Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Więcej psów  (Przeczytany 1520 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ola

  • Gość
Więcej psów
« : 2002-11-13, 21:19 »
Czy jest tu osoba która ma więcej niż jednego psiaka??
Napewno tak  8)

Więc jakiej są płci?? Podobno najlepiej jak jest wysterylizowana suczka i piesek..... Dwa psy nie poniewaz beda ze soba rywalizowac...

No czy to prawda?? Czy 2 pieski mozna ze soba pogodzic?
Jaka jest u was sytuacja?
' :?:  :idea:
Zapisane

niuka

  • Gość
Więcej psów
« Odpowiedź #1 : 2002-11-14, 20:42 »
ja nie mam drugiego psa w domu
za to tak samo slyszalam tak samo jak ty ze najlepiej wysterylizowana suczka i pies
u mnie wlasciwie tylko tak moze byc bo moj psiak to dominant i nie wiem na jakiego bym szczeniaka trafila... moglyby sie wtedy zrec i zrec jakby byl to drugi dominant..
a mojego nie wykastruje bo wuwiac szczerze jest juz na to za stary a poza tym po co? nie sprawia problemow..
a suczka z suczka tez moze byc bo suczki szybciej sobie hierarhie ustawiaja i tak juz zostaje (jakos nie lubia zmieniac pozycji w stadzie ;))
a u samcow to jest troche inaczej ale mysle ze nic by sie nie stalo jakby byl pies i 2 pies ktory zostal wykastrowany - tak mi sie wydaje bo mowiac szczerze nigdy na taka kombinacje nie trafilam
wszyscy ktorych znam co maja 2 psy to maja obie suki (tak samo ludzie z sasiedztwa)
nie wiem jak to jest naprawde..
ale jeszcze jak dobrze napoczatku wprowadzisz szczeniaka do domu to jest potem super (czyli ze musisz pokazac "staremu psu" ze to on jest wazniejszy przy szczeniaku bo jak bedziesz zajmowac sie tylko szczeniakiem to ten "stary" jest zdezorientowany dlaczego ten nowy jest wazniejszy teraz w domu i nie uznaje nowego domownika a jak "stary"nie widzi to zajmuj sie szczeniakiem zeby nie zglupial ;) najlepiej zajmuj sie nimi tak samo a jak sa obok siebie zajmuj sie bardziej "starym" i pozwul czasami "staremu" na warkniecia na szczeniaka - on ustawia hierarchie

przeprtaszam ze sie tak rozpisalam..

a co Ola chcesz miec 2 psa?

pozdrawiam Niuka
Zapisane

Monik@

  • Gość
Więcej psów
« Odpowiedź #2 : 2002-11-15, 11:21 »
W 99% najlepszy układ to pies-suka. Ale fakt - cieczki to koszmar, więc lepiej sunię wysterylizować. Układ pies-pies też się sprawdza - ale trzeba mieć doświadczenie i tylko nadzorować układy hierarchiczne. W układzie suka-suka też mogą być niestety zgrzyty. Suki potrafią w bardzo brzydki sposób ustalać hierarchię.
Miałam suka-pies-pies i ani jedno nie było sterylizowane. Ale było ciężko.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Więcej psów
« Odpowiedz #2 : 2002-11-15, 11:21 »

Saba

  • Gość
Więcej psów
« Odpowiedź #3 : 2002-11-15, 14:48 »
Miałam układ suka-suka i owszem, zgrzyty były, ale wszystkiemu dało się zaradzić. Niedługo znowu do niego powracam bo przybędzie mi w domu psi domownik. Mam nadzieję, że nowe koleżanki się polubią 8)
Zapisane

Ola

  • Gość
Więcej psów
« Odpowiedź #4 : 2002-11-15, 16:23 »
Cytat: niuka


a co Ola chcesz miec 2 psa?



Właśnie tak... Tylko ja mam psa i to raczej dominanta (jeśli chodzi o inne psy często dochodzi między nimi do bójek)..

I właśnie nie wiem... Chyba kupię suke którą wysterylizuje......
Zapisane

niuka

  • Gość
Więcej psów
« Odpowiedź #5 : 2002-11-15, 20:14 »
Ola to fajnie ze bedziesz miala 2 psiaka!  :wink:
masz tak samo jak ja dominanta i rzeczywiscie najlepszym rozwiazaniem do tego jest wysterylizowana suczka :)

pozdrawiam :)
Zapisane

Ola

  • Gość
Więcej psów
« Odpowiedź #6 : 2002-11-15, 22:21 »
Jeszcze nie wiem na 100 % ze bede miala 2 psiaka.. Narazie sie tylko nad tym zastanawiam... :)
Zapisane

Amelia

  • Gość
Więcej psów
« Odpowiedź #7 : 2002-11-16, 00:18 »
Ola, ja mam 6 psów (no, nie tylko ja,(te 2 west highlandy to nie moje, na szczescie)
Więc tak:
Najpierw był Bongo... Pozniej dokupilismy mu Kore-sunie o słabym charakterze. Bongo zachowuje sie dokladnie jak dominant. Pozniej doszla Maxi- tez ustapiła miejsca w hierarchii Bongowi. Wiec był jeden przewodnik-Bongo i 2 sunie. Kiedy Kora miała szczeniaki, zostawilismy sobie Murzyna. Murzyn nie wykazywał zadnego chciecia objecia przywodctwa, ale Bongo i tak od czasu do czasu go "gnębił". Po Murzynie przyszła Westa. Jak to terier, żądna władzy, uwzięła sie na Kore. Na szczescie zrobiłam porządek i Westa trzyma sie od Kory z daleka (przynajmniej, jak ja jestem). Zostawilismy tez corke Westy- Balte. Z nią nie ma problemow. Jednak zycie z taką sworą psow jest bardzo wesołe, ale za razem meczace. U mnie jest tak, ze 3 psy (te małe) mieszkaja w domu, a duze na dworze (w chłodne dni tez Bongo przychodzi do domu). Balta z Westą praktycznie teraz w ogole nie widzi sie z Korą ani z Murzynem.  Ja Cie  serdecznie namawiam na wziecie 2 psa!. Ja np. uwielbiam zabierac 3 ony i Maxi na naszą łąke i chodzic z nimi na spacery. Prawda, czasem trudno nad nimi zapanowac, ale warto sie postarac.  Jednak te moje 2 samce to spory klopot. Ostatnio Murzyn zaczął wykorzystywac to, ze Bongo jest słabszy i zaczyna przejmowac(staramy sie do tego nie dopuscic, ale czasami zdarzaja sie walki. Wtedy musze psiaki rozdzielac, bo inaczej Murzyn by zagryzł Bongusia) przywodztwo. (u mnie zaden piest nie jest wykastrowany). Przy jedzeniu za to jest jak najlepiej(u tych duzych) jedza ze wspolnej miski, i jeszcze nie bylo zadnych "potyczek" przy misce. U małych za to kazdy musi miec swoja miske , bo by sie zazarły. Najbardziej Balta.. No ale jeszcze raz Cie namawiam na jakąś uległą suczke(tylko nie teriera! te nasze westie to istne białe diabły!), a powinno być wszystko ok~!

PS< Niuka, czemu ty na okrągło wszystkich przepraszasz!Przecież wszyscy lubią długie posty. Jeszcze niedługo zaczniesz przepraszac, za to, ze zyjesz...
Zapisane

Ola

  • Gość
Więcej psów
« Odpowiedź #8 : 2002-11-16, 11:26 »
Hmmm..... chyba jednak sie zdecyduje
Zapisane

Forum Zwierzaki

Więcej psów
« Odpowiedz #8 : 2002-11-16, 11:26 »

pinczerka_i_Gizmo

  • Gość
dwa psy
« Odpowiedź #9 : 2002-11-16, 11:47 »
ja kiedyś miałam pies-pies i było spoko....
Zeus(starszy) był pierwszy w domu i jakoś(nie drastycznie) wpił do rozumu małemu szczeniakowi, że to on żądzi i było wszystko spox!
Zapisane

niuka

  • Gość
Więcej psów
« Odpowiedź #10 : 2002-11-16, 20:28 »
Amelia:
przepraszam ze pisze caly czas przepraszam ...:lol:
az tak czesto pisze przepraszam?
ja juz jakos tak mam ze przepraszam...

pozdro.. :)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.046 sekund z 23 zapytaniami.