Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Jakie i ile rybek zmieści się w 10L aqwa ???? Pomóżcie !!! :(  (Przeczytany 7026 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mops

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 144
Bede miec 10L aqwa. Tylko problem w tym, jakie rybki i jaką ich ilość mogę mieć ?? (jestem amatorką, wiec sie nie dziwcie  :oops:) Chcialabym kupic neonki, dania i pawie oczka, ale nie wiem czy to dobry pomysl....
POMÓŻCIE !!
Zapisane

polna_mysza

  • Gość
to wszystko
ja bym dała 1 bojownika i może 2 zabki (karliki szponiaste)
masz grzałke, filtr itp.??
Zapisane

mops

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 144
nie mam bo aqwa na razie planuje (jeszcze go nie mam :)) ale bede miec grzalke i filtr.. .. problem w tym ze nigdzie nie ma zabek .... Gdzie moge je znalezc ???
Zapisane

Forum Zwierzaki

polna_mysza

  • Gość
zapytaj sie w zoologicznym
ja bym polecała 45l ;)
sama mam takie mogłabyś tam wpuścic :
7-8 neonek
4 otoski
i kiryski (4-5)
Zapisane

mops

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 144
ja wlasnie BARDZO bym chciala takie aqwa, tylko nie mam na nie miejsca ;( a w zoologicznym wole nie pytac, bo straszny kit tam wciskaja (ostatnio baba starala sie mi wmowic, ze bojownik moze czuc sie dobrze i dlugo zyc w kuli, ktora miesci sie w jednej dloni :[:[:[) a czy do 25L moge dac 3 bojowniki ??(samca i 2 samiczki)
Zapisane

polna_mysza

  • Gość
lepiej miec 3-4 samiczki
może tak około 30-40l
Zapisane

mops

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 144
a czy oswietlenie aqwa to moze byc zwykla lampka biurkowa ?? czy lepiej jest zainwestowac w pokrywe, z otworem na jedzenie i lampką ??
Zapisane

polna_mysza

  • Gość
ja mam w 45l pokrywe :)
w ostateczności można miec lampke biurkową ;)
Zapisane

mafinia

  • Gość
mozesz kupic zareniowke z obudowa do 30zl
Zapisane

Forum Zwierzaki

mops

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 144
a czy bojownik potrzebuje grzalke do aqwa czy nie ?? a jak tak to jaka ?????
Zapisane

polna_mysza

  • Gość
najlepiej z termostatem (potrzebuje jak każda rybka ;))
Zapisane

HaCzYk

  • Gość
Ja bym Ci polecił jednego (pięknego, kolorowego) bojownika.. ;) Żabki przy okazji :)
Zapisane

mops

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 144
dzieki  :) bo w "tych" sprawach to ja jestem jeszcze zielona  :oops: a jakie roslinki do tego aqwa ?? moga byc sztuczne ??
Zapisane

mops

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 144
Ja bym Ci polecił jednego (pięknego, kolorowego) bojownika.. ;)
wlasnie chce bojownika :) a co do zabek to sie jeszcze zastanowie ......
Zapisane

HaCzYk

  • Gość
rośliny.. zależy jakie będziesz mieć światło.. na początek moczarki, kabomba, mech jawajski, wgłębka, nurzaniec.. ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

polna_mysza

  • Gość
Haczyk bez przesady to tylko 10l :P
Zapisane

mops

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 144
a mogą byc tylko sztuczne ?? czy jednak musza byc zywe roslinki ??
Zapisane

polna_mysza

  • Gość
lepsze sa żywe (ładniej wygladają ;))
sztucznych w ogóle bym nie dawała ;)
Zapisane

Leloo

  • Gość
sztuczne moga nawet uszkodzic rybke:) a Haczyk chcial zaproponowac jakie ma do wyboru pewnie:)
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
więc tak:
akwa 10 litrów jest bardzo małe więc zapomnij o większej ilości rybek...
drobnica odpada bo jest ławicowa więc potrzeba jej sporo by się dobrze czuła...
pierwsza idea jest chyba najlepsza: jeden bojownik bo co do żabek to specem nie jestem, choć sporo osób piszę o dobrej komitywie bojka i żabek więc to prawdopodobnie mozliwe rozwiązanie.
dobrze że grzałke i filtr mieć będziesz, ale niestety trzeba pamiętać, że to odbierze część litrarzu...
co do oświetlenia to lampka odpada... chyba że kupisz małą świetlówke ale to juz troche techniki sie kłania (u mnie mąż robił oświetlenie)
a roślinki to żywe i zalezne od ilości i rodzaju światła... warto pamiętać że bojownik lubi duże zagęszczenie i rośliny pływające. poza tym bojek lubi wysokie temperatury a nie każda roślina takie toleruje...
no i przede wszystkim roślinki zywe :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

mops

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 144
wielkie dzieki  :) bo mialam zamiar kupic sztuczne  :? tylko problem w tym ze u mnie w zoologicznym nie ma za duzego wyboru zywych roslinek  :| no ale bede szukac gdzie sie da  :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

jolka

  • Gość
PROSTE!   na 1 litr wody 1 centymetr ryby...ŻEBY IM SIĘ ŻYŁO ODPOWIEDNIO...pozdrawiam!!!
Zapisane

polna_mysza

  • Gość
to troche stara zasada
khem :/
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
PROSTE! na 1 litr wody 1 centymetr ryby...ŻEBY IM SIĘ ŻYŁO ODPOWIEDNIO...pozdrawiam!!!

Nie zupełnie to się tak przelicza. Można tak robić jeżeli trzyma się gatunki nie konfliktowe i o normalnej przemiane materii.
Gatunki terytorialne (np. pielęgnice), agresywne (np. bojowniki) lub o szybkiej przemianie materii (np. welonki) wymagają dużo wiekszego litrarzu.

ro¶liny.. zależy jakie będziesz mieć ¶wiatło.. na pocz±tek moczarki, kabomba, mech jawajski, wgłębka, nurzaniec.. ;)
moczarka nie znosi wysokiej temperatury
kabomba wymaga mocnego oświetlenia i świetnych warunków
wgłębka zarasta górną powierzchnę akwa co uniemożliwi życie innym roślinom światłolubnym które wymieniłeś
Zapisane

lukluk

  • Gość
Może tez bym się skusił na karliki szponiaste w końcu ten sam litrarz. Jak kupisz filtr to powiedz jak,i bo ja kupiłem i był trochę  za mocny na 10 l rybka nie mogł swobodnie pływać bo ją znosiło :( (mam atmana do <30 l obecnie nie używany) .Poradzie jakiś filtr do 10l jakis aquaszut ? Te żabki nie lubią wyskakiwać ? :D
Zapisane

mops

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 144
moczarka nie znosi wysokiej temperatury
kabomba wymaga mocnego o&para;wietlenia i &para;wietnych warunków
wgłębka zarasta górn&plusmn; powierzchnę akwa co uniemożliwi życie innym ro&para;linom &para;wiatłolubnym które wymieniłe&para;
No to jakie rośliny będą odpowiednie ????????? :(
Zapisane

Raffy

  • Gość
Bojo wcale nie musi w 28C zyć, wystarczy 25c. A roślinu to nurzańce, mech, pistie (pływająe), i karłowate krypokortyny (np. wendta)
Zapisane

HaCzYk

  • Gość
wgłębka też może być.. jak przywiąże się ją np. do jakiegoś kamienia, korzenia.. ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

glorrria

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 415
  • moja MorrriA
    • WWW
drogi mopsie, na tym forum jest pełno topików odnosnie zakładania akwa dla bojownika, może byś sobie przejrzał? Skorzystaj np z funkcji "szukaj" na górze". Tydzien w tydzien przychodzi nowa osoba i zadaje identyczne pytania dotyczące bojków , zamiast sobie poczytać to, co już jest i najwyżej zadać pytanie, ktore nie było omówione do tej pory, albo konkretnie związane z jego sytuacją
Zapisane
PatiS Moria Carina i akwa

mops

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 144
a czy moge miec muszle w tym aqwa ?? bo slyszalam ze muszelki utwardzają wode ...  :roll:
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.064 sekund z 28 zapytaniami.