Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Alergia  (Przeczytany 3408 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pietr0

  • Gość
Alergia
« : 2005-10-29, 20:12 »
... Cóż wecej mowićwyglądało że bedzie tak pięknie rodziców prawie prawie przekonałem do szetlanda (owczrka szetlandzkiego) już miałem zacząć kursować po wystawach i hodowlach a tu siostra z Wa-wy przyjechala i przypomniała mojej mamie o mej alergii :(. Wiem że nie mogę uciec od alergi ale słyszałem o przypadkach że alergia znika samoistnie. I teraz problem nie mam pojęcia co robić psiaki to ma pasja życiowa dlaczego mam alergie na psiaki czemu nie na chomiki koty mysze. Dlaczego akurat na psiaki :( Jedna z najważniejszych żeczy w moim życiu :(. Niewiem co robić byłem z pół roku temu na testach i nie wyszło mi na psiaka tylko na kota. Ale na psiaka napewno jestem uczulony bo zawsze bo bliskim kontakcie z psiakami mam atak. Kurcze ja chyba się zalame pomóżcie mi. A w dodatku sheltie ma długą sierść co pogarsza sprawe. Prosze o pomoc podkreślam bez piesków nie moge zyć wiec nie przyjmuje pomocy "musisz sie z tym pogodzić"  :bigcry:. pomocy :(
Zapisane

zakla

  • Gość
Odp: Alergia
« Odpowiedź #1 : 2005-10-29, 20:13 »
Chiński grzywacz:)
Zapisane

Pietr0

  • Gość
Odp: Alergia
« Odpowiedź #2 : 2005-10-29, 20:15 »
Tak nie pocieszaace jeśli chce pieska to nie tylko żeby mieć i odwal się chce mie pieska który pasuje do mnie harakterem któremu jestem w stanie sprostać i na ostatnim miejscu który mi sie podoba i do mnie przemówi

Po drugie moja siorka ma psa yorka podobna też nie uczula hę ale pomyśleliście o ślinie ?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Alergia
« Odpowiedz #2 : 2005-10-29, 20:15 »

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Alergia
« Odpowiedź #3 : 2005-10-29, 20:33 »
Wiesz co ja pare miesięcy temu miałam okropną alergie na psy i koty, tata mój zawsze marzyl o psie, tak samo jak ja, zaryzykowałam i wziełam go do siebie, na początek miałam swędzenia oczu, rąk, twarzy, potem to przeszło, oczy już nie swędzą, twarz, ręce, moja alergia znikneła, a miałam ją od 1 roku życia... tak samo sie przyzwyczailam do sierści kota bo założyłam mini azyl dla kotków... Lekarka dawala mi male szanse abym sie wyleczyła, mowiła ze mis ei może pogorszyć, że pół na pół a jednak wygrałam :) codziennie po każdym glaskaniu mylam ręce i teraz nie musze myc rąk wogóle :) proponuje narazie krótkowłosego psiaka, albo yorka, bo one mają wlosy ;) życze szczęścia.
Zapisane

Pietr0

  • Gość
Odp: Alergia
« Odpowiedź #4 : 2005-10-29, 20:42 »
Dzekuje za pomoc ale ja nie mige odkochać się w sheltie. U mnie troszke gożej bo tata skłony jest kupić psa mama po przekonaniu też ale tylko ja marze o psie :( wec jak mi się pogorszy to będzie na mniebo ja chciałem psiaka :(
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Alergia
« Odpowiedź #5 : 2005-10-29, 20:44 »
wiesz jak ja musialam mame przekonywać :roll: nie uwiezyl byś, musiałam na kolana klękać... teraz jest suńka dalej odchowanym szczeniaczkiem :) mówie ci pogadaj stanowczo z rodzicami...
Zapisane

Pietr0

  • Gość
Odp: Alergia
« Odpowiedź #6 : 2005-10-29, 20:50 »
Ja już niemoge mamie ąz żylu [********]a widać tak sie pluje ja już mam siły ojciec [********]a totalna olewa siedzi i czyta gazete albo z rozwalonym brzuchem przed telewizorem i nic nie słyszy a matka chodzi [********]a i tylko się na mnie pluje ja już mam [********]a dość tego świata :(
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Alergia
« Odpowiedź #7 : 2005-10-29, 21:02 »
wspulczuje ci :( może tak zbierz wszystkich domowników i wsyztsko uzgodnij, może rodzeństwo pomoże?

Ja nie mogłam sie z tym pogodzić że nie mogłam mieć psa... ciągle myślałam, widziałam jak wyprowadzają swoje pupilki a ja bez mojego zwierzątka :(
Zapisane

Pietr0

  • Gość
Odp: Alergia
« Odpowiedź #8 : 2005-10-29, 21:30 »
Rodzenstwo w warszawie wec nic nie 3wskura :( a ja musze czekac sorki za ten wybuch ale trudno mi jest tlumić emocje już mi lepiiej :) Teraz tylko cierpliwie czekac :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Alergia
« Odpowiedz #8 : 2005-10-29, 21:30 »

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Alergia
« Odpowiedź #9 : 2005-10-29, 21:47 »
może wybierz rase ta ktora ma włosy? to tez może pomóc, ale alergenami może być nawet ślina psa...
Zapisane

Vizsla

  • Gość
Odp: Alergia
« Odpowiedź #10 : 2005-10-29, 21:53 »
Pietr0 weź się trochę opanuj co? :? zakla chciała Ci pomóc tylko a Ty od razu z tekstem 'Odwal się'. Jeśli tak dziękujesz za rady to nie licz, ze ktoś Ci pomoże :roll:
W związku z alergią rzadko ona mija samoistnie. Mozna jednak wszelkim atakom zapobiec, przyjmując regularnie zastrzyki.
« Ostatnia zmiana: 2005-10-29, 21:56 autor Vizsla »
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Alergia
« Odpowiedź #11 : 2005-10-29, 21:56 »
ja dpstaje regularnie zastrzyki raz na miesiac, a jak mnie złapie choroba raz na dwa tygodnie po pół dawki i znowu norma raz na miesiąc :)
Zapisane

Vizsla

  • Gość
Odp: Alergia
« Odpowiedź #12 : 2005-10-29, 21:57 »
Jeśli chodzi o samoistne przejście alergii, to ja jestem własnie takim wyjątkiem ;)
Mi alergia (dziedziczna prawdopdobnie) przeszła w wieku 8 lat :P
A zastrzyki to dobre rozwiązanie dla zdesperowanego miłośnika psów ;)
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Alergia
« Odpowiedź #13 : 2005-10-29, 22:00 »
mi dopiero teraz przeszła od kąd mam psa, bo tak to kicham, swędziały mnie oczy a teraz zero obiawów :) ale i tak musze dostawać zastrzyki :) a co do alergii własnie ja pierwsza dostałam w rodzinie alergie i teraz jakoś moi kuzynki mają :lol: nawet już dorośli od niedawna :roll: czy to możliwe? oczywiście mi chodzi o ciocie i wójka, bo zlapali od niedawna chyba 3 lata temu
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Alergia
« Odpowiedź #14 : 2005-10-30, 10:43 »
Karooola a ty miałas astme? bo ja miałam, ale juz nie mam, lądowałam w szpitalu przez astme, ciagle mnie dusiło itp.. naszceście zostala tylko alergia mi, jak bym wcale jej nie miała to moj psiak miał by wstęp calkowity do domciu :( ale jak sie wylecze to jest taka możliwość ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Alergia
« Odpowiedz #14 : 2005-10-30, 10:43 »

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Odp: Alergia
« Odpowiedź #15 : 2005-10-30, 10:51 »
Myślę że trzeba zacząć od zrobienia dokładnych testów by przekonać się na co naprawdę jesteś uczulony, czy na sierść psa, czy na naskórek  czy na ślinę...
Ja tez słyszałam o przypadkach kiedy to alergia przemijała samoczynnie, ale zastanów się czy rzeczywiście warto narażać siebie na  męczarnie? A co będzie jeśli alergia jednak nie ustąpi a wręcz przeciwnie nasili się? Co sie stanie z psem?

Jeśli okaże sie że jesteś uczulony na sierść to pomyśl o rasach które nie uczulają. Może pudel? One w sumie mają podobny charakter do sheltie, wesołe, rozbrykane, inteligentne i tez nadają się do różnych sportów m.in agility.
Zapisane

Pietr0

  • Gość
Odp: Alergia
« Odpowiedź #16 : 2005-10-31, 20:30 »
Vizsla: sorki jeśli tak to ktoś zrozumiał (odwal się) chodziło mi o to że chce mieć pieska rasy którą przemyślałem a nie taką aby mieć.
Karooola: no niestety błędy to moja specjalność takie życie dyslektyka, a drugi mój talent to lenistwo :) więc się wszystko wytłumaczyło.
Ogólnie: Podiołem decyzje skoro kocham psy i chce dla nich jaknajlepiej postanowiłem odwołać kupno psa póki dokładnie nie poznam mej alergii póki jej nie zwalcze i kupie wtedy gdy będe pewien że pies będzie mógł być u mnie bez moich katuszy, no ocywiście postaram się pojechać do kogoś kto ma sheltie i sprawdzić jak działają na mnie jego alergeny.
Dziwne gdy pierwsy raz siostra przyjechała do mnie z yorkiem po bliskim kontakcie  było tragicznie nie mogłem wytrzymać w tym tygodniu też przyjechał (różnica czasu 1 rok tyle że siorka żadko przyjedźa) i czekam nic czekam nic dopiero rano raz kichnolem i troszeczke zaswędziało mnie w oku. Doszedłem do wniosku zę to powoli przechodzi, może zastosować taką terapię zęby jedźić do kogoś kto ma sheltie często w okreslonych terminach tam się przytulać itp. i może alergia powoli by przechodziła. Co o tym myslicie?
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.117 sekund z 26 zapytaniami.