Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Yorki- czy tylko karłowate???  (Przeczytany 9109 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Agata_*

  • Gość
Yorki- czy tylko karłowate???
« : 2003-12-16, 16:32 »
Mam pytanko. Większość ludzi posiada yorki karłowate. Mój piesek nie jest zaliczany do karłowatych-jest trochę większy i grubszy (obżartuch).
Wiem że są jeszczcze większe pieski z tej rasy. Chciałam bym porozmawiać z ludzmi posiadajacymi  yorki średnie (głównie)..... oraz ze wszystkimi fanami yorek!!! :)
Zapisane

myszka

  • Gość
Yorki- czy tylko karłowate???
« Odpowiedź #1 : 2003-12-16, 16:50 »
Nie ma czegoś takiego jak York karłowaty... :roll:
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Yorki- czy tylko karłowate???
« Odpowiedź #2 : 2003-12-16, 16:52 »
Ani tym bardziej yorków średnich :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Yorki- czy tylko karłowate???
« Odpowiedz #2 : 2003-12-16, 16:52 »

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Yorki- czy tylko karłowate???
« Odpowiedź #3 : 2003-12-16, 16:55 »
Chyba Ci chodzi o miniatury, to chyba nie jest odmienna rasa ale psiaki które ważą do 4 kg. Ludzie zauważyli że małe jest piękne i zaczeli krzyżować własnie te mikrusy, często taka mała sunia ma problemy przy porodzie.

jak sie myle to prosze o poprawe.
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Yorki- czy tylko karłowate???
« Odpowiedź #4 : 2003-12-16, 16:58 »
Cytat: Wiktoria
Ani tym bardziej yorków średnich :lol:


no właśnie :P york to york... i granica wzrostu jak w kazdej rasie jest i napewno nie jest to np. 15-30 cm (dwa razy wiecej)... nie ma yorków karowatych, średnich ani dużych :P...
Zapisane

olc!a

  • Gość
Yorki- czy tylko karłowate???
« Odpowiedź #5 : 2003-12-16, 17:14 »
york średni... :lol: :lol: :lol:
PeeS ile ma w kłębie? :lol:
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Yorki- czy tylko karłowate???
« Odpowiedź #6 : 2003-12-16, 17:18 »
hehe też się chętnie dowiem? :lol: :lol: a czy to jest rasa w ogóle zatwierdzona przez FCI? Chyba nie... oj oj :lol:
Zapisane

olc!a

  • Gość
Yorki- czy tylko karłowate???
« Odpowiedź #7 : 2003-12-16, 17:21 »
No dobra już się nie nabijamy.
Bądźmy poważni :|

:lol: :lol:
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Yorki- czy tylko karłowate???
« Odpowiedź #8 : 2003-12-16, 17:25 »
a kto tu się nabija :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Yorki- czy tylko karłowate???
« Odpowiedz #8 : 2003-12-16, 17:25 »

Agata_*

  • Gość
Przepraszam..
« Odpowiedź #9 : 2003-12-16, 20:37 »
W mojej książce autorstwa Małgorzaty Luli jest tak napisane:"Moda na karłowate yorkshire na szczęście przemija. Do hodowlii używa się zdrowych , dorodnych yorków". Więc ta książka wprowadziła mnie w błąd!!! Ale tak czy innaczej posiadam większych rozmiarów yorka! :oops:
Zapisane

Fiona

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1704
  • "We are walking on a thin line"
Ja też mam yorkshire terriera(strachliwego)......
« Odpowiedź #10 : 2003-12-16, 21:09 »
Mój york wabi się Pusia!!! Ma tylko jedna wadę: jest chórzem, boi się wszystkiego!!!!! Odkurzacza,wiatraczków,( które się uruvchamiaja jak sie na nie dmucha), solniczki, mojego chomika dżungarskiego ;) innych psów (tylko tych duużo większych). Łabędzi. Gdy ujrzała konia o małao co nie dostała zawału serca( choc później szczekała na inne konie) no i hałasu (chyba jak kazdy pies).
Pewnego razy oglądałam jakiś srerial, i byli tam ludzie ybrani na czarno, a Pusia, gdy tylko ich ujrzała zaczeła szczekać!! Szczeka tez na "prawdziwych" ludzi ubranych na czarno....  :)
A czy wasze pieski są też strachliwe???  :?:
Zapisane
"Hej,
Ciut za mało jest
Tego życia
Żeby żyć
Bo pstryk i nie ma nic."
/Leżę tu-Hey/


Pusia za tęczowym mostem ;( [']['][']
Na zawsze w moim sercu <3
KC aniołku ;*

Magda K.

  • Gość
Yorki- czy tylko karłowate???
« Odpowiedź #11 : 2003-12-16, 22:31 »
ja mam yorka. wabi się Sindy, ma 2.5 roku, jest bardzo ciekawska, lubi bawić się z innymi psami. jest strasznym pieszczoszkim :)
co do yorków to najwyższe mają chyba do 25cm wsrostu, kolor ciemnostalowo złoty. odmianą yorków jest silky terier, ma on dłuższe nogi, jaśniejszy kolor i zazwyczaj którką sierść, a amerykański terier (nie jestem pewna czy dobrze podałam rasę  :oops: ) jest podobny do yorka, ale ma ciemniejsze kolory (czarny i ciemnozłoty)
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Yorki- czy tylko karłowate???
« Odpowiedź #12 : 2003-12-17, 21:30 »
Cytat: Agata_*
W mojej książce autorstwa Małgorzaty Luli jest tak napisane:"Moda na karłowate yorkshire na szczęście przemija. Do hodowlii używa się zdrowych , dorodnych yorków". Więc ta książka wprowadziła mnie w błąd!!! Ale tak czy innaczej posiadam większych rozmiarów yorka! :oops:


no tak, ale czy pisało gdzieś że wyróżniamy yorki karłowate i średnie? Napewno nie bo się ich tak nie dzieli... pisząc karłowate autorka nie miała na myśli odmiany rasy tak jak np. sznaucer miniaturowy, sznaucer średni, sznaucer olbrzym tylko mniejszych przedstawicieli jednej i tej samej rasy. Dla informacji czytelników podała jakie psy używa się w chwili obecnej do hodowli. Gdyby faktycznie były yorki średnie i karłowate, to z tego tekstu wynika że obie odmiany mogą się wzajemnie krzyżować... ciekawe to by było... może by tak pinczery miniaturowe z dobermanami też... :lol:
Zapisane

Flaś

  • Gość
Yorki- czy tylko karłowate???
« Odpowiedź #13 : 2003-12-17, 21:39 »
Agata__* chyba po prostu nie zrozumialas tego dokladnie. Karlowate to inaczej male prawda??? Czyli chodzilo jej o to, ze te pieski sa male :wink:
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Yorki- czy tylko karłowate???
« Odpowiedź #14 : 2003-12-17, 21:52 »
karłowate to hm... małe psy z cechami których nie powinny mieć... np. wyłupiaste oczy, BARDZO często sie to zdarza, i właśnie to nazywamy karłowatością... żeby uniknąć takich cech nie można krzyżować takich psów więc do hodowli teraz używa się yorków większych bez cech karłowatości... mam nadzieję że zrozumiale napisałam ;). Np. pinczer miniaturowy to pinczer miniaturowy, niektórzy nazywają tę rasę pinczer karłowaty co odnosi się chyba tylko do pseudo-pinczerów miniaturowych których obecnie pełno... i rzeczywiście wyglądają bardzo nieciekawie. Takich cech się po prostu unika.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Yorki- czy tylko karłowate???
« Odpowiedz #14 : 2003-12-17, 21:52 »

koniara000

  • Gość
Yorki- czy tylko karłowate???
« Odpowiedź #15 : 2003-12-18, 08:30 »
Moja koleżanka ma kilka Yorków i zainteresował mnie ten temat wiec się jej spytałam ....powiedziała ,ze raczej sa, ale nie jest pewna bo specem nie jest..... :P


Agatko....nie martw sie..oni tutaj do kazdego sie przyczepiaja...kiedys sie uspokoja i im przejdzie.... :wink:
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Yorki- czy tylko karłowate???
« Odpowiedź #16 : 2003-12-18, 15:24 »
Cytat: koniara000
Moja koleżanka ma kilka Yorków i zainteresował mnie ten temat wiec się jej spytałam ....powiedziała ,ze raczej sa, ale nie jest pewna bo specem nie jest..... :P

Nie ma rasy york karłowaty, a autorka owej książki miała na mysli karłowatość  - czyli nadmierne miniaturyzowanie danego gatunku, w efekcie którego rodzą się osobniki zdeformowane, słabo rozwinięte lub z licznymi wadami wrodzonymi. Na szczęście są tacy, którzy powoli odchodzą od tej barbarzyńskiej mody. Ale są i ludzie, którzy szukają tylko i wyłącznie takiego "malusiego, włochatego psiutka". Co ciekawsze, jakby im pokazać takiego psiutka bez włosów, z całym jego pokracznym jestestwem,  nie powstrzymaliby grymasu obrzydzenia ;)  York to york  i powinien mieć tyle, ile pokazuje wzorzec; tak mniej/więcej (z tym  że raczej ciut więcej, niż znacznie mniej ;) )

Cytuj
Agatko....nie martw sie..oni tutaj do kazdego sie przyczepiaja...kiedys sie uspokoja i im przejdzie.... :wink:
:lol: :lol:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Fiona

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1704
  • "We are walking on a thin line"
....
« Odpowiedź #17 : 2003-12-18, 16:06 »
Ja słyszałam, że ,miejsze yorki są bardziej podatne na choroby i , że sunia ma problemy z porodem. Ale czy to prawda to nie wiem!??
Słyszałam również, że suczka powinnna miec mniejszego od siebie partnera...... ????? zeby urodzic szczeniaki nie poprzez "cesarke"....
Czy to prawda??
Zapisane
"Hej,
Ciut za mało jest
Tego życia
Żeby żyć
Bo pstryk i nie ma nic."
/Leżę tu-Hey/


Pusia za tęczowym mostem ;( [']['][']
Na zawsze w moim sercu <3
KC aniołku ;*

olc!a

  • Gość
Yorki- czy tylko karłowate???
« Odpowiedź #18 : 2003-12-18, 17:11 »
Czy suka powinna mieć mniejszego partnera - nie wiem. Ale chyba niekoniecznie, przecież często jest tak, że suki są sporo mniejsze od samców... A rodzą 'normalnym' sposobem...

Ale karłowatość rzeczywiście jest bardzo niekorzystna dla zdrowia i z tego co wiem, to 'karłowate' suki rzeczywiście często mają problemy z porodem.
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Yorki- czy tylko karłowate???
« Odpowiedź #19 : 2003-12-18, 17:26 »
wzorce ras wymagają żeby psy były większe od suk, a chyba tylko 1 cm czy 2 są hmm "wspólne" ;) (np. 40-45 suka, 43-48 pies - to tylko przykład, nie wiem czy jest taka rasa ;) ). Oczywiście że przesadna różnica we wzroście może zaszkodzić, ale żeby aż pies musiał być mniejszy żeby nie doszło do kłopotów to nie...
Zapisane

olc!a

  • Gość
Yorki- czy tylko karłowate???
« Odpowiedź #20 : 2003-12-18, 17:27 »
We wzorcach niektórych ras jest spora różnica we 'wzroście' suki i psa :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Yorki- czy tylko karłowate???
« Odpowiedz #20 : 2003-12-18, 17:27 »

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Yorki- czy tylko karłowate???
« Odpowiedź #21 : 2003-12-18, 17:29 »
no, właśnie :).. i chyba jakichś specjalnych problemów nie ma...
Zapisane

olc!a

  • Gość
Yorki- czy tylko karłowate???
« Odpowiedź #22 : 2003-12-18, 17:37 »
Właśnie o tym mówiłam :)
Zapisane

Magda K.

  • Gość
Re: ....
« Odpowiedź #23 : 2003-12-18, 20:06 »
Cytat: Pusia_*
Słyszałam również, że suczka powinnna miec mniejszego od siebie partnera...... ????? zeby urodzic szczeniaki nie poprzez "cesarke"....
Czy to prawda??


prawda prawda. wszyscy posiadacze, chodowcy yorków, których znam i wet tak twierdzą ja oczywiście też
Zapisane

koniara000

  • Gość
Yorki- czy tylko karłowate???
« Odpowiedź #24 : 2003-12-18, 20:22 »
Nie mam yorka ,ale mam pytanie....:
:::ile najwiecej moze urodzic york..???:::

ja sie nie znam na tej rasie , a mnie ciekawi....[chce poszezyc swoja wiedze...hehehe :wink: ]


mam nadzieje, ze mi odpowiecie... ;)
Zapisane

Magda K.

  • Gość
Yorki- czy tylko karłowate???
« Odpowiedź #25 : 2003-12-19, 09:20 »
najwięcej to chyba z siedem (spotkałam się z takim przypadkiem i sześć z nich przeżyło) ale to się prawie nie zdarza. zazwyczaj 2-3
Zapisane

Himka

  • Gość
Yorki- czy tylko karłowate???
« Odpowiedź #26 : 2003-12-29, 16:51 »
Ja tak trocę poza tematem  ;)

Pusia czy ten Yorczek z emblematu to twój piesek???
bo jest cudowny :D  :D  :D
Zapisane

Fiona

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1704
  • "We are walking on a thin line"
Yorki- czy tylko karłowate???
« Odpowiedź #27 : 2003-12-31, 14:29 »
Masz na mysli ten czy poprzedni emblemat??
Zapisane
"Hej,
Ciut za mało jest
Tego życia
Żeby żyć
Bo pstryk i nie ma nic."
/Leżę tu-Hey/


Pusia za tęczowym mostem ;( [']['][']
Na zawsze w moim sercu <3
KC aniołku ;*

Forum Zwierzaki

Yorki- czy tylko karłowate???
« Odpowiedz #27 : 2003-12-31, 14:29 »

Himka

  • Gość
Yorki- czy tylko karłowate???
« Odpowiedź #28 : 2003-12-31, 19:14 »
Ten co masz teraz (z tą czarną kokardką ;) ) :) :D  

A jaki był poprzedni???
Zapisane

Fiona

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1704
  • "We are walking on a thin line"
Yorki- czy tylko karłowate???
« Odpowiedź #29 : 2003-12-31, 19:42 »
Nie.... moja sunia ma trochę jasniejsza sierśc na grzbiecie...;)
Ale jest podobna do tej na obrazku... ma czerwona kokardke w białe kropki.
Zapisane
"Hej,
Ciut za mało jest
Tego życia
Żeby żyć
Bo pstryk i nie ma nic."
/Leżę tu-Hey/


Pusia za tęczowym mostem ;( [']['][']
Na zawsze w moim sercu <3
KC aniołku ;*
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.174 sekund z 28 zapytaniami.