Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Kanarki contra TV  (Przeczytany 6068 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sylwia23

  • Gość
Kanarki contra TV
« : 2003-09-08, 12:16 »
Mam pytanie, ktore nurtuje mnie juz od dawna a nikt nie potrafi mi na nie odpowiedziec.. Przeczytalam kiedys w ksiazce o ptakach, ze nie wolno trzymac klatki z kanarkiem blizej niz 3 metry od telewizora. Zasugerowalam sie tym i nie kupilam przez to kanarkow, choc mi sie diabelnie podobaja, bo balam sie, ze bliskosc TV zaszkodzilaby im. Nadal jednak bardzo chcialabym je miec..
Czy to prawda, czy kolejny mit?
Zapisane

Keplerka

  • Gość
Kanarki contra TV
« Odpowiedź #1 : 2003-09-08, 12:43 »
Hej!
Mój kanar stoi w pokoju z tv i nic mu nie dolega. Fakt że jest w bezpiecznej odległości. Jak był młodszy, lubił przesiadywać przy odbiorniku i gapić sie na program, co powodowało objawy podobne do ptasiej padaczki, więc chyba tv maja wpływ na ptaki.
Zapisane

Sylwia23

  • Gość
Kanarki contra TV
« Odpowiedź #2 : 2003-09-08, 13:23 »
Ojjjj.. Na WSZYSTKIE ptaki?? To chyba ogranicze ogladanie TV.. Co zreszta wyjdzie na dobre moim szarym komorkom  :wink:
Pozdrawiam :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kanarki contra TV
« Odpowiedz #2 : 2003-09-08, 13:23 »

Markus

  • Gość
Kanarki contra TV
« Odpowiedź #3 : 2003-09-08, 13:47 »
Bezpośrednia bliskość tv może mieć zły wpływ na wszystkie ptaki, nie tylko na kanarki. Źródła podające tę informację kierowały się prawdopodobnie starymi danymi, kiedy odbiorniki tv nie były tak dobre jak obecnie. Chodziło o promieniowanie kineskopu. W tej chwili kineskopy są produkowane przeważnie z różnymi filtrami niwelującymi owo promieniowanie, więc chyba nie powodu do obaw.
Jednak uważać zawsze warto.
Zapisane

Sylwia23

  • Gość
Kanarki contra TV
« Odpowiedź #4 : 2003-09-09, 21:22 »
U mnie klatka moze stac najdalej 1,5m. od TV.   Sama juz nie wiem..  :( Wiem tylko, ze BARDZO chcialabym miec takiego kanarka z nastroszona czupryna - sa po prostu extra!!  :mrgreen:
Ale wole go nie miec, niz zeby chorowal  :)
Pozdrawiam!
Zapisane

Keplerka

  • Gość
Kanarki contra TV
« Odpowiedź #5 : 2003-09-10, 11:40 »
Mi się wydaje, że 1,5 metra od odbiornika może stać... Tak jak Markus pisał, telewizory teraz już tak nie szkodzą. A jak bardzo bardzo Ci zależy to możesz telewizor wywalić :D
Ps. A Glostery to faktycznie najfajniejsze kanary, też zamierzam sobie takiego sprawić ...
Zapisane

Sylwia23

  • Gość
Kanarki contra TV
« Odpowiedź #6 : 2003-09-10, 18:30 »
Ja juz zaczelam sie rozgladac za samiczkami glostera, ale w sklepach rzadko bywa ta odmiana  :( Poza tym dwa razy kupilam ptaki w sklepie i dwa razy byly chore. Ostatnio nawet w takim niby renomowanym sklepie.. Albo mam pecha albo naprawde nie nalezy kupowac w sklepach.
Mam jeszcze 2 pytania.. (znowu  ;) ) Jakiej wielkosci min. powinna byc klatka dla 2 kanarzyc? I co zrobic, aby parka sie nie rozmnazala? Mam dwa zakochane w sobie ryzowce ale boje sie, ze ich klatka jest za mala (48x30x60cm). Czy wystarczy nie wstawic budki?
Zapisane

Kondi

  • Gość
Kanarki contra TV
« Odpowiedź #7 : 2003-09-19, 22:36 »
Można bez obaw!!
Zapisane

gunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2599
Kanarki contra TV
« Odpowiedź #8 : 2003-11-23, 15:09 »
Gunia po długim milczeniu wróciła na forum! Witajcie spowrotem kochani! Hiehie... A teraz przejdźmy do rzeczy... Mam kanarka, nazywa się Bilbo. W moim pokoju stoi TV, choć wogóle nic nie oglądam. Gdy kupowałam Bilba też słyszałam, ze w pokoju z kanarkiem nie może stać TV. Ale nie martw się, odległość minimum 2 m jest nieszkodliwa, czyli przy 1,5 m nic mu się nie stanie. I zachęcam do kupienia kanara - są boskie! ;) :D Jak będziesz mieć jeszcze jakieś pytanka, wal śmiało :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kanarki contra TV
« Odpowiedz #8 : 2003-11-23, 15:09 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.064 sekund z 29 zapytaniami.