Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Zostawianie psa w domu  (Przeczytany 4742 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ola_79

  • *
  • Wiadomości: 1
Zostawianie psa w domu
« : 2013-07-18, 10:30 »
Jak to jest z zostawianiem psa samego w domu? Planuje kupić sobie jakiegoś psiaka i nie wiem jak to będzie.
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Zostawianie psa w domu
« Odpowiedź #1 : 2013-07-18, 18:21 »
A czemu chcesz kupić psa? Tzn. czemu w ogóle pomyślałaś o psie? Rozumiem, że nie masz żadnych "psich" doświadczeń?
Zapisane
IBDG Wrocław

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Zostawianie psa w domu
« Odpowiedź #2 : 2013-07-18, 19:52 »
jesli nie ma nikogo w domu ponad 8 godz dziennie. to zapomnij o psie i kup 2 koty. Jesli, oczywiscie zwierzę ma być radoscia a nie utrapieniem. Czasem wygodniej jest nie miec żadnego. Jesli nie masz silnej motywacji do zajmowania się psem czy kotem to przemysl tą decyzje.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Forum Zwierzaki

Odp: Zostawianie psa w domu
« Odpowiedz #2 : 2013-07-18, 19:52 »

misiakov

  • *
  • Wiadomości: 33
    • WWW
Odp: Zostawianie psa w domu
« Odpowiedź #3 : 2013-07-20, 15:39 »
Pies owszem może zostać sam, ale pod warunkiem, że nie jest zamknięty w mieszkaniu a np ma przestrzeń do biegania po podwórku, itp, no i oczywiście coś do jedzenia/picia. Na wsiach to dość powszechne, ale w mieście jeśli zamierzasz trzymać psa w mieszkaniu zamkniętego 8h to zdecydowanie odpada.

GlodnyZwierzak_pl

  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Zostawianie psa w domu
« Odpowiedź #4 : 2013-08-08, 13:50 »
Kot o wiele lepiej zniesie samotność w domu niż pies,tym bardziej przez pół dnia,warto mieć to na uwadze. Możesz nauczyć go aby pozostawał do tej godziny,ale z doświadczenia wiem,że wymaga to czasu jak i konsekwencji. Zastanawiałeś się już nad jakąś rasą?
Zapisane
www.GlodnyZwierzak.pl - KARMY I AKCESORIA DLA PSÓW I KOTÓW.

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Zostawianie psa w domu
« Odpowiedź #5 : 2013-08-08, 15:26 »
Dla zapracowanych najlepszym wyjsciem sa 2 koty.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

koreb

  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Zostawianie psa w domu
« Odpowiedź #6 : 2013-10-06, 23:08 »
Na pewno musisz mu zostawić jakieś rzeczy do zabawy, bo inaczej wszystko będzie pogryzione. Ja na początku tego nie zrobiłem i jak kiedyś wróciłem do domu to pies zajął się już kanapą.

Proszę nie spamować
IBDG
« Ostatnia zmiana: 2013-10-07, 13:49 autor IBDG »
Zapisane

Emilia5004

  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Zostawianie psa w domu
« Odpowiedź #7 : 2013-11-29, 09:34 »
Pies w domu do super sprawa. Ja mam w domu pasa i jak gdzies wyjezdzam to jestem o niego spokojna bo wiem, ze nic zlego sie nie stanie, polozy sie do kojca i zasnie przynjmniej ma spokoj  :)
Zapisane

Ares_biz_pl

  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: Zostawianie psa w domu
« Odpowiedź #8 : 2014-05-19, 15:45 »
Nie traktujmy psa jako "super sprawy lub zabawy", to nie jest tak, pies to bardzo duża odpowiedzialność i jeżeli ma być sam w mieszkaniu to poważnie zastanowiłbym się nad sensem jego posiadania,to mija się z celem.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Zostawianie psa w domu
« Odpowiedz #8 : 2014-05-19, 15:45 »

Lucy_na

  • *
  • Wiadomości: 3
    • WWW
Odp: Zostawianie psa w domu
« Odpowiedź #9 : 2015-07-08, 15:28 »
Nie traktujmy psa jako "super sprawy lub zabawy", to nie jest tak, pies to bardzo duża odpowiedzialność i jeżeli ma być sam w mieszkaniu to poważnie zastanowiłbym się nad sensem jego posiadania,to mija się z celem.

Zgadzam się. Pamiętajmy też, że pies nie przyzwyczaja się do tego, że nas nie ma cały dzień w domu. Każdego dnia tęskni tak samo... Jeśli jest on sam przez większość dnia, a zwykle jest to więcej niż 8 godzin, bo przecież do pracy trzeba dojechać i z niej wrócić, to tak naprawdę ile czasu mu poświęcimy?
Zapisane
"Im bar­dziej poz­naję ludzi, tym bar­dziej kocham zwierzęta. " - Bernard Shaw

Fionka_pl

  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Zostawianie psa w domu
« Odpowiedź #10 : 2015-08-21, 16:25 »
To prawda,a jeżeli w dodatku zrobimy to nieumiejętnie i od razu zostawimy psa na 8 godzin samego,to raz że wyrządzi w domu sporo szkód z nudów,a dwa może cierpieć na lęk separacyjny.
Zapisane

Robert Janek

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 56
Odp: Zostawianie psa w domu
« Odpowiedź #11 : 2016-07-18, 13:21 »
Jeżeli nie możemy (albo my, albo ktoś z domowników) poświęcić psu większości czasu z naszego dnia, to nie ma sensu w ogóle decydować się na zwierzę. Dotyczy to zwłaszcza mieszkań w bloku, bo na podwórku pies zawsze jakoś się czymś zajmie.
Zapisane
Nigdy nie ma się drugiej okazji, żeby zrobić pierwsze wrażenie.
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.137 sekund z 26 zapytaniami.