Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 11 12 [13] 14   Do dołu

Autor Wątek: Jakiego psa wybrać?  (Przeczytany 32189 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

KuKi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1066
Odp: Jakiego psa wybrać?
« Odpowiedź #360 : 2007-04-20, 20:10 »
słuchajcie kolega mojego taty wszystko zalatwi, a mój tata zna sie na wychowywaniu psów, mial ich 2!
Zapisane

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: Jakiego psa wybrać?
« Odpowiedź #361 : 2007-04-20, 20:18 »
słuchajcie kolega mojego taty wszystko zalatwi, a mój tata zna sie na wychowywaniu psów, mial ich 2!

Super. Tyle, że można mieć i 5 tys. psów w życiu, a i tak g...uzik o nich wiedzieć. Więc to żaden argument -.-
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Jakiego psa wybrać?
« Odpowiedź #362 : 2007-04-21, 11:23 »
KuKi, mój tata miał 5 psów i tez guzik o nich wiedział. Jak byłam malutka to dwa duże psy, ze schroniska, byly jako obronne, przechodziły szkolenie. Były do pilnowania firmy, duży kojec, wyprowadzane w parku, spoko, ale nic praktycznie nei wiedział.

następnie dwa owczarki niemieckie, z rodowodem. też mało wiedział. psy nie miały dosyc dużo ruchu, nie wiedział tata jaką karme ma jeść pies. stracilisny t dwa psy przez moją kochaną rodzinke w górach, ale to już inna historia...

a piąty pies, mój tata wziął od znajomego. miał go zostawić u nas na jakiś czas, bo musiał wyjechać. psiak został na długie miesiące, trafiłby do schroniska, co mój tata wiedział o psach? moze juz o wiele wiecej, ale to nie była wystarczająca wiedza. psiak był bardzo energiczny, mieszaniec bordera. Dużo ruchu miał, ale to nie wystarczało. i tak musielismy znaleść mu dom.

więc jak pisze Kiba, żaden to argument. mozesz mieć pelno psów i nic o nich nie wiedzieć...

Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Jakiego psa wybrać?
« Odpowiedz #362 : 2007-04-21, 11:23 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Jakiego psa wybrać?
« Odpowiedź #363 : 2007-04-25, 19:00 »
Cytuj
słuchajcie kolega mojego taty wszystko zalatwi, a mój tata zna sie na wychowywaniu psów, mial ich 2!

pochowalam juz 9 psow, w tej chwili mam 7 - a moi rodzice, mimo, ze tytuluja sie "hodowcami" na temat psow nie maja zielonego pojecia - wiec kolega twojego ojca ma cokolwiek wiedziec po tym jak dwa mial? sory - ale ilosc posiadanych zwierzat nie ma NIC do tego ile sie o nich wie.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

KuKi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1066
Odp: Jakiego psa wybrać?
« Odpowiedź #364 : 2007-04-30, 11:50 »
OK jak by co to czytam dużo teraz o wychowaniu psa!
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Jakiego psa wybrać?
« Odpowiedź #365 : 2007-04-30, 12:41 »
Nie no, trochę ma. :) Więcej zwierząt danego gatunku to więcej zachowań, chorób - innymi słowy - doświadczeń. Inna sprawa jak ktoś nie zajmuje się zwierzakiem, w ogóle na niego nie patrzy, olewa jego zachowania, itp. ;) To faktycznie nic nie wie.

Ja za to mam 1, pierwszego psa... i mam sytuacje w stylu, że nie wiem czy coś jest typowe dla psów (z zachowań wykazywanych tylko w domu że tak powiem) bo nie mam porównania/doświadcznia. ;)
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Jakiego psa wybrać?
« Odpowiedź #366 : 2007-04-30, 17:01 »
Kuki, samo czytanie o wychowaniu psa nic nie da. no i duzo książek zawiera błędne informacje. Radziłabym ci także czytać inne topiki na forum, np o żywieniu, szkolenie itp. dowiesz sie na pewno więcej. poczytaj tez strony internetowe. no i poczytaj o rasie psa, którą na pewno będziesz miał.

no i zycze aby wybór był przemyslany, no i mam nadzieje ze nie bedzie zadnego "rasowca"
Zapisane

KuKi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1066
Odp: Jakiego psa wybrać?
« Odpowiedź #367 : 2007-04-30, 18:02 »
Słuchajcie ja ma huskiego i nawet gdyby tata go nie dostał to i tak bym go kupił, bo to moja ulubiona rasa!
I dzięki, bede czytał posty na forum! :)
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Jakiego psa wybrać?
« Odpowiedź #368 : 2007-04-30, 19:15 »
Ja też wielbiam wilczaki, husky i kilka innych ras których nie mam i możliwe, że nie będę mieć, bo nie mam warunków/czasu/itp. Mam nadzieję, że husky będzie miał się dobrze i zapewnisz mu to czego potrzebuje. ;)

"nie bedzie zadnego "rasowca""
No, chyba właśnie jest... przecież tata nie dostał pewnie rodowodowca.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Jakiego psa wybrać?
« Odpowiedz #368 : 2007-04-30, 19:15 »

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Jakiego psa wybrać?
« Odpowiedź #369 : 2007-04-30, 22:44 »
charon, mój tata miał okazje wziąść od znajomego rodowodowego owczarka niemieckiego, ale zrezygnował ze względu na to ze trafił do nas w ciężkim psychicznym i fizycznym stanie pies. Gdyby nie rozsądne myślenie, Bianka byłaby teraz... w schronisku. Moglam mieć teraz pięknego rodowodowego psa, z którym jeździłabym na wystawy itp. ale serce wskazało mi inną drogę, wziąść  pokrzywdzoną bide z ulicy ;)

charon, ja tez uwielbiam husky, zwłaszcza alaskany, ale w chwili obecnej nie mam warunków i wiem ze tatus byłby wsciekły za doszczednie zniszczony ogród, chociaz i tak są juz dołki, poniszczone drzewka itp.

Kuki, moze napisałbyś nam jakie miałby zapewnione warunki twój pies? bo jak narazie piszesz ze masz warunki, to moze nam je przedstaw? ;)
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Jakiego psa wybrać?
« Odpowiedź #370 : 2007-04-30, 23:01 »
charon, ja tez uwielbiam husky, zwłaszcza alaskany, ale w chwili obecnej nie mam warunków i wiem ze tatus byłby wsciekły za doszczednie zniszczony ogród, chociaz i tak są juz dołki, poniszczone drzewka itp.
Chodziło mi o to, że można lubić jakąś rasę, ale nie powinno się jej brać nie mając warunków... ;) Mówiąc wprost.
Przy husky bym się nieźle zastanowiła, w końcu nie zawsze człowiek ma chęć wybiegać psa przy minusowej temperaturze lub w deszczu... ;)

W jażdym razie pies jest i najważniejsze, żeby miał się dobrze. :)
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Jakiego psa wybrać?
« Odpowiedź #371 : 2007-05-01, 10:51 »
charon, aha, nie zrozumiałam, nom jezeli tak to racja, tez nie cierpie w mninusowej temp wychodzić z psem, deszcz ujdzie, no i to jeszcze czy pies wogóle chce isc na spacer :P

Kuki, to twój pies ma rodowód czy nie?
Zapisane

zaba14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3749
  • Mikuś na zawsze w pamięci [*] 27.05.08
    • WWW
Odp: Jakiego psa wybrać?
« Odpowiedź #372 : 2007-05-01, 12:22 »
Chodziło mi o to, że można lubić jakąś rasę, ale nie powinno się jej brać nie mając warunków... ;) Mówiąc wprost.
Przy husky bym się nieźle zastanowiła, w końcu nie zawsze człowiek ma chęć wybiegać psa przy minusowej temperaturze lub w deszczu... ;)

W jażdym razie pies jest i najważniejsze, żeby miał się dobrze. :)

Dokladnie... mnie sie marzy bobtail.. ale ta pielegnacja i tona pisaku w domu... ehh.. :(
Zapisane
Możemy ocenić serce człowieka po tym, jak traktuje zwierzęta- Immanuel Kant

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Jakiego psa wybrać?
« Odpowiedź #373 : 2007-05-01, 20:14 »
oj oj, ile mi sie psów marzy... seter szkocki gordon, vizsla, munsterlander, jamnik ;) zeby to wszystko było takie proste.

Kuki, czekamy na info o piesku ;)
Zapisane

KuKi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1066
Odp: Jakiego psa wybrać?
« Odpowiedź #374 : 2007-05-01, 20:19 »
Ma brozowo-kremowo siersc, jedno oko niebieskie a drugie brozowe no i nie ma rodowodu
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Jakiego psa wybrać?
« Odpowiedz #374 : 2007-05-01, 20:19 »

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Jakiego psa wybrać?
« Odpowiedź #375 : 2007-05-01, 20:29 »
szkoda ze nie ma...

psucie rasy i tyle. szkoda slow, mowisz jedno, robisz drugie.

no ale stalo sie, teraz zadbaj o niego i aby byl szczesliwy, wybiegany.

ja szczerze nie mam huskiego, ale przynajmniej raz dziennie las, laki, park, i moj pies chcialby wiecej, a co dopiero husky.
Zapisane

ReTrIvA

  • Gość
Odp: Jakiego psa wybrać?
« Odpowiedź #376 : 2007-05-01, 20:37 »
Kuki teraz powinienes sie wstydzic ze niszczysz rase. okropny jestes!
Zapisane

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: Jakiego psa wybrać?
« Odpowiedź #377 : 2007-05-01, 23:29 »
Ma brozowo-kremowo siersc, jedno oko niebieskie a drugie brozowe no i nie ma rodowodu

A nie przypadkiem brązowo-białą?...Jeśli jest tak, jak mówisz - ten pies nawet nie przypomina haskacza.

Kuki teraz powinienes sie wstydzic ze niszczysz rase. okropny jestes!

Dokładnie. Jak tak się zastanawiało nad wyborem psa, zarzekało, że będzie spoko, a skorzystało z byle okazji i zrobiło zupełnie co innego, to teraz najlepiej jeszcze tego psa rozmnożyć i puścić w świat kolejne pseudohaskacze. Będzie już pełnia szczęścia.

Powyższe ironią, żeby nie było.
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

KuKi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1066
Odp: Jakiego psa wybrać?
« Odpowiedź #378 : 2007-05-02, 18:33 »
Wyprowadzam go przynajmiej raz dziennie,a jak nie ja to bret,albo tata (kto kolwiek jest w domu oprócz mamy)!
Dbam o niego i sie nie przejmujcie!
Powiedzcie tylko czy mam go trzymać w budzie czy w domu bo mam tez bude i jak nikogo nie ma w domu (gdzies wyjedziemy i nie mozemy go ze sobo zabrać), ale oczywiscie ze bede go tez trzymal w domu ale bez przesady bo mama nie lubi kiedy jest w domu i wchodzi na kanape!
Zapisane

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: Jakiego psa wybrać?
« Odpowiedź #379 : 2007-05-02, 18:36 »
Wyprowadzam go przynajmiej raz dziennie,a jak nie ja to bret,albo tata (kto kolwiek jest w domu oprócz mamy)!

RAZ DZIENNIE? Chyba se jaja robisz. Pies powinien być wyprowadzany PRZYNAJMNIEJ trzy razy dziennie.

Dbam o niego i sie nie przejmujcie!

Właśnie widzę.

Powiedzcie tylko czy mam go trzymać w budzie czy w domu bo mam tez bude i jak nikogo nie ma w domu (gdzies wyjedziemy i nie mozemy go ze sobo zabrać), ale oczywiscie ze bede go tez trzymal w domu ale bez przesady bo mama nie lubi kiedy jest w domu i wchodzi na kanape!

Gdzieś wyjedziecie i nie możecie go ze soba zabrać? A kto go będzie karmił? Poza tym, jak Twoja mama nie lubi kiedy jest w domu, winna nie zgodzić się na psa, a teraz ma ponosić tego konsekwencje. Tyle.
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Jakiego psa wybrać?
« Odpowiedź #380 : 2007-05-02, 18:43 »
Oj, poczytaj o psa jeszcze. :( Zwłaszcza o wymaganiach tej rasy, bo coś z niej zapewne twój pies ma. Rozumiem, że pies się odlewa w ogrodzie, nie tylko podczas tego jednego psaceru. A ile godzin trwa ten spacer?

Uważaj, bo niewybiegany z niezabezpieczonego ogodu zaraz Ci ucieknie, albo na spacerze.

To już twoja rzecz, żeby pies nie wchodził na kanapę. Czeka Cię cieżka praca nad jego wychowaniem. :) Najlepiej na razie odpuść węża. ;) Jak nie masz czasu nawet z psem wyjść, to co dopiero wąż. Może jak Ci zajęć ubędzie?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Jakiego psa wybrać?
« Odpowiedz #380 : 2007-05-02, 18:43 »

KuKi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1066
Odp: Jakiego psa wybrać?
« Odpowiedź #381 : 2007-05-02, 19:31 »
OK! Dzięki za rade i poczytam raz jeszcze o psach!
Słuchajcie bo jak za każdym razem wychodze z nim na łąke to on wynajduje jakiegos kreta albo inne zwierze, i potem przynosi go na podwórko i nie sposób mu tego wyrwać i potem jest pełno kości na podwórzu, co mam zrobić zeby tak nie bylo bo mama sie wkórza! :(
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Jakiego psa wybrać?
« Odpowiedź #382 : 2007-05-03, 00:11 »
Kuki, ty sobie żarty robisz? Jak to przynosi martwe zwierzęta? przeciez jest szczeniakiem, powinieneś go trzymać teraz na smyczy i zacząć szkolenie, socjalizacje i wychowanie psa. aby juz zaczął odróżniać co mu wolno a co nie.

powinieneś go pilnować, jak to nie mozesz go złapać? powinieneś go w chwili obecnej puszczać na lince 10m. i JUŻ uczyć go przychodzić do ciebie w każdej sytuacji. kliker wspomaga szkolenie psa i jest to o niebo łatwiejsze.

spacer raz dziennie to za mało. też mam dom z ogrodem, jak mój pies sie nudzi to rozbiera siatke aby sie wydostać, nawet jak ja gdzieś wyjde to musze ją zamykać w domu bo wiem ze ucieknie za mną. (nie zostawi mnie na krok)

ja psa wyprowadzam przynajmniej 3 razy dziennie, dzisiaj byłam z nią na 5 godzinnym spacerze w lesie. a rano przez godzine bieganie. i to jednak za mało. poczytaj coś o tych psach, bo naprawde krzywdzisz malucha, i w przyszłosci będą same problemy.

moze jak psiak ukonczy 3mc, zapisz sie z nim do pisego przedszkola?

zycze powodzenia i mam nadzieje ze dobrze zrobisz. na twój temat poświęcono 13 stron, ale i tak prawie nic nie wiesz o psach... powodzenia.
Zapisane

zaba14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3749
  • Mikuś na zawsze w pamięci [*] 27.05.08
    • WWW
Odp: Jakiego psa wybrać?
« Odpowiedź #383 : 2007-05-03, 06:12 »
a tak apropo ten szczeniak jest juz po wszystkich szczepieniach i z odbyta kwarantanna?
zadajesz tak podstawowe pytanie, ze dziwie sie ze wzieliscie juz psa a w dodatku tak wymagajacego.. :| jesli psa nie umiesz upilnowac juz teraz to co bedzie jak dorosnie? Huski to psy ktore lubia ucieczki kiedy sa niewybiegane, zwieje Ci z spaceru (jesli bedzie chodzil wedlug ciebie aż raz dziennie) a wogrodzie tez bezczynnie siedziec nie bedzie, rozkopie go, zwieje przez płot i tyle bedziesz go widział, odbierzesz w schronisku jesli pies przeyje wyprawe.. :|

Czasem czytajac posty ludzi ktorzy kupili "huskiego" bo sliczny wydaje mi się, że taki pies nadawałby się dla mnie.. :| mam 15 (!) letniego kundelka który ma spacer trzy razy dziennie kazdy po ok. 45 minut, a ja chciałabym psa z ktorym moge wyjsc i na 2h gdzie bedzie ze mną biegał... :| ale to tylko porownanie do tego co robia wlasciciele niektorych huskich, oczywiscie nie nadaje sie na właściciela takiego psa ;]

Mysha vizsla? co to? :P a co do jamnikow, strasznie podobaja mi sie krolicze szorstkowlose ;)
Zapisane
Możemy ocenić serce człowieka po tym, jak traktuje zwierzęta- Immanuel Kant

ReTrIvA

  • Gość
Odp: Jakiego psa wybrać?
« Odpowiedź #384 : 2007-05-03, 08:39 »
vizsla- wyżeł węgierski, chyba krótkowłosy ;P
Zapisane

zaba14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3749
  • Mikuś na zawsze w pamięci [*] 27.05.08
    • WWW
Odp: Jakiego psa wybrać?
« Odpowiedź #385 : 2007-05-03, 09:05 »
aa.. do tego skrotu to ja bym nigdy nie doszla ;)
Zapisane
Możemy ocenić serce człowieka po tym, jak traktuje zwierzęta- Immanuel Kant

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Jakiego psa wybrać?
« Odpowiedź #386 : 2007-05-03, 13:54 »
tak, vizsla, to wyżeł węgierski ;) jestem miłośniczkom wyżłów, seterów. przez ich temperament, charakter no i przywiązanie do właściciela. jamniczki tez kocham, jak widze takiego malucha to nie moge sie oprzeć i musze go zagłaskać, dlatego wiem ze jak bede miała mieszkanie to na pewno będzie to jamnik.

Ja też brałam psa w ciemno, nic o nim nie wiedziałam. decyzja była trudna i szybka, ponieważ nie chciałam aby szczeniak trafił do schroniska i tam by sie całkowicie zmarnił i odebrano by mu te wspaniałe szczenięce lata. Tylko ze jak sie uparłam to pare godzin przed przyjsciem szczeniaka przestudiowałam dużo stron internetowych, podstawowe pytania na forum itp. Nie zapierałam sie w moich racjach, ale słuchałam forumowiczów i dobrze na tym wyszłam. Teraz mam szcześliwego psa, nie ważne czy to kundelek, jest moim największym skarbem w sercu ;)

Znam huskiego, niestety rodowód go nie uchronił. Droga buda, dobra karma, czesany, dbany. Ale co z tego? Jeżeli calymi dniami jest przywiązany do budy bo wyje  rozkopuje ogródek? wyprowadzony raz na jakiś czas, przez polanke na smyczy, przy nodze w tą i spowrotem. Czyli taki 10 minutowy spacerek raz na jakis czas. bardzo współczuje temu psu, ale nic nie moge poradzić, chociaż prosiłam właścicieli i nic to nie dało. potem sie dziwią czemu husky tak ucieka, niszczy ogród, wyje z nudów.

Kuki, gdybys ty miał taką szkołe w domu jak ja... nie wezme psa ze sobą, to ona piszczy w niebogłosy, jak tatuś jest w domu to otwiera furtke i pies wylatuje za mną. To jest taka nauczka ze pies musi ze mną wychodzić praktycznie wszędzie i nie narzekam.

Twoja mama nie lubi jak pies wskakuje na kanape? to go sie da nauczyć ze nie wolno. Mój psiak mógł wchodzić, ale dopuki nie rozerwał całej kanapy. W chwili obecnej lezy tam kocyk i psiak sobie śpi, bez zgody nie wejdzie na jakiekolwiek łóżko.

radze ci poczytaj podstawy o psach (na forum masz psie vademecum) tam masz linki do różnych tematów. zycze powodzenia ;)
Zapisane

AShusky

  • Gość
Odp: Jakiego psa wybrać?
« Odpowiedź #387 : 2007-07-10, 18:08 »
A nie przypadkiem brązowo-białą?...Jeśli jest tak, jak mówisz - ten pies nawet nie przypomina haskacza.


U huskych WSZYSTKIE typy maści są dozwolone!!
A z resztą... może KuKi dałby jakieś fotki psiaka, to zobaczymy na ile z jego huskiego husky  :roll:

Powinieneś się wstydzić. Chcesz 15 ras na raz a potem psujesz rasę!!
I taki z ciebie przyjaciel zwierząt!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Jakiego psa wybrać?
« Odpowiedz #387 : 2007-07-10, 18:08 »

KuKi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1066
Odp: Jakiego psa wybrać?
« Odpowiedź #388 : 2007-07-10, 18:31 »
Nie dam fotki bo nie wiem jak to zrobić, i to jest husky syberyjski!
Zapisane

*RivenA*

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2649
  • *____*
Odp: Jakiego psa wybrać?
« Odpowiedź #389 : 2007-07-10, 18:33 »
rodowodu nie ma więc nie jest rasowy , ot co ;] rasowy = rodowodowy
ale i tak najważniejsze jest to by pies miał dobre warunki
Zapisane
"Gdy coś będzie nie tak, nie martw się -ja jedynie podpalę Twój stos."


ciasteczek ^_^
Strony: 1 ... 11 12 [13] 14   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.09 sekund z 28 zapytaniami.