Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Wybrzydzanie z jedzeniem  (Przeczytany 3148 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kotwbutach

  • *
  • Wiadomości: 1
Wybrzydzanie z jedzeniem
« : 2010-04-20, 13:35 »
Witajcie,
Zastanawiam się co zrobić. Mam kotkę około 5-letnią, ogólnie wygląda zdrowo i ładnie. Jest energiczna, dobrze zbudowana i wesolutka. Jej sierść nie jest puszysta, ale może dlatego, że spędza dużo czasu na dworze, brudząc się np. pod samochodami. Jest również sterylizowana.

Kotka wykazuje zainteresowanie jedzeniem, przychodzi obwąchać gdy ją wołam.
Zwykle dostaje surowe serce, jeśli nie uda mi się kupić to od czasu do czasu saszetki kitketa. Czasami liźnie trochę mleka.
Tym ją zwykle żywimy ale mięso leżące w lodówce na drugi dzień już jej często nie smakuje. Bardzo wybrzydza i świeżo otwarte saszetki karmy i inne rzeczy. Czasem nie je cały dzień i na drugi też kręci nosem.  Kiedyś pocierała łapą o podłogę przy miseczce, teraz tylko powącha i odchodzi.
Pamiętam, że kiedyś dostawała jakiś czas wołowinę.  Może dlatego tak się rozpaskudziła... ale zbankrutuję kupując kotu codziennie wołowinkę.

Jak myślicie, czy może być to spowodowane jakąś chorobą?
Może jest coś na pobudzenie apetytu? 
Może powinnam spróbować dać jej coś innego? Nerki próbowała ale bez entuzjazmu, po wątróbce ma rozwolnienie, chociaż nie jestem pewna jak z jej kupami, bo załatwia się na dworze.
Lubi serki homogenizowane ale zjada łyżeczkę, nie więcej niż dwie.
Zapisane

malinowa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2
Odp: Wybrzydzanie z jedzeniem
« Odpowiedź #1 : 2013-04-07, 17:58 »
Taka kocia natura i niestety często trzeba dogodzić kotu. Ja proponuje zainwestować z karmy weterynaryjne np. Royal lub inne..jest zresztą ich cała masa więc na pewno coś kotkowi podpasuje. Mają więcej mięsa niż Whiskas itd. Na pewno sierść mu się trochę polepszy mimo tego, że wychodzi na dwór. U weterynarza są dostępne próbki takich karm warto wziąć i spróbować czy zacznie to jeść :)
Zapisane

User11

  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Wybrzydzanie z jedzeniem
« Odpowiedź #2 : 2013-10-03, 09:51 »
JA mam podobne zdanie na ten temat,jeżeli możesz to po prostu zainwestuj w dobrą karmę,bogatą w składniki i na pewno przypadnie do gustu Twojemu pupilowi:)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Wybrzydzanie z jedzeniem
« Odpowiedz #2 : 2013-10-03, 09:51 »

Ares_biz_pl

  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: Wybrzydzanie z jedzeniem
« Odpowiedź #3 : 2013-11-19, 12:50 »
To dotyczy nie tylko kotów,wybredny gust mają także inne zwierzęta jak chociażby psy i należy po prostu trafić z odpowiednim wyborem karmy. Warto szukac oczywiście w dobrych sklepach internetowych,my ostatnio podajemy kotce mokrą karmę.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.043 sekund z 26 zapytaniami.