Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Jamniki Nie Są Psami!  (Przeczytany 2677 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Saba

  • Gość
Jamniki Nie Są Psami!
« : 2002-11-16, 16:21 »
Przed jamnikiem chylę czołem
                                Jamnik górą chociaż dołem



Cytuj
Parę dni temu na spotkaniu usłyszałem taką historię:

Spotkało się dwóch ludzi, jeden prowadził psa boksera, drugi - jamnika. Zaczęła się walka i wygrał jamnik. Zadziwiony właściciel boksera mówi: "Panie, ja od Pana tego jamnika chcę kupić choćby za tysiąc złotych!" - A na to właściciel jamnika: "Tysiąc??? Tysiąc to ja wydałem na operację plastyczną krokodyla, który mnie kosztował 5 tysięcy!".
Myślę, że każdy może wyciągnąć wnioski z tej historii sam. Uwaga na niektóre jamniki!

Cytuj
... co do króliczego (jamnika) nie będę się wypowiadał, to znów kolejne zwierzę pod które jamnik się podszywa. A może to królik jamniczy? Nie wiem zresztą, czy takie klasyfikacje można traktować poważnie - widziałem tam kategorię "psy ozdobne", w której znalazły się m.in. "szczotka do podłogi", "krzaczek", "wycieraczka" i "kupa włosów".

Cytuj
"...tylko szalony pies i jamnik wyjdą w południowy żar na dwór!"

Cytuj
Usłyszałem niedawno w Trójce, w skeczu Marii Czubaszek taki tekst: ...Na deszcz krowy i jamniki nisko latają.

Cytuj
...jamniki nie są psami lecz osobnym gatunkiem, ponieważ same podejmują decyzje. Ma to związek z tym, że są norowcami, a w norze trzeba podejmować samemu właściwe decyzje (w odróżnieniu od innych psów, którym mówi się, co mają robić). A więc jednak!

Cytuj
Już wiem. Jamnik jest kotem, bo pije mleko, łowi myszy i szczury.


A jakby ktoś nie wiedział jak jamnik wygląda, oto on:

*==")____________/
        ||                ||
Myślę, że to bardzo ciekawe, mądre i pouczające teorie, a wy?  :?:
Mam pytanie: czy ktoś może pamięta wiersz pana Mazana na temat jamników zamieszczony jakieś 3 lata temu w Przekroju przy okazji Marszu Jamników w Krakowie?
Zapisane

pinczerka_i_Gizmo

  • Gość
Jamniki
« Odpowiedź #1 : 2002-11-16, 16:27 »
Jamniki to także strasznie uparte psy(jak żadne inne)...
Zapisane

madz

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2333
Jamniki Nie Są Psami!
« Odpowiedź #2 : 2002-11-16, 16:33 »
Pinczerko, potwierdzam to co piszesz... Jeden tak uparcie obgryzał nasz letni domek ;) Pan go odganiał, ale jak sie uparł to rady nie było :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jamniki Nie Są Psami!
« Odpowiedz #2 : 2002-11-16, 16:33 »

pinczerka_i_Gizmo

  • Gość
Jamniki
« Odpowiedź #3 : 2002-11-16, 16:49 »
Magdaland - to ja niedawno wyprowadzałam jamnika na spacer...to onc chiał w jedna stronę iść, a ja nie chciałam to zaczął drzeć się no i w końcu trzeba było iśc za nim...
albo taKI JEDEN drapał cały czas kanapę to można go było karcić do woli to on znowu drap,drap...

trzeba uważać, bo moga sie tutaj jacyś zażarci jamniko-fani pojawić, a wtedy będzie z nami źle :wink:
Zapisane

Saba

  • Gość
Re: Jamniki
« Odpowiedź #4 : 2002-11-16, 16:54 »
Cytat: pinczerka_i_Gizmo
Jamniki to także strasznie uparte psy(jak żadne inne)...

Jamniki to nie psy!

Cytuj
trzeba uważać, bo moga sie tutaj jacyś zażarci jamniko-fani pojawić, a wtedy będzie z nami źle

Uważaj Pinczerka, jeszcze jeden komentarz i mój jamnik się tobą zajmie. Ten mały hakerek cie wyśledzi, a co będzie dalej to ja już nie ręcze.

Wczoraj np założyła sobie bloga i już na mnie tam głupoty wypisuje! :wink:
Zapisane

Elfka Nenar

  • Gość
Jamniki Nie Są Psami!
« Odpowiedź #5 : 2002-11-17, 22:42 »
Jamniki są także tzw. "psami" ogrodnika (sam nie weźmie i drugiemu nie da) moja ciocia ma jamnika i ta jak spotkała Lare to wszystko robiła, zeby jej moja psina nie zajrzała do misek itp.
Zapisane

Tibro

  • Gość
Jamniki Nie Są Psami!
« Odpowiedź #6 : 2002-11-18, 02:38 »
Kochani,
Wyczaiłam tą stronę przez przypadek - jestem forumowiczką [....]anii i mam nadzieję ze zwierzaków od dzis będę też.
Mam 2 sunie - labkę i ..........jamniczkę.
Obalam mity o jamnikach, że sa wredne. Po prostu to psy z charakterem a jak ktoś ich nie umie wychować to juz jego strata.
Dochowałam się 5 miotów jamniczych i mam ostatnią sunię z ostatniego miotu Muzy. No więc mam cos do powiedzenia w tej kwestii.
Faktem jest że Tytuska się obraża i to nawet na kilka dni ( tak było m.in jak przyszła do nas Trąba), wymusza, jak ostatni cham wdzięczy sie do mojego męża na moich oczach ( śpi z nami w łózku i zawsze pośrodku... :?: ), jest wybredna i jak jej cos nie pasuje - nie je np. 2 dni ( a my wtedy jak kretyni latamy po kurczaczki, wątróbeczkę, serduszka ...), jak chce "na rączki" to nie ma siły ludzkiej żeby ją od tego odwieść i potrafi z ciężkiego snu się obudzic jak słyszy szeleszczącą torebkę np. z Delicjami...
Jamnik to nie pies.......
Pozdrawiamy
Cwaniara ale serce zajmuje jej chyba 90% ciała.
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Jamniki Nie Są Psami!
« Odpowiedź #7 : 2002-11-18, 11:57 »
A witam, witam i o psiaki pytam  8)

Rodzice mojego TZ mają jamniora. Strasznie wredne stworzenie - jak zostaję z nim sama, potrafi : zeżreć tapetę, olać ciepłym moczem szafki w kuchni, piec i z lubością lodówkę, po każdym takim siknięciu przychodzi się do mnie pochwalić  :? Jak zostanie sam - to w ruch idzie: podłoga w łazience (zeżarta i olana), powtórka tapet, podrapane drzwi. Oprócz tego w samotności (albo i przy mnie) ma haniebny zwyczaj wycia i szczekania. Nie umie żreć spokojnie, i warczy już na sam widok miski, żebrze przy stole, swojej "mamusi" wręcz wyżera z talerza, gryzie po rękach przy podawaniu żarcia, wszelkie polecenia ma w głębokim poważaniu.

Owszem, jest wredny, ale nie dlatego, że to jamnik. Po prostu tak został wychowany.

Jak zostaję z nim sama, to w miarę mozliwości staram się nie pozwalać  na taką dominację, i powoli, powoli zaczynam dostrzegać pewne efekty.
I dochodzę do wniosku że jamniki to nie psy - to wspaniałe stworzenia we właściwych rękach.  :P
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Tibro

  • Gość
Jamniki Nie Są Psami!
« Odpowiedź #8 : 2002-11-18, 12:53 »
Droga Myszko!!!!!!!!!!
Racja.
Moja teściowa tez miała takiego SYNKA ( najmłodszego - ponieważ reszta prawdziwych synków opuściła baaardzo szybko progi mamusi). Piesek spał z mamusia, jadł z widelca, NIGDY NIE ZOSTAŁ SAM w mieszkaniu ( chyba że z moim najstarszym szwagrem.......wtedy wył dopóki nie wróciła mamusia), jak kładł sie do łóżka a komus było nie wygodnie i próbował sobie jamnika przestawic..........jamnik robił akcję "gryzienie z wściekłości i dlatego że ktoś sie odważył mu przerwac sen". Pierwszy pies który mnie ugryzł ( tylko jeden raz - bo potem sie przestraszył jak dostał w dupsko i byłam jedyna osoba której do końca zycia nie tknał)- byłąm w szoku.
Jak piesek odszedł ( na zawał serca - 11 lat) mamusia zwariowała. Powiedziała ze ona tez chce umrzeć, że ona ma chyba raka i wogóle cały swiat jest do d...
Mimo wszystko kupiliśmy jej drugiego jamnika ( szerzej o zakupie i panu hodowcy z Brzeska opisałam na [....]anii)- który jest wychowywany dokładnie w ten sam sposób, "syneczek" i "mamusia" itd. PIes jest o wiele milszy niż poprzedni ale niestety z biegiem lat stanie się zgorzkniałym synkiem swojej mamusi.
Pozdrawiamy
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jamniki Nie Są Psami!
« Odpowiedz #8 : 2002-11-18, 12:53 »

zolly1

  • Gość
Jamniki Nie Są Psami!
« Odpowiedź #9 : 2002-11-18, 16:24 »
jak to wszystko czytam to powoli dochodzę do wniosku że mój pies chyba nie jest jamnikiem.. (?) Sara nigdy jeszcze nikogo nie ugryzła..a kiedy dzieciaki ciągną ją  za uszy,ogon albo z pyska wyrywają ulubioną kość.. nic sobie z tego nie robi..tylko jak zwykle macha ogonem..
Fakt ma tzw.. charakterek i lubi sobie poszczekać..ale dużo psów to lubi..

Denerwuje mnie kiedy ktoś "przekłada" jamniki do innej kategorii.. :grr:
i to w ogóle ich nie znając...

Przecież każdy pies..może stać się tzw. charakternym pieskiem z kanapy  ;)  :P
Zapisane

Tibro

  • Gość
Jamniki Nie Są Psami!
« Odpowiedź #10 : 2002-11-18, 17:00 »
Zolly1 !
W takim razie jesteśmy z jednej drużyny.

*==")______________________________/
            11                                       11

Czy tak wygląda jak moja?
Pozdrówki
 :uscisk:
Zapisane

zolly1

  • Gość
Jamniki Nie Są Psami!
« Odpowiedź #11 : 2002-11-18, 17:31 »
Tibro...no zobacz..jakie podobne ;)  :lol:  :idea:
                                     
 *="D____________/
         ll                 ll
   

 :mrgreen:  :hyhy:  8)
Zapisane

Saba

  • Gość
Jamniki Nie Są Psami!
« Odpowiedź #12 : 2002-11-18, 17:55 »
Mam nadzieje, ze jednak potraktowaliscie to co napisalam jak zart... (tez mam jamnika)
Zapisane

Tibro

  • Gość
Jamniki Nie Są Psami!
« Odpowiedź #13 : 2002-11-18, 18:28 »
Cieszy nas to niesłychanie - Tytus siedzi na moim kolanie
pozdrawiamy całujemy i się na spacer udajemy :D
Zapisane

Elfka Nenar

  • Gość
Jamniki Nie Są Psami!
« Odpowiedź #14 : 2002-11-19, 16:15 »
Pies mojej cioci chce od małego wszystkich ustwiać jak mu się podoba. jak mu się ktoś sprzeciwia (a to się dzieje często, bo moje wujostwo nie daje się psu) to idzie do budki (takiej z materiału), a po chwili wychodzi i wszstko robui żeby ktoś się z nią pobawił
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jamniki Nie Są Psami!
« Odpowiedz #14 : 2002-11-19, 16:15 »

Julia Snake

  • Gość
Jamniki Nie Są Psami!
« Odpowiedź #15 : 2002-11-19, 19:16 »
No, może troszkę Saba przesadziłaś- ja czytałam o kundelku chyba ze 100 razy inteligentniejszym od jamnika.
Och, jeśli może źle to zrozumiałam - o co ci chodzi że jamnik to nie pies?
A co człowiek?
Zapisane

Saba

  • Gość
Jamniki Nie Są Psami!
« Odpowiedź #16 : 2002-11-19, 19:22 »
Kinia, przeczytaj to jeszcze raz: zauważ, że po pierwsze użyłam cytatów, czyli nie ja to wymyśliłam. Po drugie wyraźnie widać, że to są słowa mężczyzny.
A po trzecie: PRZECIEŻ TO SĄ ŻARTY! :D Założyłam ten temat, żeby podzielić się z wami czymś zabawnym, a tu się wszyscy obrażają. Kinia, chyba nie sądzisz, że ktoś serio uważa, że jamnik się podszywa pod królika:
Cytuj
... co do króliczego (jamnika) nie będę się wypowiadał, to znów kolejne zwierzę pod które jamnik się podszywa.

Teraz żałuje, że nie zacytowałam jeszcze tego kawłaka, gdzie facet pisał, że jamnik to kosmita...
Zapisane

madz

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2333
Jamniki Nie Są Psami!
« Odpowiedź #17 : 2002-11-19, 19:29 »
Nie przeczytałas postu Saby, i Ty piszesz, ze czytanie książek to najlepszy sposób na nudę... Może przeczytasz inne posty  :idea: ...  Wszyscy sobie zartują...

Więc przeczytaj i sie wypowiedz...

Miłej lektury  :roll:  :idea:
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Jamniki Nie Są Psami!
« Odpowiedź #18 : 2002-11-19, 19:30 »
Kosmita powiadasz  :?:  Jak już, to ósmy pasażer Nostromo  :lol:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Saba

  • Gość
Jamniki Nie Są Psami!
« Odpowiedź #19 : 2002-11-19, 19:43 »
Cytat: Kinia
ja czytałam o kundelku chyba ze 100 razy inteligentniejszym od jamnika.

Nie rozumiem czego to się tyczy.  :?:  :?:

A co do kosmity:
Cytuj
jamniki nie sa psami poniewaz sa ... kosmitami. Swoje twierdzenie
opieram na 8 letnim doswiadczeniu. Jamnik - Kosmita mieszka ze mna
od 8 lat i zdecydowanie jest z innego swiata. Ma swoj!!!!
Kocha kopac (...) slucha tylko tego co chce uslyszec (...)
i ma swira na punkcie jajek niespodzianek.


I podsumowanie:
Cytuj
Wielu też ludzi posiada jamnika, zatem słowa "jamnik nie jest psem" wywołują u nich odruch obronny. Dlaczego? Jamnik-nie-pies to przecież też jamnik, taki sam sympatyczny! Życie wykazuje, że jamnik może być wszystkim, oprócz psa.
Zapisane

Jennifer

  • Gość
Jamniki Nie Są Psami!
« Odpowiedź #20 : 2002-11-19, 20:02 »
Moja mama miala jamnika (niestety jak wyszla za maz i urodzila mnie to jamnik zostal u moich dziadkow, poniewaz zle mu bylo w nowym mieszkaniu i tesknil za starym) i musze przyznac ze charakterek to one maja nie byle jaki! Uparciuszka troche z niej byla i zawsze dopiela swojego. Niestety odeszla od nas kilka lat temu...
Gdybym nie mieszkala w bloku na tak wysokim pietrze to bym sobie jamniczka wziela no ale jak juz mowilam: Zdrowie pieska najwazniejsze.  :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jamniki Nie Są Psami!
« Odpowiedz #20 : 2002-11-19, 20:02 »

zolly1

  • Gość
Jamniki Nie Są Psami!
« Odpowiedź #21 : 2002-11-19, 21:43 »
Cytat: Saba
Mam nadzieje, ze jednak potraktowaliscie to co napisalam jak zart... (tez mam jamnika)


nie no... ja się wziełam i na śmierć obraziłam.. :P  ;)  :wink:  :hyhy:


hmmm...a co do tego kosmity...to się zgadzam! w 100% ... właśnie Sarze coś na głowie zaczyna rosnąć.. :shock:  (takie dwa po bokach :lol: )
a może to nie  czułki tylko rogi... toż to prawdziwy diabeł  :diabel:

hmm... jest jeszcze jedna opcja.. może ja od 5 lat mam w domu miniaturkę :mucka: i jeszcze o tym nie wiem..  :lol:
Zapisane

Saba

  • Gość
Jamniki Nie Są Psami!
« Odpowiedź #22 : 2002-11-20, 00:23 »
Wiesz Zolly, musiałam w końcu zareagować bo wszyscy tak poważnie się wypowiadali. A Kinia utwierdziła mnie w przekonaniu, że zostalam bardzo źle zrozumiana.
Co do krowy:
Cytuj
Dyskutowaliśmy kiedyś nad tym, czy na pastwisku nie stoi jamnik i było z tego powodu bardzo śmiesznie, ale w końcu okazało się, że to naprawdę może być jamnik! Wyglądał jak krowa, lecz krowa ta nie wyglądała na typową krowę i dlatego wydawała się być jamnikiem (bo skoro nie krowa, ani nie inne zwierzę, to cóż może przybrać tak dziwny kształt?)

To też wzięte z tego samego "wywodu", który cytowałam wcześniej. Najbardziej podoba mi się ostatnie zdanie.
Tak więc widzisz sama, że coś w tym musi być skoro użyłaś właśnie takiego porównania! 8)
Zapisane

zolly1

  • Gość
Jamniki Nie Są Psami!
« Odpowiedź #23 : 2002-11-20, 19:48 »
to ja już wiem czego ona tak po łąkach lubi biegać... :roll:  :lol:
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.111 sekund z 26 zapytaniami.