Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Zaziebienie?  (Przeczytany 3729 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sylwia23

  • Gość
Zaziebienie?
« : 2004-04-13, 21:42 »
Od jakiegos czasu moje ryzowce kichaja, "przelykaja" powietrze i czasem skrecaja nagle glowe w tyl - trudno mi to opisac, przypomina to tik nerwowy.. Czy ktos z was wie moze, co jest przyczyna tych objawow?
Pozdrawiam i dziekuje za pomoc! :)
Zapisane

Essi

  • Gość
Zaziebienie?
« Odpowiedź #1 : 2004-04-14, 11:56 »
Jeżeli ptaszkom nie pomaga ogrzewanie i ciepła woda do picia z glukoza i cytryną do picia, to raczej nie jest zwykłe przeziębienie. Czy ptaszki były leczone na sternostomatozę, bo nie pamiętam? Czy słychać jak oddychają, nie prychają w nocy? Łykanie powietrza to jeden z charakterystycznych objawów sternostomatozy.
Ale może być to również dobrze syngamoza albo co gorsze jakaś infekcja grzybicza. Jestem już przewrażliwiona, bo niedawno straciłam dwa ptaszki i wstępne wyniki sekcji wskazały na aspergillozę. Na razie materiał został posiany i czekam na potwierdzenie.
Jedyna metoda diagnozy to wymaz z gardła i badanie na obecność bakterii i grzybów. Sternostomatozę natomiast można potwierdzić nakraplając ptaszkom na kark Ivermectynę albo Ivomec (trzeba stosować się do zaleceń lekarza, bo przedawkowanie często kończy się śmiercią). Jeżeli po 48 godzinach objawy ustąpią, oznacza to, że faktycznie miały pasożyta.
Zapisane

PIOTR PIĄTEK

  • Gość
Zaziebienie?
« Odpowiedź #2 : 2004-05-22, 08:52 »
Jest to wywołane prawdopodobnie skokami temperatury postaraj się utrzymać temp żeby nie było za dużych wahań.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Zaziebienie?
« Odpowiedz #2 : 2004-05-22, 08:52 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.108 sekund z 24 zapytaniami.