Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Krecik alergikiem:(  (Przeczytany 1595 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Abakus

  • Gość
Krecik alergikiem:(
« : 2004-02-18, 20:54 »
Witajcie:)
Mam pytanie do osob ktore maja problemy z kotami ktore maja alergie na pokarm. Tak jest z Krecikiem niestety ostatnio mial dosc mocny atak drapania. Jest to napewno na tle pokarmowym bo od kiku dni jest tylko na gotowanej rybie i sa powolne rezultaty. Niestety jest tez na zaszczykach bo zrobilo sie groznie.
Mylse ze ryba jest zbyt malo wartosciowa w witaminy i inne skladniki i chyba nie ma wyjscia tylko trzeba przejsc na karme specjalna dla takich zwierzat. Jesli ktos z Was ma podobne doswiadczenia moze mi poradzi jaka karma jest najlepsza i niestety nie najdrozsza.
Zapisane

Sal

  • Gość
Krecik alergikiem:(
« Odpowiedź #1 : 2004-02-19, 07:43 »
Zastanowiło mnie, co napisałeś...
Moje tez się czasem drapną, ale sądziłam, że to raczej np. z powodu kurzu, bo potrafią w szalonych zabawach powycierać futrem całe podłogi.
Też chciałabym wiedzieć, co uczula koty, bo może z powodu niewiedzy karmię je czymś,co uczula, np. filetami rybnymi.  :?:
Zapisane

Abakus

  • Gość
Krecik alergikiem:(
« Odpowiedź #2 : 2004-02-19, 20:31 »
Witaj:)
U Krecika ta alergia jest bardzo dotkliwa dla niego samego, tz jak  sie drapie to to krwi tnac skore jak nozem. To juz trwa bardzo dlugo ale byl czas jak juz byl wyleczony i bylo ok az jakis czas temu zas mial atak  drapania i jego glowa jest jak z horroru :roll:
Ale na szczescie juz jest dobrze. Ale bedzie mial teraz wprowadzona karme specjana dla alergikow. Jest ona droga ale chce zeby pozwolila do calkowitego wyleczenia a pozniej wprowadze do jego jadlospisu wolowinke. Ostatni nawrot drapania zaczol sie jak dostal do jedzenia pokarm z taniej puszki:( to byl ostatni raz ze dalem sie skusic tania puszka!
Salamandro noramalnie kot sie drapie tak jak czlowiek gdy  go cos tam swiedzi. ale jak kot drapie sie do krwi to juz jest powarzniejsza sprawa.
Oto cytat z materialu o alergi kotow;
"'Alergia pokarmowa moze sie objawiac problemami dermatologicznymi lub i zaburzeniami pokarmowymi U kotow objawy moga byc bardzo spekturalne, prowadzac do samookaleczen, zwlaszcza na glowie oraz szyi"
Zapisane

Forum Zwierzaki

Krecik alergikiem:(
« Odpowiedz #2 : 2004-02-19, 20:31 »

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Krecik alergikiem:(
« Odpowiedź #3 : 2004-02-19, 21:41 »
A na razie, Abakusie, przejdźcie z Krecikiem na naturalne żarcie. Mięsko i te sprawy. Wprowadzaj produkty powoli i uważnie obserwuj, po czym może go sfędzieć skóra.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

myszka

  • Gość
Krecik alergikiem:(
« Odpowiedź #4 : 2004-02-19, 21:56 »
Ja proponuję dietę eliminacyjną - przejdź na razie na wołowinę z ryżem. Zobacz, czy się drapie - uwaga, dwa tygodnie co najmniej musi trwać takie żywienie. Potem wprowadź następny składnik, np. kurczaka. I tak stopniowo, aż wykryjesz produkty, po których następuje reakcja alergiczna.
Zapisane

Sal

  • Gość
Krecik alergikiem:(
« Odpowiedź #5 : 2004-02-20, 08:42 »
Uspokoiłam się. Raczej moje trutnie nie mają alergii.
Oj biedny ten Krecik...  :( Tyle już to kocię przeszło i ciągle coś go trapi...
Zapisane

Maxim

  • Gość
Krecik alergikiem:(
« Odpowiedź #6 : 2004-02-20, 15:34 »
Ale dobrze, że ma tak  oddanego opiekuna  :D
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.051 sekund z 25 zapytaniami.