Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: RATUNKU RYBA KANIBAL (o pyszczaka za duzo)  (Przeczytany 4960 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kasiaW28

  • Gość
RATUNKU RYBA KANIBAL (o pyszczaka za duzo)
« : 2005-08-17, 20:31 »
..mam pytanie..czy  pyszczaki mogą  zjadac inne  ryby??? :help:  mam akwarium 200l w nim  sumy róznego (8szt)  rodzaju, brzanki rekinie(4szt) 2  glonojady i jednego pyszczaka. teraz jest jeden było 6, miałam jeszcze  molinezje (5) i  mieczyki (10) ale  wszystkie jakimś dziwnym cudem zdychały  objadane przez  ryby- tylko nie wiem dlaczego. Teraz  został jeden pyszczak piekny żółty i znowu  widze ze ryby zaczynają  byc objadane (kazda  nadgryziona prócz pyszczaka). Czy to możliwe że ta piekna żółta  ryba  zjada pozostałe????????
zaobserwowałam kilka razy że pyszczak gania po akwarium inne rybki, ale  nie  widziałam żeby  próbował  "je  zjeść"
..pozdrawiam....
Zapisane

Olka1992

  • Gość
Odp: RATUNKU RYBA KANIBAL
« Odpowiedź #1 : 2005-08-17, 21:06 »
Jak najbardziej tak - pyszczaki to agresywne i terytorialne ryby. Poza tym nie można trzymać ich w akwarium ogólnym - mają bardzo specyficzne wymagania dotyczące pH i twardości - takie, jakich raczej nie tolerują inne ryby.
Poza tym masz przerybienie w akwarium. Brzanka rekinia (1 szt.) wymaga akwarium od 400 l w górę. Sumy podobnie. "Glonojady" - to bardzo ogólna nazwa. Jest bardzo wiele gatunków, które zdecydowanie różnią się rozmiarami. Powinnaś zmienić obsadę. Pozbyć się brzanek i sumów. Pyszczaka raczej też - chyba, że chciałabyś założyć biotopowe akwarium z rybami z jeziora Malawi - ale to już raczej dla bardziej zaawansowanych akwarystów.
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Odp: RATUNKU RYBA KANIBAL
« Odpowiedź #2 : 2005-08-17, 22:17 »
Ale odkrycie.
A co ty myślałaś, że na wolności to je ktoś karmi.
Przeciesz ryby od zawsze żywią się innymi rybami.
W akwarium daje się im mrożone filety, pokrojone w paseczki.

Następnym razem jak chcesz kupić rybkę to poczytaj o jej gatunku.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: RATUNKU RYBA KANIBAL
« Odpowiedz #2 : 2005-08-17, 22:17 »

Raffy

  • Gość
Odp: RATUNKU RYBA KANIBAL
« Odpowiedź #3 : 2005-08-17, 22:31 »
Pyszczaki sa roślinożerne, nie żywią się większymi rybami, tylko podgryzają o swój teren - tzn. przepedzaja z swojego terytorium. Pokarmy poch. miesnego zwłaszcza filetow czy ochotek moze powaznie zaszzkodzic pyszczakowi.

Wybierz, pyszczaki albo inne ryby.
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Zapisane

Raffy

  • Gość
Odp: RATUNKU RYBA KANIBAL
« Odpowiedź #5 : 2005-08-17, 22:55 »
Są różne pyszczaki i różne wymagania pokramowe  :wink:
Zapisane

obsesja2

  • Gość
Odp: RATUNKU RYBA KANIBAL
« Odpowiedź #6 : 2005-08-23, 23:09 »
hmmm kilka odpowiedzi i wszystkie  różne. teraz to już nic nie wiem ale ok, pomyślałam i pozbyłam się pyszczaka. Zostaną sumy :(:(:(:(
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Odp: RATUNKU RYBA KANIBAL
« Odpowiedź #7 : 2005-08-23, 23:14 »
Pyszczki ładnie chowają się tylko z innymi pyszczakami. Dobrze zrobiłaś.
www.akwafoto.pl   - pooglądaj sobie inne gatunki ryb, może akurat jakieś spasują Ci na miejsce pyszczaków.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.063 sekund z 24 zapytaniami.