Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Allegro i zwierzaki  (Przeczytany 2112 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

EDŹKA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 659
  • Tego AV nie opuszcze >:)
Allegro i zwierzaki
« : 2007-01-21, 23:18 »
Przeglądałam sobie allegro i trafiłam na jedno ogłoszenie o sprzedaży haszczaka. Weszłam i przejrzałam zdjecia... wychudzony pies wyglądajacy jak "pół biedy". No dobra, wkurzyłam się troche ale przeglądam dalej... następny haszczak od tego samego człowieka, tyle że pies inny(także wychudzony, "pomiętolony") ... później trzeci.. i następny. O zgrozo... przejrzałam aukcje tego urzytkownika:
http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3463249
Maszynki do robienia szczeniąt?
Zapisane
Jesteś jak srebrna kropla deszczowa,
Jesteś miłością, natchnieniem, słodyczą
Lecz czasem lodem, złem, goryczą
Jesteś złym diabłem co serce łamie,
Jesteś wampirem co z grobu wstaje
A kiedy w usta moje się wpijasz
Jesteś Aniołem co mnie zabija...

anas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4660
Odp: Allegro i zwierzaki
« Odpowiedź #1 : 2007-01-22, 07:02 »
 W końcu aukcje internetowe. Bardzo fajne te pieski, no ale takie chudzinki. Ja bym haski w takim klimacie nei trzymała, za ciepło przecierz...
Zapisane
"Gdyby istniało Newtonowskie trzecie prawo konwersacji, głosiłoby, że każde stwierdzenie wywołuje kontrstwierdzenie o równej sile i przeciwnym zwrocie."
~Hugh Laurie "Sprzedawca Broni"

Ninek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2860
    • WWW
Odp: Allegro i zwierzaki
« Odpowiedź #2 : 2007-01-22, 08:00 »
Makabra :|
Aniu nigdy nie widziałaś huskich u nas?? Przecież to normalka że ludzie je trzymają i psy wcale sie tak nie męczą...
Zapisane
Psy: Fox, Majka i Vega
Koty: Karmel i Mefisto
Szczury: Mia, Pcheła, Weszka, Zambia, Trufla, Mała Mi, LeeLee i Lilia

"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." Mark Twain
http://szczury.dzs.pl - Klik ;)

Forum Zwierzaki

Odp: Allegro i zwierzaki
« Odpowiedz #2 : 2007-01-22, 08:00 »

*RivenA*

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2649
  • *____*
Odp: Allegro i zwierzaki
« Odpowiedź #3 : 2007-01-22, 08:35 »
ekhem , a dlaczego wszystkie nie posiadaja ksiazeczek zdrowia z przyczyn losowych ?
Zapisane
"Gdy coś będzie nie tak, nie martw się -ja jedynie podpalę Twój stos."


ciasteczek ^_^

anas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4660
Odp: Allegro i zwierzaki
« Odpowiedź #4 : 2007-01-22, 08:38 »
Nina no jeden koleś ma, no ale te psy też przeceirz ruhu potrzebuje, kupi jakaś rodzina z dziecieakiem i kto z nim biega będzie? Tamten chłopka jest doożo starszy i ma czas bo to kolega barata mojej kol.
Zapisane
"Gdyby istniało Newtonowskie trzecie prawo konwersacji, głosiłoby, że każde stwierdzenie wywołuje kontrstwierdzenie o równej sile i przeciwnym zwrocie."
~Hugh Laurie "Sprzedawca Broni"

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Allegro i zwierzaki
« Odpowiedź #5 : 2007-01-22, 08:58 »
Ten deter wygląda okropnie, nawet już nie widać resztek optymizmu na jego pysku... :/ Allegro nic z tym nie zrobi jak zgłosić? Nie ma podstaw? Ostatecznie można zadzwonić do TOZ i przesłać fotki, niech ruszą tyłki.
Zapisane

Kaira

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1111
  • on oddaje moje prawdziwe ja xP
Odp: Allegro i zwierzaki
« Odpowiedź #6 : 2007-01-22, 10:28 »
Sprzedaż psów na allegro, tak samo jak na giełdach, powinna być zakazana  :/

Cholera mnie bierze, za przeproszeniem  :killer:

Ostatnio, z ciekawości patrzyłam na rottweilery i dogi. Może drastycznie tka jak te nie wyglądały, ale psiaki nie przypominały żadnej z ras  :|
Zapisane
Wielki powrót wielkiego kretyna.

Nanami

  • Gość
Odp: Allegro i zwierzaki
« Odpowiedź #7 : 2007-01-22, 13:31 »
Allegro nie jest takie złe, jakby go nie było taki facet by i tak rozmnazał swoje psy, tylko inaczej sie ogłaszał, szkoda tylko ze prawo w Polsce jest jakie jest i pomimo dowodów, które sam dostarczył dręczyciel nic nie mozna zrobic...!
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Allegro i zwierzaki
« Odpowiedź #8 : 2007-01-22, 14:06 »
Nie każda sprzedaż psów na Allegro zasługuje na potępienie, bo wystawia się tam i zwierzaki bezdomne, za symboliczną złotówkę. Ale to to już oczywisty handel zarobkowy, powinno się jakąś kontrolę przeprowadzić u gościa. Gdyby była specjalna policja do spraw zwierząt, można by ich zainteresować, a tak nie bardzo jest kogo... Czy TOZ ma takie uprawnienia?
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: Allegro i zwierzaki
« Odpowiedz #8 : 2007-01-22, 14:06 »

Kaira

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1111
  • on oddaje moje prawdziwe ja xP
Odp: Allegro i zwierzaki
« Odpowiedź #9 : 2007-01-22, 17:16 »

Ja nie mówiłam o wszystkich aukcjach... :/
Zapisane
Wielki powrót wielkiego kretyna.

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Allegro i zwierzaki
« Odpowiedź #10 : 2007-01-22, 17:20 »
Nie każda sprzedaż psów na Allegro zasługuje na potępienie, bo wystawia się tam i zwierzaki bezdomne, za symboliczną złotówkę. Ale to to już oczywisty handel zarobkowy, powinno się jakąś kontrolę przeprowadzić u gościa. Gdyby była specjalna policja do spraw zwierząt, można by ich zainteresować, a tak nie bardzo jest kogo... Czy TOZ ma takie uprawnienia?
No, dodam, że część to tylko ogłoszenia, a nie sprzedarz. Te i te o których piszesz okej, ale Allegro powinno prowadzić większą selekcję, mieć sumienie, a nie tylko lecieć na prowizję.
Jest Streż dla Zwierząt, ale chyba tylko w Wawie.
W sumie, czemu TOZ niemiałby mieć możliwości odbioru zwierząt zaniedbanych - ma, tak samo jak każde inne władze.

"Zwierzę, które jest rażąco zaniedbywane lub okrutnie traktowane, może być odebrane, czasowo lub na stałe, właścicielowi{ }bądź innej utrzymującej je osobie, na podstawie decyzji wójta (burmistrza, prezydenta miasta) podjętej z urzędu lub na wniosek organu Policji, lekarza weterynarii albo inspektora Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce lub upoważnionego przedstawiciela innej organizacji społecznej o podobnym statutowym celu działania i przekazane do schroniska dla zwierząt albo pod opiekę innej osoby lub instytucji."
Ustawa o ochronie zwierząt, art. 7, pkt. 1.

Myślę, że jak mogą odebrać to mogą i zdobyć nakaz zwiedzenia posiadłości, bo i jak by miało to działać? Gdyby te psy widziały kiedyś weta mógłby od wystąpić o odebranie psów, ale jakoś nie wierzę, by to się stało.
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Allegro i zwierzaki
« Odpowiedź #11 : 2007-01-22, 17:37 »
"Zwierzę, które jest rażąco zaniedbywane lub okrutnie traktowane

Nie ma tu mowy o kontroli w innych przypadkach, tzn., gdy zwierzętom niby nie dzieje się krzywda... Nie ma okrucieństwa, nie ma podstaw do kontroli, a tymczasem kto wie, co naprawdę się dzieje? Może jest źle, tylko tego na zewnątrz nie widać. Dopóki ktoś dociekliwy czegoś nie dostrzeże, nikt palcem nie kiwnie...
Zapisane
IBDG Wrocław

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Allegro i zwierzaki
« Odpowiedź #12 : 2007-01-22, 17:41 »
Dla mnie to jest zamiedbywanie, te psy są chude, bez chęci do życia, mają coś z oczami i pewnie czymś jeszcze, czego nie wiadać na pierwszy rzut oka, np. zębami.
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Allegro i zwierzaki
« Odpowiedź #13 : 2007-01-22, 17:44 »
Tylko czy rażące? Dla nas, kochających zwierzaki tak, ale czy ogół też tak uzna? Jakoś wątpię... :/
Zapisane
IBDG Wrocław

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Allegro i zwierzaki
« Odpowiedź #14 : 2007-01-22, 18:21 »
Wiesz, jak mają olać to i przy większym zaniedbaniu oleją, a jak się przejmują to i przy takim się przejmą... Zależy kto tam pracuje.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Allegro i zwierzaki
« Odpowiedz #14 : 2007-01-22, 18:21 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Allegro i zwierzaki
« Odpowiedź #15 : 2007-01-22, 18:38 »
Może się i przejmą, ale nie będą mogli nic zrobić... Nie będzie podstaw prawnych...
Zapisane
IBDG Wrocław

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Allegro i zwierzaki
« Odpowiedź #16 : 2007-01-22, 21:48 »
Dlaczego? Przecież jak już być zobaczyli te zwierzaki, mieli do nich dostęp a wet by osądził, że są w złym stanie to w tym momencie zaczyna się coś wykonalnego, czyli majapodstawię prawną, żeby odebrać te zwierzeaki w myśl zacytowanego prawa. Tylko wszystko to co wcześniej nie za bardzo. Nie znam przynajmniej takich przepisów, ale jeśli zabierajaludziom zwierzaki to musi być prawo któe umożliwia ich zobaczenie.
Zapisane

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Odp: Allegro i zwierzaki
« Odpowiedź #17 : 2007-01-22, 22:07 »
Charon, a co, jeśli wet uzna, że psy są w dobrym stanie? Że nie dopuszczono się rażącego zaniedbania? Starałam się pomóc paru psom, jednego właściciele trzymają cały czas w niewielkiej klatce, a jest to bokser, aktualnie ma ok. roku. I nic nie można z tym zrobić, bo jedzenie ma, picie też, ktoś z nim od czasu do czasu wychodzi na spacer, ma książeczkę zdrowia i jeździ czasem do weta. A to, że ma trochę pcheł, łażą po nim wszy i co miesiąc ma jakieś leczenie, bo klatka stoi w zimnym garażu - a kogo to obchodzi, raz sprawdzili, nic nie znaleźli i na tym praca się kończy. Niestety, ale niewiele można na to poradzić, bo to Polska, bo to ludzie, a w takim przypadku na wiele liczyć nie można. :roll:
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Allegro i zwierzaki
« Odpowiedź #18 : 2007-01-22, 22:22 »
No, jak uzna, że są dostatecznym stanie, no to uzna i co zrobić. Wiadomo, że TOZ żadko kiedy pomaga, no ale czasem może to się mu zdaża. Napisałam jedynie, że myślę, że jest narzędzie aby zrobić to o czym pisała IBDG (twierdzą, że go nie ma) - a jak ono działa to już inna sprawa.

No, jak napisałam powyżej:
Wiesz, jak mają olać to i przy większym zaniedbaniu oleją, a jak się przejmują to i przy takim się przejmą... Zależy kto tam pracuje.
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Allegro i zwierzaki
« Odpowiedź #19 : 2007-01-22, 23:12 »
Wszystko rozbija się o określenie "rażąco" zaniedbane... To, co nas razi, na innych, np. policji czy sądzie nie zrobi wrażenia... Skoro zwierzę nie pada z głodu i nie jest katowane, to wszystko gra :roll: A że nie jest wystarczająco często wyprowadzane, że siedzi w klatce, albo suka rodzi co cieczkę, to przecież nic rażącego :roll: Przecież Polakami byle co nie wstrząśnie... Chyba, że chodzi o obrazę uczuć religijnych, na tym tle nasi rodacy są bardzo wrażliwi. Ale żeby zwierzętami się przejmować, co to, to nie...
Zapisane
IBDG Wrocław

Kaira

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1111
  • on oddaje moje prawdziwe ja xP
Odp: Allegro i zwierzaki
« Odpowiedź #20 : 2007-01-23, 08:00 »
albo suka rodzi co cieczkę, to przecież nic rażącego :roll:

Ta... Ale jak dochodzi do pogryzienia, to "Zakazać hodowli! Zakazać hodowli!"
Czarny humor, bo z jednej strony przeraża, a z drugiej warte śmiechu.

Tak zapytam z ciekawości, wiem, że ten pies fatalnie nie wygląda, ale co o tym sądzicie?
http://www.allegro.pl/item159769863_owczarek_kaukaski.html
« Ostatnia zmiana: 2007-01-23, 18:33 autor Kaira »
Zapisane
Wielki powrót wielkiego kretyna.

Forum Zwierzaki

Odp: Allegro i zwierzaki
« Odpowiedz #20 : 2007-01-23, 08:00 »

becia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1650
    • WWW
Odp: Allegro i zwierzaki
« Odpowiedź #21 : 2007-01-25, 14:19 »
Skoro ten kaukaz agresywnie reaguje na obce osoby, to czy nie zachowałby się tak wobec potencjalnego nowego właściciela? :/ Wtedy i tak nikt by go nie zechciał, chyba że ktoś kto chce psa do pilnowania jakiejś np. budowy i nie ma zamiaru się nim należycie zajmować...
Zapisane

So each morning you look for a reason
Just to open your eyes
But if you don’t find one deep in you
You’ll never find it outside

Kaira

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1111
  • on oddaje moje prawdziwe ja xP
Odp: Allegro i zwierzaki
« Odpowiedź #22 : 2007-01-25, 14:23 »
No właśnie...
Albo go weźmie jakiś kretyn, żeby sobie podbudować ego, bo na pitolet trzeba mieć zezwolenie. :/
Zapisane
Wielki powrót wielkiego kretyna.

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Allegro i zwierzaki
« Odpowiedź #23 : 2007-01-25, 17:07 »
Pewnie pies po prostu szczeka na obcych (jak to pies, broni domu), a facet pisze tak by zdobyć kupca... :/
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.202 sekund z 27 zapytaniami.