Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: W jakich ilościach ( gram) karmić szczeniaka na dobe i ile razy  (Przeczytany 6744 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

śnieżka

  • *
  • Wiadomości: 5
Witam. Mam moskiewskiego stróżującego (suczka). Ma 5 miesięcy. Do tej pory teściowa karmiła ale czas to zmienić. Dawała 2 razy dziennie (rano i wieczorem) suchą karmę po 400 gram. Miedzy tymi daje korpusy z kurczaka (wszystko ja kupuje). Na opakowaniach inaczej pisze. Taką porcję daje sie na cała dobę... Prosze o pomoc.
Zapisane

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
To zależy od karmy - tani marketowy syf trzeba dawać w większej ilości, karmy z wyższej półki nieco mniej (jest to związane z wartością odżywczą jednych i drugich), w obu przypadkach ilość karmy jest zależna od masy psa i podana na opakowaniu (u psów rosnących trzeba je ważyć co mniej więcej 2 tygodnie i odpowiednio zwiększać ilość karmy). Jeżeli dodatkowo pies dostaje inne jedzenie, trzeba ilość suchego zmniejszyć (nie jestem w stanie powiedzieć o ile, tu może użytkowniczka Diuna podpowie, z tego co pamiętam ona miesza psom suche z normalnym)...
Zapisane

śnieżka

  • *
  • Wiadomości: 5
Kupuję karmę royal dla juniorów.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Demifari

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 185
Kupowałam kiedyś karmę royala na opakowaniu było dawkowanie co do wagi pieska. Zważ go i będziesz wiedziała ile potrzebuje :)
Zapisane

śnieżka

  • *
  • Wiadomości: 5
w tej chwili wazy prawie 27 kg. A na opakowaniu pisze waga końcowa psa (u śnieżki to od 45 kg) i który miesiąc i  w jakich porcjach :)  a co do mięsa możesz mi powiedzieć?
Zapisane

śnieżka

  • *
  • Wiadomości: 5
i jeszcze jedno czy royal jest dobrą karmą czy może inna jest lepsza. Kobieta z hodowli od której mam psiaka powiedziala ze karmi swoje psy jakąs inna karma ale zapomnialam nazwe jest droga bo kosztuje 250 zl. 
Zapisane

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Royal jest karmą z górnej półki, choć moim zdaniem niewarta swej ceny... Popatrz na acanę lub purinę pro plan - obie powinny być tańsze niż royal, a jakość podobna (choć przede wszystkim trzeba obserwować psa - czy sierść nie jest matowa, czy nie ma biegunek itp, mojej np purina pro plan nie służy, a na acanie jest super :)). Patrząc na karmy trochę droższe można pomyśleć o bezzbożowych - acana ma linię takich karm (prairie harvest, pacifica dog, grasslands i jeszcze jakaś jedna, nie pamiętam nazwy), jest też taste of the wild i ewentualnie orijen. Jeżeli jakaś firma ma podział na karmę dla psów małych średnich i dużych to zdecydowanie brać te dla dużych (i olbrzymów, w przypadku royala jest to chyba seria maxi), one często zawierają dodatki na stawy, które u psów dużych ras są narażone na urazy związane np ze zbyt szybkim wzrostem (ze względu na stawy należy też dbać o prawidłową wagę psa, w szczególności w pierwszych dwóch latach jego życia, kiedy układ kostno-stawowy nie jest jeszcze w pełni rozwinięty)
Zapisane

śnieżka

  • *
  • Wiadomości: 5
nie no kupuje dla ras olbrzymich. Ważyć bedzie ponad 45 kg. Staram sie jej nie przekarmiać tylko zeby raczej była troche głodna, niby to lepiej dla niej bo szybko rosnie. Ok, popatrze na inne karmy i stopniowo musze ja zmienić czy moge odstawic ta i odraza tamta poddawac i czy to tak dobrze jak sie zmienia karmy...
Zapisane

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Częste zmiany karmy nie są wskazane, jednak czasem jest to konieczne (czy to ze względu na budżet czy też na jakoś karmy lub reakcję psa na jakąś karmę). Karmę powinno zmieniać się stopniowo - początkowo dodając nieco nowej do dotychczasowej i z czasem zwiększając ilość nowej i zmniejszając starej (najlepiej rozpisać sobie proporcje karm na 10 dni tak, aby pierwszego dnia było 100% karmy starej, a ostatniego 100% karmy nowej ;)). Jeżeli nie wiesz jak mieszać psu karmę suchą z normalnym jedzeniem najlepiej ograniczyć się do samej suchej i podawać ją w ilości zgodnej z informacją na opakowaniu :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.056 sekund z 26 zapytaniami.