Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 11   Do dołu

Autor Wątek: Wyżłomaniacy poszukiwani!  (Przeczytany 32129 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Siva

  • Gość
Wyżłomaniacy poszukiwani!
« Odpowiedź #60 : 2003-02-03, 14:37 »
Cytat: pinczerka_i_Gizmo

Jakiego chcesz wyzełka- weimarka, niemieckiego itp. ???
 


no chciec to chialam niemieckiego krotkowlosego lub wegierskiego, ale jednak bede miala psa rasy "bukiet" - jednego ze szczeniakow tej wyzlicy, o ktorej mozna przeczytac w ktoryms z postow.
jade teraz na egzamin - a zaraz potem po psiaka - juz nie moge sie doczekac :oops:
Zapisane

pinczerka_i_Gizmo

  • Gość
Wyżłomaniacy poszukiwani!
« Odpowiedź #61 : 2003-02-03, 15:18 »
ja jestem ciężko niekumata- psa razy "bukiet" ??

Cieszę sie że juz niedługo zostaniesz posiadaczką wyżełka!
To będzie suczka czy pies?
Zapisane

twipsy7

  • Gość
Wyżłomaniacy poszukiwani!
« Odpowiedź #62 : 2003-02-03, 19:57 »
Ja też się cieszę. Osobiście preferuję suczki - są milsze, łagodniejsze, delikatniejsze. Ale znam też wyżły - psy - i tyko różnią się tym, że są tak nachalne do głaskania i nie domagają sie pieszczot jak te moje przylepy. :))
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wyżłomaniacy poszukiwani!
« Odpowiedz #62 : 2003-02-03, 19:57 »

Siva

  • Gość
Wyżłomaniacy poszukiwani!
« Odpowiedź #63 : 2003-02-03, 21:35 »
Cytat: pinczerka_i_Gizmo
ja jestem ciężko niekumata- psa razy "bukiet" ??

wiesz - to tak jak zbierasz kwiatki na lace do bukietu - rozne tam sa, nie?
to znaczy mama jest ta wyzlica a tata?????? nie wiadomo, wiec to jest "prawie wyzel" i juz jest u mnie w domu - jest jeszcze piekniejszy niz sie spodziewalam  :wink:
Zapisane

twipsy7

  • Gość
Wyżłomaniacy poszukiwani!
« Odpowiedź #64 : 2003-02-04, 09:57 »
Na pewno wiesz jak powstała rasa wyżeł :) jest tam domieszka przeróżnych ras, więc jedna więcej nie robi różnicy :)  Moje sunie też rodowodu nie mają, więc nie są rasowe - ale najkochańsze pod słońcem :)
Siva - proszę przyslij jakieś zdjęcie tego szczeniaka :)
twipsy@hoga.pl -  i jeszcze jedno to pies czy suczka ?
Zapisane

Siva

  • Gość
Wyżłomaniacy poszukiwani!
« Odpowiedź #65 : 2003-02-04, 13:43 »
tez sadze ze jeden wiecej nie robi roznicy, to jest Pan Pies - Sparky, zdjecia poslalam, jak chcialas
pozdrawiamy wyzlomaniakow i ich (niekoniecznie) wyzly
Zapisane

pinczerka_i_Gizmo

  • Gość
Wyżłomaniacy poszukiwani!
« Odpowiedź #66 : 2003-02-04, 21:00 »
Cieszę się ze Sparkey juz jest u Ciebie!
Ile on ma?
ja też uważam że jedna rasa wiecej nie robi różnicy^_^
Ami też nie ma rodowodu, a i tak jest wyżłem :)
Siva, ja też bym poprosiła zdjęcia malucha na email jusiaa@go2.pl !!! :wink:
Zapisane

monik

  • Gość
Wyżłomaniacy poszukiwani!
« Odpowiedź #67 : 2003-02-10, 19:24 »
Witajcie! I ja się podłączam do prośby i proszę o zdjątka Sparkego na monia@gdynia.mm.pl. A mój Fiduś też bez papierów, ale wygląda i zachowuje się jak rasowczyk. Właśnie leży za moimi plecami na fotelu i głośno sapie bo śpi... Postaram się zagladac na chata o 20-21, to może w końcu się spotkamy i pogadamy. Pozdrawiam wyżłoposiadaczy.
Zapisane

pinczerka_i_Gizmo

  • Gość
Wyżłomaniacy poszukiwani!
« Odpowiedź #68 : 2003-02-12, 16:10 »
Moni, pisałaś, że gdzieś wyjechałaś na ferie, był z Tobą Fido?
Ja praktycznie codziennie wyjeżdząłam w góry z Gizmo, a moja ciocia jakos się "wepchała" no i Ami też jechała z nami i szaleli do woli..
Ale teraz ferie się skończyły i koniec codziennych wyjazdów....

Kiedy urodziły się wasze wyżełki???

Ami urodziła się 4 lipca 2002r.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wyżłomaniacy poszukiwani!
« Odpowiedz #68 : 2003-02-12, 16:10 »

Siva

  • Gość
Wyżłomaniacy poszukiwani!
« Odpowiedź #69 : 2003-02-12, 16:48 »
Cytat: pinczerka_i_Gizmo

Kiedy urodziły się wasze wyżełki?


4 grudnia 2002 8)
Zapisane

monik

  • Gość
Wyżłomaniacy poszukiwani!
« Odpowiedź #70 : 2003-02-13, 12:21 »
Pinczerka napisała:
Cytuj
Moni, pisałaś, że gdzieś wyjechałaś na ferie, był z Tobą Fido?
Pinczerko pisałam że mam gości na ferie. Przyjechali do mnie znajomi, oczywiscie był z nami Fido  ;)  :lol: . Fidelek urodził sie 8 sierpnia 2002, i niedawno skonczył pół roku. Pomyslcie jak byłoby fajnie gdyby spotkała się razem taka wyżełkowa grupka. Maluchy miałyby ubaw po pachy. Siva Twój wyżełek ze zdjęcia jest absolutnie cudowny tylko napisz mi czy on jest dereszowaty+czarne plamy, czy brązowe bo na zdjęciu nie widać. Twipsy błagam o wybaczenie bo z przyczyn niezależnych odemnie nie mogłam być wczoraj na czacie. Przepraszam. Na razie raczej nie będe zaglądać na czat bo mam studia w weekend i muszę napisac wstęp do  pracy magisterskiej. Pozdrawiam wyżłomaniaków.
Zapisane

Siva

  • Gość
Wyżłomaniacy poszukiwani!
« Odpowiedź #71 : 2003-02-13, 12:24 »
on jest w czarne laty...

a co do spotkania - fajnie by bylo 8)
Zapisane

monik

  • Gość
Wyżłomaniacy poszukiwani!
« Odpowiedź #72 : 2003-02-13, 12:37 »
Niestety kazda z nas mieszka w innym zakątku Polski  :( ... więc nie będzie  8) .
Zapisane

twipsy7

  • Gość
Wyżłomaniacy poszukiwani!
« Odpowiedź #73 : 2003-02-13, 13:34 »
Monik - wybaczam Ci  ;)
Rozumiem, że masz sporo zajęć, ja też mam zawsze coś do roboty, ale naszczęście przy kompie, więc łatwo mi połączyć chat z robieniem czegoś innego na kompie. Dlatego spokojnie, jak nabierzesz ochoty na wagary, albo zechcesz odpocząć od nauki, to jak zwykle o umówionych godzinach.
A co do dat urodzin:
Lucky - ur. 12.08.1991r
Chere - ur. 27.08.1998r
Pozdrawiam  8)
Zapisane

pinczerka_i_Gizmo

  • Gość
Wyżłomaniacy poszukiwani!
« Odpowiedź #74 : 2003-02-13, 20:18 »
No to rpawdziwy spis dat urodzinek wyżełków :)

Naprawdę fajnie byłoby się spotkać-słuchajcie, a zo wy na to gdyby była za jakiś moż rok, moze wcześciej wystawa wyżełków?
Now iecie, w takim miejscu gdzie każda z nas mogłaby przyjechać, wtedy szanse wzrosły by do 95% !

Teraz będę się starała wpadac na chata o 20.00-21.00 bo mój brat wyjeżdża i mam wolny komputer...

Jakie komendy umieją już wasze wyżełki?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wyżłomaniacy poszukiwani!
« Odpowiedz #74 : 2003-02-13, 20:18 »

monik

  • Gość
Wyżłomaniacy poszukiwani!
« Odpowiedź #75 : 2003-02-14, 15:38 »
Mój Fido reaguje na : siad, waruj, waruj-zostań, do mnie, tam nie wolno, fe w znaczeniu żle robisz, teraz uczę go "równaj" co ma znaczyć idź przy mojej nodze, ale nie bardzo nam to wychodzi. Aha wie też co to znaczy zostaw kota i na miejsce. I jeszcze "szukaj kijka" co oznacza po prostu aport. Jeśli któreś z Was ma pozytywne doświadczenia w uczeniu wyżła chodzenia przy nodze to prosze o podzielenie się tym informacjami ze mną. Z góry dziękuje.
Ps. Wczoraj byłam chwilkę na czacie o 20.50, ale nikogo nie było... :(
Zapisane

pinczerka_i_Gizmo

  • Gość
Wyżłomaniacy poszukiwani!
« Odpowiedź #76 : 2003-02-14, 16:07 »
Ami potrafi komendy: siad, lezec, zostań, do mnie(albo wróć), fuj(w znaczeniu nie bierz tego), daj lape, daj glos, czolgaj sie, stój

My tez ejsteśmy na etapie szkolenia równaj , ale to nie wychodzi, bo Ami wygląda na wogóle niezainteresowaną i nie kapuje o co nam chodzi...
Zapisane

twipsy7

  • Gość
Wyżłomaniacy poszukiwani!
« Odpowiedź #77 : 2003-02-14, 19:49 »
Pierwszą komendą jaką uczyłam już szczeniaka to była komenda "stój"
bardzo przydatna. Wiele razy uratowała Lucky życie. Opowiadam o Lucky bo tylką ją uczyłam tych wszystkich komend. Chere po prostu wszystko "wyssała z mlekiem matki".
Równocześnie ze "stój" oczywiście "siad", "leżeć", " zostań", "naprzód" "zostaw- fe".
W wieku ok 8 miesięcy pierwszy raz zaszczekała, więc natychmiast wykorzystałam to do nauki komendy "głos". Efekt tej nauki był taki, że jak poszłam na kurs PT 1 - to okazało się, że Lucky już to wszystko umie. A ponieważ wyżeł na psa obronnego się nie nadaje, więc pozostało nam "przeszkoda" co było bardzo łatwe, bo sama szukała płotków do skakania. A w ogóle to przez 12 lat ten pies nauczył się wszystkiego co jest potrzebne w domu np - przynieś kapcie, skarpetki. Jest mały problem bo wtedy wkracza Chere i jej wyrywa - bo też chce przynosić :))
Nie mam też problemów z hasłami typu "idziemy się kąpać" Lucky już niestety trzeba wsadzać do wanny, ale Chere sama wskakuje.
Zapisane

twipsy7

  • Gość
Wyżłomaniacy poszukiwani!
« Odpowiedź #78 : 2003-02-14, 19:54 »
Acha - Monik wspominałaś coś o próbach polowych - nie mogę znaleźć Twojego pytania.
Zapisane

Siva

  • Gość
Wyżłomaniacy poszukiwani!
« Odpowiedź #79 : 2003-02-14, 21:07 »
Cytat: monik
Ps. Wczoraj byłam chwilkę na czacie o 20.50, ale nikogo nie było... :(


ja bylam 30 minut wczesniej i tez nikogo nie bylo :oops:
Zapisane

twipsy7

  • Gość
Wyżłomaniacy poszukiwani!
« Odpowiedź #80 : 2003-02-15, 08:02 »
Moje drogie, nie rozumiem. Otwarłam chata ok godziny 20:05 i tak sobie tam czekałam przy okazji czytając walentynki i odpisując na maile do godziny 20:40. Więc z Monik się minęłyśmy niestety :(
ale jak Siva mogłaś mnie nie zauważyć, a ja Ciebie - tego nie rozumiem.
No cóż może następnym razem będzie lepiej  ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wyżłomaniacy poszukiwani!
« Odpowiedz #80 : 2003-02-15, 08:02 »

pinczerka_i_Gizmo

  • Gość
Wyżłomaniacy poszukiwani!
« Odpowiedź #81 : 2003-02-15, 20:26 »
Ja wczoraj byłam na chacie od 19.50 do 20.45 i też nikogo nie było.......

Powiedzcie, czy wasze psy dsotały coś na walentynki?
Zapisane

Siva

  • Gość
Wyżłomaniacy poszukiwani!
« Odpowiedź #82 : 2003-02-15, 21:06 »
jestem na czacie - przyjdzie ktos???
 8)
Zapisane

pinczerka_i_Gizmo

  • Gość
Wyżłomaniacy poszukiwani!
« Odpowiedź #83 : 2003-02-15, 21:37 »
ja jestem teraz na chacie...
a Wy???
Zapisane

twipsy7

  • Gość
Wyżłomaniacy poszukiwani!
« Odpowiedź #84 : 2003-02-16, 08:23 »
Dziewczyny - wczoraj niestety ja nie mogłam być na chatcie.
A ponieważ coś nam sie nie udaje tam właśnie pogadać - proponuję abyśmy się wymieniły numerami gadu-gadu i wtedy będzie nam się łatwiej kontaktować. Ale nie chcę podawać na ogólnym forum (z powodu czysto osobbistych) Dlatego bardzo proszę - choć na 5 minut - spotkajmy się chatcie, aby tylko wymienić numery gg.
Proponuję porę wieczorną - godz. 21.
Zapisane

Siva

  • Gość
Wyżłomaniacy poszukiwani!
« Odpowiedź #85 : 2003-02-16, 09:51 »
a nam sie wczoraj z pinczerka udalo porozmawiac - o pieskach i nie tylko  :)

dzieki za mila pogawedke
 :D
Zapisane

monik

  • Gość
Wyżłomaniacy poszukiwani!
« Odpowiedź #86 : 2003-02-16, 13:19 »
Postarm się byc na czacie wieczorem i mam nadzieję że kiedyś uda nam się wszytkim tam spotkać. Ja niestety nie mam gg, wiec będe zaglądać na czata. Ps. nie mogę załozyc gg, bo mój mąż jako informatyk (zboczenie zawodowe) na to się nie zgadza i mam tylko ICQ. Napiszcie mi ile waża i mieżą wasze wyzełki. Jestem ciekawa, bo czytałam że wyzeł niemiecki dorosły powinien wazyc jako dorosły 25-28 kg, a mój ma 6-mcy i wazy już 20 kg, przy czym ma ładną sylwetkę i wogóle nie jest zapasiony. Mieży tez około 55cm w kłębie. Nie wiem czy juz o to pytałam , ale jeśli nie to napiszcie czym karmicie swoje psiulki i jak często? Mój dostaje jedzonko 2 razy dziennie - na śniadanie bułeczkę+mleko+suche (najkczęściej Purine), na obiad własnoręczny produkt= ok.30dag mięsa + ryż+ warzywa (dużo marchewki)+ fosforan wapnia+tran. Jako przekąski dostaje odemnie obgotowane kości cielęce i wołowe, raz na 5-6 dni żółtko. Uff, ale się rozpisałam, ale to juz tak jest że człowiek to by mógł o swoim ukochanym piesku godzinami... Pozdrawiam  :) .
Zapisane

monik

  • Gość
Wyżłomaniacy poszukiwani!
« Odpowiedź #87 : 2003-02-16, 13:21 »
PS. Twipsy ja nie pytałam o próby polowe, moze ktoś inny?, moze na innym forum?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wyżłomaniacy poszukiwani!
« Odpowiedz #87 : 2003-02-16, 13:21 »

pinczerka_i_Gizmo

  • Gość
Wyżłomaniacy poszukiwani!
« Odpowiedź #88 : 2003-02-16, 13:47 »
Ja uważam, że ejżeli Fido ma dobrą postawę to moze nawet ważyć 30kg!
Poprostu jego mięśnie są bardzo rozwiniętę i przez to tyle waży...

Gizmo też jako pinczer waży 23kg, a normalnie przeczytałam, że waga pinczera to 18kg...

Ami waży teraz 21kg(normalna waga weimarka to 25-30kg)i także jest dobrze zbudowana, wręcz nawet trochę chuda..
Mierzy 49cm w kłębie, a karmę je 2 razy dziennie, ad sotaje rano domowe jedzonko(ryż,kasza, mięsko, warzywa)+sucha karma, a wieczorem dostaje suchą karmę(DARLING lub ROYAL CAIN)
Co piją wasze wyżły?
Ami pije wodę, czasami dostanie jej się mleko, ale tylko rozcieńczone w wodzie, a tak raz na jakiś czas dostaje jogrurt czy coś w tym stylu...

Ja swoje gg podaje w swoim profilu, więc wystarczy że klikniecie i już mozecie napisać cosik do mnie^_^
Kiedyś przeczytałam, że wyżły nie powinny mieszkać z osobą która nie chodzi na polowania....jak to jest?
Czy wy zamierzacie chodzić ze swoimi wyżłami na polowania?

Ja uważam to za trochę głupie...
Zapisane

monik

  • Gość
Wyżłomaniacy poszukiwani!
« Odpowiedź #89 : 2003-02-16, 20:07 »
Mój piesio pije tylko czystą wodę. Na polowania nie będę z nim chodzić, bo nie lubię a zresztą Fido jest lękliwy. Dzisiaj znów napadł na niego pies, na szczęście na spacerze miałam tez mastino napoletano tesciowej, wiec wszystko dobrze się skączyło. Martwię się tylko że mój maluch całkiem straci zaufanie do psów i będzie bardzo bojaźliwy... :(
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 11   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.07 sekund z 25 zapytaniami.