  • Gość
Aborcja - jesteś za czy przeciw ?
« Odpowiedź #9 : 2002-11-01, 11:09 »
Aborcja, Magda, to usunięcie ciąży, czyli nienarodzonego dziecka.
Zapisane

rosa

  • Gość
Aborcja - jesteś za czy przeciw ?
« Odpowiedź #10 : 2002-11-01, 12:34 »
Ja jestem przeciwko aborcji. Według mnie to jest usuwanie skutków, a nie przyczyny. To matki powinny poswiecic troche czasu, zeby wytłumaczyc córkom, ze za kazdym razem jak wleza chłopakowi do łózka i sie nie zabezpiecza, to moga zajsc w ciaze.
Qfa niektórzy ludzie staraja sie przez całe lata, zeby urodziło im sie choc jedno dziecko, a taka k... lata od lózka do łozka i nawet nie wie kto jest ojcem jej dziecka...

Spróbuje ruszyc wasza wyobraznie:
Jest wam przyjemnie, ciepło nie odczuwacie grawitacji,otacza was woda jest mieciutko i nic wam nie zagraza.Fikacie koziolki pływacie od sciany do sciany,az tu nagle z boku wlazi cos zimnego i twardego próbujecie przed tym uciec, ale to was dogania, odrywa wam raczki, nozki czujecie potworny ból, na koniec odrywaja wam głowke i jest juz po wszystkim...


Pomyslcie o tym dobrze :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:
Zapisane

madz

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2333
Aborcja - jesteś za czy przeciw ?
« Odpowiedź #11 : 2002-11-01, 13:22 »
Jestem ZA, już lepiej niech dziecka wcale nie będzie niż jak ma je ktoś wywalić na hasiok!  :grr:
Zapisane

Elfka Nenar

  • Gość
Aborcja - jesteś za czy przeciw ?
« Odpowiedź #12 : 2002-11-01, 14:29 »
Jestem ZA, ponieważ już lepiej usunąć ciąże niż żeby takie małe dziecko meczyło się np. na śmietniku. Może czasami je ktoś znajdzie, ale żadko. Przy aborcji to nie boli dziecko.
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Aborcja - jesteś za czy przeciw ?
« Odpowiedź #13 : 2002-11-01, 15:22 »
Rosa, masz qpe racji, ale co zrobić ze skutkiem gwałtu? A jeśli dziecko ma ciężką wadę uniemożliwiającą samodzielną egzystencje, skazującą takie dziecko na wegetację?? A molestowane i gwałcone przez ojców, wójków i znajomych nastolatki???

Skazać taką matkę ?? Bo to jest dla mnie wyrok. Należy dać matkom możliwość wyboru i decydowania o sobie.

Zauważ, że układem rorodczym kobiety zajmują się wyłącznie mężczyźni. To oni zdecydowali, że kobieta ma urodzić, niezależnie od warunków, zdecydowali też, że środki antykoncepcyjne dla kobiet będą pełnopłatne (nie każdą na nie stać) wreszcie to oni mają ten komfort, że mogą odejść zostawiając kobietę z jej problemem.

Edukacja seksualna to raz, a możliwość wyboru to dwa. Punktem trzecim powinno być refundowanie środków antykoncepcyjnych dla kobiet o niskich dochodach. Żeby nie musiały noworodków wyrzucać do śmietnika.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Visenna

  • Gość
Aborcja - jesteś za czy przeciw ?
« Odpowiedź #14 : 2002-11-01, 15:35 »
Hmmm...to bardzo sprzeczna sprawa...wszystko ma swoją dobrą i złą stronę oto moje zdanie:

DOBRE:
Ludzie nie męczą dziecka ma ono szybką niebolesną śmierć.

ZŁE
W koncu to morderstwo a każdy nawet mały człowieczek ma prawo do życie.Dobrego lub złego.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Aborcja - jesteś za czy przeciw ?
« Odpowiedz #14 : 2002-11-01, 15:35 »

dora750

  • Gość
Aborcja - jesteś za czy przeciw ?
« Odpowiedź #15 : 2002-11-01, 15:47 »
Płód w łonie matki to jeszcze nie jest rozwinęte dziecko. Nie ma rozwiniętego mózgu, układu oddechowego, nie czuje nic, nie wie czym lub kim jest. Aborcję można wykonywać do 3 miesiąca ciąży własnie z tych powodów. Później rozwiajają się zmysły. I własnie każdy ma prawo żyć, jak pisze Adrenalina- więc matka niechcianego dziecka tez ma prawo życ. Znałam kiedyś jedna dziewczynę. Skończyłyśmy medyk, poszłysmy na studia pielęgniarskie, miała 21 lat i "wpadła" z bratem swojego chłopaka. NIkt jej nie chciał pomóc w aborcji, nie chciała tego dziecka, nie stać ją było na nielegalną aborcję i wiecie co zrobiła? W Andrzejki napisała mamie kartkę, żeby oddała książki do biblioteki, włzięła ze sobą dowód osobisty, przeszła przez ulice, do wieżowca, skoczyła z 10 piętra, tak niefortunnie- pod spodem były barierki- upadła szyją na nie, straciła głowę, znalazły ją dzieci, bo myślały że to piłka leży. Straszne, ale autentyczne. niechciana ciąża doprowadziła do samobójstwa. Ciekawe ile jest takich przypadków... :(
Zapisane

Elfka Nenar

  • Gość
Aborcja - jesteś za czy przeciw ?
« Odpowiedź #16 : 2002-11-01, 17:46 »
Bywają też takie przypadki-znam z TV:
Kobieta brała pigułki antykoncepcyjne, ale podczas przerwy wpadła. To już jest normalnie uzaleznienie. Przecież mogła wytrzymać te kilka dni bez, a zaszła w ciąże
Zapisane

myszka

  • Gość
Aborcja - jesteś za czy przeciw ?
« Odpowiedź #17 : 2002-11-01, 17:57 »
Elfie, nie mogła wpaść podczas przerwy, bo pigułki są tak skonstruowane że chronią nawet wtedy. Natomiast mogła zapomnieć zażyć - brak już jednej w miesiącu powoduje, że ochrona staje się niepewna.
Zapisane

kapi

  • Gość
Aborcja - jesteś za czy przeciw ?
« Odpowiedź #18 : 2002-11-01, 20:05 »
Jestem całkowicie za. Pomimo tego, iż oglądałam kasetę z takim zabiegiem i wiem jak to wygląda. Ale według mnie powinna być to decyzja matki. To jest sprawa jej i jeśli decyduję się na coś takiego to ją będzie gryzło sumienie i będzie miała wyrzuty sumienia. Po co ma rodzić dziecko które od samego początku swego życia będzie skazane na cierpienie? Będzie poniewierane, bite itp.
Najlepiej by było gryby to same kobiety by zadecydowały o legalizacji aborcji np. w referendum. Wkońcu to nasze ciało, nasze sumienie. Co o tym wie rząd (sami bogaci faceci i parę babek) albo ksiądz. Czy oni pomogą kobiecie która postanowiła urodzić odchować to dziecko? Dadzą pieniądze lub schronienie. Nie.
Poza tym i tak jest aborcja tylko,że nielegalna. A wiadomo taka kosztuje a skutki takiego nieprofesjonalnego zabiegu bywają czasami makabryczne!
To powinna być tylko i wyłącznie decyzja osoby kórej to dotyczy i jej sumienia. Jeśli już coś zakazać to niech wypowiedzą się osoby najbardziej tym zainteresowane czyli kobiety.
Zapisane

myszka

  • Gość
Aborcja - jesteś za czy przeciw ?
« Odpowiedź #19 : 2002-11-01, 20:25 »
Cytat: kapi
Ale według mnie powinna być to decyzja matki. To jest sprawa jej i jeśli decyduję się na coś takiego to ją będzie gryzło sumienie i będzie miała wyrzuty sumienia.(...) To powinna być tylko i wyłącznie decyzja osoby kórej to dotyczy i jej sumienia.


Zgadzam się w 100%. Każdy powinien taką decyzję rozważyć we własnym sumieniu, jej konsekwencje, które są w tym momencie ponoszone wyłącznie przez kobietę ( mówię o aspektach psychicznych )
Zapisane

madz

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2333
Aborcja - jesteś za czy przeciw ?
« Odpowiedź #20 : 2002-11-01, 20:47 »
taaa.. Powinna myslec od poczatku a nie dopiero po ;)...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Aborcja - jesteś za czy przeciw ?
« Odpowiedz #20 : 2002-11-01, 20:47 »

dora750

  • Gość
Aborcja - jesteś za czy przeciw ?
« Odpowiedź #21 : 2002-11-02, 01:44 »
No właśnie chciałam napisać to co Myszka, nie jest możliwa "wpadka" podczas tygodniowej przerwy w braniu pigułek. Chyba ktoś coś źle zrozumiał...Bo jak bym miała wpadać podczas każdej przerwy to już bym miała conajmniej 8 dzieci (rodząc jedno dziecko rocznie) :lol:  :wink: a nie mam żadnego.

Magdaland...czasem nawet najlepsze sposoby zabezpieczające zawodzą...Mimo że ktoś myśli "przed"- prezerwatywa pęknie, pigułka wejdzie w interakcje z innym lekiem i jej działanie osłabnie..przypadki chodzą po ludziach. Poza tym jesteśmy ludźmi, nie cyborgami, niezraz ciężko jest powstrzymać "burzę hormonów" :oops:
Zapisane

iwa

  • Gość
Aborcja - jesteś za czy przeciw ?
« Odpowiedź #22 : 2004-03-13, 13:05 »
ale iwa temat sobie wygrzebała.ciekawa byłam,co tam na końcu ankiet jest no i proszę :) bo już żadnych nowych nie ma.aborcja...
problemu nie byłoby,gdyby nie było takiej afery z antykoncepcją.bo najpierw kościół mówi,że antykoncepcja jest zła i róbcie dzieci,bo po to jesteście na tej ziemi,a potem je rodźcie i utrzymujcie,niewiadomo za co.poza tym jeżeli aborcja ma być rozwiązaniem problemu, bo kobieta akurat nie chce mieć problemu na głowie,to jak najbardziej nie popieram.a tak wogóle to można wcześniej ruszyć głową i potem nie dumać,co z dzieckiem.królikami nie jesteśmy chyba.
Zapisane

DonTeTe

  • Gość
Aborcja - jesteś za czy przeciw ?
« Odpowiedź #23 : 2004-03-13, 13:24 »
Jestem przeciw, chyba, że razem z matką. Oczywiście wyjątkiem jest gwałt, co do tego nikt nie ma wątpliwości. Lecz jeśli sama rozłożyłą nogi... to powinna ponieść konsekwencje swojej głupoty :)
Zapisane

Skarb

  • *
  • Wiadomości: 1977
Aborcja - jesteś za czy przeciw ?
« Odpowiedź #24 : 2004-03-13, 13:34 »
Jestem absolutnie za!
Dziecko powinno być chciane i zaplanowane, bo tylko wtedy będzie szczęśliwe. Powinno też mieć zapewniony godziwy byt w niepatologicznej rodzinie. Pracuję w domu dziecka więc wiem jak nieszczęśliwe są dzieci niechciane, osierocone, porzucone lub z rodzin którym odebrano prawa rodzicielskie. Naprawdę lepiej jest usunąć ciążę niż skazać niewinną istotę na taki los.
Jak byłam młodsza to myślałam, że jakbym zaszła to od razu bym usunęła. Teraz moje zdanie się totalnie zmieniło, z moim obecnym partnerem marzymy o dziecku i nie możemy się doczekać rodzicielstwa. Nawet przedwczoraj robilam test bo myślałam, że to już ale to był fałszywy alarm.
Zapisane

DonTeTe

  • Gość
Aborcja - jesteś za czy przeciw ?
« Odpowiedź #25 : 2004-03-13, 13:38 »
:) Życzę ci z całego serca powodzenia.
Jestem jednak przeciw! Moja siostra jest w ciąży. Gdyby usuneła, to bym ją zabił, tak mi dopomóż Bóg i ś.p. Hammurabi. Śmierć za śmierć, jak krzyczeli moi bracia niegdyś i jak ja dziś krzyczę. Śmierć za śmierć. :)
Zapisane

Skarb

  • *
  • Wiadomości: 1977
Aborcja - jesteś za czy przeciw ?
« Odpowiedź #26 : 2004-03-13, 13:44 »
Don TeTe a może Ty się przejdz do domu dziecka i zobacz jak te dzieci tam żyją :hmmm:  Nawet nie wiesz ile one by daly żeby mie normalne rodziny. Zapewniam Cię, że gdybym miała być skazana na takie życie jakie one mają to wolałabym się nie urodzić. Ty zresztą też byś pewnie tak wolał gdybyś poznał ich rzeczywistość. Serce się kroi jak się widzi takie nieszczęścia, legalna aborcja zmniejszyłaby ich ilość. Nie będę pisać jakie problemy dręczą dzieciaki bo już się strasznie zdenerwowałam i aż mi ciśnienie podskoczyło :grr:
Zapisane

iwa

  • Gość
Aborcja - jesteś za czy przeciw ?
« Odpowiedź #27 : 2004-03-13, 14:46 »
a moze wystarczy wieksze poparcie dla antykoncepcji :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Aborcja - jesteś za czy przeciw ?
« Odpowiedz #27 : 2004-03-13, 14:46 »

Skarb

  • *
  • Wiadomości: 1977
Aborcja - jesteś za czy przeciw ?
« Odpowiedź #28 : 2004-03-13, 14:48 »
Ja w ogóle nie rozumiem jak można nie stosować antykoncepcji :roll:
Zapisane

myszka

  • Gość
Aborcja - jesteś za czy przeciw ?
« Odpowiedź #29 : 2004-03-13, 14:48 »
Iwa, tak,ale trudno mówić o antykoncepcji np. w przypadku kobiety zgwałconej...
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 7   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.106 sekund z 27 zapytaniami.