Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 4 5 [6]   Do dołu

Autor Wątek: Pigułka- pytanie do dziewczyn:)  (Przeczytany 13752 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tafta

  • Gość
Pigułka- pytanie do dziewczyn:)
« Odpowiedź #150 : 2004-04-04, 22:56 »
miłość jest ślepa  :lol:
a jak ktoś 'kocha' tylko za wygląd, to sorry, ale taki związek długo nie potrwa,
bo uroda przeminie i nic nie zostanie jak to siem piknie mówi  :wink:
a partner wymieni nas na lepszy model ;)
Zapisane

Dunieczka19

  • Gość
Pigułka- pytanie do dziewczyn:)
« Odpowiedź #151 : 2004-04-05, 14:26 »
Zgadzam się z wami :)  niestety. No macie racje że on z tym przegina w dodatku że sam trochę ciałka ma, hehe.

A tak pozatym to mam pytanie...

Napewno słyszałyście o pigólkach wczesno-poronnych czy coś w tym stylu, może nawet któraś z was je stosowała.
No wiec jakie są po nich efekty?
Dobre są??
Dóżo hormonów???
takie małe pytanka... :wink:
Zapisane

myszka

  • Gość
Pigułka- pytanie do dziewczyn:)
« Odpowiedź #152 : 2004-04-05, 15:35 »
Pigułki wczesnoporonne czy pigułki "dzień po", nie pamiętam w tej chwili nazwy? Te pierwsze są w Polsce zabronione. Drugie nie. Wywołują podobno natychhmiastowe złuszczanie błony śluzowej macicy, inaczej mówiąc, dostajesz po nich w kilkanaście godzin okres. Straszna bomba hormonalna, można zażyć naprawdę w wyjątkowym wypadku, raz na jakiś czas. Na pewno nie nadają się do stosowania jako środek antykoncepcyjny regularny.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pigułka- pytanie do dziewczyn:)
« Odpowiedz #152 : 2004-04-05, 15:35 »

kraksa

  • Gość
Pigułka- pytanie do dziewczyn:)
« Odpowiedź #153 : 2004-04-05, 17:31 »
Cytuj

Diane

przypadkiem kliknęłam na ten topic i zauważylam rozmowe o diane35. więc majne mimuśna farmacełtka mówi że  jest to lek hormonalny totalnie bezpieczny ,niebezpieczeństwo pojawia się gdy używa się go jako środka antykoncepcyjnego bo pełni tą funkcję tylko przy okazji...
Zapisane

magia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 853
Pigułka- pytanie do dziewczyn:)
« Odpowiedź #154 : 2004-04-05, 18:31 »
ja na jakism forum czytalam ze wiele dziewczyn wyladowalo po nich w szpitalu ale nie wiem w jakich okolicznosciach i z farmaceutka sie nie sprzeczam :)
Zapisane
sorki za błędy...
www.gangolsena.za.pl

anneri

  • Gość
Pigułka- pytanie do dziewczyn:)
« Odpowiedź #155 : 2004-04-06, 16:14 »
"day after pill" przepisywana niechetnie przez lekarzy w wyjatkowych okolicznosciach.
Zapisane

Yzalbe

  • Gość
Pigułka- pytanie do dziewczyn:)
« Odpowiedź #156 : 2004-05-17, 16:26 »
Na początku brałam Cilest, ale pojawiły się krwawienia. Zmieniłam lekarza i ten stwierdził, że tak drobna osoba jak ja powinna brać najmniejszą dawkę hormonów i przepisał mi Logest. Biorę go już prawie rok. Wszystko było OK, ale ostatnio krwawienia w przerwach stały się tak bolesne, że nie moge się ruszać. Nawet do łazienki nie jestem w stanie chodzić :roll: .... W przyszłym tygodniu się przejdę do "zboka"....
Zapisane

Andziek

  • *
  • Wiadomości: 362
Pigułka- pytanie do dziewczyn:)
« Odpowiedź #157 : 2004-05-17, 19:28 »
to mnie chyba zle lekarka dobrala, bo przytylam strasznie po Cilescie :( teraz juz go nie biore i od razu lepiej sie czuje. doradzcie ktore sa dobre? wiem ze to idywidualna sprawa ale mniej wiecej chociaz moze :P
Zapisane
Lepiej być w kropce niż w martwym punkcie...

anneri

  • Gość
Pigułka- pytanie do dziewczyn:)
« Odpowiedź #158 : 2004-05-17, 20:19 »
Jestem w trakcie 3 opakowania Microgynonu 21 i jestem zadowolona. Waga utrzymuje sie taka sama, troche jakby rozmiar biustu mi sie powiekszyl ;) Wszystko jest ok.

Moja siostra bierze te same pigulki od kilku lat z przerwami - tez jest zadowolona.

Obie jestemy sredniego wzrostu, waga tez srednia - ja mam 164 cm i waze 55 kg. Siostra nie wiem...;) Dod. siostra ma astme i sklad pigulek nie jest szkodliwy w jej przypadku.

Ciesze sie ze u mnie od razu 1 pigulki i jest ok. Oby Wam tez sie udalo dopasowac.. :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pigułka- pytanie do dziewczyn:)
« Odpowiedz #158 : 2004-05-17, 20:19 »

Sal

  • Gość
Pigułka- pytanie do dziewczyn:)
« Odpowiedź #159 : 2004-05-18, 09:21 »
Też dziamię jak najęta, że tu mam za dużo, tu mi przybyło...  ;) Adam wznosi oczy do nieba i w zalezności od nastroju mówi: proszę cię, już mi o tym nie mów,  :P albo: no, dobra, skoro tak twierdzisz, to tak, przybyło ci.  ;)
Zapisane

Skarb

  • *
  • Wiadomości: 1977
Pigułka- pytanie do dziewczyn:)
« Odpowiedź #160 : 2004-05-18, 09:25 »
A mi się udało wreszcie troszkę schudnąć :jupi:
Cytuj

to mnie chyba zle lekarka dobrala, bo przytylam strasznie po Cilescie

Ja po Cileście też przytyłam, i rozmiar biustu mi się znacząco powiększył, zmień tabletki bo szczerze mówiąc rzadko która kobieta jest z Cilestu adowolona. Ja biorę Mercilon, ma malutką dawkę hormonów nie tyję od niego, nie mam żadnych plamień :wink:
Zapisane

Andziek

  • *
  • Wiadomości: 362
Pigułka- pytanie do dziewczyn:)
« Odpowiedź #161 : 2004-05-30, 15:40 »
czyba tak zrobie Skarbie :) thx
Zapisane
Lepiej być w kropce niż w martwym punkcie...

madcoy

  • Gość
Pigułka- pytanie do dziewczyn:)
« Odpowiedź #162 : 2004-05-31, 12:35 »
Cytat: Skarb
A mi się udało wreszcie troszkę schudnąć :jupi:
Cytuj

to mnie chyba zle lekarka dobrala, bo przytylam strasznie po Cilescie

Ja po Cileście też przytyłam, i rozmiar biustu mi się znacząco powiększył, zmień tabletki bo szczerze mówiąc rzadko która kobieta jest z Cilestu adowolona. Ja biorę Mercilon, ma malutką dawkę hormonów nie tyję od niego, nie mam żadnych plamień :wink:


To chyba jest jednak indywidualna kwestia (mojej zonie po Cilesicie nie dzialo sie nic - w sensie nie tyla itd.) . Dlatego jest wazne zeby kazda kobieta przed rozpoczeciem brania pigulek - odwiedzila lekarza.
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
Pigułka- pytanie do dziewczyn:)
« Odpowiedź #163 : 2004-05-31, 14:35 »
Lekarz tez nie zawsze jest w stanie przewidziec reakcje organizmu ;)
Zapisane

Andziek

  • *
  • Wiadomości: 362
Pigułka- pytanie do dziewczyn:)
« Odpowiedź #164 : 2004-05-31, 19:41 »
nio wlasnie, zgadzam sie z Wiedźmą
Zapisane
Lepiej być w kropce niż w martwym punkcie...

Forum Zwierzaki

Pigułka- pytanie do dziewczyn:)
« Odpowiedz #164 : 2004-05-31, 19:41 »

Yzalbe

  • Gość
Pigułka- pytanie do dziewczyn:)
« Odpowiedź #165 : 2004-06-07, 14:16 »
Dziewczyny, mam pytanie. W związku z bardzo bolesnymi krwawieniami lekarz zamienił mi Logest na Minulet. Na ulotce jest informacja, że pierwszą pigułkę należy wziąć w pierwszym dniu krwawienia. Problem w tym, że w tym misiącu nie chcę robić sobie przerwy (wesele kuzyna). Nie zdążyłam spytać się o to lekarza. Czy waszym zdaniem mogę nie zrobić przerwy??
Zapisane

Sal

  • Gość
Pigułka- pytanie do dziewczyn:)
« Odpowiedź #166 : 2004-06-08, 14:44 »
Ja zażywam Minulet. Faktycznie nie niewam bóli brzucha podczas okresu...

Co do braku przerwy... Ponoć można tej przerwy nie zrobić, ale jest to drastyczna ingerencja w organizm. Raczej spotkałam się ze zdaniem, że mozna zazyć kilka pigułek z następnego opakowania, żeby przesunąc okres w czasie. Ale to opakowanie jest już zmarnowane. Bo gdy dostanie się okres, trzeba zażyć pierwszą z nowego opakowania, żeby cykl był prawidłowy.
Ja raz odstawiłam tabletki wcześniej, tzn. nie zazyłam chyba 3 - 4 ostatnich, bo zależało mi na uregulowaniu okresu pod kątem basenu (szkoda mi było tracić wejściówek).
Inaczej nie eksperymentowałam i nie odważyłabym się na nic innego, bo moj ogranizm jest bardzo wyczulony na zmiany hormonalne...
Zapisane

anneri

  • Gość
Pigułka- pytanie do dziewczyn:)
« Odpowiedź #167 : 2004-06-08, 21:00 »
Ja zaczelam 2 opakowanie bez przerwy - wyjazd zagraniczny. Nic mi sie nie stalo. Teraz juz regularnie robie przerwy i tez jest ok.
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Pigułka- pytanie do dziewczyn:)
« Odpowiedź #168 : 2004-06-28, 19:05 »
a mam pytanie, stosował ktoś rigevidon? albo coś o nim słyszał?

anneri

  • Gość
Pigułka- pytanie do dziewczyn:)
« Odpowiedź #169 : 2004-06-29, 10:13 »
Ja slyszalam  ;) Zazywa go moja prawie 50 letnia mama. Dla niej jest ok. Zawsze powtarza tez ze jest bardzo tani w porownaniu z moimi pigulkami :roll:  Nic wiecej nie wiem...mama zadowolona, jeszcze nie ma menopauzy, a ja nie mam rodzenstwa w drodze czyli dziala tak jak powinnien  :D
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Pigułka- pytanie do dziewczyn:)
« Odpowiedź #170 : 2004-06-29, 10:30 »
hehe a jak tam z wagą? ten lek jest zdaje sie w 80% refundowany przez NFZ stąd też ta cena...

Forum Zwierzaki

Pigułka- pytanie do dziewczyn:)
« Odpowiedz #170 : 2004-06-29, 10:30 »

anneri

  • Gość
Pigułka- pytanie do dziewczyn:)
« Odpowiedź #171 : 2004-06-29, 15:48 »
Mama nosi moj rozmiar - 36 :) Cale zycie na diecie, a tyla tylko jak byla ze mna i moim rodzenstwem w ciazy.
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Pigułka- pytanie do dziewczyn:)
« Odpowiedź #172 : 2004-06-29, 15:57 »
zainteresowanym tabletkami polecam forum na które trafiłam przez znajomego, warto zajrzeć i poczytać, pogadać z innymi

http://forum.antykoncepcja.pl

i wogóle polecam strone www.antykoncepcja.pl
Strony: 1 ... 4 5 [6]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.07 sekund z 27 zapytaniami.