Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3   Do dołu

Autor Wątek: Pomoc w wyborze karmy.  (Przeczytany 24988 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

steffi

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1
Odp: Pomoc w wyborze karmy.
« Odpowiedź #30 : 2010-06-28, 12:07 »
Ja i moja Bernardynka Szaga próbowaliśmy już Royala - drogi i coś słabo jej smakował, potem jadła boscha - 3 miesiące i myślałem że przy tej karmie zostaniemy  bo i pies wyglądał na zdrowego ale pech chciał  :(, że karma jej się znudziła i odmówiła jedzenia.W zoologu szukając czegoś nowego miła pani nie wiem jakim cudem, bo przeważnie jestem nie ufny w stosunku do nowości wcisnęła mi coś co się nazywa "Delikan Supra", jak na razie jest to 3 tydzień kiedy ją je i szaga wydaje się być żywsza.Jeśli ktoś miał wcześniej styczność z tą karmą i chciał by się wymienić doświadczeniami proszę o kontakt. A tu link do strony dystrybbutora

link usunięty przeze mnie z powodów, wyjaśnionych w PW ;)
IBDG
« Ostatnia zmiana: 2010-06-28, 18:52 autor IBDG »
Zapisane

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Pomoc w wyborze karmy.
« Odpowiedź #31 : 2010-06-28, 18:06 »
Dystrybutor na stronie www podał baaaaardzo ogólnie składy tych karm i mam wrażenie, że wszystkie są wg jednego schematu podane. Nie wiem na ile są prawdziwe i jestem dość sceptycznie nastawiona jak do większości marek, które potencjalnemu nabywcy oszczędzają informacji o procentowej zawartości poszczególnych składników (nie mówię tu o wszystkich składnikach, ale w szczególności mięsa, zbóż i witamin). Mam też wrażenie, że skład nie jest podany zgodnie z ilością konkretnych substancji (nie wiem czy jest jakaś regulacja prawna czy coś, ale z reguły jest tak, że skald jest podany od tego czego jest najwięcej do tego czego jest najmniej), a w związku z tym nie wiemy czy tak na prawdę karma nie składa się w 5% z mięsa, 90% ze zbóż i 5% innych składników.

Jeżeli na opakowaniu skład podany jest dokładniej niż na stronie dystrybutora to możesz go podać?
Zapisane

zaba14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3749
  • Mikuś na zawsze w pamięci [*] 27.05.08
    • WWW
Odp: Pomoc w wyborze karmy.
« Odpowiedź #32 : 2010-07-10, 09:26 »
Hej ;) Miya kończy worek orijena i wszystko jest okej :) nie widzę jakiejś tam różnicy w sierści między tą karmą a wcześniejszym royalem, może nawet do niego wrócę bo zwyczajniej jest tańszy u nas .. gdzie za 13,5 kg orijena muszę zapłacić ok 73euro to za 15kg worek royala dam ok. 59e a jak wezmę 15x2 to niecałe 100e i zapas praktycznie na 3 miesiące więc tanio ..
Tak jak pisała IBDG większe worki są ekonomiczne, ale przy Mikim np. nigdy nie kupiłam 15kg wora, bo miałby go chyba na lata, rodzice karmili go wszystkim wiec ciezko było zmusić go do suchej karmy, ale owszem jadł boscha czy brita ale to były chyba 2kg worki :D
Zapisane
Możemy ocenić serce człowieka po tym, jak traktuje zwierzęta- Immanuel Kant

Forum Zwierzaki

Odp: Pomoc w wyborze karmy.
« Odpowiedz #32 : 2010-07-10, 09:26 »

zwierzyniec

  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Pomoc w wyborze karmy.
« Odpowiedź #33 : 2010-09-09, 11:30 »
Ja z moim pieskiem przeszedłem już kilka karm. Ostatnio zatrzymaliśmy się na Taste of the wild, tanio nie jest, ale zamawiam mu raz na jakiś czas większą paczkę (proszę nie spamować :P) więc wychodzi nieco taniej. Wcześniej był RC, ale dość szybko przeszedłem właśnie na TotW. Podobno rc się ostatnio popsuł.
« Ostatnia zmiana: 2011-02-05, 16:27 autor IBDG »
Zapisane

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Pomoc w wyborze karmy.
« Odpowiedź #34 : 2010-09-09, 15:03 »
Linię podobnych karm, tzn bez zawartości zbóż wprowadziła acana i muszę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolona. I wychodzi trochę taniej, w krakvecie za 7kg płacę 104zł.
Zapisane

cycha341

  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Pomoc w wyborze karmy.
« Odpowiedź #35 : 2011-02-04, 17:17 »
Witajcie , mam psa o imieniu Szarik , nie nadawałam mu tego imienia ma je po pierwszym właścicielu . Więc tak Szarik ma 7 miesięcy , w ogóle nie chce jeść karmy dawałam mu różne jej gatunki. Ale żadnej nie chce jeść , mój tata i babcia mówią że sucha karma to świństwo i że psy powinny jeść mięsko szynkę ryż biały z warzywami i takie różne rzeczy , a ja nie wiem czy to prawda . Szarik jest mieszańcem cocker spaniel i jamnik  :|
Zapisane

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Pomoc w wyborze karmy.
« Odpowiedź #36 : 2011-02-05, 14:48 »
Jeżeli potrafią odpowiednio zbilansować karmę i mają czas na przygotowanie - pewnie, że jest to lepsze. Jeszcze lepsze jest karmienie BARFem, czyli surowymi kośćmi, mięsem, podrobami, warzywami i owocami. Co zaś się tyczy karm - ich jakość jest baaardzo różna i nie ma co nawet porównywać taniej marketówki pokroju pedigree z porządną karmą. Nie chce jeść? Psy nie są samobójcami, przetrzymaj dzień czy dwa BEZ DOKARMIANIA, a pies zacznie jeść to do czego ma dostęp.
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Pomoc w wyborze karmy.
« Odpowiedź #37 : 2011-02-05, 16:29 »
psy powinny jeść mięsko szynkę
Mięsko bez przypraw tak, ale szynkę raczej nie... ;)
Zapisane
IBDG Wrocław

cycha341

  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Pomoc w wyborze karmy.
« Odpowiedź #38 : 2011-02-05, 19:51 »
Dobrze spróbuję ,  gdy zostawiam np: BUŁKĘ  na stole to mój psiaczek wakuje na ten stół potem z chodzi na dół i toje , ale postaram się niczego na stole nie zostawiać  :D
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Pomoc w wyborze karmy.
« Odpowiedz #38 : 2011-02-05, 19:51 »

moni_m

  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Pomoc w wyborze karmy.
« Odpowiedź #39 : 2011-02-07, 09:57 »
Mięsko bez przypraw tak, ale szynkę raczej nie... ;)

Zgadzam się :) Ale może warto spróbować też zmienić karmę, np. Chicken Soup?
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Pomoc w wyborze karmy.
« Odpowiedź #40 : 2011-02-07, 18:28 »
Prośba do wszystkich... Zgłaszajcie nam posty nowicjuszy, reklamujące np. konkretne sklepy zoologiczne... Przychodzą tu różni niereformowalni obywatele, zakładający raz po raz nowe konta i spamujący na okrągło...  Takie mendy uparte... :/
Zapisane
IBDG Wrocław

Asiaa

  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Pomoc w wyborze karmy.
« Odpowiedź #41 : 2011-04-05, 13:39 »
Warto zainwestować w lepszą karmę dla pieska. Moja suczka też nie lubiła tych gorszych karm,ale jak kupiłam trochę lepszą jakościowo to wcinała, aż jej sie uszy trzęsły. Taka z niej trochę arystokratka :) Ogólnie dobra karma to podstawa.
Zapisane

Sudolineczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3274
  • przyszły technik weterynarii :)
Odp: Pomoc w wyborze karmy.
« Odpowiedź #42 : 2011-06-19, 22:38 »
Nie chcialam tworzyc nowego tematu wiec mysle ze w ten bedzie odpowiedni.
Mam takie pytanie czy ktos karmil z was swoje psy takimi karmami jak:
Brit ( chodzi mi glownie o brit care)
fitmin
jesli tak to prosze o ocene, jak siersc i kupa itp. I ogolna ocena
Zapisane

"Tu chodzi właśnie o to By być wokół tych, co są cenniejsi niż złoto"



http://www.krolewskidwor.pl/pseudohodowle.htm
PRZECZYTAJ KONIECZNIE JEŻELI NIE ZNASZ WARTOŚCI RODOWODU !

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Pomoc w wyborze karmy.
« Odpowiedź #43 : 2011-06-20, 17:06 »
Myslę,ze warto wyprobowac obie , bo nie wszystkie karmy kazdemu psu służą- musisz sprawdzic jaka karma Twojemu posmakuje i po ktorej będzie w dobrej kondycji
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

wetsklep_pl

  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Pomoc w wyborze karmy.
« Odpowiedź #44 : 2011-08-17, 19:08 »
Racja,ciężko doradzić jedna najlepszą lub też najgorszą karmę. Musisz poobserwować jak smakuje Twojemu psu i czy zjada ze smakiem. Proponuję suchą karmę z jagnięciną.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Pomoc w wyborze karmy.
« Odpowiedz #44 : 2011-08-17, 19:08 »

mango99

  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Pomoc w wyborze karmy.
« Odpowiedź #45 : 2012-10-04, 14:40 »
mój pies jadł brit ale miał straszne wzdęcia po niej. teraz jest na Artemisie i jest wszystko ok
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Pomoc w wyborze karmy.
« Odpowiedź #46 : 2012-10-05, 13:58 »
Mój pies próbował Brit i Fitmin, jedynie po Bricie kupki były większe, więcej minusów nie zaobserwowałam. Fitmin - nic się nie działo, wszystko było ok.
Zapisane

marwet

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 115
    • WWW
Odp: Pomoc w wyborze karmy.
« Odpowiedź #47 : 2012-11-28, 19:07 »
ja zwykle karmie royalem, chociaż hils i eukanuba nie są złe. O boshu opinie mam powiedzmy obojetną.
Zapisane
Marwet, dermatologia weterynaryjna www.marwet-turka.pl

Tetrisy

  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Pomoc w wyborze karmy.
« Odpowiedź #48 : 2012-12-19, 19:23 »
Dobra karma to taka, po której nasz psiak czuje się dobrze, nie dojada śmieci na spacerach i robi "zbieralne" koopy. Najważniejsze jest zbilansowanie składników odżywczych i mikroelementów, poza tym wystarczy stały dostęp do miski z wodą i będzie OK. A cena wcale nie musi być z kosmosu... ;)
Zapisane

marwet

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 115
    • WWW
Odp: Pomoc w wyborze karmy.
« Odpowiedź #49 : 2013-01-09, 18:49 »
zbieranie śmieci i koprofaga nie zawsze wynika z niewłaściwej karmy, po prostu niektóre osobniki już tak mają :-) choć jeśli się zdarza jest to zawsze powód do dokładniejszego przyjrzenia się żywieniu
Zapisane
Marwet, dermatologia weterynaryjna www.marwet-turka.pl

Demifari

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 185
Odp: Pomoc w wyborze karmy.
« Odpowiedź #50 : 2013-01-25, 22:37 »
Ja karmiłam psiaka najpierw Arion Junior jak sunia podrosła i pojawiły się problemy biegunkowe przerzuciliśmy się na ARION Adult Lamb Rice dla psów z problemami żołądkowymi i nie mamy żadnych problemów sunia ładnie na wadze przybrała bo bardzo schudła przez biegunki i karma bardzo jej smakuje, wcina tylko uszy się trzęsą :D . Oczywiście do tego karmie ją też miesem z kurczaka z ryżem i warzywkami :) Ogólnie zastanawiałam się między karmą Brit a Arion ale że Arion miałam już sprawdzony i wiedziałam że jej nie szkodzi zostałam przy nim.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Pomoc w wyborze karmy.
« Odpowiedz #50 : 2013-01-25, 22:37 »

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Pomoc w wyborze karmy.
« Odpowiedź #51 : 2013-02-04, 19:49 »
My jesteśmy zadowoleni z Josery, teraz dostalismy na posmakowanie Ariona puppy. Czasem kupujemy Boscha, ale nie Frienda. Jenak zawsze wracamy do Josery :)
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

andorqa

  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Pomoc w wyborze karmy.
« Odpowiedź #52 : 2013-02-21, 22:56 »
Sunia dostaje Brit kupy ma ładne futro lśniące i schudła bo przeszła na Light. Zaczęła tyć po sterylizacji. Wcześniej była na Acanie, jej służyła, ale drugiemu psiakowi nie miał biegunki.   
Zapisane

wawass

  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Pomoc w wyborze karmy.
« Odpowiedź #53 : 2013-02-27, 22:42 »
Witam serdecznie.
Wzięłam niedawno suczkę ze schroniska, była tam karmiona różnymi świństwami typu chappi, pedigree w najlepszym przypadku. Biorąc psiaka rozmawialiśmy z właścicielką schroniska o gustach żywieniowych naszej suni, dowiedzieliśmy się że przepada za saszetkami pedigree. Jako że nie chcieliśmy narażać psiny na dodatkowy stres związany z całkowitą zmianą pokarmu do tej pory podawaliśmy jej te saszetki. Psinka się już u nas zaaklimatyzowała, jest wesoła, domaga się pieszczot, po wystraszonej psinie nic nie zostało. Dlatego przyszła pora na zmianę pokarmu. Piesek ma około roczku, prowadzimy aktywny tryb życia więc ma dużo ruchu, jest troszkę większa od jamnika i szorstkowłosa. Chciałabym poprosić Was o radę dotyczącą karmy. Obecnie zastanawiam się nad następującymi:
Bosch Active
Bento Kronen HAPPY LIFE MULTI DINNER
BRIT Activity
BOZITA PLUS

Acana jest w miarę O.K. Bosch jest fatalny.
Przykra prawda jest taka, że dobre karmy są drogie - znacznie droższe od Acany. Być może wielu mnie wyśmieje lecz kupienie dobrej karmy za 20zł/kg chyba jest niemożliwe.
Zapisane

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Pomoc w wyborze karmy.
« Odpowiedź #54 : 2013-02-28, 08:49 »
Wawass: Jeżeli kupujesz karmę na kilogramy, to faktycznie wychodzi drogo, ale kupując np. worek 13kg acany bezzbożowej wychodzi mi mniej więcej 16-18zł/kg. Tyle, że trzeba poświęcić trochę czasu, przejrzeć allegro, sklepy internetowe - kupując w stacjonarnych sklepach dużych sieci zoologicznych przepłacamy i to duuużo (worek 13kg potrafi kosztować nawet 50zł więcej niż przy kupnie przez internet). W podobnej cenie można dostać np. purinę pro plan albo Taste of The Wild, a normalna Acana jest jeszcze tańsza
Zapisane

KiwiZoo_pl

  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Pomoc w wyborze karmy.
« Odpowiedź #55 : 2013-04-26, 08:27 »
Tutaj mogę zgodzić się z opiniami,że warto zainwestować w dobrą karmę,która jest bogata w wiele składników. Ze swojej strony polecam karmę Josera,opinie na jej temat można znaleźć chociażby na forum.
Zapisane

GlodnyZwierzak_pl

  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Pomoc w wyborze karmy.
« Odpowiedź #56 : 2013-08-08, 13:38 »
Dobra karma to bardzo subiektywne pojęcie i zależy od kilku czynników min: od rasy czy wieku psa. ja ze swojej strony mogę polecić karmy Acana- są bardzo dobre jeśli chodzi o składniki odżywcze.
Zapisane
www.GlodnyZwierzak.pl - KARMY I AKCESORIA DLA PSÓW I KOTÓW.

rutire

  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Pomoc w wyborze karmy.
« Odpowiedź #57 : 2013-12-11, 12:36 »
Tutaj mogę zgodzić się z opiniami,że warto zainwestować w dobrą karmę,która jest bogata w wiele składników. Ze swojej strony polecam karmę Josera,opinie na jej temat można znaleźć chociażby na forum.
dokładnie, ja mam co prawda mieszańca ale mojego psa karmię karmą suchą firmy Josera -  festiwal, można ją stosować na dwa sposoby, na sucho a jak widze że mój piecho marudzi to zalewam mu ją wodą i powstaje sosik - zjada aż mu się uszy trzęsą ;-) doradzono mi taką, i znalazłam dystrybutora niedaleko mnie, można sprawdzić na proszę bez spamu :P jeżeli jest ktoś zainteresowany doradzą przez telefon też , mój znajomy ma owczarki niemieckie, psy stróżują i są na dworze, od początku karmi joserą - high energy i festival - psy maja piękną sierść, są wysportowane, wagę utrzymują, on poleca to wszystkim swoim znajomym, mi tez polecił i nie zawiodłam się, na joserę nie mogę na razie narzekać
« Ostatnia zmiana: 2013-12-11, 15:32 autor IBDG »
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Pomoc w wyborze karmy.
« Odpowiedz #57 : 2013-12-11, 12:36 »

Ares_biz_pl

  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: Pomoc w wyborze karmy.
« Odpowiedź #58 : 2014-01-06, 11:42 »
Ja także słyszałem wiele pozytywnych opinii na temat tej karmy wiec warto spróbować. Polecam szukać takze innych w sklepach internetowych,wybór mamy bardzo szeroki.
Zapisane

Karata

  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Pomoc w wyborze karmy.
« Odpowiedź #59 : 2014-01-08, 01:49 »
Ja swojego psiaka karmię karmą Brit Premium Adult M. Jak dla mnie jest ona bardzo fajna. Psiakowi pasuje, zamawiam na spam gdzie mam darmową wysyłkę, więc koszty mniejsze, a do tego ma w składzie 40% kurczaka. Jak dla mnie same plusy :)Ale wiadomo, każdy pies jest inny i powinno się dostosowywać karmę głównie pod stan zdrowia, rasę, wielkość, tryb życia itp.
« Ostatnia zmiana: 2014-02-11, 15:19 autor IBDG »
Zapisane
Strony: 1 [2] 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.119 sekund z 28 zapytaniami.