Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Tematy maturalne?  (Przeczytany 8574 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Tematy maturalne?
« : 2011-09-04, 20:49 »
Do maturzystów (albo i nie), jakie tematy maturalne wybieracie? [ew. wybraliście]
Ja bym chciała zabrać coś związanego z kynologia, albo zwierzętami. xd
Zapisane
Podpis bez przekazu.

malinowa,mamba

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 538
  • "Ile warte jest życie? Dlaczego ze sobą wciąż wojny toczycie? Czemu trudny styl życia ciągle prowadzicie? Miłość to rozwiązanie... Czemu tego nie widzicie?"
Odp: Tematy maturalne?
« Odpowiedź #1 : 2011-09-04, 21:25 »
Ja miałam: mroczna strona ludzkiej natury. Zanalizuj złożoność psychiki wybranych bohaterów. Ciężko może być ci znaleźć taki temat na liście. Tak mi się wydaje
Zapisane
"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem,którego można mieć na tym interesownym świecie jest pies. Pocałuje rękę,która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą,on pozostanie"
          George G. Vest

Alyszek

  • *
  • Wiadomości: 4752
Odp: Tematy maturalne?
« Odpowiedź #2 : 2011-09-04, 22:23 »
szkoda, że nie zgłosiłaś swojego tematu, miałabyś szanse na realizowanie go. motyw konia jest to może i pies by przeszedł.
ja miałam poetycki język erotyki, mój własny temat został odrzucony. jeśli kompletnie nie masz innego pomysłu, radzę przejrzeć, wybrać to co cię względnie interesuje i ocenić, który wymaga najmniej przygotowań.

a no i unikaj tematów po 1) bardzo popularnych (samotność, motyw wędrowca :P i wojenne), po 2) opierających się wyłącznie na lekturach szkolnych. łatwo na nich 'wpaść', bo komisja zna twoje materiały bardzo dokładnie, u mnie na przykład często w ogóle nie ruszała pozaszkolnych pozycji podczas pytań. ;)

Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Tematy maturalne?
« Odpowiedz #2 : 2011-09-04, 22:23 »

malinowa,mamba

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 538
  • "Ile warte jest życie? Dlaczego ze sobą wciąż wojny toczycie? Czemu trudny styl życia ciągle prowadzicie? Miłość to rozwiązanie... Czemu tego nie widzicie?"
Odp: Tematy maturalne?
« Odpowiedź #3 : 2011-09-04, 23:14 »
Jednym słowem ppx wybierz coś co lubisz i znasz dobrze. Bo ludzie różnie reagują na stres. Weź coś o czym będziesz mówiła swobodnie. Żebyś wiedziała co powiedzieć kiedy pamięć cię zawiedzie. Pod żadnym względem NIE KUPUJ pracy. Ucząc się własnej wiesz co masz na myśli,wiesz co gdzie pisałas itd. Ustna matura to naprawdę nic strasznego. Z wejścia masz 6ptk,potem tylko walczysz o więcej.   
Zapisane
"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem,którego można mieć na tym interesownym świecie jest pies. Pocałuje rękę,która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą,on pozostanie"
          George G. Vest

Kostka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 13550
Odp: Tematy maturalne?
« Odpowiedź #4 : 2011-09-04, 23:27 »
mamba, uwierz, ze nie masz z wejscia 6 pkt :P to też da się oblać i nawet znam osoby, które to zrobiły :p czasem z wlasnego lenistwa, a czasem ze stresu o.o
Zapisane
emocjonalne kanapki

Alyszek

  • *
  • Wiadomości: 4752
Odp: Tematy maturalne?
« Odpowiedź #5 : 2011-09-04, 23:41 »
Z wejścia masz 6ptk,potem tylko walczysz o więcej.   
gdyby tak było, nie poświęciłabym tej pracy ani minuty z tych sześciu godzin, które mi zajęła. :P
Zapisane

malinowa,mamba

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 538
  • "Ile warte jest życie? Dlaczego ze sobą wciąż wojny toczycie? Czemu trudny styl życia ciągle prowadzicie? Miłość to rozwiązanie... Czemu tego nie widzicie?"
Odp: Tematy maturalne?
« Odpowiedź #6 : 2011-09-05, 07:23 »
Jasne że są osoby które oblewają ale jest ich bardzo mało, bo psują szkolne statystyki, a każdy chce żeby szkoła wypadła jak najlepiej. Żeby nie zdać to trzeba być kompletnie nie przygotowanym, a ppx jak widać chce napisać pracę, więc napewno się jej nauczy. Chciałam ją trochę pocieszyć. Ja piszę maturzystom pracę już od dwóch lat. Dla mnie to lekka kasa, a to że kupując gotowca sami krzywdzą siebie to już inna bajka. Poza tym prezentacja to jedno. Dużo zależy też od pytań
Zapisane
"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem,którego można mieć na tym interesownym świecie jest pies. Pocałuje rękę,która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą,on pozostanie"
          George G. Vest

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Tematy maturalne?
« Odpowiedź #7 : 2011-09-05, 09:01 »
A do kiedy można było zgłaszać swój temat?
Zapisane
Podpis bez przekazu.

Kostka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 13550
Odp: Tematy maturalne?
« Odpowiedź #8 : 2011-09-05, 10:38 »
ppx, hmmmm w 2 klasie jakos w połowie drugiego półrocza albo i wcześniej :P przynajmniej u mnie

jak widać mieliśmy w szkole troche inne realia :p
Zapisane
emocjonalne kanapki

Forum Zwierzaki

Odp: Tematy maturalne?
« Odpowiedz #8 : 2011-09-05, 10:38 »

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Tematy maturalne?
« Odpowiedź #9 : 2011-09-05, 15:04 »
noo, u nas wycha wszystko na ostatnią chwilę informuje ...
Zapisane
Podpis bez przekazu.

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Tematy maturalne?
« Odpowiedź #10 : 2011-09-06, 19:02 »
Ej, można się jeszcze jakoś odwołać i wybrać swój temat maturalny?

Macie jakieś pomysły na prezentację związaną z kynologią? (mam na myśli tytuł)
Zapisane
Podpis bez przekazu.

malinowa,mamba

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 538
  • "Ile warte jest życie? Dlaczego ze sobą wciąż wojny toczycie? Czemu trudny styl życia ciągle prowadzicie? Miłość to rozwiązanie... Czemu tego nie widzicie?"
Odp: Tematy maturalne?
« Odpowiedź #11 : 2011-09-06, 19:29 »
Ppx wątpię żeby dało się odwołać. Nie ma raczej takiej możliwości. Najlepiej jak zapytasz o to nauczycielkę od polskiego. Ona powinna być poinformowana
Zapisane
"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem,którego można mieć na tym interesownym świecie jest pies. Pocałuje rękę,która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą,on pozostanie"
          George G. Vest

Alyszek

  • *
  • Wiadomości: 4752
Odp: Tematy maturalne?
« Odpowiedź #12 : 2011-09-07, 12:44 »
nic nie wskórasz, bo tematy szkoła dostaje odgórnie i nie bardzo ma na nie wpływ. tym bardziej, że nawet w sumie nie masz konkretnego pomysłu..
Zapisane

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Tematy maturalne?
« Odpowiedź #13 : 2011-09-29, 21:43 »
jaki wybrać ;o

Nie mogę się zdecydować.

'Przedstaw funkcjonowanie motywu samotności na wybranych przykładach literackich z różnych epok.'

'Motyw kota w literaturze. Określ sposoby i funkcje wprowadzania tego motywu, odwołując się do analizy i interpretacji utworów prozatorskich i poetyckich.'

'Szaleństwo i rozwaga jako postawy bohaterów literackich różnych epok. Zanalizuj wybrane utwory.'

'Wolność jako temat literacki i filmowy. Omów problem, analizując wybrane przykłady.'

'Adaptacje filmowe dzieł literackich. Przedstaw zagadnienie w oparciu o analizę filmów i pierwowzorów literackich.'

Zapisane
Podpis bez przekazu.

Alyszek

  • *
  • Wiadomości: 4752
Odp: Tematy maturalne?
« Odpowiedź #14 : 2011-09-29, 22:09 »
jak dla mnie kot, ewentualnie szaleństwo i rozwaga. pozostałe są straaaasznie popularne, wymaglują cię z tego i po co.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Tematy maturalne?
« Odpowiedz #14 : 2011-09-29, 22:09 »

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Tematy maturalne?
« Odpowiedź #15 : 2011-09-30, 21:28 »
Tylko, gdzie znaleźć literaturę poważną z symbolem kota na czele :mysli: ?
Zapisane
Podpis bez przekazu.

Alyszek

  • *
  • Wiadomości: 4752
Odp: Tematy maturalne?
« Odpowiedź #16 : 2011-09-30, 21:50 »
obowiązkowo miszcz i małgosia, nie wiem jak siedzisz w pratchettcie ale on tam coś pisywał też, chociażby kot w stanie czystym.
poza tym wpisałam w google i wyszły mi szybciutko ciekawe wyniki, polecam tam zajrzeć.
Zapisane

malinowa,mamba

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 538
  • "Ile warte jest życie? Dlaczego ze sobą wciąż wojny toczycie? Czemu trudny styl życia ciągle prowadzicie? Miłość to rozwiązanie... Czemu tego nie widzicie?"
Odp: Tematy maturalne?
« Odpowiedź #17 : 2011-10-01, 08:00 »
Zgadzam się z Aly... Mistrz i małgorzata na pewno.  Pratchett też. Wydaje mi się że fantastyka jest dobrym tropem, bo w tych lekturach obowiązkowych ciężko znaleźć kota. Przychodzi mi do głowy tylko "kot" k.k.baczyńskiego i  w "żonie modnej" chyba też coś było. Ppx poza tym to nie musi być literatura poważna. Wybierasz to, co uważasz za stosowne. Nie muszą być szkolne lektury. A Mistrza i Małgorzatę polecam bardzo. Książka jest dość sporych rozmiarów, ale nie jest bardzo gruba. Przeczytasz na pewno szybko. Jest napisana takim językiem, że czytelnik czuje się jak gdyby sam brał udział w wydarzeniach. A książki jest bardzo ciekawa... 
Zapisane
"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem,którego można mieć na tym interesownym świecie jest pies. Pocałuje rękę,która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą,on pozostanie"
          George G. Vest

grysienka

  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Tematy maturalne?
« Odpowiedź #18 : 2013-09-30, 15:40 »
Ja na pewo będę robić jakiś temat związany z malarstwem i literaturą, bo uwielbiam obie te dziedziny. musze znaleźć jakiś dobry temat, żeby to zgrabnie połączyć
Zapisane

happygirl

  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Tematy maturalne?
« Odpowiedź #19 : 2013-10-12, 09:11 »
Na pewno znajdziesz taki temat, szczególnie że na takie związki literatury z innymi dziedzinami sztuk jest cały osobny dział tematów.
W prezentacjach maturalnych fajne jest to, że można przygotować je w zgodzie ze swoimi zainteresowaniami.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.064 sekund z 26 zapytaniami.