Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: śmierć pieska  (Przeczytany 3117 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

porta

  • *
  • Wiadomości: 1
śmierć pieska
« : 2012-10-19, 14:24 »
Witam...
Chciałam zacząć dość nieprzyjemny temat....śmierć naszego pupila. Jak godnie go pochować??
Jedną z możliwości jest zostawienie u weterynarza...czyli utylizacja, druga-zakopanie...co ma być podobno karane...
Slyszałam, że w Gorzowie Wlkp. ostatnio powstała nowa możliwość...kremacja. czy ktoś korzystał już z takiej usługi??
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: śmierć pieska
« Odpowiedź #1 : 2012-10-20, 17:54 »
A co zadecydowalas ? Bo ja się nikogo nie pytam gdzie ma leżec moj ukochany pies ktory ode mnie odszedl.
Jesli to nie ma byc reklama uslugi to, mam nadzieję,że Twoj pupil nie czeka w zamrażarce na Twoja decyzje.
Widzialam już cennik takiej kremacji, taniej czlowiek kosztuje.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

pumeczka

  • *
  • Wiadomości: 48
Odp: śmierć pieska
« Odpowiedź #2 : 2012-12-06, 12:55 »
Zakazane zakopywanie? Dlaczego? Na swoim podwórku też? :>
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: śmierć pieska
« Odpowiedz #2 : 2012-12-06, 12:55 »

marwet

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 115
    • WWW
Odp: śmierć pieska
« Odpowiedź #3 : 2012-12-06, 15:04 »
Niestety zakopywanie jest zgodnie z prawem zabronione poza miejscami do tego wyznaczonymi o czym zawsze informuje w przypadku śmierci pacjenta. Ale .....  (więcej napisać nie mogę)
Zapisane
Marwet, dermatologia weterynaryjna www.marwet-turka.pl

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: śmierć pieska
« Odpowiedź #4 : 2012-12-14, 13:01 »
ale jak to sie ladnie mowi "czego oko nie widzi, tego sercu nie zal" - czyli zeby kogos ukarac za pochowanie zwierzecia na swoim terenie to najpierw trzeba o tym wiedziec. Czyli jak sie ma np. zlosliwych sasiadow, korzy podgladaja - lepiej tego nie robic.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: śmierć pieska
« Odpowiedź #5 : 2012-12-14, 14:28 »
My często kopiemy doły na zgnile jablka, ktorych mamy nadmiar.
W dodatku dość szczelnie mamy obsadzoną działkę i dobrze żyjemy z sąsiadami :) Dlatego nasze psy sa z nami zawsze :)
 W dodatku to akurat nie przestępstwo tylko wykroczenie.  W takim wypadku nie musimy nikogo wpuszczac na nasza posesję bez nakazu prokuratora. A zreszta chcialabym widziec jak ktos przekopouje kilka tysięcy metrow kwadratowych tylko po to,zeby mi dac grzywnę :)
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

genialny żółw

  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: śmierć pieska
« Odpowiedź #6 : 2013-02-05, 14:55 »
My często kopiemy doły na zgnile jablka, ktorych mamy nadmiar.
W dodatku dość szczelnie mamy obsadzoną działkę i dobrze żyjemy z sąsiadami :) Dlatego nasze psy sa z nami zawsze :)
 W dodatku to akurat nie przestępstwo tylko wykroczenie.  W takim wypadku nie musimy nikogo wpuszczac na nasza posesję bez nakazu prokuratora. A zreszta chcialabym widziec jak ktos przekopouje kilka tysięcy metrow kwadratowych tylko po to,zeby mi dac grzywnę :)

Dokładnie. Po za tym jeśli wykopiemy odpowiednio głęboki dołek to nie będzie szkody dla nikogo
Zapisane

marwet

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 115
    • WWW
Odp: śmierć pieska
« Odpowiedź #7 : 2013-02-07, 18:55 »
byle nocą i w odludnym miejscu  ...
Zapisane
Marwet, dermatologia weterynaryjna www.marwet-turka.pl

andorqa

  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: śmierć pieska
« Odpowiedź #8 : 2013-02-21, 19:44 »
Też straciłam już kilka psiaków i zawsze zostawiałam ich u weterynarzy. Nie mam gdzie zakopać psiak i nie chciałam go zakopywać na jakimś polu by potem go coś odkopało. Ma znajomą, która skremowała psa i trzyma go w domu, ale ja wolę pamiętać je za życia. Nie wiem czy bym chciała potrzeć codziennie na jego prochy.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: śmierć pieska
« Odpowiedz #8 : 2013-02-21, 19:44 »

cezkowy

  • *
  • Wiadomości: 4
    • WWW
Odp: śmierć pieska
« Odpowiedź #9 : 2013-05-28, 16:56 »
Szkoda, że psy nie żyją dłużej  :(

GlodnyZwierzak_pl

  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: śmierć pieska
« Odpowiedź #10 : 2013-08-08, 13:52 »
No cóż.. Takie są prawa natury i niczego nie zmienimy,możemy tylko za życia naszego pupila sprawić aby było ono piękne,wspólne,abyśmy wiedzieli że roimy wszystko co w naszej mocy aby o niego zadbać.
Zapisane
www.GlodnyZwierzak.pl - KARMY I AKCESORIA DLA PSÓW I KOTÓW.
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.066 sekund z 25 zapytaniami.