Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Pies ugryzł dziecko?  (Przeczytany 2030 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Mary

  • Gość
Pies ugryzł dziecko?
« : 2002-08-04, 22:50 »
Wychowywalam sie z psami, tak tez wychowuje moje dzieci. Nie czuja lęku przed zwierzętami i uważam że dzięki kontaktom z psami dzici są bardziej otwarte, opiekuncze. Zgadzacie się ze mną?
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Pies ugryzł dziecko?
« Odpowiedź #1 : 2002-08-04, 23:00 »
Owszem, zgadzam się z Tobą. Też tak byłam wychowywana - z psami, kotami, gołębiami i co tam się jeszcze "przytrafiło.  I wyrosłam ( mam nadzieję :lol: ) na całkiem dojrzałego i odpowiedzialnego człowieka.
Ale nie toleruję mam, które na widok mojej suni mówią do swoich pociech "patrz jaki śliczny piesek, no pogłaskaj" i tłumaczą mi, że staraja sie wychować swoje dzieci bez lęku wobec psów (bynajmniej nie dotyczy to Ciebie) nie pytając mnie o zgodę. A co, jeśli mój pies nie lubi dzieci, bo go np. biły? Afera gotowa  :grr:

Dlatego z daleka ostrzegam obce dzieciaki - nie głaskaj, najpierw zapytaj o zgodę właściciela, bo pies może tego nie lubić. Wtedy często spotykam się z odpowiedzią "odpowiedzialnych" mam - jak taki agresywny, to czemu nie w kagańcu?
 
Bo należy dobrze wychowywać własne dzieci...
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Mary

  • Gość
Pies ugryzł dziecko?
« Odpowiedź #2 : 2002-08-04, 23:06 »
Masz rację, ja staram się mojej starszej córce wpoić zasade, ze ma pytać czy może poglaskac obcego psa. Niestety , na widok jakiegokolwiek zwierzaka reaguje tak spontanicznie, że nie ma czasu na pytania. Po prostu biegnie i zaczyna przytulac;-)))) Na szczescuie jeszcze jej nigdy pies nie ugryzl.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pies ugryzł dziecko?
« Odpowiedz #2 : 2002-08-04, 23:06 »

Monik@

  • Gość
Pies ugryzł dziecko?
« Odpowiedź #3 : 2002-08-05, 11:22 »
No cóż - moja córka w życiu nie pogłaszcze obcego psa na ulicy.
Może trochę przegięłam wychowując ją, ale to chyba lepiej niż miałaby zostać pogryziona przez jakiegoś psiaka. Ja w jej wieku byłam "ufniejsza", ale teraz czasy się zmieniły i za dużo widziałam. Natomiast chociaż ma 5 lat, doskonale już wie co to schronisko i skąd się tam biorą psy. Razem postanowiłyśmy, że następny będzie ze schroniska.
Oczywiście za to obślinia psy wszystkich znajomych i rodziny.
Zapisane

Mary

  • Gość
Pies ugryzł dziecko?
« Odpowiedź #4 : 2002-08-05, 12:13 »
Fakt, ja mam do tej pory zgryz, ze zamiast wziąć psa ze schroniska, po prostu kupilam;-)). Poprzednie moje dwa psy byly ze schroniska;-))) i na pewno jeszcze jakis będzie. Nigdy zaden pies nie rzucil sie na moje dzieci, moze dlatego ze nie wyczuwaja lęku? A moze mialam szćczęście po prostu;-))
Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Pies ugryzł dziecko?
« Odpowiedź #5 : 2002-08-05, 21:37 »
no a ja po prostu mówie nie podchodz, ten pies nie jest wychowywany z dziećmi, jakoś mamy nic nie gadają, tylko odchdzą z pociechami, mam nadzieje że jak wyrośnie moja bratanica, to Łatka, się przyzwyczai.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

rosa

  • Gość
Pies ugryzł dziecko?
« Odpowiedź #6 : 2002-08-07, 10:19 »
Moja nieżyjąca sunia nigdy nie lubiła dzieci,nawet tzw.swoich.Tolerowała ich obecność dopóki się nią nie interesowały.Jak podchodziły za blisko to warczała i odchodziła. :|  :|  :|
Zapisane

Monik@

  • Gość
Pies ugryzł dziecko?
« Odpowiedź #7 : 2002-08-07, 11:24 »
No właśnie, a na takich psach się "psy wiesza". Ja też nie lubię cudzych, źle wychowanych dzieci :)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.059 sekund z 23 zapytaniami.