Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Moje 1 akwarium > co kupic !! Prosze was bardzo o pomoc!!  (Przeczytany 7879 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

montray

  • *
  • Wiadomości: 1
Hey :)
Chcę kupić akwarium 60l ale nie wiem jaki sprzęt do niego zakupić? Chodzi mi o grzałkę, filtry itd... Nie mam po prostu pojęcia co dokładnie potrzebuje wiec proszę napiszcie mi jaki sprzęt zakupić do tego akwarium (najlepiej podajcie modele danego sprzętu - które będą działać elegancko). Do pokrywy można zamontować więcej niż 1 żarówkę - czy może być ich tylko tyle co w standardzie ??

Oraz interesuje mnie jakie rybki umiejscowić w takim akwarium ??
Podobają mi sie rybki o ciepłych kolorach (czerwone, żółte itd.). Myślałem nad takimi :
-  samiec pawiooki
-  Paletki RED DRAGON PIGEON
-  Gurami złote
-  GURAMI MOZAIKOWE
-  brzanka odesk
-  PSEUDOTROPHEUS SAULOSI
-  Malawi - Maylandia Estherae Red
PRETNIK RED HONEY

I właśnie tutaj moje kolejne pytanie... Które rybki będą się najlepiej czuć w takim akwarium ?? oraz czy nie będą się atakować.. W jakich ilościach kupić dane rybki ( które lubią stada a które nie).
Bardzo was proszę o pomoc !!!


Zapisane

mitrandir

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1267
Odp: Moje 1 akwarium > co kupic !! Prosze was bardzo o pomoc!!
« Odpowiedź #1 : 2008-10-27, 13:42 »
no to tak
zadna z wymienionych ryb nie ma prawa sie znalezc w 60l. wszystkie z nich dorastaja do znacznych rozmiarow. poszukaj czegos mniejszego (akwafoto.pl)
a rodzaj oswietlenia i filtracji zalezy od grobosci portfela ;)
Zapisane

Bard

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1029
  • Oel ngati kameie
    • WWW
Odp: Moje 1 akwarium > co kupic !! Prosze was bardzo o pomoc!!
« Odpowiedź #2 : 2008-10-27, 18:01 »
dokładnie, żadna z tych ryb nie zmieści się w 60L :) do takiego słoiczka to kąsaczkowate albo jakieś inne ławicówki z okolic amazonki .
Nie lubie filtró wewnętrznych bo zajmują mase miejsca i filtracja jest nie za dobra, lepsze akwarium kupić112l i do tego filtr zewnętrzny (czyt. kubełek) w akwarium tylko wężyki i tyle :) bo niektóre filtry mają możliwość włożenia do środka grzałki :)
Oświetlenie proponowane w pokrywach są niewystarczające dla roślin ..(tak porządni akwaryści i znawcy robią je...żal...) najlepiej przerobić samemu i dodać raz tyle ile jest z zestawie jak nie więcej w krytycznych sytuacjach
Zapisane
The Beatles

Forum Zwierzaki

KuKi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1066
Odp: Moje 1 akwarium > co kupic !! Prosze was bardzo o pomoc!!
« Odpowiedź #3 : 2008-12-30, 14:52 »
Też mam problem bo ostatnio dostałem troszke kasy i chce sobie kupić akwarium... mam już 60l ale to za mało na ryby typu skalary itp.
Więc mam takie propozycje...
Akwarium profilowane na kąt prosty - wymiary: 70x70x58
Akwarium profil - wymiary: 100x35x50
Akwarium proste - wymiary: 100x56x50

Więc chciałbym zacząć chodować ryby troszeczkę większe jak kiryski i brzanki sumatrzańskie..
Zapisane

Bard

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1029
  • Oel ngati kameie
    • WWW
Odp: Moje 1 akwarium > co kupic !! Prosze was bardzo o pomoc!!
« Odpowiedź #4 : 2008-12-30, 15:21 »
polecam proste, moje doświadczenie z profilami dają taki efekt że szyby się rysują cholernie, każde czyszczenie szyb to masakra, no i do prostych łątwo zrobić pokrywe dobrą z oświetleniem porządnym :) pozdrawiam
Zapisane
The Beatles

mitrandir

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1267
Odp: Moje 1 akwarium > co kupic !! Prosze was bardzo o pomoc!!
« Odpowiedź #5 : 2008-12-30, 17:15 »
zalezy ile kasy dostales :P do takiej 200 setki to pozadny filtr kosztuje ze 300pln...
na skalary pasowalo by tylko te 100x56x50
a co do reszty to Bard ci juz wszystko piknie wyjasnil :]
Zapisane

KuKi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1066
Odp: Moje 1 akwarium > co kupic !! Prosze was bardzo o pomoc!!
« Odpowiedź #6 : 2008-12-30, 18:27 »
Kasy dostałem około 200 no ale urodziny się szykują i inne okazje także będzie tego nieco więcej... sprawa jest taka... ja nie  mam za dużo miejsca w pokoju więc najlepszym rozwiązaniem jest to akwarium 273L do kąta pokoju ( akwarium w kształcie konta prostego ).

Ale mogę nieco przesunąć moje łóżko i ładnie się zrobi miejsce na akwarium proste lub profilowane... co do kosztów to chciałbym aby były jak najmniejsze ale i żeby wszystko grało i co najważniejsze można było w nim hodować ryby takie jak skalary czy inne większe ryby.

A zatem które z tych wymienionych przeze mnie akwariów sspełniało by moje wymagania?

Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam.

KuKi
Zapisane

Bard

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1029
  • Oel ngati kameie
    • WWW
Odp: Moje 1 akwarium > co kupic !! Prosze was bardzo o pomoc!!
« Odpowiedź #7 : 2008-12-31, 13:47 »
mitrandir napisał że na skalarki to te 100x56x50 a rogowych nie polecam bo tracą one swój urok i widzisz tylko kawałeczek akwarium :) a tak apropo Twoich funduszy, ja z 200 pln nie odważył bym się robić żadnego akwarium powyżej 30L bo wiem że wydatki przekroczą tą sumę kilkakrotnie, ja przy zakładaniu 300L myślałem że wydam max tysiaka, a wydałem prawie 2, akwarium,pokrywa dodatkowe oświetlenie itp itd.. pożeracze pieniędzy a nie akwaria :D
Zapisane
The Beatles

mitrandir

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1267
Odp: Moje 1 akwarium > co kupic !! Prosze was bardzo o pomoc!!
« Odpowiedź #8 : 2008-12-31, 17:24 »
akwarystyka jest kosztowna ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

KuKi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1066
Odp: Moje 1 akwarium > co kupic !! Prosze was bardzo o pomoc!!
« Odpowiedź #9 : 2008-12-31, 17:27 »
Więc jedynym wyjściem jest przezucenie sie na gryzaki - chomiki np. bo one sa mało kosztowne i proste w opiece.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.06 sekund z 26 zapytaniami.