Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 8   Do dołu

Autor Wątek: Gupiki  (Przeczytany 73056 razy)

0 Użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Zuska

  • Gość
Odp: Gupiki
« Odpowiedź #90 : 2005-10-25, 18:15 »
ile czasu potrzebują gupiki aby urosnąć do takiego stopnia,że ich dorosłe nie zjedzą?
Zapisane

Alex.

  • Gość
Odp: Gupiki
« Odpowiedź #91 : 2005-11-07, 16:43 »
Można hodować gupiki w akwa 25l? Odpowiedźcie, plose!
Zapisane

Darkman

  • Gość
Odp: Gupiki
« Odpowiedź #92 : 2006-01-08, 10:17 »
Urodziły mi się małe gupiczki  8), ale późno się zorientowałem i widzę, że pływa tylko 1, ma ok 6mm. Reszta została zjedzona - zrobił to pewnie Bojownik - barbarzyńca
« Ostatnia zmiana: 2006-01-08, 10:22 autor Darkman »
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Gupiki
« Odpowiedz #92 : 2006-01-08, 10:17 »

Pustułka

  • Gość
Odp: Gupiki
« Odpowiedź #93 : 2006-01-09, 20:34 »
ja osobiście hoduję samce gupików w akwa 20 l, ale oprócz nich jest tylko kirys. Gupiczki mają się dobrze, mam ich 7. Podłoże jest ze żwirku, roślinki: wywłócznik, kabomba, dwa rodzaje trawy; oprócz żwirku jest jeszcze piaskowiec i ozdoba w formie malutkiego zamku (pozostałość po starszym akwa). Filtr atman z natlenianiem, grzałka, termometr. To wszystko :) .
Zapisane

Darkman

  • Gość
Odp: Gupiki
« Odpowiedź #94 : 2006-01-11, 12:45 »
... i ostatni Gupiczek padł ofiarą większych o siebie ...  :essen: :bigcry:
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Odp: Gupiki
« Odpowiedź #95 : 2006-01-11, 21:54 »
Trzeba było je odłowić zaraz po urodzeniu do innego akwarium na jakieś 2-3 tygodnie, potem nie powinny ich zjeść inne ryby. Małe gupiki rodza się zwykle nad ranem lub z samego rana, można to zaobserwować kiedy inne ryby są wyraźnie podekscytowane i szaleńczo pływaja w poszukiwaniu małych do zjedzenia.
Zapisane
BC + koci podrostek

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Gupiki
« Odpowiedź #96 : 2006-01-18, 19:36 »
Heh... u mnie nawet dorosłe gupiki są niczym więcej jak jedzeniem... jest u mnie w sumie 5 młodych (siostra miała gupiczkę na przechowanie - cięzarną) no i młode - mimo, ze sa już prawie dorosłe, musza siedzieć w kojcu... skalar pełnych rozmiarow i 18 centymetrowy sum rekini nie są zbyt przyjaźnie do malych nastawione...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Darkman

  • Gość
Odp: Gupiki
« Odpowiedź #97 : 2006-01-26, 21:07 »
I znów mam małe Gupiczki. Dam im szansę i zrobiłem im zagęszczenie roślin pływających. Może ich Bojownik nie złapie, chociaż widzę, że jest zafascynowany pływaniem w tych roślinkach.
Zapisane

DarkBarciu

  • Gość
Odp: Gupiki
« Odpowiedź #98 : 2006-01-28, 22:57 »
Ty  trzymasz bojownika z gupikami?:) Ja mam od 2 tygodni i  jeszcze nie miały małych (naszczęście :D)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Gupiki
« Odpowiedz #98 : 2006-01-28, 22:57 »

Zuska

  • Gość
Odp: gupiki
« Odpowiedź #99 : 2006-02-01, 16:12 »
Ja bardzo potrzebuje parę gupików granatowych albo zielonych lub źółtych czy ma ktoś może takie?
Zapisane

Zuska

  • Gość
Odp: Gupiki
« Odpowiedź #100 : 2006-02-01, 16:19 »
Czy ktoś hoduję rasowe gupiki?
Zapisane

Fretka13

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1460
  • Kochane zwierzaki Albi , Alunia, Atos i rybcie
    • WWW
Odp: gupiki
« Odpowiedź #101 : 2006-02-02, 21:57 »
One z czasem się powinny wybarwić wiem bo miałam tak.
A teraz mma od jakiegos zcasu jedna samiczke gupikow wogole jeden gupik bo reszta zdechła i ona miała młode ale one padły zaraz. Czyli jakiś słaby miot ale czemu urodziła skoro samca nie było.
Zapisane
Ojcze Świety kochamy Cię bardzo. Jestes jedynym taki Papieżem jakim byłeś innego  takiego nie będzie.!!

SoRkI Za BłĘdY OrToGrAfIcZnE!!!!!!

PoZdRoWiEnIa Od AlUnI, AtOsA , AlBiSiA I RyBeK.

WcHoDzCiE nA mOjEgO bLoGaSkA i ZoStAwCiE KoMcIa

PorannaRosa

  • Gość
Odp: gupiki
« Odpowiedź #102 : 2006-02-03, 12:27 »
Samice gupika przechowują nasienie wewnątrz ciała i wystarcza ono na kilka miotów.
Zapisane

Fretka13

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1460
  • Kochane zwierzaki Albi , Alunia, Atos i rybcie
    • WWW
Odp: gupiki
« Odpowiedź #103 : 2006-02-04, 16:46 »
Tylko ten miot był bardzo słaby bo wszytkie zdechły i pływały tylko ich ciałka.
Zapisane
Ojcze Świety kochamy Cię bardzo. Jestes jedynym taki Papieżem jakim byłeś innego  takiego nie będzie.!!

SoRkI Za BłĘdY OrToGrAfIcZnE!!!!!!

PoZdRoWiEnIa Od AlUnI, AtOsA , AlBiSiA I RyBeK.

WcHoDzCiE nA mOjEgO bLoGaSkA i ZoStAwCiE KoMcIa

Darkman

  • Gość
Odp: Gupiki
« Odpowiedź #104 : 2006-02-05, 15:59 »
Chyba padnie mi samiec  :cry: od kilku godzin przebywa na dnie i się chowa pod korzeniem lub za roślinami jak go Bojownik postraszy ... Jeszcze się tak nie zachowywał. Ostatnio jak widziałem takie zachowanie u samiczki to po 2 dniach ... :cry:



No i padł ...
« Ostatnia zmiana: 2006-02-07, 00:48 autor Darkman »
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Gupiki
« Odpowiedz #104 : 2006-02-05, 15:59 »

Fretka13

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1460
  • Kochane zwierzaki Albi , Alunia, Atos i rybcie
    • WWW
Odp: Gupiki
« Odpowiedź #105 : 2006-02-06, 22:50 »
Gupiki rasowe mozesz sobie wyłowić z rzeki.
Zapisane
Ojcze Świety kochamy Cię bardzo. Jestes jedynym taki Papieżem jakim byłeś innego  takiego nie będzie.!!

SoRkI Za BłĘdY OrToGrAfIcZnE!!!!!!

PoZdRoWiEnIa Od AlUnI, AtOsA , AlBiSiA I RyBeK.

WcHoDzCiE nA mOjEgO bLoGaSkA i ZoStAwCiE KoMcIa

PorannaRosa

  • Gość
Odp: Gupiki
« Odpowiedź #106 : 2006-02-18, 18:30 »
Gupiki co prawda wytrzymują temp. w ok. 20°C, jednak jak każda ryba potrzebują w zbiorniku filtracji.
Zapisane

truskawka12

  • Gość
Odp: gupiki
« Odpowiedź #107 : 2007-02-24, 17:11 »
ja mam 30l akwarium i mialam w nim 10 gupików oraz 1 glunojada ostatnio dokupilam jeszcze 3 gupiki z innego zoologicznego i wszystkie rybki zczely mi zdychac (te nowe też) więc dwa ostatnie 2 rybki z tek 10 oddzielilam do osobjej kuli nie mam tam zdnego filtra ani nic czy one przezyja??????pomozcie niedlugo mam zamiar kupic neonki ale te 2wa gupiki niewpuszcze do nich bo moga tez byc jeszcze jakąść chorobe czy dobrze zrobilam prosze odpiszciea i jeszcze cos z jakimi rybami moga byc neonki????? prosze odpowiedzi przesylac na e-maila :sander27@wp.pl dziekuje
Zapisane

qlka

  • Gość
Odp: Małe gupiki
« Odpowiedź #108 : 2007-04-17, 20:55 »
ja mam takie pytanko czy samica gupika która jest w ciąży i jest zamknięta w małym pojemniku i włożona do akwarium z innymi rybami nie będzie miała problemów z porodem :) proszę o szybką odpowiedz :))
Zapisane

Loleczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1866
Odp: Małe gupiki
« Odpowiedź #109 : 2007-04-18, 17:58 »
ja też mam pytanie w związku z porodem: czy to normalne, że samica gupika urodziła tylko 5 małych(to jej pierwszy poród)? i czy to normalne, że matka o czarnej płetwie ogonowej z ojcem (wszyscy trzej mają takie same kolory) czerwonego koloru dają dzieci jasnopomarańczowo-czarno-białe?
Zapisane
Beep, beep, beep, beep...
"Tak wiele słów mi przychodzi na myśl, lecz żadne nie oddadzą mnie ani mych uczuć...
Uczucia to nie najlepsze co spotkało człowieka, choć często sprawiają radość, potrafią zadać ostatecznie ból nie do zniesienia..."

Let's have some fun, this bit is sick...

>Cherry Cherry - BooM BooM<

Let's play a love game, play a love game...

Lady no more GaGa? Let's check it...''

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: Małe gupiki
« Odpowiedź #110 : 2007-04-18, 18:48 »
ja mam takie pytanko czy samica gupika która jest w ciąży i jest zamknięta w małym pojemniku i włożona do akwarium z innymi rybami nie będzie miała problemów z porodem :) proszę o szybką odpowiedz :))

Może poronić ze stresu, więc osobiście nie popieram takich działań.

ja też mam pytanie w związku z porodem: czy to normalne, że samica gupika urodziła tylko 5 małych(to jej pierwszy poród)?

Raczej nie, przymało z deka. W jakim akwarium je trzymasz?

czy to normalne, że matka o czarnej płetwie ogonowej z ojcem (wszyscy trzej mają takie same kolory) czerwonego koloru dają dzieci jasnopomarańczowo-czarno-białe?

Jeśli jesteś w II klasie gimnazjum, powinnaś już mieć genetykę na biologii...jasne, że to normalne.
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

Forum Zwierzaki

Odp: Małe gupiki
« Odpowiedz #110 : 2007-04-18, 18:48 »

Loleczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1866
Odp: Małe gupiki
« Odpowiedź #111 : 2007-04-18, 20:04 »
hehe, genetyki nie było... mamy o układach (wewnętrznych) zwierząt... nieduze ale planuje powiekszyć
Zapisane
Beep, beep, beep, beep...
"Tak wiele słów mi przychodzi na myśl, lecz żadne nie oddadzą mnie ani mych uczuć...
Uczucia to nie najlepsze co spotkało człowieka, choć często sprawiają radość, potrafią zadać ostatecznie ból nie do zniesienia..."

Let's have some fun, this bit is sick...

>Cherry Cherry - BooM BooM<

Let's play a love game, play a love game...

Lady no more GaGa? Let's check it...''

Enola

  • Gość
Odp: Małe gupiki
« Odpowiedź #112 : 2007-04-26, 15:47 »
Jak mi się dwie samiczki gupików rozmnożyły to przenosząc młode do osobnego akwa  doliczyłam się ich ponad 160 :)

"gupiki nie potzrebują tlenu" hehe dobre, dobre. Sądze ze autor miał na myśli, że nie potrzebują dodatkowego natleniania wody, no ale cóż napowietrzałka by się im jednak przydała...
Zapisane

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: Małe gupiki
« Odpowiedź #113 : 2007-04-26, 16:53 »
Ale to o czym ty teraz piszesz było w 2005 roku :/
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

qlka

  • Gość
Odp: Małe gupiki
« Odpowiedź #114 : 2007-04-27, 10:33 »
ja mam takie zapytanko co jedzoą malutkie gupiczki  :essen: :essen:
Zapisane

Enola

  • Gość
Odp: Małe gupiki
« Odpowiedź #115 : 2007-04-27, 16:38 »
no i co w zwiazku z tym...? watek jak widze jest nadal kontynuowany wiec chyba mam prawo cos tu skomentowac? ale problem...

qlka, male gupiki karmimy normalnym pokarmem, takim jak dorosle ryby.mozna go ewentualnie troche rozdrobnic.

Zapisane

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: Małe gupiki
« Odpowiedź #116 : 2007-04-27, 17:01 »
qlka, male gupiki karmimy normalnym pokarmem, takim jak dorosle ryby.mozna go ewentualnie troche rozdrobnic.

Chyba nie ewentualnie, tylko koniecznie.. Z lepszych pokarmów polecam małe nicienie (ale trzeba je hodować w domu, w słoiczku), a troszkę później oczliki.
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

Enola

  • Gość
Odp: Małe gupiki
« Odpowiedź #117 : 2007-04-27, 18:29 »
z moich obserwacji wynika ze nawet z duzymi kawalkami pokarmu narybek sobie radzi poprostu go skubiąc...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Małe gupiki
« Odpowiedz #117 : 2007-04-27, 18:29 »

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: Małe gupiki
« Odpowiedź #118 : 2007-04-27, 18:32 »
Ale istnieje możliwość, że gdy nie dadzą rady całego, pokarm po prostu zgnije gdzieś na dnie.
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

qlka

  • Gość
Odp: Małe gupiki
« Odpowiedź #119 : 2007-04-28, 10:42 »
aha dzięki bardzo za pomoc :D  :wink: :P
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 8   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.077 sekund z 28 zapytaniami.