Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Muzułmanie  (Przeczytany 1402 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Arrow

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2821
  • Lacrimosa...
Muzułmanie
« : 2005-09-11, 10:38 »
Chciałam się dowiedzieć co myślicie o Arabach i w ogóle wyznawcach islamu.... :)
Bo ja już sama nie wiem co sądzić... Oceniać ich wszystkich po wyczynach Binladena i Al-Kaidy nie chcę i nie będe, ale nie znam reguł ich wiary, nie wiem do czego ich prowadzi...
Więc czekam na Wasze opinie :)


Jeśli zły dział, to sorry :P
Zapisane
...Bez wysiłku siądź na tyłku i wyluzuj się motylku... (:

"Każdy z was jest łodzią, w której
Może się z potopem mierzyć,
Cało wyjść z burzowej chmury,
Musi tylko w to uwierzyć!"

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Muzułmanie
« Odpowiedź #1 : 2005-09-11, 12:05 »
Myślę, że każdego wiara prowadzi tam, dokąd sam chce zajść. Jeśli zechce ją wykorzystać w złym celu, zrobi to, naginając zasady wiary do swoich potrzeb. Nie ma sensu patrzeć na ludzi pod kątem wyznania. Znam uczciwego, porządnego Araba, spokojnego człowieka, nie mającego w sobie nic z terrorysty. I znam Polaków, "zawodowych" chrześcijan, dyszących nienawiścią wobec bliźnich. Oceniać człowieka można dopiero wtedy, gdy się pozna jego samego, a nie jego światopogląd.
Zapisane
IBDG Wrocław

Arrow

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2821
  • Lacrimosa...
Odp: Muzułmanie
« Odpowiedź #2 : 2005-09-11, 15:03 »
IBDG mniej więcej takie są też moje poglądy, tylko nie wiem czy słuszne... dlatego pytam :) Chociaż Araba żadnego nie znam, to myślę, że bywają tacy i tacy, szczególnie, jak powiedziałaś, patrząc na  chcrześcijan, którzy wybijają ludzi jak zwierzynę łowną, bo coś tam....
Zapisane
...Bez wysiłku siądź na tyłku i wyluzuj się motylku... (:

"Każdy z was jest łodzią, w której
Może się z potopem mierzyć,
Cało wyjść z burzowej chmury,
Musi tylko w to uwierzyć!"

Forum Zwierzaki

Odp: Muzułmanie
« Odpowiedz #2 : 2005-09-11, 15:03 »

Kaira

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1111
  • on oddaje moje prawdziwe ja xP
Odp: Muzułmanie
« Odpowiedź #3 : 2005-09-11, 15:28 »
Nie każdy Arab itd. jest jak Bin Laden :)
Mam takie zdanie jak IBDG.
Zapisane
Wielki powrót wielkiego kretyna.

Galago De Codi

  • Gość
Odp: Muzułmanie
« Odpowiedź #4 : 2005-09-12, 14:06 »
Chrzescijanie wierzą ze Królestwo jest w sercach  - powinni wierzyc ze bedzie kiedys na ziemi - wdł biblii - ale zaprowadzone reką Boga.

Natomiast Muzełmanie wierza (tak jest w koranie napisane) ze Królestwo ma byc na ziemi i to oni mają się starac z pomoca Boga to zaprowadzic.

TO jest ta roznica która powoduje ze oni sa strasznie ekspansywną religią, i bardzo niebezpieczną z punktu widzenia chistorii... bo chyba narzucanie komus religii raczej do normalnych sposobów przekazywania wiary nie nalezy
Zapisane

Ines

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 692
    • WWW
Odp: Muzułmanie
« Odpowiedź #5 : 2005-09-12, 15:06 »
Znam osobiście Muzulmankę (Arabkę) mieszkającą w polsce, mowiącą po polsku itd... Chociaz jeden raz z nia gadalam na zywo, to jest bardzo miła, a czesto gadałam z nia na gg (ostatnio rzadko bywa).

Arrow

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2821
  • Lacrimosa...
Odp: Muzułmanie
« Odpowiedź #6 : 2005-09-12, 16:02 »
bo chyba narzucanie komus religii raczej do normalnych sposobów przekazywania wiary nie nalezy

Owszem, nie należy... ale czy chrześcijanie nie narzucali swojej religii innym? Z tego co mi wiadomo, to nawracali Indian i niektórych Murzynów (muzułmanów) na chrześcijaństwo, mimo że oni tego nie chcieli... Może i muzułmanie tak robią, tego nie wiem, ale jeśli tak, to nie są jedyni...
Zapisane
...Bez wysiłku siądź na tyłku i wyluzuj się motylku... (:

"Każdy z was jest łodzią, w której
Może się z potopem mierzyć,
Cało wyjść z burzowej chmury,
Musi tylko w to uwierzyć!"

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: Muzułmanie
« Odpowiedź #7 : 2005-09-12, 16:15 »
nie powinno się na islamistów patrzeć pod kątem Bin Ladena, ta wiara nie popiera przemocy, zamachów itp. Ale niestety jest też bardzo dużo ludzi, którzy do tego stopnia znają Koran, że potrafią przy jego pomocy manipulować ludźmi, i to nie tylko jakimiś nie wykształconymi. Duża ilość zamachowców to ludzie po studiach, inteligentni wydawać by się mogło.
Generalnie jest to dla mnie ciekawa religia, pisałam kilka lat temu referat na jej temat, trochę mi on zajął, ale korzystałam z różnych źródeł - tego co mówią chrześcijanie jak i sami islamiści - wnioski wyszły dosyć ciekawe. Wydaje mi się, że takie poczytanie o innych religiach, nie tylko Islamie, przydałoby się wszystkim ludziom. Wychodzi wtedy wiele podobieństw między religiami
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
Odp: Muzułmanie
« Odpowiedź #8 : 2005-09-12, 17:31 »
@ Arrow - nie chrzescijanie nie narzucali nikomu swojej wiary - robili to katolicy.
Jezus mówil ze EWANGELIZACJA miala sie odbywac bez udzialu przemocy.
Co wiecej zadem chrzesicjanian do pierwszego rozłamu na sekte pomieszaną z rzymsko greckimi naukami
w roku 180 nie mogl nalezec do zadnej organizacji militarnej.

WIęc odpowiedz jest NIE. Prawdziwi chrzescijanie nie robli nic z tych rzeczy.
Natomiast muzełmanin ma prawo wdł koranu do walki o kalifat.
CO wiecej na forum muzełman zapytalem czy w panstwie kalifatu,
które teoretycznie pozwala istniec innym religiom - moznaby ewangelizowac.
Oczywiscie nikt mi nie odpisal - bo odpowiedz jest oczywista - nie.
Tolerancja ?? nie sądzę.. uwazam ze to bardzo niebezpieczna religia,
nie z powodu terroryzmu - bo kazdy religioznawac wie ze w obliczu przesladowan
ludzie jeszcze bardziej kochają swoją religię, ale z powodu
wlasnie tego - nieubłaganego postepu i "sukcesji" religijnej...

A jak się bronią chrzescijanie? procz paru mniejszych religi zwanych potocznie sektami
chrzesicjanin nie wie nawet w co konkretnie wierzy, nie zna swojej chistorii,
nie czytal biblii, i nawet nie rozumie podstaw swojej wiary..

Dlatego muzełmanie wygraja tą bitwę ideologiczną, a mi będzie bardzo smutno,
jak moje dzieci nie będa mogly w sposób legalny mowic o Bogu..
bo moi bracia chrzescijanie wola zyc w GRZECHU zaniechania...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Muzułmanie
« Odpowiedz #8 : 2005-09-12, 17:31 »

Kucyk_Hermiona.

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3865
Odp: Muzułmanie
« Odpowiedź #9 : 2005-09-12, 17:45 »
Cóż ja ogolnie nie mysle ze kazdy z nich jest kolejnym bin ladenem.
Zapisane

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: Muzułmanie
« Odpowiedź #10 : 2005-09-12, 18:03 »
a najgorsze co słyszałam ostatnio po zamachach w Londynie, że aby nie doszło do następnych powinien być zakaz wjazdu dla islamistów do państw zachodnich... dla mnie brzmi to tak samo, jakby ktoś powiedział, że aby nie było kradzieży nie wolno wpuszczać nigdzie Polaków. No bo przecież z tego wychodzi, że każdy muzułmanin = terrorysta, a każdy Polak - złodziej. Wiemy wszyscy, że tak są Polacy postrzegani w niektórych krajach... nie bezpodstawnie niestety
Zapisane

Al-Zahara;)

  • Gość
Odp: Muzułmanie
« Odpowiedź #11 : 2005-09-12, 20:34 »
Moja koleżanka jest muzułmanką, jak i również jej rodzice... no i mamę ma cudowną, ale zato ojciec... on taką katorgę w domu robi ze ahh szkoda gadać. Niestety ta dziewwczyna ma to po ojcu:/ a moje zdanie na temat tego wyznania jest takie: Każdy człowiek jest sam w sobie różniący się od innych wewnątrz... i chociaż z zewnątrz moze być identyczny jak ktoś inny nigdzy nie będzie tym kimś. No a nawiązuje to że przecież nie wszyscy muzułmanie arabowie itp itd sa tacy sami jak Binladen czy jak to się tam pisze...
Zapisane

Kola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3331
  • Nic nie dzieje się przez przypadek
Odp: Muzułmanie
« Odpowiedź #12 : 2005-09-12, 20:52 »
Raz ogladałam film dokumentalny o tej religi i o muzułamanach. Z tego co widziałam to oni sa lekkmówiacx i nikogo nie obrażając "porąbani".

 Z jednej strony gadają że ich wiara jest taka żeby był pokuj na świevie, a z drugiej strony robia ataki terroerystyczne i tocza wojny! I co to ma być??

 Z tego co zauwazyłam większość ich gadania jest wzięte z Pisma Świętego tylko inaczej opowiedziane! Nie znam osoby o tej wiarze.  Więc niewiem.  Ale Ci w Iraku sa porąbani.
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Muzułmanie
« Odpowiedź #13 : 2005-09-13, 08:58 »
mimo wszelkich racjonalnych pogladów , które głoszę i tolerancji, którą staram się w sobie znaleźć w wielu sytuacjach,
to podświadomie sie ich boję i trwam w przekonaniu że większość z nich marzy aby nas wymordować. I to dlatego, ze postrzegają nas jako katolików - czyli innowierców. I nie dorabiam juz do tego zadnej ideologii - prócz tego, prostu biały człowiek kojarzy im się z wypasionym Amerykaninem, którego winią juz nawet za to ze zupa była za słona.
I pragną krwi.

Nie piszę tu oczywiście o cywilizowanych przedstawicielach tej rasy. Mam na mysli ludzi żyjących na Półwyspie Arabskim i biegajacych w białych ścierkach na głowach. :lol:
« Ostatnia zmiana: 2005-09-13, 09:05 autor Nefra »
Zapisane

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: Muzułmanie
« Odpowiedź #14 : 2005-09-13, 16:00 »
Nefra tylko, że właśnie dużo tych niby cywilizowanych przedstawicieli nagle okazuje się terrorystami, to jest to o czym pisałam, że niby są wykształceni a jednak takie coś wychodzi... a cierpią na tym ci niewinni, spokojni ludzie - islamiści. To jest zawsze najgorsze, że znajdzie się "paru" oszołomów a idzie na wszystkich
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Muzułmanie
« Odpowiedz #14 : 2005-09-13, 16:00 »

Kola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3331
  • Nic nie dzieje się przez przypadek
Odp: Muzułmanie
« Odpowiedź #15 : 2005-09-13, 16:16 »
madziaro- no bo wiesz..... Jak zginą w zamachu to są ŚWIĘCI! :lol: I do tego niosa pokuj na Świecie! A WSZYSCY ludzie rodzą sie muzułamanami, tylko bezczelni ich biologiczni rodzice zmieniaja ich wiare! WoW! Jestem MuZuŁmAnKą!

 A Bin Laden to jest ich wzór!
Zapisane

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: Muzułmanie
« Odpowiedź #16 : 2005-09-13, 16:25 »
ale nie dotyczy to wszystkich, nie dla wszystkich Bin Laden jest wzorem

a zresztą zobaczcie sami, czy gdyby to rządzenia dopuścić takiego Giertycha z Rydzykiem, czy inaczej by się zachowywali? tylko oni znowu w drugą stronę by poszli
Zapisane

Kola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3331
  • Nic nie dzieje się przez przypadek
Odp: Muzułmanie
« Odpowiedź #17 : 2005-09-13, 16:29 »
Ja mówie ze wzorem Bil Laden jest dla tych z Iraku. Wiele razy tak w filmie mówili i tak nazywaja dzieci, a raczej synów . Bo matka chce by się poświęcił i był święty.
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Muzułmanie
« Odpowiedź #18 : 2005-09-13, 19:54 »
Wielu z nas boi się muzułmanów, widząc w nich potencjalnych terrorystów, a muzułmanie, tacy zwyczajni, bywa, że boją się naszego strachu i mogącej z niego wyniknąć agresji. Znajomy Arab przyjechał do Polski wraz z dwoma synami, w połowie Polakami, kilka dni przed zamachem na WTC. Wcześniej mieszkali w Polsce, ale kilka lat spędzili w Syrii. Po zamachu, bojąc się pobicia, prawie nie wychodzili z domu. Dzieci w szkole były wyzywane od Bin-Ladenów. Prosiły ojca, by na ulicy nie zwracał się do nich po imieniu. Nie mieli typowo arabskiego wyglądu, nawet ojciec, jeden z chłopców wręcz w niczym nie przypominał Araba, jednak imiona nosili arabskie. Ci ludzie, niczemu niewinni, mieli podstawy do obaw, a dam głowę, że oni nikomu nie zagrażali. W każdym narodzie są ludzie normalni i fanatycy. Nie można wszystkich wrzucać do jednego worka, a strach, skądinąd zrozumiały, nie powinien odbierać rozumu.
Zapisane
IBDG Wrocław

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Muzułmanie
« Odpowiedź #19 : 2005-09-13, 20:08 »
wszystkich, nie...ale wiekszość daje obraz społeczeństwa. tak jak mówi się ze Polacy to katolicy...i kogo w tym momencie obchodzi, że ktos tam jest wyznawcą Krishny, czy ateistą... :wink:
« Ostatnia zmiana: 2005-09-14, 10:59 autor Nefra »
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Muzułmanie
« Odpowiedź #20 : 2005-09-13, 20:33 »
Ale ten ateista może być uczciwszy od katolika, który może też bardziej zasługiwać na miano terrorysty, niż niejeden muzułmanin. Nie ma sensu bać się islamistów, trzeba bać się po prostu ludzi złych. Problem w tym, że o ile wyznanie stosunkowo łatwo poznać, bo raczej nikt nie robi z tego tajemnicy, o tyle na poznanie człowieka trzeba czasu. A my lubimy szybciutko oceniać, tyle, że niekoniecznie trafnie.
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: Muzułmanie
« Odpowiedz #20 : 2005-09-13, 20:33 »

Galago De Codi

  • Gość
Odp: Muzułmanie
« Odpowiedź #21 : 2005-09-14, 10:31 »
Kazda religia moze generowac terrorystów. Po prostu nasza kultura juz tak się uwsteczniła ze nawet nie widzimy powodu, idei dla której moglibysy oddac zycie.. niestety taka jest prawda. Kiedyś juz dawno by ktoś się wysadził w mecce i by sie muzełmanska elita terrorystyczna zastanowila.. walka z terroryzmem przypomocy wojska to najwieksza glupota polityczna. Przez 40 latizrael walczyl wojskiem z terrorystami palestynskimi.. i co sie im udało??
A przypomnę sprawe ETY i IRY... jak skonczyli swoją działalnosc?? dzieki wojsku?? pewnie ze nie.. dzięki nastrojom społecznym a nie wojsku.. czy rzad usa nie ma doradców strategicznych?? Nie ucza się na WIEKACH wojen terorystycznych?? Dlatego uwazam ze całe zamieszanie jest tylko i wyłacznie zpowodu ropy... jakby chcieli to by do afganistanu taką kase wysłali ze by afganistanczycy tych talibów zadrapali na smierc.
 Od nas wymagać moznaby tylko kręgoslupa moralnego, by nie dac się zdominowac religijnie...
Nie .. lepiej wymordowac wszystkich wkolo.. a i tak być słabeuszem... ciekawi mnie tylko co będzie jak sięnam ropa skonczy i nasza dominacja ekonomiczna ...
  A politykom bardzo dobrze zwalac wszystko na religie..
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Muzułmanie
« Odpowiedź #22 : 2005-09-14, 11:28 »
co do ekspansywności...
swego czsu były krucjaty... wtedy to chrzecijanie sie namnażali...
w koranie nie ma nic o zaprowadzaniu porządku siłą, nie ma nic o ekspansji. to religia pokoju i miłości, ale jak widać wystarczy kilka słów inaczej zinterpretowac i juz jawi nam się w innym świetle...
najlepszy dowód to interpretacjia słowa jihhad
teraz wszyscy kojarza ze świętą wojną i mordowaniem niewiernych... terroryści wypaczyli to do skrajności a przeciez chodzi  o świętą wojnę z własnymi słabościami, o doskonalenie siebie, poród jest dla kobiety jej Jihhadem, poszukiwanie jedzenia dla rodziny to tez jihhad... wszystko to co pozwala nam pokonywać własne słabości i rozwijac się. ne ma tam nic o działaniu na zewnątrz... to juz źniejsza interpretacja...
niestety bardzo szybko po śmierci Mahometa wypaczono wiele waznych kwestii i oczywiście powodem była walka o władze... cóż, to chyba podstawowe zagadnienie jihhadu tylko jakoś mało kto o tym pamięta...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Galago De Codi

  • Gość
Odp: Muzułmanie
« Odpowiedź #23 : 2005-09-15, 10:04 »
ja nic nie wypaczałem - trzymałem się ofizcjalnych tlumaczen popartych przez radę koraniczną.
Po prostu jest różnica w "podbijaniu swiata" i tyle.
Pytanie tylko czy nam to przeszło.. gospodarka jest tak samo skuteczna jak
najlepsza broń...
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.329 sekund z 27 zapytaniami.