Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Andrzej Pilipiuk i Feliks W. Kres  (Przeczytany 2704 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Agatra

  • Gość
Andrzej Pilipiuk i Feliks W. Kres
« : 2004-02-13, 18:54 »
Czy ktoś z forumowiczów czytał coś Pilipiuka bądź Kresa ?? Jeżeli nie to bardzo gorąco polecam. Ciekawe książki.
   Ja z dzieł Pilipiuka przeczytałam "Czarownika Iwanowa" "Weźmisz Czarno Kure" "Kuzynki" teraz czycham na "Kroniki Jakuba Wędrowycza".
   Natomiast Feliksa Kresa czytałam "Prawo Sępów" "Północna Granica" i "Król Bezmiarów".
   Świetni pisarze i świetne dzieła.
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Andrzej Pilipiuk i Feliks W. Kres
« Odpowiedź #1 : 2004-02-13, 19:07 »
ja nie czytałam... w ogóle dużo ksiażek jeszcze nie czytałam które pasowałoby przeczytać ;)... jakbym zrobiła listę to byłaby pewnie strasznie długa ;). O czym są te książki, mniej więcej? Może kiedyś przeczytam :wink:
Zapisane

Agatra

  • Gość
Andrzej Pilipiuk i Feliks W. Kres
« Odpowiedź #2 : 2004-02-13, 22:05 »
A więc seria o Jakubie Wędrowyczu to "Czarownik Iwanow". "Kroniki Jakuba Wędrowycza" "Weźmisz Czarno Kure" i teraz wychodzić będzie "Zagadka Kuby Rozpruwacza". W tych książeczkach autor opisuje perypetnie starszczego człowieka Jakuba - nazywanego przez mieszkańców wsi Wojsławice hieną cmentarną ze względu na jego zawód (jest wiejskim egzorcystą) książka jest pisana ze wspniałym humorem. Główny bohater jest też bimbrownikiem i ma utarczki z wiejską policją. Jednak tego wszystkiego nie da się opisać to trzeba przeczytać. Zakochacie się w tych książkach.
Natomiast "Kuzynki" (kolejną częścią "Kuzynek" jest "Księżniczka") opowiada o dwóch kobietach które odnajdują sie po "paru latach" (paru tysiącach :) ) ponieważ zażyły eliksir długowiecznosci. Obie uczą w szkole gdzie jedna z uczennic jest wampirzycą. Mają dosyć ciekawe losy, niestety ja nie umiem tak dobrze tego Wam przekazać. To naprawde sa świetne książki tylko że ja jestem mało komunikatywna.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Andrzej Pilipiuk i Feliks W. Kres
« Odpowiedz #2 : 2004-02-13, 22:05 »

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Andrzej Pilipiuk i Feliks W. Kres
« Odpowiedź #3 : 2004-02-13, 22:15 »
tę pierwszą serię bym sobie chętnie przeczytała, natomiast do tych "Kuzynek" mnie jakoś nie ciągnie :lol:. Może kiedyś przeczytam :diabelek:...
Zapisane

Agatra

  • Gość
Andrzej Pilipiuk i Feliks W. Kres
« Odpowiedź #4 : 2004-02-13, 22:22 »
Przeczytaj sobie wszystkie bo są naprawde fajne, "kuzynki" też są zarąbiste. Tyle tylko, nie wiem czy znajdziesz to w bibliotekach bo to nowe książki.  Podobno na Dąbrowskiego są.
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Andrzej Pilipiuk i Feliks W. Kres
« Odpowiedź #5 : 2004-02-14, 11:20 »
ale gdzie na Dąbrowskiego? Na Dąbrowskiego są dwie biblioteki... wczoraj byłam w jednej, szkoda że tak późno napisałaś o tych książkach ;).
Zapisane

Kozica

  • Gość
Andrzej Pilipiuk i Feliks W. Kres
« Odpowiedź #6 : 2004-02-14, 21:25 »
hehe Kroniki Jakuba Wędrowycza są niezłe :) kumpel mi polecił no i podrzucił książeczkę :) myślałam że poleję ze śmiechu  :o  Pilipuk świetnie opisał jego życie i za to mu chwała :D na początku nie byłam przekonana do tej książki... ale jak przeczytałam pierwsze zdanie... jakoś tak mnie wciągnęło :D polecam wszystkim!!  :roll:  :D
Zapisane

Agatra

  • Gość
Andrzej Pilipiuk i Feliks W. Kres
« Odpowiedź #7 : 2004-02-15, 21:44 »
Mnie tez na początki "Kuzynki" nie chciały wciągnąć :) ale później stwierdziłam że to świetna książka. W Jakubie Wędrowyczu zakochałam sie od pierwszej linijki tej książki.
Zapisane

Kozica

  • Gość
Andrzej Pilipiuk i Feliks W. Kres
« Odpowiedź #8 : 2004-02-15, 22:14 »
do innych jego książek jeszcze nie dotarłam, ale usilnie siem o to staram, a pierwsze zdanie z "Kronik" czytałam chyba z 15 razy zanim zabrałam się za całą książkę... oj bardzo mi się ono podobało...  :o
Zapisane

Forum Zwierzaki

Andrzej Pilipiuk i Feliks W. Kres
« Odpowiedz #8 : 2004-02-15, 22:14 »

Phryso

  • Gość
Andrzej Pilipiuk i Feliks W. Kres
« Odpowiedź #9 : 2004-04-05, 17:19 »
"ludzie maja rozne problemy..niektore zakopane sa w ogrodku inne za stodola.."

gwoli scislosci:kolejnosc jest taka:kroniki..,czarownik iwanow,wezmisz czarno kure,i zagadka... .polecam czytac po kolei ,chociaz z kolejnoscia opowiadan jest bardzo roznie ,szczeglnie w ostatnim tomie.

ciekawe jak wyjdzie film...u bardzo ciekawa jestem...z tymi aktorami co sa narazie znalezieni powinien przyciagnac duuzo widzow.i obawiam sie ,ze wedrowycz stanie sie [tak jak w wiekszosci sapkowski] ksiazka po ktora sie siega dopiero "bo film byl"...a szkoda.bo najwieksza frajda w takich wypadkach jest wylawiac z filmu bzdury filmowcow:>.

a spotkalyscie moze samego pilipiuka?jak dla mnie baardzo sympatyczny facet.i swietne i bardzo ciekawe prelekcje robi ...

pozdr.

P.
Zapisane

Kozica

  • Gość
Andrzej Pilipiuk i Feliks W. Kres
« Odpowiedź #10 : 2004-04-05, 18:50 »
ooo to ma być jakiś film?!?!?!  :wink:
Zapisane

Phryso

  • Gość
Andrzej Pilipiuk i Feliks W. Kres
« Odpowiedź #11 : 2004-04-06, 00:25 »
nie jakis ,tylko ekraznizacja wedrowycza. :)
Zapisane

Kozica

  • Gość
Andrzej Pilipiuk i Feliks W. Kres
« Odpowiedź #12 : 2004-04-06, 16:09 »
no soreczka za jakiś  :wink:  ksiażka jest zazębista... :) ciekawe jak będzie z filmem?
Zapisane

Phryso

  • Gość
Andrzej Pilipiuk i Feliks W. Kres
« Odpowiedź #13 : 2004-04-06, 17:30 »
narazie wszystko w stanie rozkrecania sie.wlasciwie to ze sponsoringiem jest problem narazie..jak sam pilipuk powiedzial "chyba bede musial wedrowyczowi piwo zmienic,bo perla nie chce zasponsorowac" hehehe..swoja droga taki regionalny browar jak perla robi koolosalny blad.albo ma jakiegos debila w zarzadzie albo ja nie wiem...jesli ma byc film z takimi slawami jak olbrychski ,albo kobuszewski to trzeba byc idiota ,zeby nie wejsc ze sponsoringiem....jak narazie wszystko czeka.ale jak kasa sie znajdzie wszystko jest juz przygotowane.tylko na plan jechac.miejmy nadzieje,ze cala sprawa nie skonczy sie tak jak z "afera na zamku bartenstein"  :(
Zapisane

madcoy

  • Gość
Andrzej Pilipiuk i Feliks W. Kres
« Odpowiedź #14 : 2004-05-05, 14:05 »
No prosze. Nie dalej jak tydzien temu przy piwku z kolega tak marzylismy zeby ktos nakrecil film na podstawie ksiazek o Wedrowyczu. A tu prosze, taka niespodzianka.
Klimat ksiazek Pilipiuka po prostu powala na kolana... myslalem ze padne ze smiechu jak doszedlem do opowiadania o osamie i wagliku we wsi Chlewiki.
Po prostu gosc tak swietnie dopasowuje realia naszego swiata do swoich fantazji i bohatera, ze grzech nie przeczytac.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Andrzej Pilipiuk i Feliks W. Kres
« Odpowiedz #14 : 2004-05-05, 14:05 »

Aszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3553
  • klient w krawacie jest mniej awanturujacy sie.. :P
Andrzej Pilipiuk i Feliks W. Kres
« Odpowiedź #15 : 2004-05-05, 22:12 »
Mam "Kroniki..."i "Wezmisz..." sa genialne,czytalam je juz po 2 razy i ciesze sie,ze ma powstac film.Ciekawa jestem obsady :wink:
Zapisane
w przeciwienstwie do Megi ( Szlachetnej Cholery) pozdrawiam...tylko nie wiem kogo...tzn. wiem, ze pozdrawiam Szlachetna Stara Karton i Szlachetna Kluche oraz Szlachetnego Milczacego z Wilkami. Podpisano: Szlachetna Jedza

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Andrzej Pilipiuk i Feliks W. Kres
« Odpowiedź #16 : 2005-07-27, 01:16 »
hehehe... wiem że to stary wątek...ale nie mogę sie powstrzymać..... :lol: :lol: :lol:

...Kresa oczywiście przeczytałam... :lol: :lol: :lol:,  bo sam mi wcisnął te swoje książeczki parę lat temu... :;p:
                    8)
« Ostatnia zmiana: 2005-07-27, 01:18 autor Nefra »
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.077 sekund z 25 zapytaniami.