Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: pies w kagańcu???  (Przeczytany 626 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

gragula

  • Gość
pies w kagańcu???
« : 2005-12-20, 23:36 »
 :| prosze napiszcie mi jak to jest z tym prawem... czy pies musi byc wyprowadzany na smyczy i w kagancu w dodatku??? smycz ok ale kaganiec???  :| ostatnio zaczepili mnie policjanci i pewnie mieli z tego ubaw ale chcieli mnie nastraszyc ze ukaraja mnie kara finansowa (200zl) za to, ze pies nie ma kaganca. debile  :lol:
szukam na necie i szukam, i nie moge sie doszukac jak to jest z obowiazujacymi przepisami? nie bede przeciez tracila czasu na wdawanie sie w glupie gadki z prostakami, ktorzy nie maja co robic, tylko zaczepiac???

pomozcie prosze. jesli ktos ma linki do aktualnych materialow na ten temat to bede szczesliwa  :(

dodam, ze moj psiak nie jest agresywny, a jesli widze ze moze szczekac i rzucac sie na innego psa, to przytrzymuje krotko smycz i jest grzeczny. jest kundelkiem, wyglada jak aniol :P
Zapisane

tarunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3388
Odp: pies w kagańcu???
« Odpowiedź #1 : 2005-12-20, 23:50 »
Z tego co wiem, to zalezy od ustalen w danym miescie. W niektorych wedlug prawa wystarczy smycz, w innych jest wymagana zarowno smycz jak i kaganiec- wtedy niestety mozesz zostac ukarana grzywna
Zapisane
Oh how I wish to go down with the sun...

Asia i Rocky

  • Gość
Odp: pies w kagańcu???
« Odpowiedź #2 : 2005-12-21, 00:10 »
Hej!!

Idz do Urzędu Miasta i dowiedz się o ustawie obowiązującej w Twoim miescie wtedy bedzie wszytsko jasne :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: pies w kagańcu???
« Odpowiedz #2 : 2005-12-21, 00:10 »

Nanami

  • Gość
Odp: pies w kagańcu???
« Odpowiedź #3 : 2005-12-22, 17:40 »
CAŁA POLSKA:

Art.77 Kodeksu wykroczeń
Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze grzywny do 250 zł albo karze nagany.

Art.78 Kodeksu wykroczeń
Kto przez drażnienie lub płoszenie doprowadza zwierzę do tego, że staje się niebezpieczne, podlega karze grzywny do 1.000 zł albo karze nagany.

Art.117 Kodeksu wykroczeń
Kto, mając obowiązek utrzymania czystości i porządku w obrębie nieruchomości, nie wykonuje swoich obowiązków lub nie stosuje się do wskazań i nakazów wydanych przez właściwe organy w celu zabezpieczenia należytego stanu sanitarnego i zwalczania chorób zakaźnych, podlega karze grzywny do 1.500 zł albo karze nagany.

Art.145 Kodeksu wykroczeń
Kto zanieczyszcza lub zaśmieca miejsca dostępne dla publiczności, a w szczególności drogę, ulicę, plac, ogród, trawnik lub zieleniec, podlega karze grzywny do 500 zł albo karze nagany.

Art.166 Kodeksu wykroczeń
Kto w lesie puszcza luzem psa,poza czynnościami zwiazanymi z polowaniem,podlega karze grzywny albo karze nagany

Takie jest ogólne prawo, jednak dana gmina moze jeszcze swoje prawa miec. Zatem musisz sie udac do urzedu miasta, nie wiem jak jest w katowicach.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.049 sekund z 24 zapytaniami.