Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 16   Do dołu

Autor Wątek: Na jakim kierunku uczycie się, albo chcecie się uczyć w przyszłości??  (Przeczytany 98920 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Co lepsze(gdzie się wybrać) ?
Mam na oku: Geodezja rolna i wycena nieruchomości - jednakże tam jest sporo matematyki,kartografii,fizyki, rysunków technicznych czyli łojeżu ja się boję.

Praca socjalna- same studia mi się podobają, jednakże nie jestem pewna czy nadawałabym się na pracownika socjalnego.

Jest jeszcze Kształtowanie terenów zieleni, projektowałabym sobie ogrody jednakże ja nie mam cierpliwości do 'kwiatków'.

Nie mam pojęcia co ze sobą zrobić. :mysli:
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

sylwik

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 278
a może kształtowanie środowiska? Też fajny kierunek.Podobny do Kształtowanie terenów zieleni, ale połączony z ekologią i ochroną środowiska.
Zapisane
"O nim można powiedzieć-obłąkany.
Istnieje różnica między umysłami chorymi, a głębokimi"

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Nie wiem czy taki kierunek jest gdzieś w moich okolicach(bo mogę szukać uczelni tylko w obrębie podkarpacia)
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Forum Zwierzaki

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Fatty, ja wybrałabym geodezje, ale chyba tylko dlatego, ze moi rodzice w tym "siedzą". :P Same stódia moga być trudne, ale praca fajna, wprawdzie papierkowa robota bardzo monotonna, ale to nie tylko siedzenie za biurkiem.

Kształtowanie terenów zielonych tez ciekawie brzmi, ale trzeba mieć predyspozycje. Zreszta tak samo jak pracownik socjalny.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Patrząc pod względem predyspozycji, to ja się nie nadaję do niczego.
Chyba się skończy na tym,ze wyjadę za granicę chociaż nie chcę. :(
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

thrilly

  • Gość
ostatnimi czasy włączyły mi się aspiracje na medycynę/psychiatrię/ ( jest to raczej powrót do przeszłości, bo pod koniec gim. zwątpiłam w to )

Fatty: grunt to lubić to co robić, nie idź w pokrzywy i nie wybieraj kierunku w którym będa przedmioty które są dla Cie ciężkie
Zapisane

Akane

  • Gość
i nie wybieraj kierunku w którym będa przedmioty które są dla Cie ciężkie

A ja akurat z chemii nie jestem najlepsza ale idę na profil biol-chem i chciałabym na weterynarię później... Zresztą, ja nie mam wyboru, na biol-chem muszę iść....
A tak w ogóle czy ktoś wie może czy warto iść na oceanografię? Bo też bardzo mi się ten kierunek podoba, ale wiecie jak to jest w Polsce z takimi zawodami.
Ja bym chciała iść na Cambridge na biologię, hahahahahahahaha...........
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Fatty, nie mów, ze do niczego sie nie nadajesz. Musisz wierzyc w siebie i wybrać coś dla siebie.
Jeśli nie wiesz co chciałabys robić w przyszłości to wybierz coś, po czym łatwiej znaleźć pracę.
(chociaz ja niby skończyłam dobry kierunek studiów na dobrej uczelni, ale i tak robie coś całkiem innego. :lol: )
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Cinderella

  • Gość
Chciałabym grać w siatkówkę. O, tak. Siatkówka to jest to!
Ale..przecież kiedy przestanę być sportowcem. Chciałabym też, w czasie grania, studiować prawo. Ale na prawie jest tyle nauki, że pewnie bym nie wyrobiła :(:(

Lubię tez rysowac. Ale, nawet gdybym dostała się na ASP, co później robiłabym w życiu? Byłabym kolejnym bezrobotnym plastykiem, który tuła się od Urzędu Pracy do pośredniaka? :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

PaT! ;)

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 79
  • Pati. :)
Chcę zostać aktorką i iść do filmówki :wink:. A czy mi się uda.. zobaczymy :P
Zapisane

mini77

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 126
 Ja teraz jestem w 1 klasie Technikum Hodowli Koni :D
Zapisane
KOCHAM ZWIERZAKI

Jaśka

  • Gość
Weterynaria lub chemia, lub ( calkowita desperacja jak sie nigdzie nie dostane) fizjologia.
Zapisane

Akane

  • Gość
Ja teraz jestem w 1 klasie Technikum Hodowli Koni :D
O! I podoba się?  A jak to wygląda takie technikum? :jezyczek: Z ciekawości pytam, bo u mnie w E-gu i tak nie ma nic takiego(ja bym chciała do technika weterynaryjnego, a najbliższy jest dopiero w Kielcach :( )
Zapisane

KoChAm KonICzki!!!

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1648
  • Dziki jezdziec
mini opowiadaj! zawsze bylam ciekawa co sie w takim technikum robi :)
Zapisane
Konie pełnej krwi angielskiej Potocznie zwane są folblutami. Jest to rasa wyścigowa istniejąca przeszło 200 lat. Zalety koni angielskich zostały wykształcone w wyniku nadzwyczaj ostrej selekcji, jakiej wymaga przygotowanie do wyścigu (trening), a potem sam wyścig. Ze względu na silnie rozwinięty układ nerwowy są one ogromnie pobudliwe i nerwowe. Cechą charakterystyczną tej rasy jest nastawienie całego organizmu w kierunku uzyskiwania wielkich szybkości w galopie.  W produkcji wyczynowych koni sportowych pełnej krwi przodują stadniny: Kozienice, Moszna, Widzów, GOLEJEWKO :), Iwno, Strzegom, Rzeczna.

dlatego kocham tę rasę...

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Ludziska kochane- a na ukrainistykę to może sobie pójść ktoś zupełnie zielony kto nigdy do czynienia z językiem nie miał? :P
Bo szperam,szperam i mnie zainteresowało-ot cosik nowego  :P
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Forum Zwierzaki

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Fattyś nie chcę Cię straszyć, ale moja świadkowa jest podwójnym magistrem filologii rosyjskiej i czeskiej .... i sprzedaje w sklepie po bardzo długim poszukiwaniu pracy.
Ale jeśli Cię ciągnie na taki kierunek to idź, może Ty będziesz miała szczęście, zresztą to jest kolejne kilka lat i może się coś zmieni :) Zwłaszcza, że idą ME Polska i Ukraina więc może akurat będzie praca jakaś :)
Zapisane

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Fattyś nie chcę Cię straszyć, ale moja świadkowa jest podwójnym magistrem filologii rosyjskiej i czeskiej .... i sprzedaje w sklepie po bardzo długim poszukiwaniu pracy.
właśnie wybierając studia, i tak wybieram z myślą,że będę robiła coś zupełnie innego :lol:
Moja siostra po studiach, robiła jeszcze górę podyplomowych i również sprzedaje w sklepie - dookoła siebie mam tyle takich przykładów,że nawet nie nastawiam się na to,że będę pracować w wyuczonym zawodzie ;)
A pracę w sklepie to ja traktuję jako wstrząsową terapię na nieśmiałość- jeżeli się uda to na wakacjach zaistnieję jako sklepikarka fatty :D
Ojciec mnie straszy,że nie znając podstaw rosyjskiego(bo ponoć języki podobne) będę mieć ciężko :mysli:
Ale nic to, ze mnie jest potężny babiszon i mnie to nie przeraża :D
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
fakt - będziesz mieć ciężko, nie będą czekali z materiałem - zazwyczaj na takie studia idą ludzie z podstawami, albo tak jak Ola, po 6 latach intensywnej nauki rosyjskiego i wyjazdach na olimpiady. Najlepiej dowiedz się czy mają grupę dla początkujących. Nie jest to trudny język ale gramatyka jest przedziwna, do tego nauka innego alfabetu, inaczej wyglądające litery. Musisz się dowiedzieć.

I jeszcze jedno - zastanów się czy nie szkoda Ci kilku lat na studiowanie czegoś, czego już w tej chwili, jak sama piszesz, nie masz zamiaru używać w przyszłości. Jasne, może Ci się zmienić w trakcie studiowania i tak Ci się spodoba, że nie będziesz żałować, ale może być odwrotnie. Rozumiem chłopaków, którzy wybierają byle jakie studia, byle tylko studiować i nie iść do wojska. Dziewczyny nie mają takich problemów :).
Mówię to z własnego doświadczenia - dla mnie 4 lata w technikum odzieżowym to 4 lata stracone na byle jaką szkołę, za którą nie przepadałam. Miałam później z tego korzystać ale wyszło inaczej...
Zapisane

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
I tu mam problem- bo mnie kompletnie nic nie interesuje i ciężko wybrać mi jakiekolwiek studia. :bezsilny:  Ale coś wybrać muszę- tak asekuracyjnie: na 99% zostanę w mojej pipidówce rodzinnej(z której tak bym chciała się wyrwać),i na 99,9 % trudnić się będę jakąś nie związaną ze studiami profesją, jednakze w razie czego takie zaplecze w postaci jakiejś specjalności chciałabym mieć.
Ambicjami i wolą walki, to jakoś nigdy nie grzeszyłam :P
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Cinderella

  • Gość
Oo, Fattyś, ja Ci muszę coś powiedzieć: uczyłam się przez rok ukraińskiego ^^ Co nieco zapamiętałam ;) HEh :)
Zapisane

mini77

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 126
oj sorki że nie odpisywałam :)) jak jest ??? Już opowiadam.
Chodzę do 1 klasy THK w Chojnowie. Nasza szkoła współpracuje ze stadniną koni pełnej krwi angielskiej w Jaroszówce. Jest tam około 300 koni  . W szkole jest dość wysoki poziom nauczania, nauczyciele są wymagający. Szkoła jest mała, panuje tam bardzo miła atmosfera, koledzy ze starszych klas chętni do pomocy  Praktyki są raz w tygodniu. Wyjeżdzamy do Jaroszówki nio i wiadomo czyścimy konisie, zamiatamy koło stajni, pomagamy przy organizacji zawodów, układamy partur,czworobok itp. Od czasu do czasu jeżdzimy też na krówki i świnki  Jazdy są od pierwszej klasy i wychodzą średnio raz w tygodniu. Do jazd przeznaczone mamy fiordziki. Konisie są spokojne, bardzo dobrze reagują na łydke i głos. Mamy internat kosztuje 80 zł+ jedzenie. Nio to troche się rozpisałam :))) haha szkoła the best
Zapisane
KOCHAM ZWIERZAKI

Forum Zwierzaki

Akane

  • Gość
Faajnie masz.. ;) Ja chciałam iść do 3 lo u mnie w E-gu. Tylko tam jest najwyższy z naszych szkół próg, a poziom nauczania wcale najwyższy nie jest. Teraz mam do wyboru 1. lo i 2. lo. W obydwu jest niższy próg, a wyższy poziom nauczania(a 1lo to w ogóle jest znane jako szkoła dla kujonów i ludzi którzy są zdolni do poświęcenia trzech lat TYLKO i wyłącznie nauce). I teraz mam problem bo testy najlepiej mi nie poszły- do 1 lo i do 2 lo bym się pewnie dostała, ale do 3 lo już chyba nie :( . Jeszcze gorsze jest to, że ja idę na biol-chem, a tylko w 3lo nie muszę mieć rozszerzonej fizyki :( a w 1 i 2 będe miała i fizykę rozszerzoną, lol, czy ja to w ogóle wytrzymam?? Mam do wyboru jeszcze 5 lo które ma dużo niższy próg i poziom nauczania, ale ogólnie nie jest to taka zła szkoła. Tam bym nie miała rozszerzonej fizyki, ale jeżeli chcę iść na weterynarię to oczywiście muszę dobrze zdać maturę, a największe szanse miałabym na to w 1 lo lub 2 lo...
No i co mam zrobić? Plz, poradźcie coś :help:
Zapisane

°yuki°

  • Gość
ja jestem w biologiczno-chemicznych... caly ten rok jest do bani bo nauczycielki od chemi, biologi, fizy i geografi prawie nigdy nie bylo :(:( nie wiem w jakiej ja szkole jestem... ale jak zmienie teraz to sobie nie poradze w innej poniewaz przez caly rok prawie nic sie nie nauczylismy... takze cala klasa jest bardzo do tylu z najwazniejszych przedmiotow, fajnie :( nie wiem czy nie bede przechodzic klasy jeszcze raz... zeby nie byc tak do tylu...
Zapisane

Kola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3331
  • Nic nie dzieje się przez przypadek
Ja mam praktycznie jeszcze roczek do wyboru liceum.
Mam kilka na oku i jak przedtem piosałałam wybieram sie do biol-chem- ale tak nie do konca jestem tego pewna.
Teraz nie wiem czy w 3 klasie trudzić się i męczyć z bilogią, chemią i fizyką(bo z tych dwoch ostatnich to niezbyt- ekhe, lekkie kłopoty z logicznym myśleniem)i iść na  jakieś żywienie czy też trzymać sie bardziej histori i polskiego aby dostać sie do humanistycznej klasy i pójść na  skandynawistykę.
 Bo tak w praktyce to uczą tam filologi duńskiej, szwedzkiej i chyba norweskiej - no i po tym mało kto jest w zawodzie, jednak zawsze można się załapać na tłumacza w którymś z tych krajów gdyż często Polacy tam do pracy wyjeżdrzają bez tego języka. Ale w ciagu tych kilku  lat może sie sporo zmienić-a zawsze można w szkole językowej szwedzkiego uczyć :P. Jednak wcześniej sama musiałabym do takiej szkoły sie wybrać, chyba, ze uczą tych języków od podtsaw. Tylko właśnie, czytałam, ze na filologiach od początku są juz  zajecia w danym jezyku - wiec dajmy na to ktos idzie na filologie fińską, a że nie ma szkoły językowej w Polsce która tego języka uczy i styka się z nim pierwszy raz to nie powinni takich na swój sposób "wgzotycznych" języków uczyc od podstaw?

W każdym razie nastawiam się na albo biologie-żywienie, albo cos innegio ciekawego, albo filologie szwedzka czy hiszpańską, albo ogólnie skandynawistykę
Zapisane

Akane

  • Gość
Wiecie co ja stwierdziłam? Że ten kraj to już mnie normalnie denerwuje. Obojętnie na jakie studia pójdę, to ja wam mówię, wynoszę się stąd, daleko :/ . Tzn, tak czy siak najbardziej chcę na weterynarię (to jest moje marzenie jeszcze od podstawówki :P ), ale napewno nie będe mieszkać i pracować w Polsce i zrobię wszystko, żeby się stąd wynieść... :/
Zapisane

Cinderella

  • Gość
Oj, Akane, dlaczego? Bez Ciebie ten kraj zrobi się głupszy i będzie o jedną inteligentną osobe mniej na tym świecie :)
A ja się zastanawiam teraz pomiędzy AWF, Dziennikarstwem a fotografiką..co mi doradzacie?
Zapisane

Ninek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2860
    • WWW
A ja się zastanawiam teraz pomiędzy AWF, Dziennikarstwem a fotografiką..co mi doradzacie?
Dwa ostatnie :D

Ja już zdecydowałam co do LO, ide na profil humanistyczny jeśli tylko mnie przyjmą. Chciałam iść na bio-chem a później na weterynarie ale na razie dam sobie spokój. Wiem że nie poradziłabym sobie na weterynarii, 5,5 roku kucia to dla mnie perspektywa straszna.
Po LO chciałabym pójść na dziennikarstwo, może pójde do jakiegoś policealnego studium weterynaryjnego, kto wie... Mam jeszcze 3 lata na podjęcie decyzji :)
Zapisane
Psy: Fox, Majka i Vega
Koty: Karmel i Mefisto
Szczury: Mia, Pcheła, Weszka, Zambia, Trufla, Mała Mi, LeeLee i Lilia

"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." Mark Twain
http://szczury.dzs.pl - Klik ;)

Vizsla

  • Gość
Na maturze:
rozszerzony angielski + ustny podstawowy, niemiecki rozszerzony i polski podstawowy. może wos rozszerzony ;)
później studia na AWF na kierunku fizjoterapia, ale raczej mało prawdopdobne... raczej wyjazd za granicę. Dwa kierunki -> Stockholm lub Monachium :) i studia związane z turystyką ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Ja jak narazie myśle o jakis studiach z biologią lub chemią. Najbardziej mi po głowie chodzi ochrona środowiska. ;) No ale zobaczymy jak bedzie w LO. Wybrałam profil bio-chem-fiz, ale to jeszcze o niczym nie przesądza. ;)
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

cholka

  • *
  • Wiadomości: 2582
Na maturze:
rozszerzony angielski + ustny podstawowy, niemiecki rozszerzony i polski podstawowy. może wos rozszerzony ;)
później studia na AWF na kierunku fizjoterapia, ale raczej mało prawdopdobne... raczej wyjazd za granicę. Dwa kierunki -> Stockholm lub Monachium :) i studia związane z turystyką ;)
Jeśli planujesz fizjoterapię to wos nic Ci nie da. Musisz zdawać biologię rozszerzoną.
Zapisane
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 16   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.082 sekund z 28 zapytaniami.