Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: polscy producenci karm  (Przeczytany 1123 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sal

  • Gość
polscy producenci karm
« : 2003-10-16, 14:19 »
Czy są jacyś dobrzy polscy produceni karm? Pomijając marki hipermarketowe, oczywiście.
Jest takich karm w puszkach cała masa. Skład - wg opisu na opakowaniu bez konserwatnów, przypraw i dodatków typu E.
Wierzyć czy nie wierzyc?
Te wszystkie polecane karmy to produkcty zagraniczne.
Siłą rzeczy z konserwantami - muszą przetrwać m.in. transport np. z drugiego konca Europy. A w opisie na opakowaniu nie ma wzmianki o konserwantach.
Skąd ja biedny człowiek  :) mam tak naprawdę wiedzieć, która karma jest bezpieczna?
Bo może polskie są dobre i tylko z niewiadomych względów nie mamy do nich zaufania?
Dużo czytałam na forum o karmach i zrodziło sie w moje głowie jedno pytanie: skąd wiadomo, że karma A jest syfiasta (producent się nie przyzna, co dodaje), a karma B cacy (skąd pewność, że producent B napisał prawde na opakowaniu)?
Zapisane

myszka

  • Gość
polscy producenci karm
« Odpowiedź #1 : 2003-10-16, 17:42 »
Jeśli chodzi o karmy mokre, sprawa jest prosta - ogląd i badanie własne. Porównując wygląd i zapach Whiskasa i Animondy widzisz od razu różnicę - wyraźne oddzielone składniki, czy sprasowane kosteczki niewiadomej substancji, mocno barwione - czy mięsne w kolorze, czujesz zapach - mięsko czy chemiczny, nieprzyjemny smrodek?
Z suchą jest trochę gorzej, ale i tu można zaobserwować pewne prawidłowości - żywe chemiczne kolorki, czy kolor mięsnej papki, zapach mocno chemiczny czy znośny...
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.036 sekund z 22 zapytaniami.