Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: labek?:(  (Przeczytany 1762 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Agnes

  • Gość
labek?:(
« : 2003-12-07, 15:33 »
Właœnie wróciłam ze spaceru z suniš i spotkałam kobitek, która miała bardzo fajnego czarnego szczeniaka. Nieœmiało się zapytałam czy to mieszaniec, a pani powiedziała, że to labek (dokładnie pow, że został kupiony jako labek). Nic nie chciałam mówić, bo ten pies miał duży biały krawacik, a ogon taki długi i cienki (chyba już u szczeniaków ogonek jest doœć specyficzny). Ewidentnie pani kupiła œlicznego mieszańca, bo z tego labek nigdy nie będzie. Pomijajšc to, że pani nie kupiła z rodowodem, ale handlarz mógł by chociaż sprzedawać szczeniaki podobne do rodowodowych...Smutne ale prawidziwe:( choć wiem, że to nic odkrywczego...
Zapisane

myszka

  • Gość
labek?:(
« Odpowiedź #1 : 2003-12-07, 15:58 »
Niestety, większość sprzedawanych bez papierów piesków różni się i to sporo od swoich rasowych odpowiedników. Ale nawet to nie przekonuje zwolenników teorii, że to i tak są piękne rasowe pieski, tyle, że bez tych głupich, kosztownych i niepotrzebnych papierków
Zapisane

Agnes

  • Gość
labek?:(
« Odpowiedź #2 : 2003-12-07, 17:13 »
jednak czasami przypominają rasowce, np moi sąsiedzi kupili collie bez rodowodu - jako szczeniak był rzeczywiście jak collie, teraz troche go przypomina...ten jednak w ogóle nie jest labkowaty:( mam nadzieje, że właściciele go mimo wszystko zostawią u siebie jak zobaczą co wyrosło z takiego psiaka...
Zapisane

Forum Zwierzaki

labek?:(
« Odpowiedz #2 : 2003-12-07, 17:13 »

AgaŚ

  • Gość
labek?:(
« Odpowiedź #3 : 2003-12-07, 20:03 »
Heh.... no ale najczesciej ,,normalni" ludzie gdy nnawet kupuja z zalozeiem psa rasoego, a nic im z tego nie wyrasta kochaja go bardzo czy jest labkiem czy nie wiadomo czym! Sa ich psiakiem i juz! Moi sasiedzi kupili juz dawno ŚP Tobisia ktory mial byc Cocerkiem... no coz... bardziej mi przypominal czarnego PONa z  pokrecona baardzo sierscia ;) Ale ich wspanialym przyjacielem przez 18 lat!
Zapisane

Talagia

  • Gość
labek?:(
« Odpowiedź #4 : 2003-12-07, 21:02 »
Eh, to przypomina mi sytuacje z pewnym starszym człowiekiem, który pod sklepem sprzedawał szczeniaczka, śliczna cała czarna typowo labkowata kuleczka, ale nie rasowy, miał białe łapki :)
Powiedziałam że śliczny mieszanec i ile chce za takiego pieska ( z ciekawości) odpowiedział że to rasowy owczarek niemiecki, kopara mi opadła, myslałam że nie wytrzymam i wybuchne śmiechem, ale podziękowałam i odeszłam :)
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
labek?:(
« Odpowiedź #5 : 2003-12-07, 21:57 »
Trzeba się było śmiać - do rozpuku. Może by się zastanowił zamiast bezmyślnie kłapać paszcą. :?
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Tafta

  • Gość
labek?:(
« Odpowiedź #6 : 2003-12-08, 00:42 »
Ja też jestem przeciwniczką kupowania piesków u pseudohodowców, ale chciałam tylko dodać,
że u labków dopuszczalne jest występowanie białego 'krawacika', no i mają dość długi ogonek.
Zapisane

Agnes

  • Gość
labek?:(
« Odpowiedź #7 : 2003-12-08, 14:44 »
Tafta teraz to złupiałam;) ale ten ogonek był naprawde dłuuugi, szczeniaki nie mają już takich krótszych ogonów i grubszych jak u dorosłych piechów? co do krawacika, to też byłam pewna, że jak czarny to cały czarny
Zapisane

pola

  • Gość
labek?:(
« Odpowiedź #8 : 2003-12-08, 16:19 »
ja nie mam rasowego beagla i niczym sie Tina nie rozni od rasowców :P
ja trafilam akurat na domowa hodowle i bardzo uczciwą, naprawde

wiecie czasem mi sie zdaje ze ci ludzie to sprzedaja te pieski i mowia ze sa rasowe itd. bo wiedza ze jak ich nie sprzedadzą to czeka ich .....................
sami nie utrzymaja tylu (naprzyklad 4 lub 3 albo nawet 2 i jeszcze pewnie ze swoim )
wiec jak nie namowia "klientow" to pieski do rzeki albo schronisko
i co czemu Zwierzomaniaczka miala sie smiac ??????????????????
wcale nie
co temu sa winne psy ????????????????????????????????????
wszystkiemu powtarzam wszystkiemu winni sa ludzie
i nie łudźmu sie ten facio mial dobre intencje i byl dobrym czlowiekiem i nie mogl moze przewidziec co sie stanie jak wypusci swoja sunia z cieczka sama na dwor a teraz chcial naprawic swoj blad i sprobowac sprzedac chociaz jednego pieska zeby przezyl ??????????? powaznie dziewczyny nie oceniajcie niczego po pozorach :(
wydaje mi sie czasem ze wy oceniacie tylko to co widzicie ale nie probujecie zrozumiec tego czlowieka
smuci mnie to :( bo wielu z nas chce byc akceptowanym ale niestety sa ludzie ktorzy oceniaja po pozorach i odbieraja nam ta szanse

dzieki za pzreczytanie albo nie mojego postu :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

labek?:(
« Odpowiedz #8 : 2003-12-08, 16:19 »

olc!a

  • Gość
labek?:(
« Odpowiedź #9 : 2003-12-08, 16:24 »
Gdyby ten facet chciał uratować pieska, to oddałby go za darmo, nie chciałby kilkuset złotych, bo to przecież 'rasowy bez rodowodu owczarek niemiecki'. A Zwierzomaniaczka miała się śmiać, żeby pokazać mu, że po piesku widać, że jest kundelkiem.
Zapisane

Agnes

  • Gość
labek?:(
« Odpowiedź #10 : 2003-12-08, 16:26 »
ok ale w takim razie po co ten facet mówil, że to rasowy ON?! po co ci ludzie chcą sprzedać jako rasowe? równie dobrze moga je oddac za darmo (są takie sytuacje) lub oddać do schroniska, albo sprzedać jako kundelki. Ale oni chca zarobić, bo wiedzą, ze za "rasowego" dostaną wiecej niz za kundelka.
Zapisane

pola

  • Gość
labek?:(
« Odpowiedź #11 : 2003-12-08, 16:27 »
a ten facio to pewnie wiedzial
a moze sam nie ma kasy ???????????????
moze to jego jakis sposob na utrzymanie ??????????
tylko nie wiem czemu akurat psy ????????????????
porąbani sa ci ludzie :cry:
Ps. Zwierzomaniaczko ile on chcial za te pieski ?
Zapisane

awangarda

  • Gość
labek?:(
« Odpowiedź #12 : 2003-12-08, 16:34 »
eee moj pies tam zaden rodowodu nie ma ale sa podobne do rasowych tzn jak na moje oko sa identyczne tyle ze tam maja takie jakies wady...np. dejli jest troche niewymiarowy jak na colli i ma oczy zle i lapy... a ruselek chyba jest dobry bo on matke ma rejestrowana jako jedyna (chyba) w polsce niewiem jak z ojcem ale wiem ze ludzie od ktorych mam russelka bardzo dlugo ojca szukali :)
Zapisane

Tafta

  • Gość
labek?:(
« Odpowiedź #13 : 2003-12-08, 20:19 »
Cytat: Agnes
Tafta teraz to złupiałam;) ale ten ogonek był naprawde dłuuugi, szczeniaki nie mają już takich krótszych ogonów i grubszych jak u dorosłych piechów? co do krawacika, to też byłam pewna, że jak czarny to cały czarny

No to jak naprawdę dłuuuugaśny ogon to pewnie nie labek ;)
Labradorki mają ogony średniej długości, grube u nasady i coraz cieńsze w kierunku końca.
A jeśli chodzi o 'krawaciki' to dopuszczalna jest biała plamka na piersi :)
Zapisane

olc!a

  • Gość
labek?:(
« Odpowiedź #14 : 2003-12-08, 20:21 »
Jeśli to byłby faktycznie labek (przynajmniej biologicznie ;) ), to facet nie wciskalby innym kitu, że to owczarek niemiecki, tylko powiedziałby że to labrador. Jest dużo czarnych szczeniaczków które przypominają labki, a naprawdę są najprawdziwszymi kundelkami.
Zapisane

Forum Zwierzaki

labek?:(
« Odpowiedz #14 : 2003-12-08, 20:21 »

Tafta

  • Gość
labek?:(
« Odpowiedź #15 : 2003-12-08, 20:27 »
Ale nie o tego 'labka' mi chodzi tylko o tego, o którym pisała Agnes na samym początku,
który też prawdopodobnie labkiem nie był ;)

Zapisane

Agnes

  • Gość
labek?:(
« Odpowiedź #16 : 2003-12-08, 22:15 »
no więc właśnie labek na Twoim zjęciu jest inny. Tamten miał dużo cieńszy ogon i dłuuugi:) zupełnie nie labkowaty...i krawacik też był wiekszy...niż plamka:)
Zapisane

olc!a

  • Gość
labek?:(
« Odpowiedź #17 : 2003-12-09, 15:36 »
Aha, o tamtym labku mówimy :lol:
Zapisane

carragan

  • Gość
labek?:(
« Odpowiedź #18 : 2003-12-09, 15:39 »
moj psiak mial naprawde dlugi ogon i wygladal jak szczurek bo do tego ten ogonek byl gladkowlosy :lol:
W kazdym badz razie teraz ma "ogonek"ok.85cm :lol:
Zapisane

Tafta

  • Gość
labek?:(
« Odpowiedź #19 : 2003-12-09, 16:55 »
łomatko, to 2/3 długości mojego całego psa :lol:
Zapisane

carragan

  • Gość
labek?:(
« Odpowiedź #20 : 2003-12-09, 17:03 »
:lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

labek?:(
« Odpowiedz #20 : 2003-12-09, 17:03 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.089 sekund z 26 zapytaniami.